Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

eva518
21. kvě 2013

@petulaho nedá se nic dělat, no. Chtěla bych tam už bydlet a během dne to pomalu všechno dávat do kupy. Než se přestěhujeme, tak to půjde pomalu 😒 Hlavně, aby bylo všechno v pohodě a nic se nestalo 😎
Peti, je to tak, že člověk vidí nejvíc to, po čem touží.. já jsem se po druhém nezdaru nedokázala vůbec bavit ani přes sms s kamarádkou, co byla těhotná, dělaly mi zle reklamy, kde jsou děti.. Není se co divit, člověk je prostě citlivý a zraněný a všechno se ho daleko víc dotýká. A ještě když už to trvá nějakou dobu, tak tím spíš.. Taky jsem si nemyslela, že budu mít první miminko skoro v 31, ale nakonec jsem samozřejmě ráda, že vůbec bude 😔
Máte našlápnuto na dobrý konec, uvidíš, že jo. Až se to povede, postupně se ti budou zdát tyhle "netěhotné" časy vzdálené a zůstane jen vzpomínka 😉
@kolino Kolínku, to neříkej, máš krásných mladých 26!!! Vím, že jsi hrozně moc smutná a taky naštvaná a vůbec se ti nedivím, ale lepší než porovnávat, kdo už děti má a kdo ne, je soustředit se na sebe. Jsi hodná, šikovná a hezká ženská a moc moc ti přeju, abys zítra napsala jen ty nejlepší zprávy. Zasloužíš si to, kočko 😵
Moje kamarádka má 34, je bezdětná, přítele sece má, ale na děti to nevypadá a je hlavně nemocná, takže pokud najde někoho, s kým mít děti bude moct a chtít, tak to nebude mít vůbec jednoduché a čas jí běží rychleji než tobě, protože jí dr.řekl, že max do dvou let, jinak to nevidí dobře. Já vím, že to neutěší, ale ty máš chlapa, který s tebou mít děti chce, je ochotný podstoupit vyšetření, atd. - má tě určitě moc rád, jinak by to nesnesl a to je základ. Věřím, že se vám to podaří, že se dočkáte..
A všechno nejlepší, holka :-X

eva518
21. kvě 2013

@cital každopádně aspoň jeden test zkus. Po potratu bez revize se čekat po první MS prý nemusí, tak se třeba zadařilo hned 😉
@maximka33 a co ty? Jak jsi dopadla s tou sociálkou? A co jinak - všechno dobré?

cital
21. kvě 2013

@eva518 Mám zítra? Já nevím, já bych možná počkala do toho pátku. Jsem na váškách pořád... 😎

eva518
21. kvě 2013

@cital v pátek to bude asi jistější, záleží, kolikátý den po příp. oplodnění jsi. Ale MS může meškat dlouho, to bych asi nervově nedala 😎

cital
21. kvě 2013

@eva518 No to kdybych věděla.... Příznaky ovulky mívám, ale teď jsem z toho zmatená jak lesní včela. Mohla být kdykoliv a nebo taky vůbec (to jsem si nejdřív myslela, že prostě nebyla). Jako kdyby mi nebylo blbě, tak to neřeším. Dneska nevolnosti na věci u kterých mi bylo blbě min. těhotenství (zelený časj, který piju každé ráno a čištění zubů).

maximka33
21. kvě 2013

@eva518 se sociálkou zatím nevím.. mám jít se zprávou k doktorce, ale asi má dovču, tak se jí nemůžu dovolat. optám se, jestli se to socka dozví, že jsem byla v nemocnici daleko... jinak se cítím fajn. není mi tu takové horko jako u našich. dneska jsem se probudila až v šest, to je super, v sedm jsem vstávala.
@cital tak když jsi otěhotněla předtím, kolikátý den nevolností jsi udělala test? podle toho se můžeš řídit.

cital
21. kvě 2013

@maximka33 Právě že nejdřív asi 3 dny před MS mě bolely hodně prsa. Teď nic. Test mi vyšel pozitivní až 34DC (můj cyklus je 28-29DC). Nevolnosti začali asi 37DC. Takže je to jiné 🙂. Předtím se miminko pomalu vyvíjelo.

petulaho
21. kvě 2013

@cital testni a uvidíš🙂

petulaho
21. kvě 2013

@cital děkuji, no kdyby to netrvalo 3roky,tak bych byla možná klidnější,ale tím jak se to táhne,tak už to někdy prostě nezvládám....
@kolino kolínku,všechno nejlepší k narozkám:-*chápu,že to je těžké,máme úplně stejné pocity jako ty,manžel kouká po kočárkách,miluje děti a já jsem z toho taky neštastná,že mu dítě aspon zatím nemůžu dát...je to nesmírně náročné,ale my to nevzdáme ne?hcg rostlo,tak přece tam někde musí to mimčo být....
@veru324 ahojky,vítej,určitě tě mezi nás přijmeme.je dobře,že jste si dali pauzu,mě to taky vždycky pomohlo,tělo se dá do kupy a psychika se aspon urovná

petulaho
21. kvě 2013

@eva518 kéž bys měla pravdu,jsem přecitlivělá,čekám ms,která se jaksi nehodlá pořád uráčet přijít,už bych ráda měla ty odběry aspon první měsíc za sebou...chjo....snad bude líp,jsi tak hodná:-*

matysikovad
21. kvě 2013

@kolino @petulaho holky je mi líto, co prožíváte. Jsem teď nějaká přecitlivělá, pořád brečím nebo spím, tak jen nakouknu a zase vypínám PC. Určitě bude líp, myslím na vás 🙂 🤐

maximka33
21. kvě 2013

holky, mám tu trochu kontryhele, asi 50 g i s obalem, mám to někomu poslat? kdo nezná, je to na tvorbu sliznice a pije se od ms do ovulace.

miranda77
21. kvě 2013

@maximka33 můžeš ho pít i ty ... zpevnění a posílení dělohy před porodem (4 týdny)
http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-bylinkach--...

cital
21. kvě 2013

@petulaho Asi jo, asi testnu zítra. 😉

cabalkova
21. kvě 2013

Holky, tak ja fuuuurt nic.... uz me to neba.... kde ta mrcha je, když ji clovek potřebuje?!!

maximka33
21. kvě 2013

@miranda77 ahojky, tak to jsem nevěděla, chystám se spíš na maliník a lněné semínko. jak se máš? už se ti to blíží. asi budete mít překvapení, že?
@cabalkova tak to je k zlosti...

cital
21. kvě 2013

Holky to je fakt divné. Uvařila jsem si před chvilou sypaný zelený čaj, jelikož jsem brutálně unavená a je mi zase z něho šoufl. Zítra testuju a basta. Teda pokud testy nezapomenu v práci 🙂.

petulaho
21. kvě 2013

@cabalkova soucítím s tebou,taky už mě pěkně štve☹ a u tebe není možnost že bys byla těhotná?

cabalkova
21. kvě 2013

@petulaho Kdepak. Nemame prosnazeno. I jsem dnes ze zoufalstvi zkusila test, a samozrejme bily. Takze jen normalni opruz a ne tehu. 🙂

petulaho
21. kvě 2013

@cabalkova ☹ taky už bych jí uvítala,mrchu jednu,pořád náznaky příznaků ms a červená nikde☹to je asi že na to moc tlačíme....

zuza15
21. kvě 2013

Dneska jsem teda byla na gyndě si pro výsledky trojitého testu a mám pozitivní výsledky zvýšené riziko M.Down.......tak jdu na plodovku do Brna a uvidíme,nervy na pochodu,dneska jsem i celý den probečela....

janiczka2011
21. kvě 2013

@cital pokud by se skutecne "zazelenal" test, tak pak ale musis nasadit co nejdrive utrogestan nebo progesteron (tedy v CR nejspise co nejdrive k Dr.), protoze po potratu bohuzel ty hormony zrovna tohoto druhu jsou vycerpane,takze by se mimco nemuselo udrzet. Preji at je to tak jak si prejes, tedy pokud uz se na mimco citis, at je vse pripravene a v poradku 🙂

@maximka33 a krom maliniku jeste datle hodne usnadnuji porod, tak 6 ks denne taktez tak 4 tydny pred planovanym terminem, pokud mas rada 🙂 to tu vime zase my v africe kde maliniky nejsou 😀

janiczka2011
21. kvě 2013

@zuza15 neboj se, to tu bylo mockrat, tripple jeste nic neznamena, drzim pesti at plodovka dopadne dobre!

maximka33
21. kvě 2013

@zuza15 to je mi líto a jaké jsou ty výsledky? často to riziko není tak velké a přesto posílají na plodovku. nejdřív bych určo šla na ten ultrazvuk..

petulaho
21. kvě 2013

@zuza15 moc držím palce,aby miminko bylo zdravé

zuza15
21. kvě 2013

@maximka33 zvýšené riziko M,DOwn, 1 z 120 v termínu riziko M.Down , 1 z 5000 riziko NTD, výsledné riziko M .Down je vyšší než riziko pouze vzhledem k věku matky 1 z 550

http://static1.asmira.com/photo/37/569037/forum...

ofina1
21. kvě 2013

pěkný večer 🙂
@petulaho to jsou nervy to je horzný taky mám občas depky tedka jsem taky probrečela večer, ale nejhorší je na tom to že pak stejně vím, že mi to k ničemu nepomůže ☹ ach jo ☹ ale musíme bojovat a podporovat se a ono to musííííí přijít ...

@kolino krásné narozeniny 🙂 🙂 a hlavně víš čeho 🙂 a kdy jdeš na kontrolu? mimísek určitě bojuje

@zuza15 já jsem měla riziko 1:200 na DS a na plodovku jsem taky šla, všichni mě sice říkali, že se nemusí, ale já pracuji s mentálně postiženýma a asi bych to nerozchodila. A taky pokud bych nešla celé těhu bych byla nervźní a neužila bych sito. Ale nervy to byly strašné takže ti posílám moc síly a bude to všechno dobré. Ty testy fakt vychází hodně falešně ☹

@eva518 no zac hvilku kočko mimčo může vykouknout 🙂 budete to mát krásné 🙂 ale šetři se i když vím, že to moc nejde. Já jsem ještě den před porodem měnila gumy na autě 😀 😀
@cital že by ???? 🙂

@veru324 vítáme tě určitě tě přijeme a snad i trochu pomůžeme 🙂 všichni jsme si prožili ty hroznou zkušenost ☹

zuza15
21. kvě 2013

@ofina1 děkuji za podporu a za uklidnění,nějak ten zítřek přežiju,jen mám z plodovky strach,nikdy jsem na tom nebyla....a potom čekání na výsledky,prý tři týdny uf.....

zuza15
21. kvě 2013

ofina1 co to znamená DS???

petulaho
21. kvě 2013

@ofina1 přijde to určitě,musí🙂
@zuza15 downův syndrom...kolegyně byla na plodovce před vánoci,řííkla,že to nebylo nic hroznýho,akorát musela asi týden dodržovat klid.režim,byla na tom v pátek a v úterý už věděli ty prvotní výsledky,narodil se jí zdravý chlapeček...ale si záleží na laboratoři za jak dlouho ty prvotní výsledky udělají,