Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

dreana
24. dub 2011

@kukucg Tak přeji at se to určitě povede!!! Držím palce

kukucg
24. dub 2011

@dreana Dakujem moc 🙂 Bola by som velmi velmi stastna keby sme to nejak zvladli, aj ked viem ze to lahke nebude..
Inak je super ze mas pracu a aj povysenie ta caka, ja iba vysku skoncim v 26, teda buduci rok a ak sa podari materska tak robit budem mozno tak v 28 tak to bude cele na manzelovi a to je zatial trochu otazne ako sa mu bude darit....
A vy mate aj nejaky plan ze kedy asi, alebo podla toho ako sa vam bude financne darit a tak?

dreana
25. dub 2011

@kukucg Tak plan by byl, chtěla bych se začít snažit v roce 2013, protože to už by mělo byt hodně věcí jasných (finance, prace, bydlení atd atd atd.) Ale je to takovy nas sen zatím 🙂)

katrenka111
25. dub 2011

Ahojtee.... vidim že tu pisete o Vasich tužbach...je tu aj taka co ma partnera, ktorý este dieťa nechce????

dreana
25. dub 2011

@katrenka111 ahojky, no tedka už i manžel přistoupil na to že by jsme si detatklo pořídili, že už bychom chtěli být tři, tedka cekame na vhodnou dobu, ale i ja jsem si prošla tři roky obdobím kdy manžel o dítěti ani nechtěl slyšet.. Takže trochu vím o čem mluvíš. a ty by jsi chtěla a on ne? a jaky je jeho duvod?

katrenka111
25. dub 2011

@dreana No my sme spolu 5 rokov aj spolu byvame, este nie sme manzelia, len sme sa vo februari zasnubili...ja mam vrodenu trombofiliu, posledny rok som mala velke problemy s hormonmy a tak, takže preto ma to nejak chytilo..teraz ked sa to dava dokopy by sa dalo.... a aj to je problem ze ktovie ci sa zadarí ako dlho to bude trvat a budem mat rizikove cele tehu na injekciach každy den a tak...
No on vobec netusí co to všetko obnasa...myslí si že mam malo rokov, bojí sa toho akosi, jasne ze mame aj vydavky, ale zas peniaze nie su všetko a vydavky, boli, su a budu vzdy....
Keby aspon trosku dopredu planoval..ale on nerad.....

mon777
25. dub 2011

@katrenka111
@dreana
Ja mám to šťastie, že po miminku túžime obaja, no aj my máme dva obrovitánské háčiky....moja škola a bývanie! 🙄 Už by sme najradšej bývali spolu, no zatiaľ sa to absolútne nedá, lebo on je ešte u mami. Chce sa osa mostatniť, no v BA sa to iba s jedným platom nedá. A mňa na rok čaká maturita, takže z tej strany je to 0 bodov 😖

katrenka111
25. dub 2011

@mon777 No ty si este mladunka...v prvom rade si dokonci skolu, najdi nejaký dobrý flek a potom rozmyslajte o babätku....treba sa najprv trosku zapezpecit....lebo dieťa je navždy... 😉

katrenka111
25. dub 2011

@mon777 a kolko ste spolu s tvojim???

mon777
25. dub 2011

@katrenka111 no veď to nám je obom jasné, že treba skorej školu, robotu a aj VŠ chcem, no externe. A spolu sme presne rok, 6 mesiacov a 21 dní 😀 No to, že sa chceme vziať vieme už dva roky 😀 😀 Šialené? Možno. No my to tak obaja cítime a chceme 😀 😀

susan87
25. dub 2011

@dreana 24 dreanko,kamosky si ze me delaji srandu ze vypadam dobre na to ze mam za sebou 2 porody🙂kdyby bylo na priteli tak ma mimi uz zitra,ale ja chci jeste chvilku pockat,mladsi ma 2 roky a neco,ve 3 jde do skolky,tak snad po tom,i kdyz treba se zadari drive🙂ja mam tez hodneho chlapa,sem moc rada,ze ho mam.

mon777
25. dub 2011

@susan87 24 a už dva pôrody za sebou?? 😵 😵 😵 Môžem sa ťa opýtať, kedy si mala prvé miminko?? 🙂

dreana
25. dub 2011

@mon777
@susan87

Mon susanka má dvě děti od přítele(vdovce), psala to v horní diskuzi 🙂

Jinak susan tak to je super, že mame stestí na chlapy 🙂

Jinak holky taky si příjdete jako blazni? Ja mam vybranou barvu, kočarek, jména :D

mon777
25. dub 2011

@dreana 😅 😅 😅 musím sa priznať...nie vždy sa mi chce všetko čítať 😀 A za ten kočík a mená....ja som na tom rovnako 😀 Viem, aký chcem, akej má byť farby, s priateľom máme vybraté už aj stredné mená... A to si mimi nemôžeme dovoliť ešte ani len plánovať, nie to ešte pokúšať sa a mať 😅

kukucg
25. dub 2011

@katrenka111 Tak ja som mala rovnake problemy, cele tehu som bola na rizikovom, manzel mi pichal kazdy den fraxiparin, aj tak som mala rozne komplikacie, dostala som mikroemboliu, takze som musela ist v siestom mesiaci na CT a podoben veci, som neskutocne stastna ze sme to obaja v zdravi prezili, a preto uz veci beriem inak ako dovtedy, viem ze si mozes planovat, cakat kym budes mat zabezpecenie a neviem co a zrazu mozes o vsetko prist...
bolo to narocne obdobie, mohli sme obaja s malym umriet a tak sa snazime s manzelom brat uz zivot trochu inak...
jasne ze by sme nemali babo keby sme ho vobec nedokazali uzivit alebo tak... ale viem ze zivot niekedy nejde tak ako si ho planujes 😒 tak sme radi ze sme spolu, ze sme zdravy a ze sa mame radi 🙂 a prostriedkov mame dost aby nam nic nechybalo podstatne, ano byvame v byte ktory nepatri nam ale svokrovcom, ale tak v BA su dost sialene ceny, no pomaly riesime aj to.... a skola mi nejak nevadi, chodim sice na denne ale ked sme jedno zvladli, zvladli by sme aj druhe... 🙂 snad

zuzikboc
25. dub 2011

@dreana Baby, veď ja tiež... Už mám vybratý kočík, mená, aj rozmyslené, ako by som prestavala spálňu, aby som mala postieľku k sebe čo najbližšie... 😀 Len to mimi je ešte stále v nedohľadne... 😀

zuzikboc
25. dub 2011

@kukucg , s tým plánovaním života máš úplnú pravdu... My sme prvú žabku mali zavčasu (ja som mala 20 a mm 21) a tak trošku neplánovane. Ale potom sa drahý nakazil detskými kiahňami (ako malý ich nikdy nedostal) a mal tak zlý priebeh, že len dúfam, že moja túžba po druhom mimi ešte bude niekedy reálna... A tak sme nadovšetko vďační za neplánovanú, ale o to viac ľúbenú Miki... 🙂

kukucg
25. dub 2011

@zuzikboc 😉 No aj nas Simi bol taky poloplanovany, chceli sme po bakalarskom ale narodil sa v druhaku, no tiez som stastna ze to tak bolo 🙂 Clovek niekdy az casom zisti preco sa mu niektor veci stali a ze boli dobre aj ked tak mozno nevyzerali 🙂
Inak s tymi kiahnami si ma vyplasila... kamoskin syn ich ma tak sme chceli ist k nim nech si ich nas Simi odbije len sme zistili ze moj manzel ich asi nemal, nevieme to naisto, tak sme radsej nesli, ale tiez neviem ze ako to doriesime 😖 aky mal priebeh tvoj muz?? bolo to zle?

katrenka111
25. dub 2011

@kukucg Ty mas tiež vrodenu trombofiliu?? aku muraciu?? fuu no tak to ste mali teda velke šťastie.....muselo to byť ťažke... a nemala si problem aj otehotnieť???

kukucg
25. dub 2011

Ci mam vrodenu trombofiliu ti neviem povedat lebo vysledky mi vysli vraj nejak cudne, najskor lekarka vravela ze tam v genetike nic nie je, ale moja mamina, a aj moj tatino mavaju trombozy pravidelne, tatino naposledy asi pred 2 mesiacmi bol koli tromboze v nemocke tak mi robili testy este raz ale to uz neviem presne ako vysli... dost na tom ze v tehu som chodila kazde 2-3 tyzdne na odbery aby mi upravovali davkovanie fraxiku no od 6teho mesiaca som brala najvyssie mozne davky ale vysledky sa mi aj tak zhorsovali... bolo to cele nanic... po porode ako zazrakom sa vsetko dalo do mesiaca do poriadku a je to ok, ale dalsie tehu ma zrejme caka to iste....
a stym otehotnenim to bolo asi tak, ze som vysadila antikoncepciu a otehotnela asi mesiac-dva potom, vraj to pomaha lebo ked ju vysadis tak sa zvyknu uvolnovat vajicka aj viac nez jedno, proste vacsia sanca.... keby to tak neurobim neviem ako by sa podarilo, teraz uz atk brat nemozem ved vies, a posledne 4 roky sme si len davali pozor a nic sa neudialo, a posledne asi 3 mesiace si ani pozor nedavama a tiez zatial nic, a asi ani tento mesiac, o dva dni cakam mrchu a uz ma boli brucho :( ale ja mam aj opacne naklonenu maternicu a tak ale rozhodne to nie je nemozne s tym otehotniet ;)
inak kamoske tiez vysla v testoch vrodena trombofilia, robili jej vysetrenia lebo potratila, ale doktorka vraj vravela ze to je v pohode, ze to nie je problem a urcite ani dovod potratu tak ja neviem teda 😒

katrenka111
25. dub 2011

@kukucg No tak podla mna trombofiliu určite mas... ja mavam strasne bolesti v nohach a mala som strasne modriny, tiež som brala HAK, nakoniec mi gynekologicka zistela vrodenu trombofiliu, už nikdy nesmiem brat žiadne hormony, musim chodiť pravidelne na hemosku, co sa týka tehu tak od zaciatku musím byt na heparíne a pri tejto chorobe hrozia rozne komlikacie ako potraty, trombo-embolicke choroby, preklampsie placenty, predcasny porod, vnutrouterijne retardacie a podobne...to aspon co som sa docitala....
A jedna znama ma aj problem otehotnieť.... takže je to skyta pliaga.....
Určite mas aj ty nieco take, ked si bola v tehotenstve na fraxiparine...

kukucg
25. dub 2011

No je to zahada lebo som si myslela aj ja ale tak vraj genetika bola ok tak neviem teda... ja od porodu som mala vzdy vysledky ok, len v tehotenstve to bolo zle.... neviem ako bude dalsie tehu ak sa podari, ale aj keby boli vysledky ok vraj si budem minimalne preventivne musiet fraxik pichat....
nohy bolievaju aj mna priserne, kazdy vecer, aj cez den niekdy, nemozem ani sediet, ani lezat, ani stat, nic nie je dobre, niekedy je to hroza, brala som detralex a bola na lymfodrenaz a polesilo sa ale budem musiet ist znovu asi...
Inak som netusila ze tolko komlikacii hrozi, a dost sa cudujem ze tej kamoske povedali ze to nie je ziadny problem 😖

katrenka111
25. dub 2011

@kukucg No v tehotenstve teda je a velký problem ale zaleži aj od toho aku ma mutaciu...

kukucg
25. dub 2011

@katrenka111 tak to neviem aku ma ale sa jej opytam....

katrenka111
25. dub 2011

@kukucg A potom na zaklade coho si si musela pichať fraxiparin?? nechapem...

kukucg
25. dub 2011

No jednodycho preto, ze som mala vysoku zrazanlivost, a zrazeninky v plucach, zle sa mi dychalo a byvalo mi na odpadnutie, bola som na scintigrafii a CT pluc kde mi potvrdili mikroemboliu a fraxik som si musela pichat aby tie zrazeninky porozpustal, lebo keby sa zvacsili uz tu nie sme...
A mala som vysoke d-dimery a vsetky tie hodnoty zrazanlivosti a napriklad tie dimery sa mi stale az do porodu zvysovali

zuzikboc
25. dub 2011

@kukucg Dosť zlé. Miki ich doniesla zo škôlky (Ak ich manžel nemal, tiež sa im pri malom asi nevyhne) a ona sama mala len zo desať vyrážok a miernu teplotu. MM bol taký osypaný, že sme nevedeli, kde končí jedna a kde začína druhá vyrážka a aj s teplotami to bolo omnoho horšie. Hovorí sa, že všeobecne ich malé deti lepšie znášajú, ako dospelí a je to pravda. Moja svokra bola veľký odporca škôlky a ani jedno z jej detí tam nechodilo (ja som si ju po výmene názorov so svokrou presadila) a tak to aj dopadlo, v jeden deň sa osypali aj mm, aj švagriná. Ale strašia nás, že po kiahňach v dospelosti môže muž ostať neplodný, tak uvidíme, keď nakoniec vysadím HA 😒

kukucg
25. dub 2011

@zuzikboc jooj asi teda skusime este nejak zistit ci ich mal, to by sa malo dat.....
Ale s tou neplodnostou mi to nejak nesedi, viem ze mums napada semeniky preto je uz dospelakov nebezpecny a moze sposobit neplodnost ale kiahne teda neviem.... Kto vas tym strasi??? 😕

dreana
25. dub 2011

@mon777
@kukucg a holky jaka mate vybrana jména? a jaky kočárek? proberem to od hlavy až k patě 🙂)

kukucg
25. dub 2011

@dreana Hihi no uz som si hovorila ze nebudem salit s tym ale tak dobre 😀 Ja mam pre dievcatko Nelinka, pre chlapca zatial nemam.... Hm a kocik by som najviac chcela Brio go, ak by som ho ale nezohnala za nejaku vyhodnu cenu z druhej ruky tak asi Bertini X6. To su moji favoriti 🙂 Uz som vychytala muchy co neboli dobre na nasom kociky pri simonkovi, a tieto su super 🙂