Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lucie.krajcarova
30. srp 2010

ahoj holky, mám tady zajímavý článeček. takže my do toho praštíme fakt brzy 🙂
http://ona.idnes.cz/otehotnet-muzete-hned-po-po...

a.j.a.
30. srp 2010

Ahoj holky 🙂 u nás je dneska taky pěkně hnusně, a to jsme chtěly jít s holkama na písek. Hm, tak máme smůlu ☹ holt si budeme zase hrát doma. No jo no, léto pomalu končí 😒

@lucie.krajcarova článek vypadá sympaticky 😵 mi navíc taky každý dr řekl jiný čas, kdy se začít snažit.

veraakubik
30. srp 2010

Ahoj holky,tak jak jsem vam psala,ze se mi mrcha rozjizdi,tak nic moc-takove slabe-kdybych nemelila vlozku pokazde co jdu curat,tak mi jedna-takova ta bezna normal staci na celej den.. 😲 To ale neni nic obvyklyho-me se neco nezda,jindy menim poakzde kdyz jdu curat a je to potreba a o noci ani nemluvim,ale tentokrat neni treba..Tahle menstruace je same neobvykle prekvapeni..

natulaaa
30. srp 2010

Ahojte holky 🙂 LICHTI jdeš ordinovat ? 😵 😵 😵 ,
@veraakubik a nemužeš být fáákt těhu,dělala sis ještě testík pro jistotu?

A co se týče toho snažení po potratu,já jsem taky pro začít co nejdřív,pokud se žena cítí dobře a dostala ms sama bez vyvolávačky,tak proč néé,myslím,že pokud tělo nebude chtít otěhu,tak neotěhoníme ,jak říkala moje babi,žena je prý jako pohnojená a měla by začít hned 😉 😉 😉

veraakubik
30. srp 2010

@natulaaa ¨natul ty k nam domu nakukujes,ze jo?!jj,ted jsem ho udelala..Porad se mi menstruace nezda-je slaba,navic ty bolesti v noci ze soboty na nedeli jak jsem o nich psala-samy nezvylky veci,ale na testu je slaby dusicek a kdybych tehu byla,tak uz je podle me krasne videt,ne?!Ja nevim,ale tenhle skoro ani videt neni..

natulaaa
30. srp 2010

@veraakubik ježiš já nevím 😖 😖 kolik DPO asi si? 😖 😖 😖

veraakubik
30. srp 2010

@natulaaa to je to co vubec netusim..mrchu mam nepravidelnou,ovulku,teploty nesleduju,takze nevim..Ja nevim,ale carka by podle me mely byt silnejsi od soboty a to neni..

natulaaa
30. srp 2010

@veraakubik ty jsi zááhada,fakt nevíím 😖 😖 😖

veraakubik
30. srp 2010

No zkusime pockat-zatim vypada,ze jsme tady jen my dve,tak treba se k tomu holky vyjadri..Uvidime co z toho bude,ale tehu urcite ne.. ☹

pe_t
30. srp 2010

ahojte kočeny 🙂 tak jsem konečně po pár dnech zase tady 🙂

pe_t
30. srp 2010

mám za sebou druhou kontrolu - dopadla výborně. Dr.byla bezvadná, a prej " no tak první máme za sebou tak už jen dvě a není na co čekat" 😅 no samozřejmě jsem se ani nezmínila o tom, že počkáme teď na tu druhou a pak šup na to 😅
holky kdo dělá ted tab.? Co jahůdka?

lucie.krajcarova
30. srp 2010

@pe_t ahojky, to je prima! to si tě dr. teda hlídá... fakt tam budeš chodit tak často? já až budu těhu nebo v lednu na cytologii..

pe_t
30. srp 2010

no teď se mám pbj. za tři měsíce - pokud ale cokoliv, tak hned samozřejmě. Ale jinak kntr.za čtvrt roku 🙂
@lucie.krajcarova

yfka30
30. srp 2010

Ahoj holky 🙂

@veraakubik teda ty seš mi záhadou, tak trošku mi to připomíná mě. Já taky při poslední mrše jenom špinila, ale že by to mohlo být těhu mě nenapadlo, jen byla o týden dřív a jenom dva dny. Testovala jsem až další měsíc, kdy zase bylo zpoždění a byla tam dálnice. Já bych ještě neházela flintu do žita, třeba se mimís teprve zavrtává a proto to špinění 😵 . Já tomu teda moc nerozumím, ale myslím, že Hcg roste, až je mimi zavrtaný nebo ne? 😕 . I když u mě nebylo zavrtaný nic a měla jsem // jak minimálně ve 2 měsíci 😝

veraakubik
30. srp 2010

@yfka30 Ja ji dostla v terminu-jen o den driv-v sobotu jen hnedej vytok,v nedeli trochu krvaceni a dneska uz zase skoro nic..A to me jeste ze soboty na nedeli v noci taaaak bolelo bricho,ze jsem myslela,ze se asi zblaznim..No fakt nevim co si mam o tom myslet-kdyby to bylo po vysaceni prasku tak rejnu,ze to mam rozhazene,ale ty uz neberu 4 mesice.. 😒

yfka30
30. srp 2010

@veraakubik hmm, no každopádně je to divný. Tak buď se mrcha ještě rozjede a nebo taky ne. Já teda hnedka začnu krvácet, když to dostanu, tak pokud to máš stejně, tak se nedivím, že si z toho zmatená 🙂

fram
30. srp 2010

Ahoj holky,
@veraakubik to je fakt záhada. Ale jestli jsi vysadila HA před 4 měsíci, klidně to můžeš mít ještě rozházený po práškách. Cyklus se může rovnat až půl roku, u mě to trvalo ještě dýl,než jsem to začala mít normální.
@pe_t gratulace ke kontrole

yfka30
30. srp 2010

@fram no vidíš, tohle mě vůbec nenapadlo, já brala antiko naposled v 16ti a pak po porodu jsem si nechala dát injekci, po který jsem měla mrchu tak děsně nepravidelnou a ještě dlouho, třeba 14dní 😝 . Takže u nás pak jedině pláštěnka, žádnou antikoncepci do mě už nikdo nedostane 😠

martasl
30. srp 2010

ahoj holky.
tak mám ukončenou neschopenku-teda schopná jsem od 1.9.ještě jsem byla na neurologii si napsat ty rehabilitace a samozřejmě mě chtěla vidět.takže opět vyšetření,udělala mi obstřik-au 😝 😝 😝 😝 ,takže jsem obstřikaná až hrůza(ale ne tím,čím bych chtěla být 😅 ).dostala jsem kalendář na zapisování bolestí hlavy a za 3 měsíce na kontrolu.tlak dopadl na 1 🙂

veru-já tu ms mám taky děsně slabou,spíš bych to přirovnala k většímu špinění.já měla mizernou ms i minule.takže si spíš myslím,že máš teď slabší ms.taky si myslím,že by ten dušík už měla být spíš už čárka.ale uvidíš,každá jsme jiná.nebo si zajdi na krev.nechala bych to být do další ms,jestli se dostaví nebo ne.samozřejmě bych se i nadále snažila.nevím,jestli chodíš do práce nebo ne.nebo si zavolej doktorovi,ale myslím si,že ti řekne to samé.nebo si po ms udělej test.kamarádka taky někdy v květnu vysadila antikoncepce a doteď se ji ms nesrovnala.

nevím,kdo bude dělat tabulku,ale myslím se upsala zuzi.tak až se tady objeví,tak ji určitě udělá 😉

dnes za naší Kačou zase dojel její kluk.všichni ho už viděli,jen já ne.tak jsem musela honem ke kámošce na kafe a jak jsem míjela autobus.zastávku,tak jsem se musela do ní ,,nenápadně"kouknout,jak vůbec ten kluk vypadá.(oni v té zastávce chudáci randili). 😅

pe_t-tak to je fajn,že kontrola dopadla dobře,tak hurá do toho,co?? 😀

helcenka
30. srp 2010

Ahoj holky,
já dneska mrznu. Doma chodím ve svetru a stejně je mi pěkná kosa.

Holky, já začínám být nějak nervózní z té čtvrteční kontroly. I když tohle těhu probíhá víceméně hodně podobně jako těhu s Kubíkem, tak si říkám, že to bude OK. To druhé nepovedené bylo úplně jinačí. A navíc mě začal bolet levý vaječník, nemůžu si na to místo vůbec sáhnout, bolí to jako čert. Doufám, že to nebude nějaký zánět...

@pe_t - tak to je super. Já byla na kontrole po revizi za tři týdny a doktor mi říká, tak za tři měsíce na kontrolu, že uděláme popřípadě nějaké stěry a bakterologii, pokud se teda neuvidíme dřív s tím, že jsem těhu....

pe_t
30. srp 2010

@veraakubik no asi bys souhlasila s martasl - slabá ms...rozhozená.. 😒 nevím. Ale hcg v krvi ti udělají i na vlastní žádost, stojí to myslím kolem 200kč. Ale určitě bych se pořád dál snažila 🙂

@martasl ještě počkáme na tu druhou cca 14 dnů ( pro jistotu....) 🙂
@helcenka tys heli prošla SP, nebo MA? Jinak - pořádně se bal, ať ani rýma nemá šanci!!!

martasl
30. srp 2010

helcenko-to bolení vaječníku na začátku těhu o tom mluví hodně holek,to je asi normální.pokud není krvácení a hoooodně silné bolesti,tak to bude ok.hlavně se opatruj.no a už to tak bude,že jsi tento měsíc těhu sama,ne že by jsme se všechny holky tady nesnažily.ale počkej v září,to tady bude nášup-doufám 😀 .a neboj,kontola dopadne dobře.

fram
30. srp 2010

@martasl tak hurá do práce 😉 Ale aspoň, že ten tlak máš dobrej. Teď půjde snažení jako po másle 😀
@helcenka nemá cenu psát, aby ses kontroly nebála. Stejně strach mít budeš. Ale jsi jediná dvoučárková v srpnu, takže to dobře dopadnout musí. Budu mačkat všechny palce a těším se, jak nám oznámíš, že máte srdíčko jako zvon. 🙂

lucie.krajcarova
30. srp 2010

@pe_t vrhneme se na to spolu ne?

lucie.krajcarova
30. srp 2010

testování vidím na říjen 🙂 září necháme Natulce.

helcenka
30. srp 2010

@pe_t - já měla MA.
Jinak já bohužel tu rýmu už měla, to jsem ale ještě nevěděla, že jsem těhu. Tak snad je to všechno v pohodě.
Marti, ten vaječník mě ale bohužel bolí jako na zánět. To pobolívání vaječníků v těhu je jinačí. Bolení vaječníku na zánět znám. Už jsem to tu někde psala, že jsem ve 20 prodělala opakovaný zánět levého vaječníku, a půl roku jsem se nemohla narovnat, jak to bolelo a při každém kroku.... A mudra mi řekla, že je to chronický a musím se s tím smířit a prý ať se připravím na to, že bude problém s otěhu. Tak jsem se pěkně sbalila a mamka mě dotlačila ke svýmu doktorovi, který už nebral nové pacientky, ale mě teda vzal. Ten na mě koukal, že jsem spadla z višně, když jsem mu řekla, co mi říkala bývalá mudra. Nakonec mě přeléčil, poslal na diagnostiku, jestli nemám srůsty a za tři měsíce jsem měla klid. Je fakt, že si musím dávat pozor na nastydnutí, ale víceméně se ten zánět opakoval už jen jednou asi před 6 lety... No a myslím, že bych měla bývalou mudru navštívit a popovídat si s ním na téma problém s otěhu. 😀

lucie.krajcarova
30. srp 2010

jo a mám super zážitek. malý šel se mnou na wc a pak nechtěl odejít. tak abych ho donutila, tak jsem zhasnula světlo. furt nic. tak jsem zavřela dveře. ozval se řev. otevřu, vidím řvoucího Martina, který znakuje SVĚTLO 🙂 no nemám já hloupého kluka že?

pe_t
30. srp 2010

@lucie.krajcarova jasnačka - platí 😉 🙂
září snaženíčko začne, ale testování stejně bude vycházet na říjen 🙂 - mimochodem, nejsi luci už po druhe ms???

lucie.krajcarova
30. srp 2010

@pe_t nene zatím čekám, jsem myslím 24DC nebo tak, musím mrknout do tabulky. normálně jsem měla cyklus tak 42-35 dní, takže pořád mám čas. třeba máš kratší cykly a ještě mě doženeš 🙂

lucie.krajcarova
30. srp 2010

kdo ví, co @endie, už je skoro na vrcholu tabulky, konec cyklu se blíží..