Pomohl vám Clostilbegyt k miminku a kolikátý cyklus?

petanevesta
31. kvě 2012

Chtěla jsem se zeptat, jestli Vám Clostík pomohl k mimču a kolikátý cyklus....jestli jste měli při užívání nějaký vedlejší příznaky a případně jestli jste u toho měly i nějaký další gynek. problém, třeba PCO atd....? Jen mě to zajímá, protože jsem ho začala tenhle cyklus poprvé brát (2tablety denně), tak bych si ráda dodala optimismu 😉

gabrielka_h
27. črc 2017

@beruska1889 zapomněla jsem to napsat ale včera jsem byla na UTZ - 12 DC a mám na levé straně folík 14mm a na pravém 3 menší. Ale na další UTZ pozvaná nejsem, až zase v dalším cyklu pokud by to v tomto nevyšlo.

beruska1889
27. črc 2017

@gabrielka_h aha, tak potom je to naprosto v pořádku, pokud jsi hlídaná, já chodím po Clostilbegytu taky na UZ jen jednou a to většinou 13DC a pak se domlouváme co dál... 😉 takže pokud Ti to takhle doporučil Dr, brala bych to podle něj, přeci jen já bych radši spoléhala na výsledek UZ než na měření BT, která může být ovlivněna čímkoli i když se člověk snaží měřit stále za stejných podmínek aby to bylo přesné 😉

gabrielka_h
27. črc 2017

@beruska1889 děkuji za odpověď 🙂 Já mám právě teď gynekoložku kterou si všichni hrozně chválí a spoustu už pomohla tak věřím že ví, co dělá jen mě trochu ty různé diskuse přinutily pochybovat. Ale tento cyklus to zkusím tak, jak mi to nastavila a příště když tak uvidím. Ještě dotaz na každodenní sex do ovulace-přínos nebo spíše na škodu?Přítel dopadl na spermio dobře. Jsem nadšená z folíku tak to nechci promarnit 😊

errrrricka
27. črc 2017

@gabrielka_h já to beru uplně stejně, a snažíme se o mimčo, ted začínám clostík, kvůli MS mám Duphaston, ber to tak, jak ti to doktor předepsal, myslím že je je tam přesně 5 dní pauza, kdy má dojít k ovulaci, 10-16 den od zač. cyklu myslím...

beruska1889
27. črc 2017

@gabrielka_h nemáš vůbec za co, když můžu, ráda pomůžu 😉 pokud je ta Tvá gynekoložka taková kapacita a máš na ni samé pozitivní reference, tak bych jí věřila a dělala bych to jak mi řekne 😉 i podle UZ Ti vypočítala kdy má přijít ovulace a podle toho ten Duphaston 😉 na diskuze se vykašli, na netu jsou chytří všichni 😀 internet snese všechno a navíc každá jsme jiná, co jedné zabere na druhou nemusí nefungovat vůbec, takže informace z netu já beru hodně s rezervou 😉 😀 no co se týče denního sexu, tak bych to nepřeháněla, jako se vším.... asi je lepší spíše ob den, aby stihly spermie dozrát, pak by to usilovné snažení bylo stejně k ničemu... ob den je pohoda, spermie vydrží v dobrém prostředí v pohodě 3 dny, takže i když byste měli sex ob den, nic nepropásneš a spermouši si na vajíčko pěkně počkají 😉 ale chápu že jsi nadšená a chceš aby to vyšlo, když čekáš tak dlouho.... my už navštěvujeme CAR, takže před kontrolou den, dva sex máme, pak už ne a až si píchnu injekci tak na to vlítnem den po injekci, jak říká doktorka a pak ještě další den a konec 😀 a tím že si mám teď zase zavádět Gynprodyl, tak až do ms stejně nic nebude 😀

leymea
27. črc 2017

@gabrielka_h s tim sexem. My meli kazdy den a zadarilo se 😉 manzel mel skvelej spermiogram a ja byla taky na clostiku a bylo mi lito to nezkouset 😀 je pravda, ze mi i doktorka jednou rekla kdyz videla na utz folikul, ze od ted at sexujem porad 😀 klidne i dvakrat denne, ale hodne se pise, ze se doporucuje ob den 🙂

gabrielka_h
27. črc 2017

@beruska1889 jak dlouho se snažíte ? nám se rok nedařilo a stará gynekoložka mě hned poslala na laparo, hystero a drilling a po ukončení nemocenské mi řekla že tomu teď necháme volný průběh a že mám přijít na podzim a když to neklapne tak CAR a navíc mi řekla že ovu zjistit nejde tak to byla poslední kapka. Nová gynekoložka úplně jiný přístup a hrozně příjemná, vše vysvětlí atd. to jsem vůbec neznala. Já jsem jí právě i včera ukazovala graf teploty a že jsem minulý cyklus měla podle teplot ovu 16DC a že od 15DC mám brát ten Duphaston a jestli to tak může být a ona že jo, že je to v pohodě a že ta ovu by tak odpovídala na ten 16DC. Tak uvidím jestli Clostil ovu neposune trochu dopředu 🙂 No budeme se asi zdržet toho ob den, ikdyž hlava by nejradši snad co 10minut pro jistotu aby to vyšlo :D já doufám, že do CAR nedojdeme, že se to nějak podaří každopádně držím palečky 🙂

gabrielka_h
27. črc 2017

@leymea mě doktorka řekla ať se pořádně posnažíme do neděle do plánované ovu 🙂 no nějak to zkloubíme rozumně 🙂 :D

leymea
27. črc 2017

@gabrielka_h jo a zrovna kdyz se zadarilo tak jsem poprve oprela nohy o zed, zvedla zadek. Cca pul hodiny. No pak jsem necejtila nohy a nadavala si, ze jsem debil. 😀 sice to je babska rada, ale mozna to pomohlo. 🙂 tezko rict 😀

beruska1889
27. črc 2017

@gabrielka_h no snažíme se už docela dlouho.... v prosinci to bude 3 roky.... po roce a půl jsem šla ke svému gyndaři že se nám nedaří, veškerá vyšetření dopadla dobře i spermio manžela, a v září to bude rok co docházíme do CAR... po dvou letech (loni v listopadu) se nám přirozeně povedlo, ale bylo z toho mimoděložní těhotenství, takže jsem 4 dny před vánoci skončila pod kudlou a přišla o pravý vejcovod.... od operace to bylo teď 7 měsíců a od té doby zatím stále nic... tak doufám, že se brzy znovu zadaří.... přeci jen si říkám, že když se to povedlo jednou, půjde to zas,.... 🙂 tak zase ale je vidět, že snahu vyšetřit Tě měla i ta stará gyndařka... už jsem se setkala i s tím že holkám nechtěli udělat ani pitomý hormonální profil, což je teda hnus a od takového doktora bych taky prchala.... každopádně je fajn, že jsi teď s tou novou spokojená a věříš jí, to dělá taky hodně.... 🙂 taky jsem to tak dřív měla s tím snažením abych něco nepropásla 😀 , ale po těch letech čekání už to beru taky trochu jinak 😉 taky jsem se CARu bránila, ale zbytečně, jsou tam všichni moc hodní, milí usměvaví, jak sestřičky, tak doktorka, na kterou máme štěstí, je fakt skvělá, vždycky nás povzbudí, dodá novou sílu do žil, fakt super! včera jsem zrovna po kontrole říkala manželovi že mi tam všichni ještě nakonec budou chybět, až tam přestaneme jezdit 😀 😀 😀 tak budu držet pěsti ať to brzy vyjde 😉

leymea
27. črc 2017

@beruska1889 drzim palce aby se uz konecne zadarilo. Jak to zvladas? My se snazili rok a ctvrt. Byla jsem docela v pohode 🙂 ale bejt v tvy kuzi tak nevim teda :-/ ono to jednoho krasneho dne prijde 😉

gabrielka_h
27. črc 2017

@leymea to jsem taky zkoušela několikrát ale je pravda že ne na půl hodiny 😀 maximálně bych řekla těch 10 minut 😀 jinak gratuluji k miminku 🙂

beruska1889
27. črc 2017

@leymea děkuju moc, jsi hodná 😘 ❤ no co Ti budu povídat, čím déle to trvá, tím to začíná být horší... jsou dny kdy jsem v pohodě, těch je teda naštěstí stále většina a pak jsou dny kdy jsem zoufalá, smutná a mám chuť se na vše vykašlat... ☹ je to strašně náročné období, zvlášť na jaře jak každý rok i na ulici potkávám jen samé těhule s velkými bříšky a nebo rovnou kočárky a taky jak mi teď v okolí těhotní spousta holek, kamarádky, bývalé spolužačky a teď moje švagrová je ve 4.měsíci, takže taky záhul... tcháni se těší, takže se pomalu neřeší nic jiného, což chápu - první vnouče, ale občas je mi smutno že na nás se to štěstí stále neusmálo a to se snažíme o tolik déle než ona.... ale tak musíme myslet pozitivně, věřit že se taky dočkáme a jít prostě dál a zkoušet no.... 😉

gabrielka_h
27. črc 2017

@beruska1889 to tě moc obdivuji za stále kladný přístup a pozitivní myšlení, klobouk dolů jsi borka 🙂 my se snažíme sice jen rok ale tak nějak jsme si mysleli že to bude hned takže pro mě to byl šok a je to pěkně na hlavu takže se tak s tím teď nějak učím žít, minulý měsíc jsem se sesypala ale nakonec jsem si řekla že takhle to dál nejde že se nemůžu každý měsíc hroutit tak tak nějak bojuju to přijmout. určitě se Vám to povede znovu, když už to jedno bylo tak to by bylo aby to nebylo 😉😘 no úplně nejhorší přístup to nebyl ale chtěla mě hned posílat do CAR což jsem jí řekla jestli to není brzy ale hormonální profil+štítnou jsem si u ní musela vyloženě vyžádat to by mi sama od sebe neudělala. já mám taky nefunkční pravý vejcovod - díky slepáku a v únoru jsem měla 9dní zpoždění (mívám max 1-2dny výjimečně) a všechny testy negativní tak si myslím že odešlo samo. CAR jako takového se nebojím, věřím že jsou to lidé na správném místě jen jsem tím chtěla říct že se snad už brzo zadaří abychom tam "nemuseli" 😉

beruska1889
27. črc 2017

@gabrielka_h jé to jsi moc hodná, ale k obdivu to určitě není 😉 v porovnání s jinými holkami tady, co se snažily třeba 15 let jsem pořád ještě "na začátku" 😀 ale jak říkám, mám i horší dny a občas si i pobrečím, což se mi dřív nestávalo, ale trvá to už dlouho, tak to na mě občas dolehne.... taky jsem do toho šla s tím že do půl roku jsem těhotná a hotovo, nenapadlo by mě ani ve snu že to bude trvat tak dlouho, proto jsem to taky celkem odkládala, i když manžel chtěl už dávno 😀 no a vidíš, jak říká můj taťka život míní, pán Bůh mění.... ☹ je fakt, že se nedá žít jen čekáním na těhotenství, to by nám z toho brzo hráblo, chce to mít i jiné záliby a radosti, ať se máme na co i tak těšit 😉 jasně, taky jsem se CARu bránila, ale pak jsem si říkala, že tam jsou přeci jen větší odborníci na toto téma a pomůžou nám třeba rychleji 😉 ale naštěstí mě zatím netlačí věk, začali jsme celkem brzy a navštívili doktory včas, takže máme čas zkoušet to pomalu a ne hned IVF 😉 což mě taky uklidňuje 🙂 tak snad vám se zadaří i bez jejich pomoci 😉 ❤ 😘

leymea
27. črc 2017

@gabrielka_h dekuju 🙂

leymea
27. črc 2017

@beruska1889 a zkouseli jste treba iui?

beruska1889
27. črc 2017

@leymea zatím ne, měli jsme IUI plánované na leden, ale když jsem v listopadu přirozeně otěhotněla, tak k tomu nakonec nedošlo... Po operaci jsem měla 3 měsíce zákaz otěhotnět, aby se všechno pořádně zahojilo a od dubna jsme opět v péči CARu a doktorka zatím o ničem takovém nemluvila, když už to jednou šlo tak chce zatím zkoušet přirozeně... Kdybych prý měla 34 tak by mě do IVF sama hnala, že by nebylo na co čekat, tlačil by nás čas, ale takhle prý není kam spěchat a můžem si dovolit čekat... 🙂

gabrielka_h
29. črc 2017

@errrrricka dneska 15DC a ovu ještě nebyla a mám dnes začít brát brát Duphaston tak nevím :( dnes jsem zjistila že Duphaston ovlivňuje BT takže já v podstatě ani nevím jestli ten min.cyklus ovu byla nebo ne :(

gabrielka_h
1. srp 2017

Holky prosím poraďte jak si teď vzít Duphaston, který jsem měla brát původně 10 dní ale čekala jsem na ovu.
Ovu dle BT pravděpodobně včera 17DC - mám počkat ještě 2dny abych ji měla potvrzenou?
Duphaston jsem měla brát od 15DC-jak pak brát-dobrat jen zbylé dny nebo brát 10 dní?
Děkuji 😘

beruska1889
2. srp 2017

@gabrielka_h brala bych ho určitě těch 10 dní jak jsi měla... 😉 a nasadila bych ho den po ovulaci, aspoň takto to mám já vždycky z CAR 😉

gabrielka_h
2. srp 2017

@beruska1889 já jsem nevěděla tak ještě čekám do zítra až ji budu mít BT potvrzenou a ráno si hned vezmu Duphaston 😊 začnu tedy brát 20DC a skončím 29DC a MS bych měla dostat 31DC -nemůže se stát že mi posune MS?

errrrricka
3. srp 2017

@gabrielka_h já to beru stejně, určitě se řiď pokyny doktora, od 15 dne MS, každému to stanovuje individuálně, podle jeho problému

gabrielka_h
3. srp 2017

@errrrricka a víš kdy máš ovu ?

beruska1889
3. srp 2017

@gabrielka_h určitě se Ti ms kvůli tomu posune, dostaneš ji pár dní po vysazení Duphastonu a nebo už vůbec a budeš těhotná 😉

gabrielka_h
3. srp 2017

@beruska1889 minule co jsem brala první cyklus Duphaston tak jsem ho dobrala 24DC a MS jsem dostala přesně jak jsem měla za 6dní = cyklus 30 dní. Tak mám strach že když ho budu brát těch 10 dní tak dostanu MS až zase za 7 dní a tím se mi cyklus prodlouží na 35 dní :/

beruska1889
3. srp 2017

@gabrielka_h jo to se pravděpodobně stane, protože si později nasadíš ten Duphaston a dokud budeš mít hladinu Progesteronu díky těm práškům vysokou, ms nedojde a přijde až jak hormon klesne pár dní po dobrání.... já teda po dobrání ms dostávám tak za 4 dny, ale každá to má jinak... prodloužení cyklu bych tragicky nebrala, důležité je, že se prodlouží ta 2 fáze cyklu a tím má vajíčko víc času na zavrtání atd...

gabrielka_h
3. srp 2017

@beruska1889 dobře děkuji, tak já tedy doberu všech 10 dní. Snad se zadaří a MS už nedorazí 🙂

beruska1889
3. srp 2017

@gabrielka_h nemáš za co, kdybys něco potřebovala, klidně piš 🙂 přeju hodně štěstí ať už to konečně vyjde a červená už nedojde 🙂 😉

gabrielka_h
3. srp 2017

@beruska1889 opravdu moc děkuji, jsi moc hodná 😘 snad jsem udělala dobře že jsem počkala až do ovu a Duphaston začla brát až později 🙏. Je to můj první měřený cyklus kdy 100% vím že byla ovu protože ty bolesti byly mazec tak nevím jestli jsem předtím neovulovala, bolesti jsem dříve nemívala nebo jsem je možná nevnímala ale určitě nebyly v takovém rozsahu.