Podstoupili jste lázně při neplodnosti?

veruru
21. říj 2008

Ahoj holky,
byla jste některá v lázních ?
které byste doporučily, napište prosím nějaké zkušenosti, na co si dát pozor, zda si radši vzít 1lůžkový pokoj, něco o procedurách..
Díky moc za všechny informace,
ahoj, Veru

zuzekk
29. lis 2020

@utrikocku tři týdny jsou standartní, v případě (mentruace), že nemůžeš absolvovat víc procedur, prodlouží na čtyři, což nemusíš přijmout. Uteče to rychle, není se čeho obávat. Byla jsem v březnu, ještě bylo dost hnusně, vůbec mi to nevadilo - stejně je člověk furt někde zalezlý na proceduře nebo na kávičce, v bazeně, začala jsem tam chodit do sauny. Lépe to vyzývá k opravdovému odpočinku, čtení, válení v posteli, prostě relax, nelítáš tak po venku 🙂 a přesně k tomu mi řekl gynekolog že lázně jsou, k ničemu jinému prý ne.
Jinak pročti zdejší diskuse, vše v nich je platné, ono se toho v těch lázních moc nemění, (samo ne covidová situace a tak), já to tu před odjezdem přečetla poctivě a cítila se tak nabušená informacema, jako bych tam už byla 😀

lennus
29. lis 2020

@odvalilova25 Může kamkoliv, to nikdo nezjistí, jen musí mít všechny procedury, takže i ty sobotní dopoledne, pak klidně může do neděle odjet

odvalilova25
29. lis 2020

@lennus no budete se divit, ale zjisti jedne holcine to zjistily a pobyt ji okamzite zrusily a musela doplacet. I sam doktor me varoval ze nesmim odjet ze to je o pruser.

lennus
29. lis 2020

@odvalilova25 Vůbec nechápu proč, vždyť to není vězení, základ jsou procedury přece. Já spala dvě noci mimo hotel s mužem a synem v ubytování poblíž. Ani nevím, jak by na to mohli přijít a proč by mělo být důležité nutně spát v hotelu, kor když budu dodržovat všechny procedury, nějak mi to nedává smysl.

odvalilova25
29. lis 2020

@lennus protoze to prej plati pojistovna a zjistily to na hotelu na recepci. Kdyby se prej neco stalo tak je to pruser. Pisu zkusenost z roku 2017

lennus
29. lis 2020

@odvalilova25 Já tam byla 5/2017

zuzekk
29. lis 2020

@lennus
@odvalilova25 je pravda, že nás jeden recepční (přátelsky) varoval, že na pojišťovnu jsme pacienti a platí určitá pravidla, jmenoval pití alkoholu a pobyt mimo ubytovací zařízení (tedy jakoby v nemocnici). Když jsme se ve dvě ráno vraceli v dobré náladě a musel odemykat. 🙂 Jinak jsem jeden víkend jela so-ne za kamarádkou do Varů, omezující jsou ty sobotní procedury. Sice se dají posunout brzo na ráno, ale stejně. další víkend si manžel zaplatil noc v hotelu, mohl se v klidu pohybovat všude, na snídani a tak. Obědy a večeře jsme si po domluvě s obsluhou rozdělili na půl, alespoň se ta porce dala sníst.

zuzekk
29. lis 2020

Teoreticky může přijít kontrola ze sociálky (ten recepční tam dřív dělal) a vyžádat si tvou přítomnost. což když jsi na zdravotní procházce dobrý, ale když tě někdo napráská, že jsi pryč celý víkend nebo kalíš na discu.... je to jak s nemocenskou, protože jako zaměstnanec vlastně dostáváš nemocenskou dávku, například. a pak se nemusejí ptát, jestli jsi byla ve vedlejším penzionu s rodinou nebo hatíš léčebnou kúru. Ale to je spíš teorie, v praxi si opravdu myslím, že se to neděje. Na sociálce jsi nahlášená v místě bydliště, což bývá od té chebské dost daleko, aby tam jezdili kontrolovat.

lennus
29. lis 2020

@zuzekk Já nebyla na nemocenské, měla jsem sick days v rámci firemních benefitů, ale rozumím

odvalilova25
30. lis 2020

@zuzekk omyl pn vystavuji v laznich takze tam je adresa laznich.

utrikocku
30. lis 2020

Ahoj holky, moc děkuji všem za vaše příspěvky. Už se mi to v sobě rýsuje a jsem nakloněná, že pojedu, když si udělám "podmínky" pro sebe příjemné. Mám za sebou několik IVF transferů, 4 potraty v prvním trim., dlouhé cykly (50 dní a víc), fungující jen jeden vaječník a vejcovod, slabá menstruace, teď se začínám učit Mojžíšovku... Je pro mě docela lákavé dát si měsíc oraz, nestresovat se prací, srovnat si to v sobě a dělat pro svoje tělo něco dobrého bez tlaku.... Sama jsem teď na rozcestí, kdy vůbec nevím, jak to s miminkem bude, další IVF už nám není doporučeno - spíše minimálka, IUI, ještě nikdo nevyslovil darovaná vajíčka (ale je to ve vzduchu). Bylo toho hodně za poslední dva až tři roky. Bojím se té délky pobytu, že se mi bude stýskat, jsem zvyklá hodně sdílet a zažívat s manželem a máme náš zvěřinec 🙂 a manžel každý víkend nemůže přijet, ale když přijede druhý víkend tak ten další už jedu, že jo...🙂 I krásná dovolená, kde měníme místa a poznáváme, mi stačí max. na 14 dní. Proto se bojím, abych se nenudila a necítila se osaměle, když třeba procedury ani ne za půl den budu mít odchozené. A budu se snažit získat pokoj jen pro sebe, asi si vyberu Luisu, když bude volno, pokoj komfort. Jsem přátelská a komunikativní, věřím, že se spřátelím. Ale pokoj bych raději sama, abych se mohla rozhodovat, zda chci být sama nebo s někým, abych nemusela opouštět pokoj, když telefonuji, abych nerušila a tak. Myšlenku, že pojedu na víkend domů jsem opustila, protože budu v té době na neschopence a je to zbytečné riskovat. Koukala jsem do kalendáře a Velikonoce jsou v dubnu, chtěla bych jet po nich. Miluji jaro, cítím se plná energie a ráda bych dělala procházky, kolo nebo běh. A co jídlo holky v lázních? Je možné něco shodit? 😀 já bych potřebovala a bojím se, že se utrhnu ze řetězu, když si nebudu nakupovat a vařit. Moc Vám všem ještě jednou děkuji za vaše zkušenosti a články.

zuzekk
30. lis 2020

@odvalilova25 no však..

zuzekk
30. lis 2020

@utrikocku myslím, že přemýšlíš správným směrem. Tělo i psychika odpočinek potřebují, lázně jsou na to ideální. I když tu potřebu necitis, i pár týdnů bez chlapa dá odpočinout, což se jinak moc nestává. Taky jsem se bála nudy, vzala ntb, filmy, plnou čtečku a studium, psaní seminarky. Přečetla jsem jednu knížku, max. dvě. 🙂 jinak nebyl čas😉 hodně jsem spala,plavala, zašla jsem si na nehty, kosmetiku. Výlety, organizovaný program, kafe a než se člověk na každou příležitost převlíkne, je den pryč. 🙂

lennus
30. lis 2020

@utrikocku Za pokus to stojí a neboj, ono to hrozně uteče, moje mamka tam byla teď v srpnu a užila si to, já měla štěstí na skvělou spolubydlící, seznámily jsme se tady před odjezdem a dali nás na jeden pokoj, perfektně jsme si sedly, poznaly jsme i další holky, užívaly si to, je tam spousta možností, co podnikat, píšu vše v článku, hrozně ráda na to vzpomínám. Já měla v té době syna 3,5 roku, přijely hlídat babičky a s tatínkem si to taky užil, ale z tohoto důvodu za mnou právě na víkendy jezdili. Opravdu lázeňský pobyt hodnotím jako jeden z těch nejlepších časů ve svém životě, no a já pak otěhotněla to léto, hned jak jsme tomu nechali volný průběh, s paní doktorkou s porodnice, kam jsem docházela na rizikové, jsme věřily, že lázně určitě přispěli k mému zdárnému donošení miminka, šlo o moje čtvrté těhotenství, třetí porod a druhé živé miminko. Držím ti moc palce! Jinak já na sobě mimo lázně i dost pracovala, kdybys chtěla nějaké tipy, klidně napiš.

u1d1g1
11. led 2023

Zdravím všechny snažilky, nabízím k odkupu poukaz na pobyt do Františkových Lázní - síť hotelů Aquaforum ( léčba neplodnosti ) ale lze využít i pro jiný druh léčby.
Já jsem ho bohužel a nebo spíš bohů dík nevyužila 😇 protože týden před odjezdem jsem zjistila že jsem těhotná 🤰
Poukaz je v hodnotě 13650 Kč já ho přenechám za 10000.-
Jeho platnost je do 30.6.2023 na minimální délku pobytu 14 dní.
Poukaz lze využít na pobyt hrazený pojišťovnou.
Odkaz na stránky, pro více informací je frantiskovilazne.cz
Doufám že Vás lázně dovedou k vysněnému miminku ❤️🤱🧑‍🍼