Po vysazení antikoncepce nepřišla menstruace

raddkka
23. říj 2017

Ahoj holky, mám asi už na nervy jdoucí dotaz, pročetla jsem spousty starých diskuzí, ale stejně...možná potřebuji spíš uklidnění.

Je mi 24 let, první menstruace ve 14, pravidelná po 28 dnech, pak 7 let HA. Po dokončení školy a vzhledem ke stabilnímu vztahu, jsme se dohodli, že se časem začneme snažit o dítě (na jaře plánujeme svatbu, takže po ní), já dostala skvělý nápad, vysadit antikoncepci už teď, aby se tělo pročistilo... a dostáváme se k problému, zatím jsem bez menstruace. Asi plaším předčasně, ještě jsem nepřekročila 40 DC (takže určitě plaším předčasně🙄), ale jsem nervózní a chtěla bych se proto zkušenějších zeptat, kdy to začít řešit?
Znepokojuje mě hlavně to, že jsem měla pocit, že jsem poznala ovulaci (11 DC, ale neověřená, takže kdo ví, co to bylo), pak přišlo klasické PMS (cca od 20 DC) , takže jsem se tím uklidnila, očekávala menstruaci a ono ne. Nepřestávající bolesti podbřišku a v kříži (přesně jako při MS) a bolest prsou (to jsem dříve neměla, ale za tu dobu už si zvykám 😠), jednu dobu byly opravdu silné, několikrát jsem pelášila na záchod, že už "to" přišlo, ale zbytečně. Poslední dny to spíš ustává...což vyvolává mírnou beznaděj. Test včera negativní.

Jsou nějaké bylinné přípravky, kterými bych mohla tělu pomoci? Navštívit lékaře? Nebo je to opravdu normální a mám to nechat zatím plavat? Klidně mi řekněte, že jsem hysterka, třeba mě to srovná 😔 ...já si tak sama připadám, ale nemůžu si pomoct.

Díky za pomoc!

lucie_91
23. říj 2017

Mě mudr řekl, že po vysazení HA se může menses dostavit do 3 měsíců, ale to že je krajní mez, pokud nejsou bolesti břicha apod, vyčkat. Já jsem po vysazení HA hned otěhotněla, takže se ms nedostavila, ale u prvního těhu byl test pozitivní velmi pozdě, mudr odhadl cyklus kolem 40-45 dní.

monaluza
23. říj 2017

Ja bych jeste pockala, max bych si dala treba obcas kontryhelovy caj. Telo potrebuje cas na srovnani po tak dlouhe dobe, co se do nej cpaly chemicke srajdy... Ja brala HAK asi 12 let (dobu od vysazeni po prvni MS si ale nepamatuju), otehotnela jsem asi po trech mesicich mirneho "snazeni" a rok po prvnim porodu znova 😉.

raddkka
autor
23. říj 2017

@lucie_91 Díky, ty tři měsíce bych asi počkat mohla, to mi pak vychází s preventivní prohlídkou, tak uvidíme.

@monaluza O kontryhelu uvažuji, díky... Krásné, kéžby to tak bylo i u nás🙂 Já si právě říkám, že po 7 letech nemůžu čekat, že se všechno hned vrátí do starých kolejí. Trochu mě ale točí kamarádky, které hned po vysazení menstruují pravidelně a strašně se diví, co mi je, tak se raději už ptám tady, než jich🙄

komive
23. říj 2017

@raddkka Prvni MS jsem, kdyz jsem pred peti lety vysazovala HA, dostala opozdene (treba tak tech 40DC?) ale pak uz chodila vice mene pravidelne po cca 30 dnech..

mischeylaa
23. říj 2017

@raddkka Ahojky, tak já jsem v lete vysadila antinkocepci po 14 letech uzivani. Dnes mam 47 dni zpozdeni a menstrulace taky stale nikde. Poznala jsem ovulaci i PMS, ale menzes nikde... Zatim taky vyckavam... Kamaradka po stejne dlouhe dobe uzivani antikoncepce cekala na prvni menstrulaci temer pul roku a dva roky trvalo nez se ji cyklus ustalil. Urcite je to normalni, telo se s tim proste musi srovnat..

deniskaaap
23. říj 2017

Ahoj, já vysadila antikoncepci po deseti letech loni v březnu.. Od té doby jsem měla vždy vyvolávanou MS doktorkou, tělo prostě samo nefungovalo.. Byla jsem i dost hubená, měla jsem BMI pod 18, do toho stres v práci atd.. Otěhotnět sem neplánovala, jen jsem měla pocit, že už prášků a chemie bylo dost.. V lednu jsem začala přibírat, dala jsem se do pohody, smířila se s tim, že nefunguju a že to nebudu řešit, dostala lepší pozici v práci, měla jsem nahradit obchodní ředitelku a letos v červnu jsem zjistila, že jsem těhoná.. Po roce a dvou měsících od vysazení, chránili jsme se a přesto se mi podařilo otěhotnět i přes to, že jsem si myslela, že jsem rozbitá 🙂 a teď jsme šťastní a těšíme se na našeho malého Vítka 🙂

raddkka
autor
23. říj 2017

@komive To by bylo krásný, díky za povzbuzení 🙂

@mischeylaa Díky, mě právě zmátlo, že jsem měla normální PMS a nakonec nic, nerozumim tomu, ale co už, snad to někdy přijde. Doufám, že nám oběma🙏

@deniskaaap Gratuluji ke chlapečkovi! A to jsi nemenstruovala delší dobu a najednou otěhotněla? Nebo ti přišla MS a otěhotněla jsi v novém cyklu? Každopádně je to krásná zpráva❤

deniskaaap
24. říj 2017

@raddkka díky 🙂 menstruaci jsem měla vždy vyvolanou, poslední od 30. dubna po vyvolávací injekci asi tři týdny předtím 🙂 a paní doktorka mi tvrdila, že mam anovulační cykly, že si tělo nezvyklo a že tomu mam dát ještě čas.. 🙂 no a bum a bylo to, hlavně že jsme byli oba přesvědčený, že to je divný, když nefunguju.. 🙂 asi si nás prcek prostě nějak našel 🙂

tak přeju hodně úspěchů, ať máš v příštím roce taky v náručí miminko 🙂

mischeylaa
30. říj 2017

@deniskaaap A otěhotnět se Vám podařilo neplánovaně i přesto, že jste se chránili?🙂 (a taky gratuluji!🙂) Já mám dnešním dnem 54 dní zpoždění. Doktorka mi doporučila kontryhelový čaj - šálek denně. 27.11. mám přijít na UTZ a uvidíme co s tím - jestli taky budeme vyvolávat nebo jestli se nám taky omylem nepodařil prcek:D Ikdyž zatím dávame pozor a test negativní, tak spíš taky nefunguju...:(
@raddkka a co u tebe? Pořád nic?

deniskaaap
31. říj 2017

@mischeylaa Jojo, neplánovaně, ale upřímně jsme si nedávali pozor týden po ms a pak pár dní, kdy už jsem myslela, že to dostanu (cítila jsem se tak) a taky jsem měla Ovu control, tam jsem podle slin taky ovulaci neměla, takže nevim, selhalo víc věcí najednou, ale nakonec nám to vůbec nevadí a moc se těšíme 🙂

mischeylaa
31. říj 2017

@deniskaaap Ono je někdy lepší, když se podaří taková náhona, než když člověk pořád přemýšlí, proč se mu to zrovna teď nehodí:D On se totiž vždycky nějaký důvod Najde🙂 My přerušujeme, ale taky tak trochu tajně doufáme v tu náhodu🙂) No uvidíme! A ty užívej těhu🙂

deniskaaap
31. říj 2017

@mischeylaa Díky 🙂 užívám se vším všudy 🙂 Díky bohu už mi trochu spadl kámen ze srdce, teď už by malej měl přežít, kdyby náhodou 🙂 ale snad vydržíme aspoň do Vánoc pohromadě 🙂 A právě, důvodů je mraky, nejdřív něco pošetřit na dům, pak přidají v práci (kupodivu i peníze, ne jen práci :D ) a tak, pořád něco 🙂

raddkka
autor
31. říj 2017

@deniskaaap Díky moc, snad se cyklus srovná a miminko se brzy podaří🙂

@mischeylaa Nakonec přišla menstruace chvíli po téhle diskuzi, takže jsem měla radost a doufám, že to tak půjde i dál. Přítel by se rád začal snažit dřív, já ještě přemýšlím, kvůli té svatbě, ale asi do toho půjdeme❤
Díky za optání.

Vypadá to, že máš celkem rozumnou lékařku, že ti hned nepere injekce... tak ať to vyjde!!

Já pořád přemýšlím nad nějakým z doplňků (gynex, femigard apod.)... zatím jsem koupila na doporučení mojí známé (lékařky) vitaminy, které by mi po HA mohly chybět, tak si asi zatím vystačím s tím...uvidíme.

mischeylaa
31. říj 2017

@raddkka Jeee tak vidíš, že se to nakonec vyřešilo samo!🙂 Budu držet palce ať se podaří i to mimi🙂
U mě menstrulace zatím pořád nikde:( Uvidím jestli se laskavě během listopadu dostaví a co navrhne doktorka. Ale na vyvolávačku se mě nechce... zase další chemie...
Může se zeptat jaké vitamíny sis koupila?🙂

raddkka
autor
31. říj 2017

@mischeylaa B-komplex, D, Vápník, Hořčík, C, mám to doma jako v lékárně, trochu se bojím předávkování😕😀

Snad se to vyřeší i u tebe samo 🙂 pokud by to dlouho nepřišlo, tu injekci bych zkusila, ale také bych se na ní zrovna nehrnula... kdo ví,jak to u mě bude dál. Teď tak zpětně, když si vzpomenu na všechny ty "příznaky" co jsem měla, tak bych to nazvala hormonální smrští, tak doufám, že tělo bylo zmatené a teď to třeba už bude v pořádku.
No uvidíme, dítě bychom si moc přáli, tak snad to půjde.

Jak dlouho jsi po vysazení?

mischeylaa
1. lis 2017

@raddkka Tak já jsem vysadila první týden v srpnu. Pak následovalo krvácení z poklesu hormonů, od té doby nic. Tak uvidíme co toho 27.11. u doktorky.
A s otěhotněním po vysazení sama nevím...někdo říká, že v té "hormonální smršti" to jde hned, někdo zase neovuluje... asi to musíme nechat osudu do které skupiny budeme patřit my🙂
Každopádně HA fakt umí udělat v těle paseku! Už nikdy víc!
A tobě hodně štěstí při snažení!🙂

raddkka
autor
2. lis 2017

To mě mrzí, snad se to brzy umoudří. Kamarádka mi nedavno říkala, že jí to trvalo rok, po vysazení čekala na MS půl roku, pak šla na injekci, pak zase 3 měsíce nic, tak další injekce a pak znovu... potom už to najednou fungovalo samo.
Jsem zvědavá na další cyklus, měřit bt nemůžu, ale chci zkusit ovulační testy, protože mi přijde, že příznaky ovulace jsem minule poznala, tak jsem zvědavá, co bude teď.

Tobě také hodně štěstí!

gorra21
2. lis 2017

@raddkka ahoj, já jsem vysazovala letos v srpnu a první ms dorazila až 46 DC, bolesti břicha a v kříži jsem měla tak 10-14 před tím. Teď další začala včera 34DC - takovou radost z ms už jsem dlouho neměla. Tento cyklus chci zkusit ovu testy abych věděla, jak to semnou je. S jakou značkou máte dobré zkušenosti?

raddkka
autor
2. lis 2017

@gorra21 Tak průběh prvního cyklu jsme měly podobný, já ty bolesti měla asi delší dobu, pak ale přešly, i bolest prsou zmizela, v tu chvíli jsem to vzdala, myslela jsem, že to jen tak nepřijde, protože normálně před MS bolesti mám. Asi týden jsem měla pokoj a najednou na záchodě koukám, ona krev😲 takovou radost jsem dlouho nezažila :D
Kéžby mi další MS také dorazila, tvou radost chápu 🙂 Ať ti cyklus pěkně šlape dál!
Zatím s žádnými testy nemám zkušenost.

raddkka
autor
7. lis 2017

@mischeylaa Tak jak je?

mischeylaa
7. lis 2017

@raddkka Ahojky, děkuji za optání🙂 Tak dnes 62 dní zpoždění. Pobolívá mě břicho i prsa, těhu test negativní, MS nikde.... Každý den piju kontryhelový čaj, zítra si jdu vyzvednout v lékárně ještě nějaké kapky na srovnání hormonů co mi tam doporučili a objednali....tak uvidíme no.... a jak se daří tobě?🙂

raddkka
autor
7. lis 2017

@mischeylaa No teda, to je mi líto, ať se to dá už dohromady! Já zatím nic, čekám, jestli přijde ovulace, jsem napnutá jak kšandy. 🙄

mischeylaa
8. lis 2017

@raddkka Tak to dej potom vědět jestli jsi ji poznala a jestli přišla! Taky budu držet palce🙂 Já jsem si právě myslela, že jsem ji poznala, ale vzhledem k tomu, že MS nepřišla, tak to nejspíš nebylo ono, protože bych ji měla už asi 3x bez MS a to je nejspíš nesmysl:D

raddkka
autor
9. lis 2017

@mischeylaa Já bych řekla, že podle hlenu a čípku jsem ji poznala v předešlém cyklu, MS přišla 14 dní na to, tak jsem zvědavá. Budu zkoušet ovulační testy a uvidíme, kéžby to všechno probíhalo v pořádku :(
Díky za podporu, určitě se ozvu. Je mi líto, že ty máš takové trápení. Snad se to srovná!

mischeylaa
12. lis 2017

@raddkka Tak se opět hlásím, tentokrát s dobrou zprávou - dnes ráno jsem to dostala!:D Větší radost jsem z MS teda ještě neměla, úplně si užívám tu bolest v podbřišku:D :D Dnes je to tedy 94 DC. Už jsem to ani nečekala, ale jsem ráda, že se to stihlo před vyvolávačkou🙂 Ke kontryhelu jsem před týdnem přidala i kapky Jeřáb ptačí, tak nevím do jaké míry všechny bylinky pomohly, ale věřím jim:P Ale teda posledních pár dní jsem měla šílený výkyvy - jak nálady, tak mě i bývalo na omdlení, do toho šílený hlad, ale i špatně od žaludku, pořád se mě chtělo čůrat, bolely mě prsa, záda, bricho - teď dvě noci po sobě jsem se vzbudila v noci úplně zpocená... i jsem si říkala, jestli fakt nejsu těhu, že by na mě testy nefungovaly..nebo už regulérně blazním:D Opravdu co dokáží rozházený hormony z paseku, to je děs!
Tak se zatím loučím a ty dej pak vědět jak pokračuješ ty s číháním na ovulaci🙂

raddkka
autor
13. lis 2017

@mischeylaa Tak to je super!! Radost si dovedu představit 🙂 tak ať už se cyklus zkracuje a všechno pěkně funguje. Já to zatím nějak neřeším, ani si nevzpomenu, že bych měla něco zkoumat, možná to nechám chvíli plavat... každopádně jsme se začali snažit a uvidíme 🙂

raddkka
autor
23. lis 2017

Holky, tak jsem chytla pomocí testů ovulaci, mám radost, byla 18DC, teď čekám jestli dorazí menstruace😕

Jak jste na tom vy?

@mischeylaa
@gorra21

Jinak jsem testovala ovulačními testy z Tety, bílá krabička s růžovým nápisem... nevím teď značku :/ Při ovulaci jsem měla testovací čárku fakt o dost silnější než kontrolní, takže jsou asi citlivé dostatečně🙂

gorra21
24. lis 2017

Ahoj, já jsem minulý cyklus měla ovulaci 22DC, a teď mě dle sílící čárky teprve čeká - typuju že bude 24 - 25 DC. Já jsem měla testy od Dr.Maxe a teď mám Ovular(ty jsem kupovala narychlo když jsme jeli pryč a ty od Maxe zůstaly doma. Ten Ovular mi přijde lepší, ale mám doma ještě krabičku a půl od Maxe, takže příští měsíc se zas vrátím k Maxovi a uvidíme.

raddkka
autor
24. lis 2017

@gorra21 Já docela koukala, když to na mě vykouklo. Dělala jsem test 10 DC, tam nebyla ani slabá čárka, pak asi 15 DC, tam už byl duch, tak jsem každý den udělala jeden, až najednou tam vyjela taková čárka, že jsem čučela, měla jsem radost 🙂 Pak hned začala slábnout, tak teď čekám, co bude.
Tak ať pěkně sílí a ovulace brzy proběhne!
My na to nakonec vlítli, tak jsem zvědavá, ale asi budu mít radost, i když to dostanu, jsem hlavně ráda, že mi cyklus snad nějak funguje.

monhy
24. lis 2017

@raddkka Hormony v těle se musí dát dohromady, takže je normální, když budeš bez mens.měsíc i víc. Pokud chceš klid na duši, tak zajdi za dokt.,ale obvykle si tělo nastartuje svoji rovnováhu samo. 😇