Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

mon777
22. zář 2011

@zuzikboc nie nie 😀 Až 28.10. ju mám 😀 A mám dosť závažný problém. Ostali sme 4 baby, čo nie sú v žiadnej scénke a máme si niečo vymyslieť. Mala by tam byť jedna cigánka (ja, lebo ju viem najlepšie napodobniť - prízvuk), len nevieme, o čo by tam malo ísť 😖 A musíííí to byť vtipné...samé hlody a tak 😅

zuzikboc
22. zář 2011

@mon777 Fúha, ja so scénkami nemám žiadnu skúsenosť a na takéto veci ani predstavivosť. 😖 My sme to na stužkovej ( 😕 to už bolo riadne dávno 😕 ) efektívne obišli tak, že sme nemali klasickú slávnosť, ale boli sme na dva týždňe pri mori (vyšlo nás to asi aj lacnejšie, keby som zarátala všetky náklady moje plus rodičov... 😀

mon777
22. zář 2011

@zuzikboc Veď aj u nás padli také návrhy, ale bolo viac hlasov za klasickú stužkovú. To vieš...niektoré pipinky si jednoducho nemohli nechať ujsť, ako sa vyčančajú a predvedú pred všetkými, aké sú krásne 😅
A ako dopadnú? Jednoducho! JA, ktorú v triede nemusí tak trištvrtina ľudí budem mať najnádhernejšie šaty a ako jediná dostanem od milého náááádherný darček, ktorý mi budú tie namyslené kozy akurát tak závidieť 😀 😀 😀 😀

zuzikboc
22. zář 2011

@mon777 Tvoje šaty som videla na fotečke (také borovo-čierne?) a sú naozaj náááádherné 😲 My sme sa dohodli hneď v prvom ročníku a bolo nám super 😀 😀 😀 A s mojim zlatíčkom už sme vtedy chodili skoro pol roka ( 😀 teraz v auguste sme mali už 12,5 roka od svadby 😀 ) a tiež som dostala od neho darček...zlatý zásnubný prstienok 😀

mon777
22. zář 2011

@zuzikboc No ja mám "sľúbenú" obrovskú kyticu ružičiek 😵 😵 😵 Sa mi milý prekecol 😀 ... zasa 😀 😀 😀

zuzikboc
22. zář 2011

@mon777 😀 😀

zuzikboc
22. zář 2011

@mon777 😀 To moje zasa vie udržať tajomstvo poriadne, ale vždy ma s tým jeduje... Príde za mnou s nevinným výrazom v kukadlách a len tak poznamená, že už má pre mňa darček (zásadne aspoň týždeň pred akýmkoľvek sviatkom) a mňa ide rozhodiť od jedu, keď z neho potom nemôžem dostať, čo je to a musím čakať až na sviatok... 😠

mon777
22. zář 2011

@zuzikboc Tak ako on mi vždy len zapotí, že pre mňa niečo má a nechcem mi povedať, že čo...a nikdy mi ani nepovie 😀 To len ja to z neho ťahám a ťahám a ťahám...
😀 A teraz som vytiahla 😀

kukucg
23. zář 2011

@zuzikboc ahoj 🙂 ja uz som tu na teba kukala, a pisalo ti tam ze neaktivna tak som myslela na teba ze ako dlho si tu nebola uz, tak vitaj 😉
Simimu sme to povedali a velmi sa tesi, zlaty je hrozne, dava mi pusinky na brusko stale, hovori babatku ze ho lubi, mne ze sa mam o neho starat, pyta sa ako sa ma 😵 😵 😵 no na zozratie, viac sa o mna stara ako MM 😅

mon777
23. zář 2011

@kukucg Bože, to musí byť nádherné 😵 😵 Neteší sa viac ako ocinko? 😀 😀

kukucg
23. zář 2011

@mon777 Ze by??? 😅 😅 😅 😅

mon777
24. zář 2011

@kukucg 😀 A čo ako? Poslúcha bábätko? A ako sa máte zdravotne. Darí sa vám? Hovor! Čo to máme z teba ťahať ako z chlpatej deky, či čo? 😀 😀 😀

kukucg
30. zář 2011

@mon777 Nic moc mon... akurat som po kyrete, babo nam umrelo, prestalo mu bit srdiecko 😔

pulse
1. říj 2011

@kukucg to je mi líto..... ☹

dreana
1. říj 2011

@kukucg Ahoj, moc mě mrzí co čtu :( Ale neboj, bude zase lépe.. Držím palečky....

A jinak holky, jak pak se mame? co nového?

kukucg
4. říj 2011

@dreana dakujem... moc moc to boli, viem ze lepsie, len to chce asi cas.....
Ty sa mas ako??

dreana
4. říj 2011

@kukucg Ahojky, no chce to čas :(( Držím palečky aby to přešlo rychle..

Jinak ja? no nic moc, stale hledam praci a pořád nic :(( už z toho začínam mít depku...

kukucg
4. říj 2011

@dreana dakujem, uz je to o nieco lepsie, najhorsie boli prve dni, nemohla som tomu uverit... ☹
takze tie pohovory nevysli??? nezufaj, s pracou je teraz tazko, ale urcite si nieco najdes 😉

zuzikboc
25. říj 2011

Ahoj kočky, ste tu? Čo máte nové? Trošku ma pozitívne nalaďte, u nás je to celé na ho... Ja som si našla super robotu, skončila som skúšobnú dobu a keď už by to mohlo začať s miminkom vypadať trošku reálnejšie, pokašle sa to v práci mm ☹

@kukucg
@mon777 budúci týždeň stužková, že? Držím palčeky. 🙂
@dreana Z tej roboty si nič nerob, ja som tvrdla doma pol roka a nedarilo sa mi nič slušné nájsť, teda okrem predavačky s 12 hodinovými smenami, ale potom sa mi ozval terajší zamestnávateľ a behom dvoch dní som mala zmluvu 😀

mon777
16. lis 2011

@kukucg jojj, moja, tak to ma veľmi mrzí ☹ Na budúce sa musí podariť 😉 😉

@zuzikboc bola to katastrofa!!! A totálna!!! Všetko bolo v pohode, kým neprišiel na rad príhovor k rodičom. Rozrevala som sa tam ako decko, lebo som bola jediná, čo ich tam nemala. A nejde len o to, že som ich tam nemala, ale som si tak spomenula, že aké som s nimi mala super detstvo a ako na pipííííp mám s nimi vzťah teraz.

Len tak aby sa vedelo...dlho ma tu nevidno, lebo už nebývam s našimi a ešte nám doma nejde net, tak sa mi sem nedá chodiť. Teraz sedím v knižnici a čakám na bus, tak mám čas sem trochu nakuknúť 😅

V bytíku v Seredi sa nám býva fantasticky, len škoda, že periem všetko ručne 😀 😀 Od Ježiška si prosím práčku a chladničku 😀 A ak ma má rád, tak mi dá aj mixér a PC 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale nie...stačí mi, že mi dá šťastie a lásku 😵

Teraz ste asi zvedavé, že ako chodím do školy, keď je Sereď od Levíc vzdialená 77km...mám vybavenú úľavu na dochádzke, takže chodím len v pondelok, stredu a piatok. A v utorky, štvrtky a víkendy robím v Kaufe, aby sme sa mali ešte o trošičku lepšie.

Dieťatko sa zatiaľ nečrtá žiadne. Len dnes očakávam MS a ona zatiaľ nikde. Prestala som brať Duphaston, tak asi zasa začne chodiť kedy sa jej zachce. Tuším od budúceho mesiaca začnem tabletky znovu papať 😀

A hej...za maturitu mám sľúbené šteniatko, tak sa teším 😀 😀 😀 😀 Len ešte musím zistiť, či sa dá na Slovensku zohnať Nórsky sivý losí špic ( http://www.tulko.sk/images/dog_race/361/sivy-lo... ) alebo dánsko-švédsky sedliacky pes ( http://www.tulko.sk/rasy-psov/dansko-svedsky-se... ) alebo potom ešte švédsky špic ( http://images.dogforum.sk/files/1299086189aj265... ) no a keď nezoženieme ani jedného, tak ostanem verná svojej láske...americkému kokeršpanielovi 😵 😵 😵 😵 😵 😵

A čo vy? Ako sa máte?

kukucg
20. lis 2011

@mon777 No to sa musi teda.. Uz su to takmer dva mesiace, tak dufam ze sa uz skoro podari 🙂

amienne
20. lis 2011

Ahoj baby,
nikdy som nechodila na fora, no teraz som fakt zufala. S manzelom sa snazime o mimco uz nieco vyse troch rokov a napriek vselijakym vystreniam u neho aj u mna to zatial nevyzera vobec dobre. Problem je, ze som kvoli mimcu dala vypoved (mala som stresujucu pracu), isla som na laparoskopiu kde nic nezistili a teraz som bez prace, IVF sa stale oddaluje ( vraj mame ist najprv na inseminaciu- co je total kravina podla mna lebo mazel nema uplne dobry spermiogram) a ja prepadam beznadeji. Akoby to nestacilo kazdy sa ma pyta, kedy uz budem v tom a kopec znamych v okoli je v ocakavani. Dokonca sa nam v rodine narodilo male a ja nie som schopna sa pozriet ani na fotku. Desim sa osobneho stretnutia. Cele noci nespim, cele dni premyslam nad tym ci mam opat menit centrum ( uz sme v tretom), od ziadneho lekara sme nedostali jednoznacnu odpoved, dokonca aj diagnozy sa lisia. Uz som na pokraji zrutenia. O chvilu mi konci podpora a neviem co potom. Prezivate niekto nieco podobne? Je normalne,ze sa nedokazem ist pozriet do nemocnice na prave narodenu neter?

kukucg
21. lis 2011

@amienne Myslim ze tvoje pocity su normalne, alebo teda pochopitelne no musim ti povedat ze by si podla mna s tym mala nieco robit, psychika totiz robi velmi vela a tak treba na tom popracovat. Ja som prisla o mimi pred dvpma mesiacmi a kopu kamosiek chodi s bruskami a vcera sme boli kuknut aj sesterkine babo... nevravim ze to nie su ciastocne aj rozne bolestive pocity ale je to aj radost, treba to urcite prekonat, podla mna totiz v takomto psychickom stave nemas sancu otehotniet ani keby ste boli 100% v poriadku... A mozno je chyba ze nechodis na fora, skus tu na koniku trochu pobudnut, najdes temy a v nich baby ktore su na tom podobne ako ty, pomozu, poradia a podrzia ta, uvidis 😉 Skus este o sebe nieco napisat a mozno aj o problemoch a tych diagnozach konktretnejsie, alebo do akeho centra chodite, a skusim ti pohladat temu ktora by ti sadla 😉 neboj nic, hlavu hore 😵

amienne
21. lis 2011

Ahoj kukucg,
dakujem za reakciu. Je mi jasne, ze v takomto rozpolozeni toho vela neporiesim a snazim sa byt preto pozitivna ale je pravda, ze mi to poslene dni akosi nejde. Moj smutok vyvrcholil dnom narodenia netere- nemozem si pomoct, ja sa z toho nedokazem tesit. Viem, ze nie som jedina co ma problem pocat mimco ale akosi sa s tym velmi zle vyrovnavam. Azda i preto, ze prave ludia v okoli prisli k detom ako slepe kura k zrnu a ja co chcem mimco od 18tich nic. Viem, ze hnev nic nevyriesi. Najviac ma deprimuje fakt, ze som kvoli IVF obatovala pracu a hrozi, ze po novom roku ostanem uplne bez prijmu, co pri cenach za zakroky a lieky nie je zrovna super vyhliadka. Manzelovi robili 3x spermiogram - pokazde s inym vysledkom ( raz uplne zly, druhy krat v norme, po treti raz hranicne hodnoty). Kazdy bol robeny v inom centre. Kedze ja som sa stale javila ako zdrava donutili ma na laparoskopiu. Pri nej mi spravili drilling vajencikov, vraj mam polycysticke ovaria a prechodne vajickovody. Kazdy mesiac mam ovulaciu aj hormonalny profil mam v norme ( az na prolaktin, kt. je mierne zvyseny). Nezapadam teda do profilu PCO. Okrem toho ani na ultrazvuku nikdy nikto nevydel ziadnnu cystu. Inak beriem lieky na stitnu zlazu uz asi 8 rokov- chodim pravidelne na kontroly a vsetko je OK. Po polrocnych tahanicaich
kde nas kazdy ubezpecoval, ze sme vhodni kandidati na IVF, sa zrazu vytahuju nove a nove poziadavky na vysetrenia miesto toho aby konecne poslali ziadost do poistovne. Momentalne sme vo Ferticente , kde navrhuju robit inseminaciu aspon 2x. Dopredu povedali, ze to ma mizernu uspesnot , bude to stat 200 EUR a az potom budu moct poslat ziadost o IVF.

kukucg
21. lis 2011

@amienne Nemas zac, ja to chapem, tiez mam zle dni ked na mna dolahne ze preco prave ja som o mimi prisla a take co ho nechcu ho maju.. ked som bola na kyrete vedla mna zenska co bola na interupciu.. nie ze by som ju odsudzovala ale ta ironia.. skoro ma svihlo...
Skus nemysliet na to ze budes po novom roku bez roboty, upokoj sa a mysli na to ze skoro otehotnies a bude dobre 😉
V tych problemoch co mas sa moc nevyznam, akurat viem ze baby pisali ze zvyseny prolaktin moze byt problem, no v kazdom pripade skusk pokikat teito temy, tu mas velmi plodnu temu k ferticentu
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ferticent-...
Tu mas nieco k tomu prolaktinu
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/zvyseny-pr...
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/jak-dlouho...
Tu nieco k spermiogramu
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/absolvoval...

Skus si popozerat, temicky maju kooopec stran ale hlavne najdes kocky ktore maju podbne problemy, mozes sa poradit a pokecat, uvidis bude ti lepsie a isto sa aj upokojis 😉

mon777
5. pro 2011

Ahojte, kočeny 🙂 konečne máme doma net 😵 😵 😵 Aj keď mám málo času na vysedávanie za internetom, pevne verím, že si konečne budeme môcť častejšie poklábosiť 🙂

lollaj
8. pro 2011

tak se musím mezi vás přidat 😉
ikdyž už dvě děti mám, strašně moc toužím po dalším. Manžel ale ne 😢 Řekl mi, že se jen nudím, proto přemýšlím nad dalším přírůstkem do rodiny.Snažila jsem se s "nudou" něco udělat-vymalovala jsem obývák, umyla okna,upekla 8 druhů vánočního cukroví....ale nějak to nepomáhá.
Nenašla by se nějaká hodná maminka,která by mi třeba napsala do IP, jak je to se třema dětma náročný,jak je unavená a nevyspalá apod 😅 Páč jsem asi zralá na Chocholouška 😀 Děkuju!!!

mon777
13. pro 2011

@lollaj Ahoj 🙂Ja nemám ani jedno, ale tiež by som chcela mať 3 🙂 a možno aj 4, ak to financie budú dovoľovať. Pekne ťa tu vítam medzi nami túžiacimi "mamkami" a mamkami 🙂

katuska268
13. pro 2011

Ja som an tom podobne..mame jedno dieta..a ja som manzelovi vravela ze chcem dalsie ale on stale nie...ze mame este cas na dalsie

mon777
25. pro 2011

@kukucg

@zuzikboc
kočeny, včera sa stal menší zázrak a ja teraz netrpezlivo čakám na výsledok 😀 Som 13DC, no BT nemeriam, čiže neviem, kedy mám OVU, no aj tak dúfam, že sa pošťastilo 😀 😀 Držte palec 😉