Ovitrelle a bazální teplota. Měly jste to někdo také tak?

novacek21
24. kvě 2021

Ahoj, měla bych dotaz pro ty, co měřily bazální teplotu i při indukci ovulace s ovitrelle.
V cyklech bez ovitrelle jsem měla vždy ovulaci, prokázanou utz, testy i bazální teplotou.
V cyklech s ovitrelle vždy ovitrelle ( většinou večer) a po cca 36h časovaný styk a nebo inseminace ( dopoledne), ale bazální teplota stoupla až minimálně po 50 hodinách od aplikace, čili až druhý den od inseminace ( například Čt 21:00 ovitrelle, sobota 10:00 iui, vyšší teploty až v pondělí ráno)
Měly jste to někdo taky tak? Je možné že je to těmi hormony ovlivněno natolik, že teploty neodpovídají a teplota se zvedá až s časovou prodlevou po ovulaci? A nebo jsem fyziologicky jiná než ostatní a ovulace nenastává po 36 h, což je pravděpodobně nějak osvědčený průměr doktorů?? 🙂
A vždy po iui večer 2 utrogestany..
Díky za zkušenosti

haskre
24. kvě 2021

@novacek21 po injekci ovitrelle nastává ovulace za 36-48hodin...je úplně zbytečně měřit teplotu když mate sledovanou ovulaci...drzim pesti 🍀

novacek21
autor
24. kvě 2021

@haskre když já bych to chtěla i nějak vysvětlit. 🙂 Jestli nejsem zrovna já nějaký extra kus, co to má prostě jinak. 🤭

haskre
24. kvě 2021

@novacek21 teplotu ovlivňují léky jako je ovitrelle a utrogestan...takže tam asi na vysvětlení více není😄

terka80
25. kvě 2021

@novacek21 utrogestan ovlivnuje teplotu ovitrelle ne

zena12
23. črc 2023

@novacek21
Dobrý den, jak to prosím dopadlo? Jsem v podobné situaci, ve st 21:00 ovitrelle, v pátek v 9 IUI a jeste v nedeli nestoupla BT nahoru po prodělané ovulace, chtela jsem ten utrogestan nasadit prave až po potvrzené ovulaci a ono nic. Jak jste si to prosím tenkrát vysvětlila nebo jak to prosím dopadlo?

novacek21
autor
24. črc 2023

@zena12 už si to moc nepamatuji, ale nasazovala jsem dle lékařů, ta ovulace je jiná a oni to mají pod kontrolou, každopádně iui nám nevyšlo, až IVF.