• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nezkrotná touha po miminku

7. března 2012 
@dreana :grinning: My by sme hrozne chceli velikú rodinu (4 detičky). Dievčenské mená vyhrali: Nina, Katarína, Kristína a ja by som veľmi, veľmi chcela Eriku alebo Majku, no priateľ Eriku nechce. A za chlapcov je jednoznačný Samuel, Dávid, Erik a štvrté ešte nie je vybrané.
Stredné mená chceme švédske alebo nórske. Ja osobne hrozne túžim mať takéto zmesky: Nina Jora , Katarína Astrid, Samuel Sigurd a Dávid Olaf, no toto ešte čaká na schválenie :grinning: :grinning:
A čo sa týka kočíka, tak ja by som chcela hrozne zelený alebo béžovo hnedý...také neutrálne farby, čo môže mať aj dievčatko aj chlapček :slight_smile: A čo sa týka značky... u nás doma vyhrali dema, bexa a :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: bebe confort high trek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

A čo ty a @kukucg . Vy ste na tom ako??

Tu sú obrázky mojich milovaných kočíkov, medzi korými sa neviem rozhodnúť, no vďaka polohe náško vysneného bývania vyhrá asi bebe confort :dizzy_face: :dizzy_face:
25. dub 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
prvý - bebe confort high trek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
druhý (zelený) - bexa AX3 :dizzy_face: :dizzy_face:
posledný (krúžkovaný) - dema classic :dizzy_face:
25. dub 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mon777 No my by sme chceli deticky tri, uvidime aj podla financii, byvania a tak, ale dve minimalne urcite, a ked sa bude darit ja by som aj 4 brala ale myslim ze manzel by chcel pri 3 skoncit. Inak aj ja som chcela Ninku, ale manzel nechce, tak sme sa zhodli na tej Nelinke. Z chlapcenskych sa mi tiez paci Dávid, ale to sme este nejak neriesili.
Pri kocikoch mi nejak velmi o farbu nejde, a kedze mam vytipovane take drahsie znacky a chcem ich kupovat z druhej ruky tak ake sa naskytnu :slight_smile: Chcem teda trojkombinaciu a aby bol kocik lahky, velmi lahky, predne mensie otocne kolieska a lahka manipulacia, polohovaltelne nohy aj chrbat, velky kosik, pratelny potah, sportakova korbicka aby sa dala otacat v smere aj v protismere, dost priestranny, aby sa dal hupat, a autosedacku by som chcela s isofixom...
Tak to splnaju tieto dva akurat bertini sa hojdat neda... ale neviem ako to urobim, pri simonkovi som totiz kocik ani nevyuzila a celu trojkombimnaciu sme predali ked sme prestali pouzivat vajicko, ale tajne dufam ze moje druhe dieta bude pokojnejsie a bude niekedy aj spat :grinning: :grinning: :grinning:
25. dub 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mon777 tak pridam foto aj ja
Bertini sa mi paci v zelenej a brio sa mi paci biela konstrukcia a pri briu sa daju farby kombinovat, ze vanicka ina, autosedacka ina a sportak iny :slight_smile:
25. dub 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mon777 inak som rozmyslala nad bexou aj ja, len by som ju chcela vidiet nazivo a oskusat si ju, tamtie dva mam uz osahane, tak mozno nakoniec zakotvim aj aj pri bexe, ale pri tejto :slight_smile: len v nejakej veselsej farbe
25. dub 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kukucg ten bertini je celkom pekný :wink: No ja som aj za to, že do autobusu (ak budeme chodiť autobusom) jednoznačne iba v šatke :slight_smile: Šetrí to priestor a zdá sa mi to praktické. A ak s kočíkom, jednoznačne s vajíčkom, lebo viem aké to je trepať sa s mega kočiarom do busu. Zažila som už aj také, že do jedného busu potrebovali ísť tri maminky a tak sa tam tiskali chúďatká a zakaždým sa museli vykladať a nakladať, aby mohli ľudia vystúpiť :confounded: No nič moc :slight_smile:

A ja po Ninke túžim už hrozne dlho. Podľa mňa je to najkrajšie ruské meno na svete!! :slight_smile:
25. dub 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kukucg tú bexu poznám. Stretla som ju u nás v meste a je hrozne super. A mamka, čo kočíkala mimi mala bohovsky dlhé nohy :slight_smile: :slight_smile: A nevyzerala, že by zakopávala alebo niečo podobné. Zdala sa mi taká spokojná :wink:
25. dub 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mon777 Och tak babysatka bola nasa oblubena nielen do busu, ale aj na prechadzky a doma :slight_smile: kedze moje dieta nebolo nikde spokojne :slight_smile:
ale uvidime ake bude druhe :slight_smile:
Ninka sa mi velmi paci a aj by sa hodilo k priezvisku, mame ho take ukrajinske :slight_smile: ale manzel nechce asi ho neukecam.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tu bexu si teda pojdem niekam pokukat ale najviac sa mi aj tak paci brio :slight_smile:
25. dub 2011 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kukucg Nemyslíš, že je to chybné? Mám len 18 a už je to vyše roka, čo túžim po mimi. Pripadám si ako cvok!
25. dub 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
aale coby, ja som tuzila po babu asi od 16 :slight_smile: ked som mala cerstvych 18 dala som sa dokopy s mojim manzelom a on vie uzasne kreslit, celu izbu u mojich rodicov mam oblepenu kresbami babatiek co mi kreslil kym sme spolu neboli :slight_smile: spolocnost je zial nastavena teraz tak, ze to povazuje za cudne... ale ja si myslim ze je to induvidualne, na niekoho to dojde skor, na ineho neskor :slight_smile:
25. dub 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kukucg a na niekoho nikdy. Mne najviac vadí, že dievčatá, ktoré sú ako ja sú odcudzované, lebo túžia mať deti v mladom veku a ženy po 40, čo o dieťati nechcú ani počuť?? Prečo nikto neodcudzuje aj ich? Raz to nechápem.
Najviac ma však trápi a mrzí, že ma majú moji rodičia sa divnú a tvrdia, že sa vidia, že sa môj vzťah rúti do záhuby a ničí mi život a celú našu rodinu a tak...hrozne mi to vadí.
25. dub 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mon777 rozumiem ti velmi dobre :slight_smile: zhodou okolnosti je to taka vec ktora ma zaujima aj do skoly robim projekt teraz od odkladani materstva, tak riesim ze ake su dovody a tak.... a minuly semester som sa zaoberala mladymi mamickami, robila som rozhovor s babou co mala deti v 16, 18, 20 a 25. Aj jej kazdy hovoril ako si nici zivot, a teraz jej skor zavidia to co ma, je skvela mama, ma fungujuci vztah, super deti, a aj financne na tom nie su zle.... neboj sa trochu naburavat stereotypy, aj ked tomu ludia teraz nerozumeju a odcuzduju ta, mozno to pochopia neskor :slight_smile:
25. dub 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kukucg Tak to mas vyhodu, ja vybiram podle vzhledu, určo chci čtyř kolovy, aby byl spíš do terenu a aby měl vfelkou korbičku :slight_smile:

jinak ja mam jmena prop holku Gabriela nebo Veronika, pro kluka Daniel nebo Martin :slight_smile:) Gabča a Dan vedou :slight_smile:

@mon777 No jinak byt to na mě a mít na to peníze tak mam deset dětí, ja jsem vyloženě rodinný typ, ale budou mi stačit dvě :slight_smile:) zaleží na financich, což mě fakt stve...

@mon777 Teda ten dema classic je užasny!!!! A v zelené nebo modré super! Jsi mě inspirovala, díky :D

a co je na tom že chceme děti brzo? mě je 22, děti bych chtěla už davno, ale přece jeom je potřeba jim zajistit nějaké to bydlení a zázemí, proto s manžou čekame, ale myslím že rodinné typy jsme tu všechny ne holky?
25. dub 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak taky přidávám foto kočarku, ale čím dyl přemyslím tím více mi vadí, že je jen na aukru a nemužu si ho ošahat :(
25. dub 2011 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kukucg ja sa nebojím, lebo viem, že ak sa začneme snažiť o mimi, urobíme to vtedy, keď budeme obaja vedieť, že sme schopní sa o malé postarať :slight_smile: Ale najskôr musím dokončiť gympel. Potom chcem ísť niekam do roboty...hocičo - predavačka v kaufe, čašníčka - to je jedno...potom po roku mimi VŠ dialkovo ... myslím, že s podporou a pomocou mojej polovičky to zvládnem :slight_smile: :slight_smile: nech si vraví kto chce, čo chce :slight_smile:
25. dub 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dreana to s tým rodinným typom je pravda :slight_smile: Ja detičky milujem a preto chcem veľkú rodinu a túžim robiť v škôlke. Inak ak by niektorá z vás vedela, čo je na prijímačkách do NR na odbor PEP (predškolská a elementárne pedagogika), tak počúvam :slight_smile:
25. dub 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dreana no hej, osahanie a oskusanie je asi dolezite aspon podla mna.... nech vies aka je s nim manipulacia, ako sa sklada a co ja viem co...
4 kolieskovy chcem aj ja alezase do terenu nemusi byt na to mam este po simim taku starsiu trojkolku s nafukovacimi kolieskami... takze ja skor do mesta, a hlavne nech je lahky, uz teraz mam krize dost v haji :confused: a ked beriem kocik plus dieta a nejake nakladanie do mhd a podobne :unamused: no hadam to vydrzia :grinning: tie krize myslim
25. dub 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mon777 urcite ano :slight_smile: drzim vam palce
ja zvladam ako tak aj skolu na dennom, lebo moj odbor sa dialkovo neda studovat, aj ked som mala 2 roky prerusene ale da sa to :slight_smile:
chces ist na tu predskolsku pedagogiku??
25. dub 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kukucg presne tak! Učiť v škôlke je môj sen :dizzy_face: Ty čo študuješ?
25. dub 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mon777 Líbí se mi ten tvuj přístup, ten se mi líbí!!!

jinak s tou školou netuším :D Ja jsem chemik, takže tohle je trosku mimo mě :D

@kukucg hele tedka koukam že mas v profilu že se o mimčo už snažíte, tak jsem trosku zmatena :D překoukla jsem něco? :D

Jinak jsem si do albíčka dala kočarek aston, jukněte!! Moc se mi líbí! Co vy na něj? :slight_smile:)
25. dub 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mon777 Ano je to krasna praca a je aj pre deti super ked je v skolke ucitelka ktora aj deti a svoju pracu ma rada, Simi ma skvele ucitelky a aj tam rad chodi, adaptacne obdobie mal asi 3 dni :grinning:
Ja studujem psychologiu,Bc. uz mam buduci rok stratnicujem na Mgr.
25. dub 2011 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dreana no nie je to take ze sa vyslovene snazime, ale ani sa nijak nebranime, proste to nechavame tak ze ked to pride, ale taka moznost na vyber nebola :grinning: tak som dala snazime sa
pravda je ze kazdy mesiac ocakavam s napatim ci mrcha dojde alebo nie :confounded: teraz cakam v stredu a uz ma boli brucho zase dojde potvora :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. dub 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dreana veľmi pekný :wink: Kamarátka má podobný (neviem čo je to za značku) a zdá sa mi pomerne nepraktický. Keď sme boli vonku a nechala mi kočíkať malú, hrozne zle sa s ním chodí na chodník. Bohovsky je ťažký. A ak by si chcela otočiť malé, aby videlo dopredu a nie na teba, blbo sa ovláda, lebo sa mu trochu zmení ťažisko a taký je akoby ťažší. No to nie je presne tento, takže neviem. Keby som vedela, čo to má ona za značku... Raz sa jej opýtam a potom dám vedieť :wink:
25. dub 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kukucg paráda!! Tak potom držím palce :wink: Aj ja si myslím, že je dôležité, aby učiteľky rady robili to, čo robia, inak deti dopadajú ako ja...moje prvé učky som z duše nenávidela. Kričali na nás a stále nás zahriakávali za niečo. A tie, čo som dostala potom....to bola jedna báseň. Táničku som milovala!! :grinning: A kde študuješ?? Lebo ja som uvažovala nad UMB v BB alebo UKF v NR a tá Nitra sa mi vere viac pozdáva. Už len kvôli tomu, že na 90% budeme bývať v Seredi a to mám do NR bližšie :slight_smile:
25. dub 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kukucg Hele ja vím že ted si řeknete že jsem magor, ale ja jsem smutna cely den když přijde mrcha a to se nesnažíme!! Takže vím o čem mluvíš :D

@mon777 Dej určitě, jde o to že ja bydlím na vesnici, příjkezdova cesta je takova štěrkova a tak, takže potřebuju fakt bytelný kočarek :D
25. dub 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dreana chcela som napisat nieco podobne ako mon :slight_smile: ja osobne nechcem ani pocut o kociku bez otacavych kolisok, vzdy ked trosku musis menit smer musis ho naklapat a nie je velmi lahky takze to nie je moc sranda... kamoska ho mala od niekoho pozicany kym bol jej v oprave a teda nadavala statocne.... :angry: ale mozno je to individualne, vidim vela mamiciek s kocikmi tohto typu :wink: ale ja by som do takeho nesla, ako som pisala lahky a dobre ovladatelny nech je.... ved sa s nim nachodis kilometre a kilometre :grinning:
25. dub 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mon777 to ano, aj ja mam spomienky na svoje ucitelky zo skolky :slight_smile: su dolezite pre kazde dieta :slight_smile: simi ma Majku a Lubku a ma ich rad, su k nim dobre, a nechyba ze deti pohladia, pomojkaju, rozpravaju sa s jim ked su smutne rano alebo tak, a kolko veci s nimi robia to je fakt skvele :slight_smile: simi vzdy pride s nejakou basnickou, rozpravkou, alebo vystrihovackami, kresbami :wink:
Ja chodim na FIF UK v BA....ani ja ani manzel nie sme z BA preto mame aj problem s byvanim lebo je to drahe hrozne a mame len jedene prijem ale druhe babo uz hadam pride do nasho :slight_smile:
25. dub 2011 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dreana som si myslela ze koli terenu ho potrebujes, ale hadam by sa nasiel kocik aj lahsi ktory by teren zvladol :slight_smile: neviem kde vsade ho budes pouzivat, ale asi budes chodi aj MHD, a po meste, po obchodoch alebo tak.... v kazdom pripade si ho urcite oskusaj poriadne a ak toi bude vyhovovat tak potom nie je o com :slight_smile:

S tou mrchou je to sranda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. dub 2011 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kukucg ja som videla už aj taký, čo mal síce kalsika 4 koliečka a neotáčali sa, ale nahíňali do strán. Mamička nemala absolutne žiadny problém so zmenou smeru. Aspoň sa mi nezdalo, že by mala. Tlačila ho jednou rukou a šla do takej zákruty, že mi skoro oči vyskočili, že jej to ide tak ľahko :grinning:

@dreana a myslím, že na štrkovú cestu je ťažký. Podľa mňa by sa ti zabáral do kamienkov a ťažšie by sa ti tlačil. Jednoznačne ľahký = dobrý :slight_smile: A to za MS a celodenný smútok dobre poznám aj ja. Ide ma z toho šlak trafiť, aj keď viem, že nemám byť z čoho tehu :unamused: Aj tak to zamrzí, že sa ani nepošmyklo ani nič :unamused:
25. dub 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kukucg zatiaľ prevažne známy a priatelia, nejaké ďalšie info som nehľadala. Ak je to pravda, začnem sa stresovať, keď vysadím tabletky a nebude sa nám dlhšie dariť :grinning:
@dreana ak sa môžem pridať, ja mám pre dievčatko vybraté Emka a pre chlapca Erik. A kočík sa mi páči Rambler od Nestoru (masívny, preklápacia rúčka a vhodný aj do zlého terénu), jeho vzdialeného predchodcu sme mali pri žabke a osvedčil sa... :grinning:
25. dub 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek