Ovulace, bolesti jsou před ní nebo až při ní?

keny123
8. říj 2015

zajímá mě když bolí bříško kolem ovu tak kdy je vlastně ovulace... trva např 24hodin ale kdy?už druhy den mě bolí břicho... a test teprve sílí..dávám foto... poslední dva jsou dneska ale bříško bolí už od včera... co je to vlastně ta bolest?a kdy je tedy nejlepší mít styk?při těch bolestech nebo až po nich??

sasanka033
8. říj 2015

ovulace je jen kratkej okamzik, kdy praskne dominantni folikul a vypadne z nej vajicko. to vajicko je pak schopny oplodneni max. 24 hodin, spis jen 12. proto je lepsi, kdyz je styk pred ovulaci a spermie si na vajicko ve vejcovodu pockaji.
bolest bricha je proste proto, ze dominantni folik ma kolem 2 cm, kdyz praska, tak to trochu muze tlacit na tom vajecniku. cili logicky bolest je pred ovulaci, pac jakmile praskne folik, nema uz co bolet 🙂

bajana
8. říj 2015

No ja som kdesi čítala, ze bolesť môže spôsobovať aj tekutina, ktorá sa s vajíčkom uvoľní, takže sa nedá s istotou tvrdiť, že bolesť je pred ovulkou. U mňa to bola len párhodinová bolesť. No a najlepší je styk obden. Vtedy sa plodne dni trafia bez ohľadu na ovulačné bolesti.

pajdousekk
8. říj 2015

Me bolelo az po ovulaci. Mela jsem to potvrzeno ultrazvukem u gynekologa.

shine2015
8. říj 2015

Někdo má když folikul roste, někdo když praska a někdo až když praskne a uvolní se tekutina....zrádné to je v tom že vlivem stresu například se ovulace může zastavit a spustit se klidně později....hormonálně....
Pak se taky říká, že může nastat i dřív než obvykle například silným orgasmem....tělo ženy reaguje hormony a urychlí proces a spermie prostě počkají.....

Takže za mě moc to neresit. 😉 hodně štěstí...