Podpora ovulace

lucie7411
3. říj 2016

Ahoj holky,

chtěla jsem se prosím zeptat na zkušenosti. Dnes jsem byla na gyndě, s tím, že se nám endaří otěhotnět. Dva měsíce zpět si dělám ovulační testy a nic, jestli teda nemám vůbec ovulaci :( Doktor mě dnes vzal krev s tím, že budou zítra výsledky. Pak mi řekl, že k tomu pomůžeme hormony...Máte s tím některá zkušenost? Za jak dlouho jste pak otěhotněly?

lucie7411
autor
3. říj 2016

holky žádná zkušenost prosím?

janikas85
3. říj 2016

S hormony nemám zkušenost. U mě pomohla Fertiprona. Zkoušela jsi bylinky nebo preparáty obsahující vitamíny a inositol?

werumka
3. říj 2016

@lucie7411 Ahoj! Jak dlouhé mivas cykly?

lucie7411
autor
4. říj 2016

Ahoj holky, cykly mám pravidelné 28 dní. Piju kontryhelový čaj a beru inofolic. Dnes jdu v 11 hod na gyndu pro výsledky krve a uvidím co mi dá. Já si dělala pravidelně ovulační testy a nic :(

snilek87
4. říj 2016

Některé holky psali, že pomocí ovulačních testů se jim ovulaci nepodařilo zjistit🙂 tak zatím neházej flintu do žita🙂 většinou anovulační cykly bývají dlouhé... ne 28 dní...🙂

lucie7411
autor
4. říj 2016

uvidíme co ty výsledky, já mám spíš strach z toho že jsem měla nitroděložní tělísko a měla jsem ho tam o dost déle než mělo být a doktor ho pak nemohl vytáhnout že zarostlo a až na potřetí tak hrozně škubl že jsem myslela že mi vyrval celý spodek ven...ale on mi tvrdí že tam mám vše v pořádku dle utz ...

lucie7411
autor
4. říj 2016

takže musím co nejdřív na operaci, je mi do breku, nějak se mi vše zhroutilo :(

snilek87
4. říj 2016

Co Ti je? To bude určitě dobré...

lorakv
17. říj 2016

Ahoj holky, jak doktor zjistí, zda vůbec ovuluji?

upuska
17. říj 2016

@lorakv ahoj..to by mě taky zajímalo, ale co jsem se tak doslechla, tak zřejmě z krve..já jsem byla ve čtvrtek na folikulometrii, takže vím, že se ovulace chystala, ale stejně není jisté, jestli proběhla..

lorakv
17. říj 2016

@upuska já byla na kontrole ve čtvrtek. Doktor pouze říkal, že se mu zdá být vše ok-dle utz-vysoká sliznice, správné postavení dělohy,dominantní folikul. A jen, že jestli nebudu v novém roce těhu, tak by mě objednal na laparoskoii - což nevím co všechno obnáší ☹ Jak dlouho se snažíte?

werumka
17. říj 2016

@lorakv Ta jistota zjištění ovulace, nebo jejího potvrzení je tak 99%. To jedno procento je třeba případ, kdy folikul praskne, ale vajíčko se z něj neuvolní do vejcovodu.
Lékař může kontrolovat dominantní folikul a po jeho prasknutí například odebrat krev na hladinu progesteronu, který se po ovulaci zvyšuje. Můžeš zkusit měřit bazální teplotu, ta Ti zvýšení progesteronu ukáže taky. Dá se to ještě zkombinovat s ovulačními testy.

upuska
17. říj 2016

@lorakv no, snažíme..přestali jsem si dávat pozor v květnu a teď už jedeme 7.cyklus, tak jsem se obrátila na doktora, abych věděla jestli vůbec ovuluju..cyklus předtím jsem si zkoušela ovulační testy a neměla jsem ty čárky obě stejně intenzivní..on mi tedy řekl, že na testy by nespolehal...a teď jsem měla hodně silné (ale opět ne úplně) čárky minulou sobotu a v neděli a pak už nic, přitom folík se podle mudra teprve chystal, protože na pondělní kontrole měl 12mm, takže na mě to asi nefunguje nebo nevím...ale v ten čtvrtek už měl 23mm a sliznice prý byla taky oká...když se nezadaří, tak řikal, že pošle přítele na spermiogram a pak podle toho mě na laparoskopii..Tvůj partner už byl na spermiogramu? A jak dlouho se snažíte?

upuska
17. říj 2016

@werumka no, jak jsem psala v příspěvku výše, u mě ovulační testy totálně vybouchly ☹

werumka
17. říj 2016

@upuska Ony ovulační testy nejsou zas tak jednoduchá záležitost 😀 Je nejdřív potřeba vědět, jaká citlivost Tobě konkrétně sedí - protože každá žena má v té době ovulace jinou hladinu LH a proto při stejné citlivosti má někdo dálnice a někdo zase slabou čárku. Stejně tak má každý tu nejvyšší hladinu LH v jinou dobu - někdo třeba když neudělá test navečer, tak to prošvihne 🙂 Chce to trochu cviku, podobně jako měření BT.

upuska
17. říj 2016

@werumka jojo, je mi to jasné..ale testovala jsem 11 a 12DC a čárky byly téměř stejně silné, že jsem čekala, že 13DC už budou stejné (a nebo bude ovulace), ale byl jen dušík a další dny už skoro ani ten dušík..13DC měl folík 12mm a 16DC měl 23 a stejně na testu nic nebylo a to jsem ty dvě hodiny dopředu fakt nepila..☹

werumka
17. říj 2016

@upuska A dělala sis test ten 16. den? Mně se třeba LH zvyšuje 24 hodin před ovulací - že třeba jeden den tam není nic a další den ve stejnou dobu dálnice. Mám citlivost 30. Dvacítka je na mě moc citlivá a měla bych tam docela silné čárky třeba týden a to by mi moc nepomohlo 🙂

lucie7411
autor
17. říj 2016

Holky já byla dnes na předoperačním vyšetření a v pondělí mě čeká laparaskopie, ale u mě to bude endometrioza :( bylo mi řečeno, že jak mě otevřou tak uvidí a pak budeme řešit co dál :(

upuska
17. říj 2016

@werumka jojo, dělala jsem si je od toho 11 do 16DC... různé citlivosti jsem tedy nezkoušela..no kdybych nebyla u doktora, tak si myslím, že ovulace byla 13DC a že jsem nevychytala správnou dobu na testování, takhle jsem zmatená a upřímně si ještě řikám, jestli jsem třeba nemohla mít ovulace dvě 😀 ale kdyby byla z 12 na 13DC v noci třeba, tak by to na tom ultrazvuku stejně asi musel vidět... 😎

upuska
17. říj 2016

@lucie7411 nevěš hlavu, třeba to endometrioza není..holčinu ze skupinky, taky hnali na laporo, byla v pořádku a zrovna včera nám hlásila dvě čárky..😉

tedynka
17. říj 2016

Resim něco podobného. Dle UZ mam problem s ovulaci. Ted Cekam na výsledky horm. profilu a zatím mám brát Inosifolic comby. Nemate s tim inosif. někdo zkusenost? Pomohlo vam to nektere?

lucie7411
autor
17. říj 2016

mě vyšli vysoce nádorové markery, dle krve je to endo...už tři týdny ležím v bolestech a nejsem schopna ničeho :( totálně mě to srazilo ke dnu, jak ty bolseti, fakt hrozný, už to chci mít za sebou..všem moc držím pěsti !

lorakv
18. říj 2016

@upuska My předpokládáme, že u partnera snad problém není. Má již 7letého syna a už jsme spolu miminko čekali. Snažili se o něj skoro deset měsíců (také spíš tak, že jsme si nedávali pozor) O to jsme samovolně v létě přišli. ☹ Tak se ted bojím, jak to vůbec se mnou po zdravotní stránce bude.