Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

petulka19
13. črc 2012

Včera jsme byli v repromedě v Brně a konečně jsem spokojená s dr. Konečně někdo, kdo ví jak nám pomoci. Už jsem byla zoufalá a dr stačilo kouknout na naši genetiku a ví. A přitom genetiku máme hotovou už od dubna, mám mutaci C677T v genu MTHFR a mutaci A1298C v genu MTHFR, můj gynekolog to věděl a přitom mi řekl, že to nic není, že je to jen nedostatek kyseliny listové, což není pravda, může to způsobovat vznik krevních sraženin, které potom ucpou cévky, které přivádí mimču živiny.Kdyby mi dal injekce na ředění krve, tak jsem ještě mohla být těhotná ☹ Opět se mi potvrdilo, že člověk sice má důvěřovat ale prověřit. Takže v příštím těhu, které máme naplánované snažit se v září, tak si budu píchat injekce už od ovulace (početí). Jsem tak naštvaná a zoufalá, co dokáže když doktor něco podcení. To poslední zamlklé těhu bylo úplně zbytečné, kdyby dr víc přemýšlel a napsal mi blbý recept na injekce 😢 Každý se mýlí, ale když dr viděl že mám ty mutace, manžel má ty samé plus ještě G20210A genu F2, tak se o těch injekcích mohl aspoň zmínit. Na netu jsem o tom taky našla zmínku: "Zvýšenou hladinu homocysteinu proto nacházíme u jedinců se špatnou životosprávou a stravou chudou na tyto vitamíny, nebo také u nemocných s genetickou mutací enzymu (MTHFR). Lidé s vysokou hladinou homocysteinů trpí mnohými obtížemi. K lékaři je přivádí neplodnost, která je způsobena poruchou chemické reakce při průniku spermií do vajíčka. Dále mají vyšší riziko trombóz, které mohou postihnout i placentární řečiště a vedou k neplodnosti nebo k časným těhotenským ztrátám. " No a jsme doma, jen děkuji, že jsme do repromedy zašli, měli jsme jet do Prahy, kde by nám udělali jenom imunologii a na genetiku se nedívali a potom by na to nepřišel nikdo 🙄 Omlouvám se že jsem se tak rozepsala ale musí to ze mě ven 😖

danaho
13. črc 2012

@petulka19 Ahoj, tak to je velmi pozitivní zpráva. Teď víte kde je problém a hlavně,že je řešitelný. Teď už to musí dopadnout dobře 😉

petulka19
13. črc 2012

@danaho děkuji. snad ano. ještě počkám na výsledky té celiakie, imunologie a ještě hormonů 😀 Navštívím znovu všechny doktory v okolí, budu poslušně brát všechny léky, které mi napíší a věřit že se v září zadaří 🙂

danaho
13. črc 2012

@petulka19 je dobře že absolvuješ všechna vyšetření,než se pustíte do dalšího snažení 🙂 Snad se ti ta celiakie nepotvrdí. Já jsem teď začala brát Wobenzym, piju bylinkový čaje a začnu zase cvičit Mojžíšovou. Znovu mi vzali krev na nějaké imunitní choroby co způsobují potraty a na toxoplazmozu. Tak snad taky bude všechno dobrý. 🙂

axonka
13. črc 2012

Ahoj holky, rada bych se k vam pridala, ted ve stredu jsem byla na kyretazi pro zamlkle tehotenstvi. Potkalo me to ve 12 tt a jsem z toho uplne znicena....Ta cesta na sal byla hrozna, netusim za jak dlouho se dam do kupy....Dr. mi rikal, ze se v zari muzeme zase zacit snazit otehotnet. Ja uz jsem se tak tesila, predstavovala jsem si co a jak zaridim, zacla jsem pokukovat po vybavicce a ted nic ☹

maximka33
13. črc 2012

@petulka19 to jsem ráda, že už víte, co mohlo být příčinou. není nad to se příště na připravit, když člověk ví co a jak.. hlavně to nepodceňovat. a nezměníš i gynekologa?
@axonka ahoj, vítej mezi námi. posílám pofoukáníčko asi hlavně na dušičku. všechny známe ten pocit prázdnoty, kdy odcházíš z nemocnice sama. to nikdo neplánuje.. mně se to bohužel stalo už dvakrát. když budeš chtít, svěř se nám, jsme tady jedno velké ucho. a věř tomu, že od teďka už to bude lepší, už to nebudou takové nervíky. máš šanci dát tělo dohromady. s tou dušičkou to bude trošku komplikovanější. a jiinak jsem ráda, že jsme podobného věku 🙂

froka
13. črc 2012

@petulka19 Ahojky, tak je fajn a vypadá to, že jsi konečně narazila na toho správného doktora. Ještě je ale rozdíl, jestli se u těch mutací jedná o heterozygotní nebo homozygotní formu. S tím, jak říkal ten první dr., že se jedná pouze o nedostatek kys. listové, tak to by byla pravda pouze v případě, kdybys měla jen mutaci C677T v genu MTHFR heterozygot. U homozygotu už je to jinak. Ale to on chlapec asi přehlédl ten zbytek těch výsledků nebo co. No prostě není odborník jako odborník. A to byl přímo genetik nebo tvůj gyndr?

froka
13. črc 2012

@axonka Ahoj, tak tě bohužel vítám. Ten pocit prázdné náruče tady známe všechny. Bude to nějaký čas trvat než se dušička dát do kupy, ale věř, že bude líp. Musíš bojovat a taky se nakonec dočkáš vytouženého cíle. Už jen to, že ses přidala do diskuze je znamení, že jsi silná, ne každá je schopná se o svou bolest s někým dělit. Opravdu pomůže, když se můžeš svěřit někomu, kdo tě vždycky pochopí, podpoří a má pro tebe vlídné slovo. Já jsem v lednu musela porodit (potratit) v 18tt po odtoku plodovky z důvodu infekce a v květnu to bylo zamlklé těhu. Po všem, co jsem už v životě zažila (ve zkratce si můžeš přečíst v profilu), tak jsem myslela, že tohle už přece nemůžu zvládnout a vidíš, pořád jsem tu a bojuju. Nechci to vzdát, protože i na mě to štěstí určitě čeká! A čeká i na tebe, takže přeji ti sílu, ať jsi co nejdřív opět jak fyzicky, tak psychicky ok a můžeš mu jít naproti! Drž se zlatíčko!

petulka19
13. črc 2012

@froka ahoj, no, já mám tu mutaci v heterozygotním, takže ta lehčí forma, ale zase mám ještě nějaké špatné výsledky z krve (chudokrevnost) a ještě jednu mutaci genu, tak asi je to složitější a manžel má heterozygotním mutaci G20210A a v homozygotním stavu C677T MTHFR, takže on je na tom podstatně hůře. A na zprávách z genetiky je napsané, že oba máme 2-3x větší riziko trombóz. Takže ta tvorba těch krevních sraženin je asi u obou. Myslela jsem jaké ho to mám dobrého gynekologa, říkali, že je jeden z nejlepších, ale já mám jiný názor. Už jsem objednala k jinému gynekologovi, ale výsledky vyšetření budu raději vždy konzultovat v té repromedě, tam se přímo zaměřují na opakované potraty. Tak snad už se konečně dočkáme a budeme tři 🙂

petulka19
13. črc 2012

@maximka33 děkuji. budu měnit gynekologa, ale ještě k němu zajdu a ukážu mu lékařské zprávy, které jsem dostala na hema, aby se podíval jak mě reagovat na mé těhotenství 😠 Myslím, že mi ta změna i prospěje, ono dvakrát potratit u jednoho gynekologa je docela špatné na důvěru v něho, ikdyž za to samozřejmě nemůže 🙄

froka
13. črc 2012

@petulka19 Tak tam asi bude mít vliv ta druhá mutace, protože i třeba ta chudokrevnost by se srážlivostí krve neměla mít nic společného. No musíš být teda pořádně nas...ná. Ani bych se nedivila, kdybys na toho dr. podala stížnost za zanedbání péče, protože ten potrat mohl svou neodborností opravdu zavinit on.

petulka19
13. črc 2012

@danaho No, uvidíme jak dopadnu. Ty cvičíš Mojžíšovkou? Jsme to chtěla cvičit taky, ale nevím jestli by to v mém případě mělo nějaký vliv, právě jsem četla na stránkách repromedy, že to cvičení nabízejí, tak nevím. A cvičíš podle knížky nebo chodíš na kurz? Já taky piju bylinkové čaje. Teď piju kontryhel a kopřivu než příjde ms. Potom řebříček a kontryhel, protože řebříček se nedá pít dlouhodobě, tak ho vždy na týden vysadím a mám místo něj kopřivu na pročištění. Určitě budeš mít dobré výsledky, tu toxoplazmozu má málo kdo, dr mě říkal, že se s tím setkal jen jednou a to ta paní měla doma 25 koček 😀

petulka19
13. črc 2012

@froka No naštvaná jsem, ale zase si říkám, že co má být to se stane ☹ Ale samozřejmě, ale když už jsem byla v devátém týdnu tak měl dostatek času na to, aby si ty genetické zprávy podrobně prošel, on mi ani totiž nenapsal léky na udržení, to jsem musela na pohotovost, když jsem trochu krvácela a tam mi napsalu duphaston, ale samozřejmě, že v tomto případě nemohl pomoci 😢 Stížnost na něj podávat nebudu, je to jen člověk a člověk dělá chyby a já taky udělala chybu, když jsem k němu chodila 🙄

froka
13. črc 2012

@petulka19 No tak ty jsi za to přece nemohla, to si nevyčítej, nemůžeš vědět, že ten lékař se jen jako odborník tváří a skutek utek. Máš pravdu, je to jen člověk, ale zase má nějakou odpovědnost a nejde tady o zlomenou ruku, ale lidský život, tak by k tomu měl tak přistupovat. Ale bylo by dobré, kdybyste ho o tom, že asi udělal chybu, informovali, aby si dal pro příště pozor a neodnesla to další těhulka. Tak přeji hodně štěstíčka, ať je konečně všechno v pohodě 🙂

axonka
14. črc 2012

@froka @maximka33
Ahoj moc dekuji za podporu, kupodivu je mi den ode dne lepe....Divam se dopredu a doufam, ze priste to vyjde lepe, v zari to muzeme zkusit znovu, doufam, ze se mi nerozhaze cyklus a pujde to podobne lehce jako napoprve.
Prvni tehotenstvi vyslo hned napoprve 😉 Az jsme se tomu s manzou divili, bylo to skvele, termin porodu mi vychazel na tyden pred mymi 35, tak jsme si rikala, ze je to skoro jako osud a videla jsem vsechno pozitivne. Bohuzel pri prvni kontrole, kdy jsem se tesila jak mimise uvidim, nebylo vse o.k., mimis neodpovidal veku, ale dr.brzdil moji skepsi a hodne me uklidnoval. Od te doby jsem trochu brzdila sve teseni, nez mi portvrdi, ze je vse o.k. Pozval me na kontrolu za tri tydny a ja myslela, ze se toho nedockam. Bohuzel telo si reklo, ze uz cekat nebude a ve stredu ve 4.00 me vzbudil divny pocit a po probuzeni jsem zjistila, ze lezim v krvi....jela jsem k lekari, vsichni me uklidnovali do doby nez se podivali na UTZ, mimis se od minule vubec nezvetsil a telo se ho jiz zaclo zbavovat 😒. Dr.mi navrhl kyretaz bud hned v Krci anebo v patek u nich v ambulanci, ta predstava, ze budu cekat do patku byla nemyslitelna, tak jsem hned jela do nemocnice, volala manzelovi do prace a ten tam na me cekal..... Dr.na ambulanci to potrvdil a hned me prijali a a si za hodinu jsem sla a sal, ten pocit........a po navratu ta prazdnota......ale je den ode dne lepe. Cela rodina se snazila mi dovolat, ale ja nebyla schopna s nimi mluvit, myslim, ze jeste tak dva dny a budu schopna o tom mluvit bez place. Dle dr.je zamlkle tehotenstvi celkem caste a vetsinou se na pricinu neprijde.
Jsem moc rada za tuhle diskuzi, clovek si nepripada jako exot- jediny komu se to stalo a muze si vylit dusi lidem, kteri to pochopi.

maximka33
14. črc 2012

@axonka to je fajn, že to celkem zvládáš. bude fakt ještě líp. taky jsem to chtěla mít co nejrychleji za sebou. u tebe je otázka, jestli to je zamlklé nebo spontánní potrat, protože jsi začala krvácet. to já taky, ještě než bylo srdíčko.. u zamlklého těhu se většinou dlouho nic neděje, proto to raději berou na revizi.no a stejně jako ty neměla jsem SÍLU se někomu zpovídat, jen manželovi a mamce, která to taky prodělala. říkala jsem si, třeba to je dědičné. ségra zas měla zamlklé, takže jsem viděla, že v tom rozhodně nejsem sama.

zrovna jsem se dívala na BBC dokument Lidské tělo (z roku 2000) o početí a bylo tam, že denně se uskuteční 900 000 početí a nakonec se narodí 400 000 dětí. to je míň než 1:2.. něco na tom bude!!! je to hrozivé číslo. přesně tam říkali, že je malý zázrak, když se dílo dokoná a narodí se zdravý člověk...

kolino
14. črc 2012

@axonka Ahoj moc mě mrzí ,že tě to také potkalo! Klidně tady za náma choď se vypovídat protože kdo nezažil nepochopí...dlouho mi to trvalo se odhodlat a sem napsat a jak jsem to udělala a vyříkala se z toho tady, protože jen tady jsem našla útěchu a pochopení...nikdo mě nechápal přítel, kamarádka, mamka ,že mě to tak vzalo, vždyť to se stává...furt dokola jsem opakovala jo stává ,ale proč mě, proč sakra i mě to muselo potkat!!! Tak jsem se zařekla a už to nechtěla s nikým řešit...až tady na diskuzi. Dlouho jsem se z toho vzpamatovávala a nedokážu o tom pořádně mluvit ještě teď bez slz...takže o tom už nemluvíme a snažíme se znovu ,jen ta doba čekací je dlouhá. Ano byla jsem jen v 10tt kdy mě to potkalo, že miminku přestalo bít srdíčko...ale sebralo mě to moc a ta rána na srdíčku co mi zůstala se dlouho bude hojit...,ale jizva zůstane tomu věřím, já nikdy nezapomenu!
Tak hlavu vzhůru a kdyby si kdykoliv chtěla napsat tak nám napiš, jsou tu moc fajn holky a určitě ti vždycky někdo s nás odepíše. protože tu bolest co máš se nedá pochopit, to člověk musí zažít aby pochopil...

maximka33
14. črc 2012

petra.vavra (30 let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28 let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1 (24 let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31 let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987 (27 let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek (29 let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34 let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22 let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36 let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka (31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31 let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32 let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26 let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 // DAMIÁN 19.3.2012
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 // ANDREJKA 22.3.2012
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 // ELIŠKA 30.03.2012
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 // TEREZKA 30.5.2012
lorreine (28l et, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, Centrum materna DHA) 1.1.2012 //
berenik (31 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel) //3.1.2012
kixi 28 let (MA 8/2011, Femibion 400) // 4.1.2012
leeena_4 (29 let UPT 8/2012, Femibion) //18.1.2012
ladydi (28let, MA 10/2011, Centrum materna s DHA) // 9.4.2012
martusinek (25 let, MA 2/2012, Femibion) // 13.4.2012
barbarucha (35 let, SP 6/2011, 1/2012 kontryhel) // 14.4.2012
safea7 (33 let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová) // 27.4.2012
vanilka31 (32 let, MA 6/2011, SP 12/2011, kontryhel, k. listová) // 5.5.2012

zandi78 (28 let, MA 12/2010, 2/2012, kys.listová,kontryhel ).........................................51DC //
zinevra (35 let, SP 4/2012, calibrum babyplan).............................................................51DC //
maximka33 (35 let UPT 7/2009, SP 4/2012) kyselina listová.........................................33DC
Lenickan (32let, MA 4/2012, kys. listová, Centrum Materna DHA kontryhel) ................27DC
turcice (34let,MA 5/2012 Femibion,kontryhel)………………………………………….......24DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................18DC
jane84 (28let, SP 8/2009 kys.listová)..............................................................................16DC
kolino (24let, MA 8/2011, letrox, femibion)......................................................................15DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová)................................................12DC
froka (27let, VP 1/2012, MA 5/2012; Femibion, kontryhel)................................................4DC
winterska (40 let, UPT 6/2011, MA 6/2012 kys. listová a B-komplex)................zatím bez DC

axonka
14. črc 2012

@maximka33 take mi dr.rikal, ze se to stava az u 50% tehotenstvi, pricina neni jasna, ale neni to vetsinou chyba matky, ale miminka.Rikal, ze to neznamena, ze priste to nevyjde, ale take zna pripady, kdy se to stalo i nekolikrat za sebou a pak maminka porodila zdrave deti. Holt priroda se brani....... U me zrejme byla chyba uz pri uhnizdeni vajicka. Ted jeste pockam na histologii, ale doufam, ze bude vse o.k. a v zari budeme moci zacit znovu 😉

axonka
14. črc 2012

@kolino mne se to stalo ve 12tt, clovek si uz zacina zvykat na tu skutecnost, ze jsem tehotna, neubranis se predstavam a pak je vsemu konec..... S manzou jsme si rikali, ze do 12tt to nebudeme nikomu rikat, ale on byl tak nateseny, ze o mem tehu vsude vykladal a cca v 9tt mi zaaclo rust bricho tak, ze nebylo mozne to utajit a lhat se mi nechtelo, kdyz se nekdo zeptal. Ted ta hruza vsem vysvetlit, ze uz tehotna nejsem..... To bude asi nejhorsi. Svym kamaradkam jsem poslala zpravu a byly hrozne mile, ale.....volaly mi a myslely, ze si s nima budu vykladat a nechat se utesovat..... To nejde, nikomu nezvedam telefon, manzel zavolal aspon me mamce, aby vedela, ze jsem o.k., ale ze nejsem schopna mluvit . Segra taky vytrvale vola, ale jeste nejsem schopna....S manzou jsem schopna se bavit, ten byl u toho a tak mu nemusim vysvetlovat jak se vse prihodilo....
Presne jak rikas, malo kdo, kdo to nezazil nemuze pochopit co prizivas, manzel nechapal proc pred tou kyretazi tak brecim, ze se to stava a ze se jen priroda brani atd...... ja chapu vsechny rozumne duvody, ale smirit se s tim tak lehce, mi proste nejde. Ted mam na poste zasilku tehotenskych veci a vubec nemam silu si pro ne dojit.......asi je necham poslat zpatky a az to vyjde priste, objednam si nove....

leeena_4
14. črc 2012

@axonka ahoj, vítej mezi námi. Já byla na umělém přerušení vloni v srpnu ve 14 týdnu, taky už to vědělo spustu lidí, protože i můj muž se chlubil, jak byl šťastný. Prvních pár dní, možná 14 týdnů jsem taky nechtěla mluvit s nikým z okolí, kdo o tom věděl, jakmile bych někoho takového potkala, rozbulela bych se jetě dřív, než bych promluvila. Ale časem se to srovnalo. Chce to opravdu čas, aby si to člověk vnitřně vysvětlil. Vysvětlení z vneku zní hrozně logicky, ale to nezažene tu otravnou nitřní myšlenku "proč?" a "co kdyby?". Ale jsi určitě statečná ženská a během příštích pár týdnů se vysmutníš a smíříš se s tím. Přijde ještě spustu okamžiků, které bodnou u srdce a opláčeš je, ale bude jich čím dál tím míň a brzy se budetemoct začít snažit znova a to pomáhá nejvíc. Drž se, nebraň se smutnění a mluv o tom, až se na to budeš cítit 😉
@petulka19 To je k vzteku s tím doktorem, nevím, co bych dělala, asi bych měla vnitřní potřebu se s ním konfrontovat a tohle mu všechno říct! Na druhou stranu je skvělé, že znáte příčitu a dá se jí zabránit, mooc držím pěsti. 😵

axonka
14. črc 2012

@leeena_4 Dekuji ti za podporu,moc mi pomaha se z toho vypsat.... tridim si u toho myslenky a vnitrne se s tim srovnavam. Jak na potvoru ted vsude potkavam tehotne nebo maminky s detma, ale uz tak moc neplacu...nejhorsi byla streda a ctvrtek, ale uz je lip. Uprimne receno, uz se divam dopredu a premyslim nad budoucnosti a tesim se na dalsi pokusy a az zase uvidim ty // a na prvni UTZ atd.....
Kdyz se mi to stalo, tak jsem na internetu vyhledavala podobne pribehy ostatnich maminek, nektere byly o dost horsi nez ten muj.
Citim, ze mam silu se srovnat..... Hlavne jsem rada za toho svyho chlapa, ktery me necha castecne se vysmutnit a taky se snazi me privest na jine myslenky.... V tezkych chvilich se ukaze chlap v pravem svetle a ten muj se predvedl ve skvelem svetylku 😉

zandi78
14. črc 2012

Ahoj holky. tak se hlásíme 🙂 na čtvrteční kontrole jsem viděla miminko i tlukoucí srdíčko. 🙂 😉 😉 Blbě mi je-no ne 24 h denně ale tak těch 15 určitě. Ale nezvracím. často sice už sedím u záchodové mísy a čekám ale nakonec nic 🙂 No ale každopadně si tu nevolnost užívám 😎 a ještě jeden krok. protože ODVÁŽNÉMU ŠTĚSTÍ PŘEJE- jdu NAHORU ! 🙂 minule jsem čekala po kontrole,a pak zase po další a další..a už jsem nahoru nedošla. takže tentokrát jdu-protože to hodláme dotáhnout až k tomu nejhezčímu. Přestřihnem cílovou pásku společně s miminkem 🙂 Moc tady ted nechodím. Je mi blivno, pc ani nezapínám a taky se snažím maximálně pozitivně myslet 🙂 HOlky at se vám všem daří, těhulky hezky těhulkujte a já (MY ! ) se zase ozveme 😉 🙂

zandi78
14. črc 2012

maximka33 petra.vavra (30 let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28 let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1 (24 let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31 let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987 (27 let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek (29 let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34 let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22 let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36 let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka (31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31 let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32 let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26 let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 // DAMIÁN 19.3.2012
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 // ANDREJKA 22.3.2012
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 // ELIŠKA 30.03.2012
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 // TEREZKA 30.5.2012
lorreine (28l et, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, Centrum materna DHA) 1.1.2012 //
berenik (31 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel) //3.1.2012
kixi 28 let (MA 8/2011, Femibion 400) // 4.1.2012
leeena_4 (29 let UPT 8/2012, Femibion) //18.1.2012
ladydi (28let, MA 10/2011, Centrum materna s DHA) // 9.4.2012
martusinek (25 let, MA 2/2012, Femibion) // 13.4.2012
barbarucha (35 let, SP 6/2011, 1/2012 kontryhel) // 14.4.2012
safea7 (33 let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová) // 27.4.2012
vanilka31 (32 let, MA 6/2011, SP 12/2011, kontryhel, k. listová) // 5.5.2012
zandi78 (28 let, MA 12/2010, 2/2012, kys.listová 800 / Femibion ) // 21.6.2012

zinevra (35 let, SP 4/2012, calibrum babyplan).............................................................51DC //
maximka33 (35 let UPT 7/2009, SP 4/2012) kyselina listová.........................................33DC
Lenickan (32let, MA 4/2012, kys. listová, Centrum Materna DHA kontryhel) ................27DC
turcice (34let,MA 5/2012 Femibion,kontryhel)………………………………………….......24DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................18DC
jane84 (28let, SP 8/2009 kys.listová)..............................................................................16DC
kolino (24let, MA 8/2011, letrox, femibion)......................................................................15DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová)................................................12DC
froka (27let, VP 1/2012, MA 5/2012; Femibion, kontryhel)................................................4DC
winterska (40 let, UPT 6/2011, MA 6/2012 kys. listová a B-komplex)................zatím bez DC

maximka33
14. črc 2012

@zandi78 Mám z vás radost!!!! jen tak dál. srdíčko je krásný začátek. a jinak tedy chodíš do práce?

froka
14. črc 2012

@zandi78 Jůů, tak gratulace největší! Ať se daří jen podle tvých představ. Opatrujte se! Držím pěsti! 🙂

froka
14. črc 2012

@maximka33 Tak jak? MS nic? A vypadá to, že by se chystala nebo není po ní ani stopy? 🙂 Držím pěstičky, aby to byly // 🙂

petulka19
14. črc 2012

@leeena_4 já však za ním zajdu a hezky mu řeknu, co si myslím o jeho metodách. Zeptám se ho jestli ty injekce zná, nebo je to pro něj novinka 😠 Ale nevím jak to všehcno zvládnu, protože při sebemenší zmínce o tom, že jsme to mimčo mohli zachránit začínám brečet, takže abych z té návštěvy u něho neudělala prořvanou půl hodinu. 😖 Určitě dám potom vědět jak jsem u něho odpadla. A v pátek už jsem objenaná k nové dr, tak uvidím jaká bude 🙂 A další pátek návštěva v repromedě, už se těším 🙂

maximka33
14. črc 2012

@froka tak bohužel, právě se to rozjelo 😔 no ale další měsíc na tom budem tvrdě pracovat co dva dny, to jako fakt!!!!

maximka33 petra.vavra (30 let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28 let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1 (24 let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31 let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987 (27 let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek (29 let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34 let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22 let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36 let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka (31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31 let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32 let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26 let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 // DAMIÁN 19.3.2012
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 // ANDREJKA 22.3.2012
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 // ELIŠKA 30.03.2012
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 // TEREZKA 30.5.2012
lorreine (28l et, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, Centrum materna DHA) 1.1.2012 //
berenik (31 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel) //3.1.2012
kixi 28 let (MA 8/2011, Femibion 400) // 4.1.2012
leeena_4 (29 let UPT 8/2012, Femibion) //18.1.2012
ladydi (28let, MA 10/2011, Centrum materna s DHA) // 9.4.2012
martusinek (25 let, MA 2/2012, Femibion) // 13.4.2012
barbarucha (35 let, SP 6/2011, 1/2012 kontryhel) // 14.4.2012
safea7 (33 let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová) // 27.4.2012
vanilka31 (32 let, MA 6/2011, SP 12/2011, kontryhel, k. listová) // 5.5.2012
zandi78 (28 let, MA 12/2010, 2/2012, kys.listová 800 / Femibion ) // 21.6.2012

zinevra (35 let, SP 4/2012, calibrum babyplan).............................................................51DC //
Lenickan (32let, MA 4/2012, kys. listová, Centrum Materna DHA kontryhel) ................27DC
turcice (34let,MA 5/2012 Femibion,kontryhel)………………………………………….......24DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)...........................................................................18DC
jane84 (28let, SP 8/2009 kys.listová).............................................................................16DC
kolino (24let, MA 8/2011, letrox, femibion).....................................................................15DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová)................................................12DC
froka (27let, VP 1/2012, MA 5/2012; Femibion, kontryhel)...............................................4DC
maximka33 (35 let UPT 7/2009, SP 4/2012) kyselina listová............................................1DC
winterska (40 let, UPT 6/2011, MA 6/2012 kys. listová a B-komplex)................zatím bez DC

maximka33
14. črc 2012

vidím, že fakt nemá smysl testovat dřív. ale mě se ten cyklus tak mění.. dřív to bylo kolem 35 dní, po potratu teď 35, 30 a 33 dní. že by zabírala ta homeo? tento cyklus měl být zase o 2 dny delší.