Pomohly vám ovu testy k otěhotnění a za jak dlouho?

mikracek
17. kvě 2014

Ahoj holky, pomohly vám ovulační testy k otěhotnění? Zadařilo se vám hned, nebo až po pár měsících, nebo snad někomu nepomohly vůbec? Já jsem teď zkoušela 2.měsíc, a čekám, zda se zadařilo nebo ne... Co vy? Jaké s nimi máte zkušenosti?

lupinpupin
17. kvě 2014

Ahoj, u prvního mimi jsem si jen vypočítala plodné dny a na druhý pokus to klaplo. Při pokusu o druhé mimi v prosinci jen výpočet a to nic a v lednu jsem zkusila ovulační test a zadařilo se....bohužel těhotenství nedopadlo a teď čekám zda se tento měsíc podařilo či ne. Ale musímříct, že s ovu testama jsem já klidnější. Vím přesně kdy ovulace byla (i podle hlenu a bolesti v podbřišku) a vím, že jsme to nepropásli. Za mě ovulační testy super věc. Na měření teploty bohužel nemám čas.

vlajka1
17. kvě 2014

Na me ovulacni testy nefunguji. Nikdy se mi nepovedlo mit ho pozitivni a pritom jsem ovulaci mela overenou ultrazvukem. Co ma skutecne vypovidajici hodnotu a osvedcilo se mi je mereni bazalni teploty.

dora13
17. kvě 2014

Ja pouzivala a osvedcily se mi, ovulaci ukazovaly spolehlive (poznala jsem i podle jinych priznaku). A jak pise @lupinpupin , taky me uklidnovalo vedomi, ze to funguje a ze ovulaci nepropasneme. Povedlo se paty mesic 🙂

rufiana
17. kvě 2014

ahoj,ja mam taky pozitivni zkusenost, pouzivala jsem dr. Max a zadarilo se druhy mesic jejich pouzivani, ovulace 25. DC takze jsem jich spotrebovala dost🙂 rozhodne nelituju, podarilo se tak po roce snazeni🙂

makuka88
17. kvě 2014

Ahoj , já netestovala, protože mám OVU bolestivou, takže o ní vím každý cyklus a povedlo se nám 4. měsíc, ale neudrželo se to, a hned další cyklus už se zadařilo a poradila bych ještě kontryhel, sex každý den (v době ovulace) a nohy nahoru. Já to první 2 měsíce nedělala a možná proto jsme tak čekali 🙂

lucifereeek
17. kvě 2014

já používala ovu testy a mě teda nepomohly, pak jsem se na ně vykašlala a sledovala jiné známky - jak poznat ovulaci - bolesti, píchání v podbříšku, hlen..........a zadařilo se za 4m

alenka_p
18. kvě 2014

Ovulační testy pomůžou maximálně k určení termínu ovulace, ne k otěhotnění 🙂 U nás bohužel sex v době ovulace k otěhotnění nestačil, takže dá se říct, že nepomohly, i když fungovaly jak měly

mikracek
autor
20. kvě 2014

Já jsem ovu testy teďka zkoušela druhým měsícem, měla jsem je pozitivní dva dny po sobě, oba dny jsme na to vlítli a nic 😒 zase mrcha přišla... jinak snažíme se od října, ale pomáhat jsem tomu začla až v lednu listovkou a teď těmi ovul.testy a posl. měsíc i kontryhel (ten mi hodně zmírnil bolesti břicha a mrcha přišla po 28 dnech)

mispula19
23. kvě 2014

holky, po vysazení HA bojuji s měsíčkama, nejsou pravidelné, Ovu si myslím že mám, chci zkusit testy, ale kdy mám začít, kdy jsem neměla MS už 2 měsíce? nebo testovat každý den?

mikracek
autor
29. kvě 2014

@mispula19 já myslím, že máš lepší se poradit s doktorem, možná ti nasadí něco na úpravu cyklu...já po vysazení HA MS normálně dostala, plus minus pravidelně, jediný rozdíl byl, že po vysazení se mi vrátilo PMS, takže bolesti břicha atd..

mispula19
29. kvě 2014

měla sem už nasazený na 2 měsíce Duphaston a cyklus stejně nikde, HA sem vysadila hlavně proto, že sem do sebe už dál nechtěla rvát to svinstvo, další léky tedy nechci, zkusím ty testíky...

mikulilinka
23. čer 2014

Ovulační testy -pro mě k ničemu! Nikdy nevyšly , tak spoléhám na plodné sny , kdy se možná někdy snad chytne.🙂

rufiana
23. čer 2014

Mne ovu testy pomohly,otehotnela jsem druhy cyklus jejich používání (celkem po roce snažení).ovu mi vysla 25.den cyklu, takze jsem jich použila opravdu dost cca od 10.dc. diky za ne🙂

vandik83
23. čer 2014

Ovu testy jsem začala používat asi po 4-5 měsících snažení, zjištěna o týden posunutá ovulace, možná v tom byl ten zádrhel a hnedka první měsíc používání se zadařilo, na těhotenském testu //, bohužel miminko to hnedka během následujích pár dnů vzdalo a samo odešlo...další měsíc mi ovulační testy opět ovulaci asi o týden posunutou ukázaly, ale nezadařilo se, pak 3 měsíce jsem měla divoké dlouhatánské cykly bez ovulace (spotřeba ovulačních testů šílená a furt nic), pak další měsíc konečně ovulační test ovulaci ukázal, opět o necelý týden posunutou, nepovedlo a pak konečně další cyklus se povedlo, ovulační testy ukázali ovulaci asi o 3-4 dny posunutou.

ladie
23. čer 2014

Za mě naprosto vyhozené peníze. Nikdy jsem neměla ovulační test pozitivní, stály mě strašné peníze. Já doporučuju měření bazální teploty. Nestojí nic a ovulaci ti určí 100%.

Navíc, pokud máte sex třeba obden nebo co dva dny, tak žádné testy ani měření bazálky nepotřebuješ. Takhle ovulaci nepropásnete.

Jóó, kdyby platilo: sex během ovulace (ať už zjištěná ovu testama, meřením BT, pomocí UTZ...) = otěhotnění, tak to by bylo něco 😎

kata1988
23. čer 2014

já si ovu testama zjistila, kdy mám ovu, ale stejně mi to k otěhotnění nepomohlo. chce to mít i štěstí... 😉 ☹

mikracek
autor
14. črc 2014

Holky, tak 4 měsíce zkouším ovu testy a nevyšlo to..

silvik77
18. črc 2014

Ahoj holky, dnes jsem poprvé zkusila ovu test, protože cítím bolest v oblasti vaječníků, testovací čárka je ale ještě slabší jak kontrolní, mám test dělat zítra znovu? Je to tak, že čárka musí být alespoň stejně tmavá?

lenicka07
18. črc 2014

@silvik77 alespoň stejně tmavá nebo i silnější. Můžeš se řídit i tou bolestí, někdy je poznat že je víc intenzivní, a pak náhle přestane, může to znamenat prasknutí folikulu, při některých cyklech jsem to pozorovala. Předtím jsem mívala cca 3 dny bolest břicha. Určitě dále zkoušej i testy.

silvik77
20. črc 2014

@lenicka07 Tak dnes byla druhá čárka ještě slabší, takže to už mám asi po ovulaci že? Jestli ano, tak mi musela začít tak 8DC. Loni jsem takhle brzy otěhotněla, takže je to možné.

lenicka07
20. črc 2014

@silvik77 A nebo jsi ji nemusela mít vůbec, nevím jestli jsi testovala celý cyklus.... jestli jsi začala až déle, tak jsi to možná prošvihla. Můžeš mít ovulaci i hodně brzo, já mívala někdy i 10 DC, vlastně pár dní po menstruaci.Ale je mi to divné s tou bolestí, mě to vždy odpovídalo těm testům - den největší, prudké bolesti a druhá silnější čárka. Jinak už po MS jsem mívala druhou slabou čárku. Měla jsem to i na ultrazvuku ověřeno, že to všechno odpovídá, že se s tou ovulací neplatu. Ale obě těhu stejně přišla v době kdy jsem vůbec netestovala 😀

silvik77
20. črc 2014

@lenicka07 Bolesti jsem měla, možná že jsem testovala pozdě, až 10DC, podle mě mám ovulaci těsně po MS. No já už to skoro po těch pěti letech snažení moc neřeším, už na to nemám sílu 🙂

lenicka07
21. črc 2014

@silvik77 Vím jak ti je, já se snažila tři roky, testy jsem dělala pořád, brala jsem hormony, i jsem šla do CAR, ale odsud jsem utekla, protože mě ten jejich přístup naprosto odradil. Pak jsem vyměnila chlapa, ten mi slíbil, že se to určitě do tří měsíců podaří 😀 podařilo se to druhý měsíc 😀 druhé těhu neplánovaně když bylo malé osm měsíců, plně jsem kojila a jednou jsme si nedali pozor (zrovna jsem měla ty ovulační bolesti). Bývalý partner teď taky se svoji partnerkou čeká dítě. Tak mi řekni, čím to bylo.... Můžeš opravdu mít tu ovulaci brzo... ten cyklus, co jsem poprvé otěhotněla jsem ji měla kolem 10 -11 DC, takže asi 4 dny po MS.

silvik77
21. črc 2014

@lenicka07 Vím, že se to může stát, že jsou oba zdraví a spolu jim to nejde...ale já chlapa měnit nechci ☹

ladie
21. črc 2014

@silvik77 to že není pozitivní ovu test neznamená, že ovulace neproběhla. Navíc po pozitivním testu nastává ovulace cca za 24 hodin 😉 Takže klid, klidně jsi jen testy mohla dělat pozdě. Navíc stačí udělat ovu test třeba ve dvě a pak další za dvě hodiny a čárka může být naprosto jinak intenzivní. Podle mě je to škoda peněz 😉

lenicka07
21. črc 2014

@silvik77 Tak jsem to nemyslela 🙂 já mezitím se snažila ještě s jedním, a stejně nic... příčina byla asi psychická 🙂

silvik77
21. črc 2014

@lenicka07 No manžel už mi to nadhodil, že s jiným by mi to třeba šlo, třeba jo, ale já jestli budu mít dítě tak jedině s ním, jen kvůli tomu bych se nerozváděla, to by musel chtít jedině on ☹ Taky je to u mě možná psychické ☹

silvik77
21. črc 2014

@ladie Taky si myslím že jsou to vyhozené peníze. Já ovulaci cítím, takže bych řekla, že už proběhla.

lenicka07
21. črc 2014

@silvik77 Když si vzpomenu, jak mě nabídli rovnou IVF, pokud budu chtít... příčinu nikdo hledat nechtěl a asi žádná ani nebyla, kromě té hlavy 🙂 Možná mě za ten názor tady bude někdo kamenovat, jak občas se objevují negativní reakce na radu "nemyslete na to", ale pokud někdo prohlašuje že na to nemyslí, a přitom pije čaje, zobe pilulky, hormony, měří BT, dělá ovu testy, plánuje sex do plodných dní atd atd. tak na to prostě intenzivně myslí a intenzivní upínání se na výsledek nemusí nést ovoce. Ani jedno těhu mi nepřišlo v době kdy jsem intenzivně chtěla,né vždy se mi to tak úplně hodilo, jako nebránila jsem se tomu, ale při prvním jsme se s přítelem znali moc krátce a podruhé bylo první dítě ještě hodně malé. Taky jsem si celou dobu, kdy jsem se marně snažila, vsugerovávala, že já určitě budu mít nějaký problém, např. kvůli tomu že jsem dlouho brala antiko a že před braní antiko jsem měla špatný cyklus, příliš dlouhý a nepravidelný a po vysazení antiko zase příliš krátký.. Budu Ti moc držet palce, ať se na Tebe taky usměje štěstí 🙂 Začni věřit sobě a svému tělu, vykašli se na pár měsíců na všechny "metody" a objednejte si s manželem třeba zájezd 😉

tom_simca
29. črc 2014

Za mně určitě, zkoušeli jsme otěhotnět cca 8měsíců, potom jsem se poradila s gynekologem a ten jednoznačně řekl, zkuste ovulační testy. První měsíc jsem zkusila a otěhotněli jsme, nyní jsem v 29 tt a budeme mít chlapečka, takže určitě doporučuji.