Ovulace - stačí na oplodnění tahle čárka?

lucajde
9. lis 2016

Dobry den . Myslíte ze bude stačit na oplodnění tahle čárka ? Snažíme se o miminko s furt nic jsem po vysazeni HA mistra od srpna 2016 a od zari se snažíme a zatim nic . Ani menzes mi nepřišla . Dekuji za názory 😉😉

lajla
9. lis 2016

@lucajde podle pribaloveho letáků ne, ale podle zk ano

lucajde
autor
9. lis 2016

@lajla takze kdyz na to dneska hupsnu tak by se mohlo zadarit ? 😨Uz jsem zoufalá z toho .

lindaatobias
9. lis 2016

@lucajde Určitě nic nezkazíte, když na to hupsnete 🙂 A prosím tě, hlavně se nestresuj, pokud správně čtu, snažíte se druhý měsíc (!!), navíc jsi dva měsíce po vysazení HA. Myslím si, že by byl spíš zázrak, kdyby se vám to zadařilo napoprvé 🙂 My se s manželem snažili dva roky a taky jsem si myslela, že je to čiré zoufalství... Hlavně v klidu a bez stresu, teď už vím, že to je pro početí ten nejdůležitější faktor ! Držím pěsti každopádně 😉

lucajde
autor
9. lis 2016

@lindaatobias Ja uz se docela stresuji na diskuzich co jsem procetla vsichni hned po vysazeni otěhotněli i se vsude pise ze 3 mesice po vysazeni je nejlepsi období na otěhotnění tak jsem z toho takova špatná už piju dokonce kontryhelovy cajik ... vecer udelam jeste jeden test a uvidime. Kazdopadne dekuji !!🙂))

lindaatobias
9. lis 2016

@lucajde Tak na stres honem rychle zapomeň, opravdu ! Já taky četla různé diskuze při snažení, sledovala jsem, co se dalo, stejně tak jsem sledovala sebe a hned jak to bylo v rozporu, začala jsem panikařit. To, co se stalo ostatním, nemusí platit na tebe. Já mám kolem sebe v okolí spoustu kamarádek, které například po vysazení HA na miminko čekaly dýl, než se tělo stabilizovalo. 3 měsíce je opravdu obrovsky krátká doba, to nemusí vůbec nic znamenat. Čaj určitě pij, to je dobrá podpora 🙂

lajla
9. lis 2016

@lindaatobias nám se vždy zadarilo, prakticky napoprvé. .a poprvé jsem brala ha cca 15let...

@lucajde nestresovat, ano může se zadarit, na někoho ovu testy nefungují...jakmile začnete moc blbnout, tak to nepůjde

majaaa82
9. lis 2016

@lucajde Já bych řekla, že je ten test negativní. Ty čárky musej bejt stejně silný... tzv. dálnice. Každopádně držím palce.

lucajde
autor
9. lis 2016

@majaaa82 tak ted sem si delala testik a vyšlo toto 😞😨

alcar
9. lis 2016

Carka na testu k oplodneni fakt stacit nebude, na to je potreba sex. 😀 No ale ted vazne, vykasli se na nejake ovulacni testy (tento je mimochodem negativni, carky musi byt stejne vyrazne, jak uz ti bylo zmineno). Dulezite je, co se deje a tvori uvnitr vajecniku. Jedina jistota je se objednat priblizne v polovine cyklu na gynekologii a tam ti dr. podle utz potvrdi, jestli ti to vsechno funguje, jak ma a jestli se tvori folikuly. Ale po dvou mesicich bych fakt neplasila a nechala tomu volny prubeh.

alcar
9. lis 2016

@lucajde je mozne, ze ovulace uz probehla a testovala jsi pozde. Ktery den cyklu jsi a jak mivas dlouhe cykly (tedy ted ty posledni dva po vysazeni HA)?

sicilka
9. lis 2016

Ja měla takovouhle čárku a byla ovulacni - vím to proto, ze jsem byla ten den u dr a ta mi řekla ze mi akorat proběhne ovulace, proto me zajímalo jak bude vypadat ovulaci test a ja teda stejně silnou čárku opravdu neměla. Proto bych na ty testy vubec nespokehala.. Totéž mi řekla dr. Mimochodem, ten cyklus byl úspěšný, za 2 měsíce mam termin porodu 🙂 tak držím palce a na tyto testy Radim se vyprdnout, jen člověka streduji, hodně štěstí 🙂

lucajde
autor
9. lis 2016

@alcar tak sex byl posledně 7.11. Mela jsem i nohy nahoře 😄 Ty dny vubec nevim po vysazeni ha jsem krvacela kolem 20.8. A pak uz nic zadna menzes ..

lindaatobias
9. lis 2016

@lucajde Můj gynekolog mi říkal, že ovulační testy můžou být méně spolehlivé právě v načasování. Ráno otestuješ, čárka slabá a v poledne už může být silná a taková, jaká by měla být. Říkal, že spolehlivější je měření bazální teploty a sledovat ovulační hlen 😉 Minimálně to není tak finančně náročné jako ovu testy 🙂

lindaatobias
9. lis 2016

@lajla Ale ano, já věřím, že to je možné 😉 Jste zřejmě s partnerem ti šťastnější, kteří se potkali a tak nějak si v této oblasti sedli 🙂

majaaa82
9. lis 2016

@lindaatobias Mně ovulační testy zafungovaly úplně ukázkově. Zkoušela jsem je spíš pro zvědavost jen jeden cyklus od 10. DC. Čárka postupně sílila až do té dálnice, kdy byly obě fakt stejně výrazné. No a máme z toho mého srandazkoušení čtyřměsíční holčičku 🙂

lindaatobias
9. lis 2016

@majaaa82 Tak to gratuluju 🙂 Já jsem byla v ovutestech spíš ten druhý případ, čárky byly spíš nečárky, různě to skákalo a hlavně mě to nebavilo 🙂 My museli na mimčo jinou cestou.. 🙂

majaaa82
9. lis 2016

@lindaatobias Díky moc. No, musím říci, že jsem byla docela překvapená, když na mě z TT pak vykoukly dvě čárky... 😉 Nečekala jsem, že to zafunguje až tak dobře. Ale miminko jsme plánovali, takže jsme měli s mužem radost, že to klaplo 😉)

alcar
9. lis 2016

@lucajde no a tak podle ceho usuzujes, ze bys mohla mit ovulaci? Nebo na zaklade jakeho ukazatele testujes? Delkou cyklu se ridit nemuzes. Pokud jsi mela posledni menses v srpnu, tak bys asi mela zajit na gyndu, aby ti pichli neco na vyvolani. To uz mas docela dlouho pauzu.

alcar
9. lis 2016

@lucajde a presne, jak uz ti tady radila @sicilka, na ty testy bych se ve tvem pripade vyprdla, obzvlast, kdyz v podstate nemas menstruaci a ani nevis, jak mas dlouhe cykly. Tohle je strasne nespolehlive. Mne testy ukazovaly regulerni ovulaci a presto jsem ji nemela. Vubec na to nespolehej.

lucajde
autor
9. lis 2016

@alcar usuzuji podle bolesti v podbrisku a vytoku . Cetla jsem ze trva dlouho nez po vysazeni zase prijde ms ..tak nevim na gyndu jdu 6.12 ale zase nechci do sebe cpát hormony . Piju kontryhelovy caj, tak mozna ze se to zlepší a do te doby prijde ...no nejlip by bylo // 😳

alcar
9. lis 2016

@lucajde tak samozrejme, ovulaci muzes mit, nicmene ctyri mesice bez menses uz mi prijde teda docela dlouho. Ale tak treba uz nedorazi. 😉

monikaa_p
9. lis 2016

@lucajde podle těch fotek si ovulaci měla dřív a teď už hormon ustupuje. My se snažili 8 měsíců a pak když jsem to vypustila,tak se hned zadařilo. Ale nejde na to nemyslet vůbec,to musí potvrdit každá 🙂 každopádně ovulace muze byt kdykoliv,ne zásadně v polovině cyklu. Já ji měla asi tři dny před menstruací a zadařilo se. Samozřejmě sem to nečekala a proto sem si rikala,ze mám po ovulaci a proto se to nepovede. Prostě příroda si dělá co chce 🙂 A opravdu se říká,že první tři měsíce po vysazení HA je nejsnadnější otěhotnět 🙂 držím palce 😉

hanka987
10. lis 2016

@majaaa82 Taky jsem ovulační testy zkoušela cvičně, jeden cyklus před snažením. Čárka sílila, ale nedosáhla intenzity testovací čárky, pak začala slábnout, ale říkala jsem si, že když tam je pohyb, že to bude dobré. Následující měsíc to samé a vyšlo nám to na poprvé 🙂. Našla jsem i, že u některých žen stačí nižší hladina hormonů k tomu, aby proběhla ovulace, tzn. ovulační testy mají negativní (čárka dostatečně nezesílí), ale ovulace probíhá. To byl náš případ.

lucajde
autor
10. lis 2016

@monikaa_p no my se mazlili 4.11 a 7.11 treba se to povedlo uz konecne vzdy ma nohy nahoře a potom jdu spat . Vzdycky si myslim ze jsem v tom mam obcas takove pobolivani a pichani v podbrisku a citim se kolikrat na rozpadnuti pak udelam test a ono nic 😞...dekuji 🌸

skoroledlovka
10. lis 2016

Naprosto Ti rozumím. Taky jsem si moc děťátko přála a myslela jsem si, že mi hrábne. Pila jsem kontryhelový čajík 3x denně a k tomu jsem užívala pupalku. Nohy nahoře jsem po milování teda nikdy neměla, protože jsem měla strach, že by se mi manžel smál, že jsem posedlá. Spíš jsem si to řešila sama v sobě. Cca po 3 měsících jsem byla hospitalizovaná s velkými bolestmi v podbřišku - podezření na mimoděložní těhotenství - nepotvrzeno (což bylo koncem dubna). Po návratu domů jsem to tak nějak vypustila a za pár dní nato otěhotněla. Nečekaně, neplánovaně.. zkus se odprostit. Je to strašně těžké, ale dá se to. Držím pěsti 🙂

lucajde
autor
10. lis 2016

@skoroledlovka ja na to tak moc nemyslim...jen kdyz uz je ,,po,, tak si tak rikam co se asi ted tam deje jestli jo nebo ne a tak ...me se přítel nesmějí vzdycky mi rekne ze budu mamina a ono nic 😞...příteli je divne ze nezapadnu tak mu vzdy vysvětlím ze po ha je to obtížné 😭

skoroledlovka
10. lis 2016

Je to hrozně individuální. Někomu se to podaří hned a někomu to bohužel déle trvá 😒 buď trpělivá a uvidíš, že se to podaří 🙂

lucajde
autor
10. lis 2016

@skoroledlovka chci se te zeptat na výtok .. nekdy mam bílý mazlavy nekdy mléčný a je toho hodne a nekdy zase jen průhledná voda nevis co to muze byt ? Ja se v sobe uz nevyznám 😏

elodii
10. lis 2016
skoroledlovka
10. lis 2016

Luci v tomhle Ti neporadím. Mě se stalo totéž. Doktor mi řekl, že je to normální, že pokud nezapáchá, nebo nesvědí, že to nemám řešit. Taky jsem z toho byla vyjukaná a nevěděla, co to znamená. Ale u mě to je to těhotenství no 🙂 tak buď trpělivá a uvidíš, co se bude dít 🙂