Ovulace až po injekci Agolutinu. Co myslíte?

bibinkaa12340
11. dub 2024

Ahojte,
mám nepravidelný cyklus, většinou skončím s agolutinem. To se stalo i teď. Doktor mi dělal hormonální profil. Potvrdilo se,že nemám ovulaci. Měla jsem nízký progesteron = nedošlo k ovulaci. Ten mi byl odebrán v úterý, to jsem byla 23. Den cyklu. Den poté kontrola,kde mi to sdělil a pichl agolutin.
Dnes 26. Den cyklu ,dva dny po agolutinu jsem si udělala jen tak ze srandy dá se říct ovulační test. Mám pár dní průhledný hlen ale jen trochu. A poprvé v životě mi vyšel POZITIVNÍ ovulační test. Čumím jak puk 🤣
Jenže agolutin se má pichat až po ovulaci , protože jí může zabránit.
Myslíte ,že je možné,že i tak by u mě mohla ta ovulace proběhnout?
Ještě mě napadlo,že je asi možné ,že menses dojde dřív,než by případně došlo k uhnizdeni...

rosalindamelinda
12. dub 2024

Ahojky, zatím ti zde nikdo nenapsal, tak se pokusím odpovědět.
Přijde mi ale, že to máš v textu trošku doplantané.
V to úterý 9.4.-23.DC ti byl odebrán test na celý HP nebo jen na PRG??????
Jestli PRG test, jak jste vypočítali termín na PRG test bez ovulace, pokud nemáš ovu.
Den poté, ve středu 10.4.-24.DC - kontrola + injekce Agolutinu.
Ve čtvrtek 11.4.-25.DC - jak to můžou být 2 dny po Agolutinu? Vychází mi to na 1 den?
Dnes v pátek 12.4.-máš teprve 26.DC a jsou to 2 dny po Agolutinu.
Hodně důležitou otázkou je 1) kolik ti je a za 2) jaký máš cyklus? Co myslíš tím nepravidelný (jaké tam máš výkyvy)? Kolik dní trvá špinění/krvácení...
Injekce Agolutinu podle mě v tvém případě není správný postup. Jaký je tvůj cíl, ty chceš otěhotnět? S tím souvisí, co myslíš tím, že "většinou" skončíš s Agolutinem, jak dlouho ho dostáváš? Pokud už hodně dlouho, tak ti musí dojít, že to asi neni nejlepší řešení...
Agolutin se také nazývá jako tzv. vyvolávačka. V injekční formě má za cíl prudké zvýšení PRG a po 3 denním působení prudký opak vyvolá MS, ale nevyřeší ostatní problémy.
Při nízké hladině PRG je možná lepší hormonální substituční terapie-HA, někomu pomůže. Další variantou je užívání přírodního PRG prostřednictvím tablet, kapek, krémů nebo čípků. Ale musí se jednat o postupné doplňování PRG, ne prudce injekcí.
Jinak na závěr k tvému dotazu, je opravdu divné, aby v LF proběhla ovulace. Zamysli se sama, LF je po ovu do MS. Není možné, když zvýšíš injekcí hladinu PRG, aby se ti tam zároveň někde vyplavil ještě navíc LH, který se vyplavuje ve FF (folikulární fázi).
Když napíšeš více informací, můžeme se o tom ještě dál pobavit, zatím pa.

bibinkaa12340
autor
12. dub 2024

@rosalindamelinda děkuji za odpověď.
Celé to je takhle:
3.DC jsem byla na krvi hormonální profil
23.DC jsem byla pouze na progesteron
24.DC úterý byla kontrola bez ultrazvuku. Doktor mi pouze řekl ,že u mě není ovulace , protože mám úplně nízký progesteron. Chci dítě , tak mi dal clostilbegyt a další cyklus. Který nasadím nejdřív 1tbl denně 3.-7. DC a budu chodit na ultrazvuk.
Doktor je nový, dřív jsem chodila jinde, chodím k němu od března.
Jinak teda o mne:
Je mi 30 let, nepravidelný cyklus u mě znamená to, že když čekám až přijde menstruace a nejdu na vyvolavacku, je to někdy 45 dní, jindy 60, jindy 80, pak 50 apod. A takhle to mám celý život. V období od 17-23 byla antikoncepce. Nijak jsem neměla potřebu to řešit. Po vysazení zase klasika, stejně nepravidelne,jako dřív.
Menstruace trvá 5-6 dní, průběh klasický, dva dny silnější,pak slabší a slabší. Nic neobvyklého.
Každopádně ve 25 letech jsem spontánně neplánovaně otěhotněla, díky bohu za to 🙂 a mám 3 letého syna. Tenkrát to bylo tak,že jsem dostala agolutin, odmenstruovala a pak cca 30. Den cyklu u mě proběhla ovulace (nevěděla jsem o tom) a otěhotněla jsem.
Jinak s ničím se nelecim, žádný problém se štítnou zlazou, žádná nadváha, cítím se ok.
Dřív na ultrazvuku u bývalé doktorky si pamatuji,že říkala,že mám vaječníky plne malých nezralých folikulu a vypadá to na PCOS ,ale pak třeba dva měsíce na to,byly vaječníky v pořádku. A takhle různě dokola. Hormonální profil odebrány před asi 5 lety si pamatuji,že říkala,že na pcos úplně nevypadá, že jen lehounce zvýšený testosteron.
Teď mi k hormonálnímu profilu lékař nic neřekl, jen že mám nízký ten progesteron,ke zbytku se nevyjadřoval.
Ale pořád mě překvapuje ten pozitivní ovulační test. I příznaky jsou. Průhledný kluzký hlen, bolest vaječníků. Dnes už je negativní. Proč by tedy nemohla být ovulace? Klidně mě vyveď z omylu - ale já si to představuju tak, že ovulace klidně proběhla/probíhá nyní , ale po agolutinu vyskočil progesteron a teď se zas odbourává ,což spustí menses a i kdyby se třeba vajíčko oplodnilo,nemůže se zahnízdit...možná je to kravina... Nevím.. celkem by mě zajímalo ,jak to je.
A taky si říkám - po ovulaci se přece zvyšuje progesteron, tak jestli byl vysoký po injekci,pak začal klesat a teď třeba zas začne stoupat (jestli teda ta ovulace vážně proběhla/probíhá) , píše se 12-48 h po pozitivním ovu testu.
Tak moc děkuji za přečtení a další odpověď 🙂

bibinkaa12340
autor
12. dub 2024

@bibinkaa12340 ještě dodám, že pozitivní ovulační test byl včera , tj. 26. DC , dva dny od aplikace agolutinu. Ten jsem dostala 24.DC
Dnes 27.DC negativní ovulační test

bibinkaa12340
autor
12. dub 2024

Ještě jsem trochu pátrala. Já si taky myslím,že neni důvod ,proč by ovulace nemohla proběhnout. LH hormon ,který ji spouští,se tvoří v hypofýze. Akorát jde o to,že ovulace musí proběhnout buď před agolutinem nebo těsně po něm, protože jakmile dojde k poklesu PRG z agolutinu a spustí to menses, tak už nic samozřejmě. Prostě je to limitované časem. Můj laicky názor 😁 dost možná se pletu..

rosalindamelinda
12. dub 2024

@bibinkaa12340 No ale 30 let, tj pěkné, to určitě ještě půjde. Jinak, to jsem se chtěla právě ještě zeptat, myslím si, že by se neměla řešit jen ta menstruace, ale ovulace, takže je dobře, že ti nasadil ClostilBegyt (CC).
Dívej se, já osobně nechápu ten smysl vůbec si dělat ovulační test, když jsi dostala agolutin na vyvolání ms, je to opravdu zbytečné. Navíc je to tak, progesteronové preparáty brání ovulaci, je to neslučitelné - Když tělo zjistí, že mu v krvi koluje progesteron, tento stav si vysvětlí tak, že k ovulaci již došlo.
Můžeš se na to ještě zeptat svého lékaře, ale myslím si, že nad tím taky bude kroutit hlavou. Možná to byl nějaký špatný test.
S tím CC-obvykle se nasazuje od 2.dne, dobře lékař ti řekl 3.den. Ano, jenom max 5 dnů. Brzké nasazení CC vede častěji ke správnému nárůstu dominantního folikulu a je šetrnější i pro děložní sliznici, která má delší dobu na svou regeneraci.
Kdy potom půjdeš na UZ kontrolu? Má se jít 8-10 den, je důležité zkontrolovat, jak jsi zareagovala a kolik narostlo folikulů. Pak lékař zvolí postup podle reakce vaječníků. Tady je několik možností že. Pokud ti naroste folikul, tak ti může k CC dát Ovitrelle, pak naplánujete pohl.styk. Navíc může po té ovu ještě opět nasadit nějaký prog.preparát -pokud otěhotníš, prg podpoří udržení těhotenství a pokud ne, podpoří včasné dostavení ms. Ale nedávala bych agolutin, ale jiný preparát, nějaké vag.tobolky.
Jo a zase musí to být až po té ovulaci, jinak je problém. Kdyby folikul narůstal a prg by ovu zastavil, tak folikul by neprasknul a změnil by se na cystu. Taková cysta by pak rozhazovala další cyklus.

bibinkaa12340
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
rosalindamelinda
12. dub 2024

@bibinkaa12340 No dobře, tak je možné-dle sdíleného textu z internetu-že agolutin vyvolá ovulaci a pak ms, ale promin, jen nechápu, proč to tak řešíš? Chceš hrozně moc slysšet, že jsi měla ovulaci, ale i kdybys ji měla, je ti v té fázi k ničemu, před ms by nemělo tělo čas na celé oplodnění a uhnízdění - takže je to jedno. Ovu před ms je úplně zbytečná, co ti to pomůže, když zjistíš, že jsi měla ovu, budeš ráda? Já chápu opakování té otázky pořád dokola, chceš kladnou odpověd. V textu máš jasně napsané, že na to není jednoznačná odpověd. Podle testu si můžeš myslet, že ovu teda byla, ale to je jedno, ptž to nebude mít význam.
Ty potřebuješ tu ovu dostat normálně tak jak to má být v 1.fázi cyklu, ve FF. Tam to má smysl a to jediné bych řešila. Tohle už nechej být a soustřed se na tu léčbu s CC. Hlavně si to hlídej, aby tvůj lékař nic nezanedbal. Pokud by tvoje vaječníky reagovaly třeba tak, že naroste více domin,folikulů, pak je potřeba zvážit co dál - jinak bys mohla mít taky vícerčata, pozor na to.