Polyhydramnion - měla jste některá?

simona_33
11. zář 2018

Vcera jsem byla na utz v 28. tt a reklu mi ze mam vice plodove vody.. snad jen malinko vic a rekli ze jako ok, kontrolovali zaludek a mocak a pry normalni napln. Nemam se bat, ale ja se samozrejme bojim trochu.... Mate s tim nekdo zkusenost?

dmiska
11. zář 2018

Ano, měla jsem, ale poprve mi to řekli až u porodu. Kromě toho, že jsem měla velký pupík a u porodu jsem všechny neskutečně ohodila, když mi praskli vodu, žádný "problém" jsem nezaznamenala

simona_33
autor
11. zář 2018

@dmiska to rada slysim, me rekli mirne zvysene tak i predpokladam ze mozna jdyby to zmeril nekdo jiny, treba by to bylo jinak... mimco je ok, zadny patrny problem, tak snad to tak zustane.

iveee
11. zář 2018

Pokud je vsechno ostatni ok, tak bych neresila🙂 ja mela vic plodovky,ale syn mel vvv a nemohl ji polykat,takze misto aby voda ubyvala, tak pribyvala. Ale u me ani nevideli zaludecni bublinu.

simona_33
autor
11. zář 2018

@iveee aha, a jak jste to resili pokud se muzu zeptat? me rrkla napln zaludek a mocovy mechyr v poradku tak nevim... snad teda ok, byla jsem ve spitale s tlakem, pry tp nekdy i souvisi s tim.

hope09
11. zář 2018

Také jsem v pokročilém těhotenství měla a miminko se narodilo v pořádku 🙂

iveee
11. zář 2018

@simona_33 Ja rodila predcasne nakonec a tak se na tu vadu prislo az po porodu..do te doby jsem jen vedela,ze neni zaludecni bublina a to rikali na utz,ze zrovna v zaludku nemusi nic byt a proto neni videt. Po narozeni byl operovan a po mesici a pul znovu. Ted je v poradku az na reflux a hlasitejsi kasel pri nachlazeni🙂

simona_33
autor
11. zář 2018

@hope09 ja jsem prave teprv 28 tt...

simona_33
autor
11. zář 2018

@iveee tak to je bezvadny ze je ok 👍 takze jakoby nepolykal... no u nas by toto snad melo byt ok, to prave kontrolovala. ona mi merila jen jeden ten pool nejak ale docetla jsem se ze se meri snad 4 a potom pocita nejake to afi cislo... to ja vubec nemam... ale predtim teste mi jina dr rekla ze mam velky bricho, tak mi to porad srotuje...

hope09
12. zář 2018

@simona_33 Ale už jsi taky daleko za polovinou. Ono se to množství pořád mění, tak když jsi jenom těsně nad limitem, tak to bude určitě všechno v pořádku 🍀

blackhole
12. zář 2018

Mně to diagnostikovali cca týden před porodem, příčina se nezjistila a syn je zdravý 🙂

clementina82
13. zář 2018

Ja jsem kvuli polyhydramnionu sledovana od 2.screeningu.Rikam si ale,ze mimi je a bude v poradku.Tak drzim palce i tobe.

simona_33
autor
13. zář 2018

@clementina82 aha a meni se to nejak? jakoze stale pribyva nebo i naopak? zadnou vadu nenasli tak doufam ze se nespletli...

kolka357
13. zář 2018

@simona_33 buď v klidu... také jsem byla od 2. screeningu sledovaná kvůli polyhydramnionu a malá je naprosto zdravá 🙂

clementina82
13. zář 2018

@simona_33 Je to porad stejne,dam na svoji intuici a maly je podle ni naprosto v poradku,takze tabulky doktoru neresim;)

teraolli
13. zář 2018

Měla jsem polyhydramnion v obou těhotenstvích a děti jsou zdravé. Na příčinu nadměrné tvorby vody se nepřišlo.