Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

derra
19. únor 2016

@arielka222 Omlouvám se, že se vsunu do diskuze... ale mohla bych vědět jestli jste ji měli třeba slabší tu první MS? Já ji nemám příliš silnou... už ji mám 4.den a nechodit na WC tak mám vložku už skoro čistou 😀 Až mě to překvapuje

arielka222
19. únor 2016

@derra ja ji mela stejnou jako vždycky prave, jen od třetího dne už to bylo hodně slabe 🙂

kolibricek36
19. únor 2016

@derra to by mě taky zajímalo, po 30dnech po revizi jsem začla trošičku špinit - takto je to 3 den - mám to pokládat za MS? nebo co vlastně? nechci moc lítat po dr.

ilonar
19. únor 2016

@derra Myslím, že je to dáno tím, že při revizi "škrabou" uvnitř, ta sliznice je tím pádem menší. Ta druhá menstruace bude určitě už "normálnější" 😉

verca1508
19. únor 2016

@kopretina3 Dekujeme moc, verime, ze ano. 🙂

derra
19. únor 2016

@kolibricek36 No já jen leeeehoulince růžově zašpinila na toaleták obden od minulého pondělka... Ted v pondělí trochu víc a v úterý večer už jsem měla větší krev jednorázově. No a tohle se už od středy rozjelo úplně... ale s MS počítám jakože až od toho úterý teď, kdy to byla vyloženě větší krev. To menší špinění předtím nepočítám... Ale taky jsem váhala 😀 Každopádně počkej a zpětně to pak posoudíš jestli to je MS nebo ne...

@ilonar Jo to máš asi pravdu, že to tím bude... ačkoliv já doufám, že další MS už nepřijde, chceme se teď na to s manželem vrhnout 😝
@arielka222 Děkuji za info 😉

kolibricek36
19. únor 2016

@derra dík za odpověď, no, nechám se překvapit - momentálně je to miniaturní špinění 3 dny.
Po revizi jsem špinila celkem 3 týdny - poslední týden taky miniaturně - takže asi ta sliznice neměla šanci narůst.....

derra
19. únor 2016

@kolibricek36 Tak to já po revizi krvácela asi jen 4 dny a pak 3 dny špinění takže jsem to vyhrála ještě docela dobře... po kolika dnech se ti rozjíždí špinění?

kolibricek36
19. únor 2016

@derra Normálně 28 - 30, ale pokud jsem nemocná a beru nějaké "super léky" tak se mi opozdí asi o týden - tedy do těch 37 mi to přijde vždy.

alicie_k
19. únor 2016

@derra Já jsem dostala první MS po revizi za asi 25 dní a byla extrémně silná. Pak se nám zase zadařilo, ale skončilo to na hCg asi 50 a odešlo samo s posunutou MS. Teď už si dáváme raději pauzu a čekáme na výsledky vyšetření...

derra
19. únor 2016

@alicie_k Mít potrat z nějakého neznámého důvodu (zamlklé, přestlao bít srdíčko, spontální potrat atd) tak bychom asi taky počkali, ale u nás by miminko prosperovalo dál, kdybychom se sami nerozhodli to ukončit umělým potratem :( Nám naštěstí z genetického odběru zjistili, že se jednalo pouze o náhodu (Downuv syndrom), tedy nic co by hrozilo dalšímu miminku, tak pevně věříme, že podruhé už to vyjde. Už nikdy nechci zažít to muset tohle "dobrovolně" podstoupit 😢

alicie_k
19. únor 2016

@derra To je mi moc líto, to je hrozně smutná náhoda ☹ Moc držím palce, ať jsi co nejdřív v pořádku a hlavně co nejdřív šťastně těhotná 🙂 Já mám teď strach že by se mi to stalo potřetí, tak jsem radši podstoupila nějaké testy...

derra
19. únor 2016

@alicie_k To je každopádně určitě dobře, taky bych chtěla podstoupit testy abych zjistila proč se to stalo a jestli to dokáže člověk nějak ovlivnit nebo ne :( Proto třeba i já jsem podstoupila to CVS vlastně hned 2 dny po screeningu. Prostě jsem neváhala... nedokázala bych žít s myšlenkou jestli to teda tak bude nebo ne. Takhle jsme se vlastně výsledek hlavní dozvěděli do 24 hodin a zbylé po 2 týdnech a v našem případě se to i "vyplatilo".

Tak hlavně přeju at jsou u tebe výsledky v pořádku... Co přesně podnikneš za vyšetření?

lolly77
19. únor 2016

Ahoj holky, mám prosbu, 22.12. jsem byla na revizi, celé šestinedělí jsem špinila, teď už je klid, ale podle mých výpočtů (cyklus 28 dní) jsem 16.2. měla dostat MS, zatím nic ☹ během toho špinění jsem 23.1. začala špinit o něco více, tak jsem to pokládala za první MS. Nevím, jak se v tom vyznat, ale od středy mi není moc dobře, mám nějaké návaly tepla a pobolívá mě ve vagíně, ani ne tak podbřišek, ale špíše ještě níže, nevím, co mě to vlastně bolí 😀 nevíte, co by to mohlo být, co s tím můžu dělat, mám je k dr.? Moc se v tom nevyznám, ale nebude to možná tím, že ta sliznice není dorostlá a tak nemám MS? Díky, jsem z toho nějaká špatná, po této MS bychom se už mohli začít snažit, ale nějak se bojím, aby ta sliznice byla dorostlá ...

alicie_k
19. únor 2016

@derra Genetiku, trombofilní mutace a imunologii, nějaké výsledky už mám, něco je ok, něco už míň, zajdu si ještě k hematologovi, pro klid duše. Ale dokud nebude všechno hotové, nechci těhotnět, fakt se teď bojím 😒
Downovu syndromu se bohužel předejít nedá ☹

alicie_k
19. únor 2016

@lolly77 Ahoj, je to tak jak píšeš, pokud není sliznice, nebude ani MS. Počkala bych ještě na regulérní krvácení, zvlášť pokud jsi měla dříve cykly normální. A za doktorem bych zašla, pokud ty bolesti neustoupí 😒

lolly77
19. únor 2016

@alicie_k děkuju, takže to znamená, že když není sliznice, tak by se ani to vajíčko nemělo kam zavrtat a zřejmě by ani další těhotenství nemuselo dopadnout - chápu to dobře? 😒

derra
19. únor 2016

@alicie_k Tak to se ti nedivím, že chceš počkat... a je to i dobře. Aspoň takhle zjistíš co je špatně a můžeš se na to zaměřit aby se to zlepšilo a už k tomu nejhoršímu znovu nedošlo... Moc ti držím palce 😉

Downu se bohužel nepředejde to je pravda... každopádně už je tu fakt minimální šance na to že by k tomu došlo 2x za sebou, tím jediným se uklidnuju 😀 Jinak bych se už asi zastřelila na místě u doktora...

alicie_k
20. únor 2016

@lolly77 Přesně tak, oplodněné vajíčko potřebuje sliznici alespoň 8 mm a víc, ovšem moje kamarádka rok zkoušela všechno možné a dostala se max.na 4 mm. Tak se na to vykašlala, přestala jíst hormony a za pár měsíců otěhotněla a už má zdravou holčičku 😉 Takže stát se může opravdu všechno. Ale obecně je to tak jak jsem psala. Ale pokud dřív nebyl s MS problém, asi to chce opravdu jen čas.

lolly77
20. únor 2016

@alicie_k děkuju moc za odpověď 😉 jsem z toho taková rozhozená a jak jde čas, tak se začínám čím dál více bát to začít znovu zkoušet, aby se ta hrozná věc zase neopakovala 😒

alicie_k
20. únor 2016

@lolly77 Tomu úplně rozumím... Když jsem podruhé viděla dvě //, hrozně jsem se radovala a zase to nedopadlo. Všude jsem slyšela, jak je po revizi snadné otěhotnět, ale jak to pak dopadne že... Teď opravdu nechci dokud nebudu vědět, jestli nemůžu preventivně pro to něco udělat, abych nepotratila.

kolibricek36
20. únor 2016

@alicie_k a dr. tě neposlila na vyšetření? mě říkala, že po druhém ZT, že by mě pošlala na vyšetření ....

derra
20. únor 2016

Me by zajímalo jak se k vám doktoři stavěli po umělém potratu... jestli vas nejak vic hlidali nebo jste meli rizikovy těhotenství... po zdravotní stránce mi vlastne nic neni ale nevím jak se to bere z pohledu doktorů

lolly77
20. únor 2016

@alicie_k je to děsný 😒 hrozně moc miminko chceme a moc se těšíme, ale čím víc se to přibližuje, myslím tím, že už se za chvíli budeme moct zase snažit, tak se víc bojím ☹ ale tak snad se to srovná, to bude jen o psychice, musím věřit, že se to zlepší 😉 a ty jsi měla ZT dvakrát? to je příšerný 😢 co bychom pro to mohly udělat, aby se to neopakovalo? mně teda taky v nemocnici po zákroku řekli, že teď ještě nic zkoumat nebudou, ale pokud by se to stalo ještě jednou, tak pak už ano .... tobě nedělali nějaká vyšetření?

wendissek
20. únor 2016

@lolly77 mam po dvou zt kde nad doktoru poslali na nejky základnu vysetreni ja se objedlana ale do CAR kde udělali komonet vse a nam dosli na problém v dubnu me čeká stimulace a v červnu ivf

lolly77
20. únor 2016

@wendissek takže ti mudr nechal udělat vyšetření nebo jste si o něj museli žádat? a jaký problém ti zjistili? a když ti něco zjistí, tak pak musíš na ivf? moc se v tom nevyznám, tak se ptám 😉

kolibricek36
20. únor 2016

@derra umělý je vlastně vyvolaný uměle - tam není nic potřeba vyšetřovat jako po ZT anebo SP ........ tak co řešit ....

moni92
20. únor 2016

holky ktery jste po SP tak kdy jste dostaki tu dalsi ms?? ja potratila 28 ledna, ms trvala 6 dni, 13 dc jsem byka na ult a ovulace byla uz probehla, od 16DC jsem mela brat 10 dni utrogestan jenze dnes jsem dostala MS, takze 23DC, co si o tom myslite??

alicie_k
20. únor 2016

@kolibricek36 No, já totiž pracuju na IVF klinice, tak jsem si nechala po poradě s naší doktorkou udělat nějaké odběry co bereme u neplodných párů, musela mi to předepsat, aby pojišťovna nenadávala. Moje doktorka zatím ani neví o tom druhém nezdaru. Chci k ní jít až budu mít něco v ruce a něco budu vědět. Ale popravdě co potřebuji, to si v práci zařídím. Výhoda to ale moc není. Při této práci se na to nedá nemyslet 😒

alicie_k
20. únor 2016

@lolly77 Nechala jsem sobě i manželovi vyšetřit genetiku, sobě imunologii a trombofilní mutace. Ale ještě všechny výsledky nemám... ☹