Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

sisisi
30. lis 2010

@fire85 ahoj! tak ale ty mas aspon pekne vyhliadky, ja naozaj zatial mozem po vsetkom len tuzit a verit, ze to raz pride a dovtedy sa zamestnam niecim inym 🙂

@katrenka111 ahoj! no citala som na buducich snazilkach, ze si nedavate pozor 😎 viem, ze mas zdravotne problemy, ale niekedy aj motyka vystreli. drzim palce!!!

katrenka111
1. pro 2010

@sisisi No u nas to asi nebude také jednoduché...nesnažíme sa,ale ked mi povedala lekárka že nemôžem byt teraz tehotná, tak čo už...načo by sme sa chranili no niee.... zo začiatku som sa aj bala ale už v pohode.....len som z toho na nervy že mi telo nefunguje tak ako má... A ty ako???

sisisi
1. pro 2010

@katrenka111 hej, nefunguje, ale moze zacat skor, ako sa to dozvies 🙂 ja nijako, dnes som dostala kramy... po prevetivke z vyteru mi nieco doktor zistil, tak som sa liecila aj ja, aj priatel, no a teraz na ten just dva dni pred kramami mykoza jak slak, tak dufam, ze sa to teraz nebude opakovat kazdy mesiac. inak s priatelom nic nove, asi som rezignovala. tazko sa to priznava, ale mam pocit, ze s nim to nikam nesmeruje ☹

katrenka111
1. pro 2010

@sisisi tak treba hladať nový ojav 🙂

sisisi
1. pro 2010

@katrenka111 ale vies ake to je, ked clovek lubi... srdce jedno, rozum druhe 😒

fire85
1. pro 2010

@sisisi ahoj no já mám vyhlídky ale taky to nějakou chvilku potrvá,ale víš jak to je všechno dost letí takže i ty se ani nenaděješ a budeš taky těhu třeba 🙂

zdravím,dneska se to tu nějak rozjelo,to je fajn.

sisisi
1. pro 2010

@fire85 len ja by som bola spokojnejsia, keby sa aspon na tom vsetko pracuje a nie len cakam na ...

verusa.j
1. pro 2010

@fire85 jo ahoj, známe, já tam občas kouknu, třeba se to ještě rozjede.

sarkadankova
14. dub 2011

Ahoj holky , muzu se k vam pripojit? Uz tak rok moc touzim po miminku , uz jsme si i rekli ze tak v zime bychom se zacali snazit, ale dnes mi prisel dopis ze rok nemuzu byt na MD protoze jsem OSVC a nedostala bych zadnou materskou, tak jsem z toho trochu zklamana, jak se vam dari? ja neustale koukam na kocarky 🙂 Šárka

petule_c
18. dub 2011

Ahojky holky 🙂 snad se můžu taky připojit. Já už bych chtěla miminko asi tak 2 roky,ale pořád se něco kazilo..Nejprve škola, práce, bydlení. Teď se začíná malinko jasnit a snad konečně vysadím HA co už jsme plánovali na leden.. Sice pořád ještě přemýšlím, či do toho jít a mám strach, ale zároveň se moc těším. Můj přítel-snoubenec má ještě 2bratry a je prostřední..Jeho nejmladší bratr(má stejně jako já) už má 1,5rokčního úžasného chlapečka..chvilku s námi bydleli a já se mohla aspoň účastnit začátečního starání a hlídání..můžu říct, že jsem ho nechtěla někdy vrítit ☹ Teď bydlíme s jeho nejstarším bratrem a jeho přítelkyní(stejně stará jako já) a je už v 8měsíci. Když nám řekli, že bude mimi, tak i přes velkou radost a gratulace mi vyhrkly slzy a celkem to bolelo, že já ne 😢 Teď vidím zas ty přípravy, kočárek, postýlka a věci a je mi smutno...Teď už snad nějak doklepu práci, kde se zas začína vše kazit..budu doufat, že se budem moct v prosinci nastěhovat do domečku, zvládnem hypotéku a ikdyž bych byla nejradši od začátku doma a užívala si těhu, tak budu muset chodit do práce, protože z nemocenské nevím jak by jsme to zvládli. Držím nám všem palečky, ať se nám to povede a máme krásná miminka

kukucg
21. dub 2011

Ahojte 🙂 Snad sa mozem pripojit aj ja, sice uz jedno babo mam, ale spaja ma s vami tuzba po dalsom 😉 Mam 25 a 4 rocneho dorobca, buduci rok statnicujem, tak sme chceli s druhym babom pockat aby sa narodilo az potom, ale velmi po nom tuzim a manzel a nas drobec tiez 🙂 Tak si tak nejak nedavame pozor, nie ze by sme sa vyslovene snazili.. 😀
Tiez nemame poriesene byvanie, byvame v byte ktory patri svokrovcom, ale nie s nimi, a jasne ze je kazdy vravi ze najskor byvanie, skola, praca a tak.... a mozno aj hej, ale nepride mi nejake nepochopitelne ze mozem tuzit po babatku aj ked mam "len" 25 😒
Posledne dni casto bludim po koniku a hladam nejaku temu ktora by mi sadla a mohla by som sa podelit o moje pocity a tuzby.... 😉

lucka_220809
21. dub 2011

Toto je pekna temicka 🙂 ... ja som tiez na tejto lodi s vami, velmi chcem babo,snazime sa s manzelom, a cakame,kedy sa ukaze nejaky vysledok... Uz chceme byt traja 🙂

kukucg
21. dub 2011

Lucka a odkedy sa snazite?? 🙂 Tiez tak napato ocakavas v case menstruacie ci pride ci nie?? 😀

mon777
21. dub 2011

Ahojte, dievčatá. Neviem, či by som sa vedela zaradeiť na 100% medzi snažilky, no túha po miminu mi abslútne nechýba. Medzi snažilky sa zaradiť nechcem, lebo sa nedá povedať, že by sme sa s priateľom o mimi vyslovene snažili, pretože na rok maturujem a teraz by to nešlo, keby som otehu, no to nič nemení na tom, že po bábätku hrozne túžim. Ak by som sa mala priznať, tak pred každou MS si tak v duchu pomyslím, že "keby sa jej tak nechcelo prísť, keby sa pošťastilo..."Obaja chceme dieťatko, no ešte nemáme na to prostriedky ani zabezpečenie, aby sme si ho vedeli dovoliť mať...aby potom malo všetko, čo bude potrebovať....ale aj tak ho chcem a vždy, keď vidím mamičky s kočíkmi, tak im veľmi závidím a tak v duchu si aj zanadávam, že ony majú a ja nie.... Niekedy si myslím, že som vadná. Myslíte, že je to normálne??

kukucg
23. dub 2011

@mon777 Jasne ze je to normalne 😉 , aj ked viem ze vela ludi sa na to teraz tak nepozera 😒 ja som otehotnela ked som mala 21 a kazdy si samozrejme myslel ze som to urcite nechcela, ze sa to len stalo... a slo mi to dost na nervy lebo som po babatku tuzila a tuzim moc aj po druhom 🙂
Takze ti celkom rozumiem, tiez to na mna tak intenzivne prislo v poslednom rocniku na gympli, nakoniec som otehotnela v druhaku na vyske 🙂
Sksute pockat kym skoncis strednu a potom uvidite ako sa vam bude darit, aj financne a tak a kedy si ho budete moct dovolit, no zvladnut sa to da, najdolezitejsie je aby babo malo milujucich rodicov ;)

mon777
23. dub 2011

@kukucg 🙂 Ja sa niekedy absolútne nedokážem ovládať. Občas keď sa tak na seba pozriem, tak sa cítim až trápne 😅 No jednoznačne chceme počkať do konca mojej strednej, len ja sa už neviem dočkať všetkého...či spoločného bývania, či svadby, či miminka 😅 😅 Občas si myslím, že som vadná. A odcudzovanie ostatnými ľuďmi mám niekde dobre hlboko v paži 😀 😀

dreana
24. dub 2011

Ahojky holky, jsem tu každy den, jak to že tuhle diskuzi míjím, když se mě přesně týka? nebo jinak, když je přesně pro mě? Jsem skoro tři roky vdana, miminko bych chtěla moc moc, ale není na to vhodna doba, hlavně finančně, pracovně a tak. Rada bych pokecala s nějakou slečnou/paní, která to má stejně, pokukuje po věcech, rada by mimčo, ale jeste to prostě tedka nepujde 🙂

Díky
🙂)

susan87
24. dub 2011

@dreana dreanko,ja sem na tom momentalne skoro stejne,akorat ze nejsem vdana☹

dreana
24. dub 2011

@susan87 Ahojky, a jak pak jsi na tom? mas přítele? A svatbička se nechysta?

zuzikboc
24. dub 2011

Ahojte kočky, tak do tejto témičky sa pridávam aj ja, ak môžem. Jedno "bábätko 🙂 " už doma mám, ale žabka už je veľká slečna a ja veľmi túžim ešte po jednom miminku. Zatiaľ sa s mm nesnažíme (beriem HA), dlho-predlho sme s mimčom čakali, kým si poriešime vlasné bývanie a keď sme sa minulý rok dohodli, že ideme na to, prišla som zo dňa na deň o robotu, tak sme zasa v keli... ☹ MM podniká a nemá stabilný príjem, takže o miminku môžem zasa len snívať, pretože materská by mi bola vyrátaná z podpory ☹ Ale držím palčeky aspoň Vám, čo máte na mimi lepšie podmienky, aby sa vám vytúžené zadarilo...

lucien
24. dub 2011

@dreana Taky se hlásím 🙂 Studuji VŠ, je mi 21, bydlíme v podnájmu s přítelem (24), svatba je v plánu až tak během dvou tří let, a mimčo až tak za pět a více. Ale touhy mám. Zvlášť teď, protože bratrovi (23) od bývalého přítele (25) se před týdnem narodila dcera, tak je mi z toho strašně smutno - závidím, že jim vztah vydržel (nám ne, protože byl můj první a chtěla jsem poznat i jiné vztahy), že mají mimčo, že se už vůbec nevídáme - rozchodem šly všechny skvělé vztahy s nimi i jejich rodiči pryč.. ☹
Rozumem vím, že mimi těch pět let není dobrý nápad (nemáme vlastní bydlení, oba studujeme - přítel jde na doktoranda, chci něco odpracovat kvůli mateřské/rodičovské dovolené, apod.), ale touha a lítost ve mně je ☹

solinkarka
24. dub 2011

@zuzikboc preco si nezacnes platit DNP?? 😉

susan87
24. dub 2011

@dreana pritele mam,necele tri roky,jenze hacek je v tom,ze je vdovec a diky svatbe by prisel o vdovsky duchod a ten by nam hodne zasahl rozpocet,jelikoz spolu vychovavame dve male deti,pro ktere jsem nova maminka,i mi tak dokonce rikaji.a ty ses na tom jak?

zuzikboc
24. dub 2011

@solinkarka Už som o tom hľadala info na nete, dokonca aj tu na koníkovi v diskusii. Bolo to tak, že som dúfala sa rýchlo zamestnať a po pár mesiacoch sa posnažiť o mimi, ale čím som doma dlhšie (s robotou je to u nás dosť zlé), tým viac sa mi to páči... 🙂

solinkarka
24. dub 2011

@zuzikboc no ja to poznam, tiez som uz dlhsie nezamestnana a kvoli tomu som si to zacala platit...vsak to bude taka nadherna materska 😵

zuzikboc
24. dub 2011

@solinkarka beriem si Ťa za príklad a po sviatkoch sa pôjdem na sociálnu popýtať, ako by mi to vyšlo 😉 .

solinkarka
24. dub 2011

@zuzikboc vsak si este neni tehu tak to ti vinde 😉

dreana
24. dub 2011

@zuzikboc Ahojky, to mě mrzí ta práce, vím když manža přišel ze dne na den o práci, taky nam to pěkně zkomplikovalo život :( Ani ted neodsahl na puvodní plat...

@lucien Tak to znam!! Mě je 22 a touhy po mimču už mam dlouho, ale tedko mame nove bydlení a v práci mam dobré vyhlídky na ppvýšení (kolegyně se snaží o mimčo a ja jsem nahrada když se jí to povede pujdu dělat její práci,Ale je jí 30 a už se snaží skoro rok, tak se docela bojím, kdy se jí to povede...) Ale zase si říkam že by byla chyba takovou příležitost nevyužít, protože na její pozici bych měla min. o 35% vyšší plat, to znamena o dost vyšší mateřskou a hlavně pak dobrý návrat po mateřské...

@susan87 Teda a kolik pak ti je? No tak to mas dobrý že už dvě děti mas 🙂 a přítel by jeste další chtěl? Ja jsem skoro 3 roky vdana a je to fajn 🙂 Manža je nejlepší chlap pod sluncem, celkem jsme spolu přes 7 let.

@solinkarka Pro blbe ale co je DNP? :D

solinkarka
24. dub 2011

@dreana Dobrovolne nemocenske poistenie

kukucg
24. dub 2011

Ahooj baby ako to tu ozilo 🙂 My to tiez nemame financne ruzove nejak moc a ja tiez studujem na VS, a.. inak byvame v byte ktory patri svokrovcom, nie s nimi, a tiez si musime v blizkej dobre riesit uver a byvanie ale verim ze to zvladneme aj s babom..... hlavne Simi ma 4 a tiez si uz surodneca pyta a nechcem aby bol sam, ja som jedinacik a je to nanic... Viem ze by bolo lepsie pockat kym budeme mat doriesene byvanie a vsetko.... ale mi to neda, ta tuzba je silnejsia.....a po babatlku velmi tuzime, hlavne aby sa to vobec podarilo!!!!.