Ovulace 22dc - lze otěhotnět?

tinkad29
22. bře 2019

Zdravím holky, měla jsem teď kvůli atb zpozdenou ovulaci a vyšel mi pozitivní test až 22dc,ikdyž mívám cyklus cca 29-32 dní, je možné otěhotnět?stihne se vajíčko zahnizdit? A kdy by mi mohl vyjít pozitivní test? Snažíme se teď po zamlklem tehu a už bych si moc přála. Prosím o Vaše nazory, nebo osobní zkušenosti. Děkuji 🙂

sudylichozrout
22. bře 2019

@tinkad29 jasne, ze lze. Lutealni faze je stejna vzdy, takze se ti jen prodlouzi cyklus o ty dny, co byla ovulace pozdeji.
Sama mam ovulaci az 21.den cyklu, LF jen 10 dnu a otehotnela jsem bez potizi 3x.
Drzim palce 🙂

tinkad29
autor
22. bře 2019

@sudylichozrout jee tak to děkuji, to ráda slyším, já kolikrát četla že je to blbé, že když není dostatek času na zahnizdeni, tak že k tomu ani nedojde :( tak věřím a doufám že to brzy vyjde 🙂

ange_de_la_morte
22. bře 2019

myslím že to je reálné ... já měla ovulaci vždy mezi 20-25 DC ( pokud jsme teda měla vůbec ovulaci), ale cykly jsem teda měla o něco delší než ty ... s mladší jsem otěhotněla 26DC

sudylichozrout
22. bře 2019

@tinkad29 to je jiny pripad. To se deje, kdyz je lutealni faze stabilne kratka... Treba jen 7 dnu bez ohledu na to, kdy byla ovulace. Pokud jsi jinak zdrava, tak se ti delka cyklu natahne, protoze mas lf stabilne napr. 13 dnu. Tedy ovulace 21. den cyklu plus tech pro priklad trinact dnu.

ha_ja
22. bře 2019

Ano, lze, měla jsem ovulaci 21DC a mám z toho tříměsíční holčičku.😀

tinkad29
autor
22. bře 2019

@ange_de_la_morte super, děkuji 🙂

tinkad29
autor
22. bře 2019

@sudylichozrout ahaa, dobře, děkuji za info, tak budu doufat, chce to jen čas 🙂

tinkad29
autor
22. bře 2019

@ha_ja juuu 🙂 to ráda slyším, děkuji moc

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
clementina
22. bře 2019

určitě lze, dcera je toho živým důkazem😂😂😂

tinkad29
autor
23. bře 2019

@ttm děkujiii 🙂

tinkad29
autor
23. bře 2019

@clementina tak snad i u nás se brzo zadari 😁 děkuji 🙂

evakaspar
23. bře 2019

Ja otehotnela v den ocekavane ms. Vim to 100%, protoze jindy to nebylo mozne. I dr mi to neveril. Jediny sex byl prave den pred ms predtim 3 mesice pust, manzel pracoval v zahranici. 😉

tinkad29
autor
24. bře 2019

@evakaspar no tak to je mazec 🙂 super, tak budu jen doufat

evakaspar
24. bře 2019

@tinkad29 no nejhorsi bylo ze dr furt spekuloval 🤦‍♀️ ze jestli je to opravdu manzela atd. Vylozene mi daval najevo ze sem si beztak strechla jinde 😔 nicmene genetika ve 12 tt mu vypalila rybnik. Jelikoz plod odpovidal memu tvrzeni. Drzim palce.

tinkad29
autor
27. bře 2019

@evakaspar no tak to je neco jak jsou někteří drzi 😮 a za jak dlouho ti vyšel pozivitni tt jestli se můžu zeptat? Děkuji 🙂

evakaspar
27. bře 2019

@tinkad29 14 dni od sexu, ale uplne slabe delala sem si ho na popud kolegin, protoze sem usinala vsude 😂

tinkad29
autor
31. bře 2019

@ange_de_la_morte a můžu se zeptat kdy pak začalo bit srdíčko? Jestli. Se to pak o ten týden posouvá nebo je to opravdu individuální. Děkuji moc 🙂

tinkad29
autor
31. bře 2019

@evakaspar ahaa dobře děkuji, a MUDr Vám potvrdila kdy potom že je vše ok, i srdíčko bije? Děkuji 😊

astyna88
31. bře 2019

Jasne,ja jsem toho prikladem 😀

tinkad29
autor
31. bře 2019

@astyna88 a můžu se zeptat kdy Vám bylo potvrzeno utz že je vše v pořádku? 🙂Děkujiii

evakaspar
31. bře 2019

@tinkad29 v 6 tydnu od oplodneni. Tyden pred tim me hnal muj dr na revizi ze je to mimodelozni ze je utvar ve vejcovodu a v deloze nic. Nicmene me poslal na odbery hcg na polikliniku jeste kontrolni s tim ze se mam vratit spet ale vysledek byl az odpoledne tak rekl kolegyni ktera tam odpoledne byla at to semnou domluvi atd... no nastesti to byla lidska dr, ktera se na me jeste mrkla a rikala ze to tak tragicky nevidi a ze tomu dame cas a mam si prit za 2 dny zas na hcg k ni s prislibem ze cokoli ihned valim do spitalu. Hcg se zdvojnasobilo v deloze bublinka vejcovod cistý. A za dalsich 5 dnu uz srdicko. Nebyt pani doktorky tak tu dnes vedle me nelezi nase 7 mesicni vymodlena princezna. Mame uz 2 velke syny 😉

sudylichozrout
31. bře 2019

@evakaspar Už jsem nad tím kolikrát přemýšlela. Kolik revizí už lékaři doporučili předčasně a kolika ženám byl de facto provedena interrupce... ☹

ange_de_la_morte
1. dub 2019

@tinkad29 : bylo vidět později ale kdy přesně ti teď už neřeknu ... lepší se objednat na kontrolu až později protože jinak j to zbytečný stres že ještě není srdíčko, na první kontrole byl vidět jen gestační váček

evakaspar
1. dub 2019

@sudylichozrout no asi by to bylo zajimave procento 😔

radullah
1. dub 2019

@tinkad29 vždycky když mám posunutou ovulaci, mám déle i menstruaci. Klasicky mívám ovulaci 13-15dc, ale čas od času si dá ale na čas. Luteální fáze (od ovulace do menstruace) bývá každý měsíc hodně podobná, bez ohledu na to, kdy je ovulace. Takže když je ovulka 13dc, ms příjde konkrétně u mě - 16 dní na to. Pokud mám ovulku 22dc, opět příjde ms až 16 dní na to. Prodlouží se úplně celý cyklus. Z poslední ovulace až 22dc mám téměř tříletou dceru 🙂

astyna88
1. dub 2019

@tinkad29

kvůli pozdějšímu otěhotnění, jsem šla k doktorce až v 8.tt, odpovídala jsem 6.tt. Na další kontrole jsem již dostala kartičku a velikost plodu už odpovídala. Syn se narodil 39+6 s průměrnou váhou a délkou 🙂 přesně na den, kdy to vycházelo, když jsem znala datum početí. Já jsem hlavně na začátku hlásila, že jsem otěhotněla ne v půlce cyklu a i tak jsem se nevyhnula řečem, že ten plod je divný, neprosperující apod...

astyna88
1. dub 2019

@evakaspar

podobnou zkušenost mám i já - na první kontrole problém, embryo malé, neprosperující, dostala jsem žádanku na revizi. Byl pátek mě se už nikam volat nechtělo, prohlídka měla být za 2 týdny po revizi. Já nikam nešla, doktor zemřel, převzala mě jiná doktorka a ta už viděla i srdeční akci. Kdybych nedala na svůj pocit, nyní téměř 3,5letý zdravý chytrý syn by nebyl. A zbytečně revize zdravého plodu ano.