Ohrozí kojení další těhotenství?

kac9
1. říj 2018

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat... jak jinak 😁... s manželem se snažíme o druhé miminko, jenomže já stále kojím prvního syna, dnes mě kamarádka vyděsila, že kvůli kojení můžu potratit 😱 Prý to řekl gynekolog její kamarádce, když potřetí potratila, zatímco kojila první dceru. Co je na tom prosím pravdy? Je tu někdo s osobní zkušeností? Nebo přímo nějaká gynekoložka? O jedno miminko už jsme přišli, nedokážu si představit, že bychom přišli o další 😞 Děkuji za každou odpověď! ❤

priefi
1. říj 2018

@myjusiatko myslim, ze otehotnis, pokud je jinak vse v poradku, ale pokud chybi ziviny, telo udela rychly proces az pak. Mozna to neni ani tak o kojeni jak o tech zivinach, kdyz telo zhodnoti, ze jich je malo pro Tebe i pro mimi, tak tehu nedovoli a ukonci ho, ale pred tim muze mit lepsi kondici, pusti vajicko, ktere je dost silne, aby se pak zakouslo, ale telo ho nakonec neprijme. Mam svuj nazor, neridim se tim, co mi rekne dr., ale s timhle jsem s ni bohuzel souhlasila. Nektere zeny to tak nemaji a pak tlucou do vsech sve pravdy, ony o to mimi neprijdou, ony neriskuji, ony muzou mit na to kojit a byt zaroven tehu, ale nektere zeny to takto nemaji.

pataja
1. říj 2018

@no_title názor jedné, stejně jako níže názor maminky s opačnou zkušeností.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
eviicka
1. říj 2018

@ttm jenže tady spousta lidí zapomíná, že tělo každé z nás je jiné.

Některé zvládne plné kojení v těhotenství, tandem... A některé ne, a to i přesto že pustí vajíčko, některé pak zastaví produkci mléka, některé změní jeho chuť, některé dá impuls přes bolavé bradavky. A věřím tomu, že teoreticky některé může v ranné fázi zastavit vývoj plodu.

Ono není vše tak jednoduché, ani jak tvrdí někteří lékaři, ale ani jak píšou na mamile... Rozhodně bych si tady netroufla nijak zásadně tvrdit, že je něco blbost.

Jinak jak jsem psala, kvůli těhotenství jsem neodstavovala, kvůli dalšímu to v MÉM konkrétním případě zvážím (ten se ale od autorčinýho podstatně liší).

bayt
1. říj 2018

@ttm ja myslim ze v urcitych okamzicich je prirozeny i odstaveni...i v te prirode, ze

dancamich
1. říj 2018

@kac9 mléko možná změní chuť, až budeš v pátém měsíci a odstaví se sám. Já jsem musela dceru odstavit ve dvou a čtvrt letech, protože mě hrozně bolela prsa v těhotenství a kojení už nešlo snést. Moje kamarádka třeba kojí obě děti a potíže s prsy neměla. Každý to má jinak.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
eviicka
1. říj 2018

@ttm to jsi netvrdila ty, na tebe konkrétně jsem myslela jen první odstavec 🙂 mohla jsem příspěvky rozdělit a případně i tu "blbost" odcitovat, to je fakt 😉.

bayt
2. říj 2018

@ttm Nevím, zvířata ho ale mláďatům taky berou...ony jsou dva extrémy, někdo přestane násilím kojit v půl roce, ale někdo nechává dítě dumlat na prsou bez omezení klidně do tří, ve dne v noci...co hodinu

jenni4
2. říj 2018

Potratit samozřejmě může. Stejně jako může potratit nekojící. Spousta žen během těhotenství kojí. Pokud je těhotenství fyziologické, tak nevidím důvod, proč by kojení mělo vést k potratu. Tělo se přizpůsobí těhotenství a pokud to nezvládá, přestane produkovat mléko. Navíc žena pozná, jestli to zvládá nebo ne.
Kojím, jsem v 18. týdnu a vše je v pořádku. Naopak jako nekojící jsem potratila. Převážná většina těhotenství končí kvůli vývojovým vadám, ale u kojící je to jednoduché svézt na kojení, a to bez jakýchkoliv důkazů. Zajímalo by mě, jestli kamarádce kamarádky gynekolog udělal nějaká vyšetření nebo jen střílel od boku, že za potraty může kojení. Ale pokud třikrát potratila, asi bude někde problém.

kac9
autor
2. říj 2018

@jenni4 Je mi to jasné, já právě nechci malého trhat od prsa násilím, přijde mi na to ještě brzy byl mu teď rok... jinak kamaradce kamaradky žádné vyšetření nedělal, prostě jen řekl, že je to způsobené kojení 🙈 proto mě to vyděsilo, mě totiž můj gynekolog řekl, že možná přijdu o mléko, ale že by to způsobovalo potrat, o tom nic neříkal...

jenni4
2. říj 2018

@kac9 chápu, že taková informace člověka vystresuje a zabývá se tím. Někdo potratí např. po pohlavním styku a taky to není důvod paušálně přestat se sexem během těhotenství. Chci tím říct, že někdo může mít problém, ale neznamená, že ho mají všichni. Gynekolog kamarádčiné kamarádky to evidentně bere vylučovací metodou. Pokud otěhotníš během kojení, tak potom uvidíš, jak to budeš cítit a zvládat. Ale určitě to není důvod k tomu přemýšlet předem o odstavení. Přeji, aby se brzy zadařilo a opravdu není důvod k obávám.

romcilena
8. čer 2019

@kac9 já musela přestat kojit, abych otěhotněla. Kojení na mne působilo jako antikoncepce 😁.