Ovulační tester Lady-Q. Máte zkušenost?

anchorinka
27. zář 2006

Ahoj holky-snažilky 😉
Chtěla bych se zeptat, jestli náhodou některá nemáte doma Ovulační tester Lady-Q (miniaturní mikroskop pro určení období plodných nebo neplodných dní)??? 🙂 Dočetla jsem se o něm na internetu (http://2324.elektrocoleti.cz/ovulacni-tester-la... - snad to admini nesmažou ) 😅 . Jestli ho některá používáte nebo s ním máte jakékoliv zkušenosti, budu ráda, když napíšete... váhám, jestli si ho mám koupit nebo ne 😉 ! Díky a hodně štěstí při snažilkování 😵 !

expertka8
28. zář 2006

...tu je množstvo info zo slovenského brehu 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

klaruska
28. zář 2006

Ahoj,ja jsem ho dostala jako darek od manzela, kdyz jsme se chteli pokouset o miminko a muzu ho vrele doporucit. Ukazoval spravne, protoze uz jsem tehulka 😵

anchorinka
autor
28. zář 2006

Ahoj Klarusko 🙂 Dekuju moc za milou odpoved 😵 ! Doufam, ze se nam taky brzo zadari, az si ho koupim 😵 ! Preju pohodove tehulkovani bez komplikaci a zdraveho mimiska 🙂 😵 ! Papa, Anchi*

anchorinka
autor
28. zář 2006

Ahoj Expertko 🙂 Diky za odkaz, urcite se podivam... 🙂

kalka
29. zář 2006

Ahoj holčiny🙂 Snažíme se o mimíska 9 měsíců. Před třemi měsíci mi kamarádka doporučila mikroskůpek. U nich se taky snažili a pořád nic a až když si pořídili mikroskop, tak s zadařilo🙂 Nenechala jsem ni náhodě a hned jsem si ho koupila taky. Normoš v lékárně za 220 Kč. Ale nemají ho v každý lékárně. V Praze ho mají v lékárně na Novodvorský. Chviličku trvalo než jsem se naučila s ním dobře pracovat. Chce to olizovat sklíčko několikrát za den a opravdu nechat tak 15 min. uschnout!... Tenhle měsíc se mi ukázkově ukazovaly kapradinky přesně v období kdy by měla nastat ovulace a byla i souhra s baální teplotou. Tak jsem teď ja na trní. Během deseti dvů to mám dostat, tak se modlím ať to nepřijde. Přeji všem moc moc štěstíčka! 🙂

kalka
29. zář 2006

http://www.lekarnanovodvorska.cz/index.php?mod=...
Ještě posílám odkaz na tu lékárnu. Dřív jsem si tam zavolala jestli ho mají a dokonce mi nabídli, že mi ho doručí poštou. Ale to by se s píš hodilo pro mimi pražský.

sorathia
29. zář 2006

Ovulacni tester mam, klidne ho nejake prazacce prenecham.... ja sem nebyla schopna na nem neco vytestovat a je mi lito ho jen tak flaknout do kose.
Kdyztak pisnete zpravicku

len
29. zář 2006

No, mně tu jednou Lanka dávala odkaz na podobné stránky, začala jsem si to zjišťovat, tyhle mikroskůpky ukazují hormon estrogen, který by měl mít kolem ovu nejvyšší hodnoty, tudíž ukazovat ty kapradinky. Nechtělo si mi do toho vrážet peníze, nicméně mám doma pořádný mikroskop, tak jsem začala testovat na něm, a upřímně - moc to nedoporučuju. Docela dlouho sleduju své cykly měřením BT a pozorováním hlenu, tudíž si jsem opravdu jistá, kdy mívám ovu. Nicméně po srovnání výsledků z mikroskopu nic moc. Nejvíc kapradinek mám tradičně kolem období MS, tudíž naprosto neplodné dny, potom dlouho nic a po ovu se zase nějaké kapradinky objeví. Možná to u někoho opravdu funguje, ale za sebe můžu říct, že mi měření BT přijde mnohem přesnější a spolehlivější, stejně namáhavé a se srovnatelnými pořizovacími náklady 🙂

len
29. zář 2006

Jo ale jinak ještě tipy pro ty, kdo si ho nakonec pořídí:
- Slin to chce trochu silnější vrstvu, pak se to ukazuje líp.
- Nechat opravdu dobře zaschnout, někdy se sice zdá, že už po pěti minutách je to suché, ale mně se někdy kapradinky ukazují až po hodině.
- Sliny je prý nejvhodnější testovat hned ráno, nežli cokoli sníte, napijete se nebo si vyčistíte zuby, tohle všecko může sliny ovlivnit.

len
29. zář 2006

Jo a ještě 😀
Stejně jako sliny se prý dá testovat i hlen z děložního krčku, kdo ho sledujete, měl by po zaschnutí na sklíčku dělat stejné kapradinky jako sliny, ale to nemám vyzkoušené 🙂

dagmarka1
30. zář 2006

ahojky,tadu čtu noé témátko, a musím se bohužel přidat ke zkušenosti Len.v záchvatu posedlosti po mim, jsem si taky mikroskop sehnala,ale neprosto ani po 3 měsícíhc nejsem schopna se dopracova k nějakým dobrým pozorováním.dokonce i na fertilityfriend.com, kam si zapisuju měření BT, mi to stále hlásí, že pozorování mikroskopu neodpovídá ostatním souvislostemněkomu to možná fakt funguje,mi taky moc ne, nebo to furt ještě neumím?!?

anchorinka
autor
1. říj 2006

Ahoj Len 🙂 Pročítala jsem si Tebou založenou diskuzi o měření bazální teploty a smekám před Tebou 😉 😵 ! Já se ještě pořád rozhoduji mezi tím, jestli si mám koupit ten mikroskop nebo si měřit bazální teplotu. U mě je totiž trochu problém, že pracuju na 2 směny 😅 Ale co, prostě si při odpolední nařídím budíka, změřím BT a budu chrupat hezky dál 😀 ! Díky moc za příspěvky, piště dál... 🙂

syrael
2. říj 2006

Ahoj holky,
mikroskopek mam, neni z nej ale nic zrejme. Naopak mam vybornou zkusenost s lakmusovymi papirky z www.levnetesty - je to jako tehu test, jenom ta druha carka a jeji intenzita signalizuje blizici se ovulaci- vyslo to stopro!
Jsem tehu a myslim, ze hlavne diky tem testum 😉

anchorinka
autor
2. říj 2006

Ahoj Syrael 🙂
To nezní špatně 😉 Dneska odpoledne jdu do lékárny, tak se na ty papírky zkusím zeptat. 🙂

daniellka
2. říj 2006

anchorinko - používala jsem mikroskopek a výsldek perfektní, hned napodruhé se manžílek "trefil do černého". Měření tepoloty nechej jako poslední možnost, když to dlooouhu nepůjde. Jen u toho mikroskopu, musí se fakt dát pozor, jestli se s ním dobře zachází. Já jsem třeba asi až po týdnu zjistila, že má ještě zaostřování:🙂).Taky mi gynekolog nabídl, že kdybych nemohla 2,3 měsíce otěhotnět, mrkne se na ultrazvuku a řekne mi, kdy je to nejvhonější. ( jinak ovulační období určo znáš, že jo..) Hodně štěstí!!!a dej vědět jestli to vyšlo..

sissa
2. říj 2006

ahojte snazilky a testovatelky 😀 ,ja som pocula na tie mikroskopy viac kritiku ako chvalu a tak som sa rozhodla pre testovacie jednokrokove pruzky.Vcera som uz nevydrzala a skusila prvy test a bola tam slabulinka ciarka,tak mi pravdepodobne zacina ovulacia.Budem testovat kazdy druhy den.Snazime sa uz 4 mesiace tak to nechcem nehat len tak na nahodu.Drzim vam vsetkym palce. 🙂

anchorinka
autor
6. říj 2006

Ahoj Daniellko 🙂
Tak jsme se nakonec rozhodli, že do Vánoc se budu snažit měřit BT a pod stromečkem budu mít mikroskop 😵 . Uvidíme, třeba už nebude ani potřeba 😅 🙂 ! Jinak blahopřeju a přeju klidný zbytek těhotenství, porod bez komplikací, zdravé miminko a krásnou mateřskou! 😵 PS: Dám vědět!!! A ovu znám...

anchorinka
autor
6. říj 2006

Ahoj Sisso 🙂
Přeju, aby se Vám miminko už brzo povedlo!!! 😵 Snad se povede i nám... 😵

jankar
21. říj 2006

Holky,tato diskuse je starší,ale musím reagovat,ovulační mikroskop se mě vůbec neosvědčil,používala jsem ho hned ráno než jsem si dala cokoliv do úst,kapradiny se ukazovaly a tak jsem si myslela že ovu musí být,ale podle papírových proužků nikdy ovu nebyla a bylo to tak,všechny cykly byly anovulační i podle BT a UTZ,tak jsem zjistila je je na dvě věci,i doktor říkal že se tomu nedá moc věřit,jsou to zb.vyhozené peníze,některé tu píšete že vám to pomohlo,no nevím 😕

daniellka
22. říj 2006

Anochorinko - tak držím palce, určo to vyjde!! 😀

len
22. říj 2006

Jo, taky jsem na tuhle diskuzi vzpomínala 😀 Tenhle měsíc mám vzorné kapradinky každý den, co měřím - od 8.DC do 18.DC. Jediný den se neukázalo ale VŮBEC nic - 13.DC, kdy podle BT, hlenu i čípku proběhla ovulace 😀

jankar
22. říj 2006

jo,proto všem snažilkám radím,žádný mikroskop nekupujte!!!!!!! 🙂 je to úplně na H...O,teploty jsou jistější,proto měřte,měřte a měřte ad brzo uvidíte // 🙂

belucie
24. říj 2006

Ahoj holky, tak už taky mám mikroskop (díky Sorathiy) a mám úplně stejnou zkušenost jako Len. Měřím 4. den (začala jsem hned po menstruaci) a zatím pokaždé kapradinky...tak se budeme s manžílkem hodně tulit, až tam žádné nebudou, třeba to funguje obráceně 🙂

aktij
7. lis 2006

Ahoj snažilky.Koupila jsem si taky mikroskop a testuju,kapradinky mám skoro každý den a když je nemám já tak je má můj přítel 😀 😀 tak nevím co si o tom mám myslet 🙂

jankar
7. lis 2006

SNAŽILKY,VY JSTE FAKT NEPOUČITELNÉ,PROTO UŽ ŘÍKÁM PO NĚKOLIKÁTÉ, MIKROSKOP NEKUPUJTE 🙄 ZBYTEČNÉ VYHAZOVÁNÍ PENĚZ,OVULACI VÁM UKÁŽE JAK SE MU ZLÍBÍ 😕

fotografka.z.hulina
7. lis 2006

Kolik to stojí ? 😀 Já bych to nekoupila ani za nic 🙂

jankar
7. lis 2006

Ahoj 🙂 já si ho objednala přes internet asi před rokem,stál něco kolem 300kč a ovulaci ukazoval jak se mu zlíbilo,tak se si říkala,to sem asi super plodná 😀 😀 😀 Bože 😒 jak sem mohla být tak blbá a věřit tomu 😠 protože mám zjištěnou anovulaci 😠

aktij
7. lis 2006

jankar chybama se člověk učí 😀
fotografko dala jsem za ten nesmysl 490Kč na dobírku 🙂 má teda i světýlko 🙂

len
7. lis 2006

Ono jde fakt o to, že to ukazuje hladinu estrogenu. Ta by měla sledovat jistou křivku, ale dost často prostě tu hladinu máme zvýšenou i jindy a vůbec to nemusí s ovulací souviset 🙂 No a jak známo - jako my máme v těle trochu mužského hormonu, tak i chlapi mají trochu ženského, proto se jim ty kapradinky občas ukazují taky 🙂 Pouze u někoho s perfektní hormonální rovnováhou se ukazují pouze tehdy, když mají, jenomže někdo takový si zase nemusí hlédat ovulaci, co? 😉

fotografka.z.hulina
7. lis 2006

tak to pak jo, já čekala nějaký tisíce 🙂 Já původně taky uvažovala, ale spíš o ovulačních testech.
po deseti letech braní HA jsem se rozhodla zkusit štěstí. Zkoušeli jsme, rozhodně né často a pravidelně a je to tam 😀 zatím teda nepotvrzeno lékařem, ale příští týden to zjistím, zda ano nebo ne. Jak se říká, na zplození stačí jedna spermie nooo. Sama jsem už nevěřila, že to půjde, takže už jsem pomalu byla smířená s tím, že se rok budeme snažit, po roce půjdu ke gynekologovi a ten řekne, že sem neplodná 😀 nebo má můj pomalý spermie a ejhle, asi spíš jsme oba zdraví 🙂 Jinak minulý měsíc jsem s tím vůbec nepočítala, protože sex byl jenom jeden a navíc mi můj lezl pořádně krkem a měli jsme menší krizi, a to je možná to, jak oni říkají, nesoustředit se na to a ono to půjde...