Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fram
19. zář 2010

@mv tak to máš taky blbý. 😒 Já bych šla do Ivf hned, ale manžu bych asi neukecala ☹ Užij si aspoň dovolenou, ale s tou mrchou to je taky smůla, že ti to takhle vyšlo.

jane84
19. zář 2010

ahoj holky, dnes jsem doma sama. přítel jel na paintball 🙂 tak mám dopoledne jen a jen pro sebe. Hodlám se zušlechťovat a rozmazlovat 😀 a taky po něm uklidit, protož mu vyletěla z ruky pánvička do dřeza, byla plná vody, protože se odmáčela a samozřejmě mastná, takže máme fleky na zdi a kuchyňská linka, no to bude práce 😠
jinak Natulka na nás asi troškuzapomněla. Vím, že diskutuje na emiminu, což chápu, my tady nejsme pořád jen občas nakouknem.

jane84
19. zář 2010

@fram a jak dlouho před ovoulkou bude manžel doma? víš jak, některé spermijky můžou vydržet i pět dní, nestává se to často, ale může

yfka30
19. zář 2010

Ahoj holky,

@fram nevím na co já si stěžuju, když u nás to bylo teprve první snažení 😒 . No ale představa, že ještě několik ovulek se prošvihne mě vážně vysí*á" 😠 . Prostě to vidím na další rok až ☹

fram
19. zář 2010

@jane84 je doma dnes (12DC), takže jedno snažení už máme za sebou a ještě to zmáknem večer 😀 , v noci už odjíždí. Možná se mu podaří uprostřed týdne vrátit na jednu noc domů, ale spíš ne. Nejdřív se vrátí koncem týdne, ale možná taky až příští týden, takhle dopředu to nikdy neví. Spermijky jsou dnes namol, včera měl manža akci od fotbalu, tak pochybuju, že by přežili i jen pár hodin 😀 😒 Nevíš, jestli Natul už testovala? Nebo jak to vypadá? Já taky chápu, že se jí sem moc nechce.
@yfka30 každá propásnutá ovulka je pěkně na nervy, ale kdybych byla o 10 let mladší, tak to zvládnu, ale takhle je každej nevydařenej měsíc taková malá tragédie ☹

jane84
19. zář 2010

@fram vím, že testovala a zatím nic, ale teoreticky je ještě brzičko. Ale podle toho co tam psala, už to vzdala

lichtakova
19. zář 2010

@rozum jůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů, potichoučku gratuluju a moc držím pěsti 😵 😵 😵

jane84
19. zář 2010

😀 je vidět, že je dnes kráááásně a všichni si užívají poslední hezké víkendy v roce

rozum
19. zář 2010

@lichtakova děkuji
Jinak jsem zabrousila na emimino a jde vidět, že Natu není optimisticky naladěná a taky tam psala, že ji rozhodily na koníku //. Psala o dvou kočenách, takže tam možná spadám i já. Chápu ji a nemám ji nic za zlé. Vím, že si to tady přejeme každá navzájem, ale zabolí to, když vidíme, že u někoho to jde. Takže všechny tyto pocity, jsou pochopitelné a lidské. Hezký den všem!
@fram no tak to chápu, ještě by jsis mohla vzít dovču a jet s ním a T dát pohlídat babičce. Ti kamioňáci, hergot, to nejde naplánovat.

martasl
19. zář 2010

ahoj holky.před chvilkou jsem se s holkou vrátila z Boskovic.byly jsme fotit židovské ulička a hřbitov.ten je nádhernej,nezapomenutelná atmosféra.takový ticho a klid tam je.Koukli jsme i do synagogy.Hezká,ale nedalo se tam fotit.Tak ještě tak nafotit dvě témata a bylo by to z krku.pak vyvolat a hurá na den otevřených dveří.Holka si pořád stěžuje,že má děsnej foťák.Ale holt teď na novej nemám.Říkala jsem jí,že jestli se na nějakou fotografickou školu dostane,tak pořídíme lepší zrcadlovku.Holky,nejste tady některá z okolí hradce Králové??je tam střední škola obor fotograf.Ale mají dost rozházený budovy a domov mládeže.Nevíte,jakou má ta škola pověst??Ještě přemýšlíme nad Brnem a Ostravou,ale ta s tím ubytováním taky nic moc.Na tyto školy berou bez přijímaček.No a pak jkeště škola ve Vizovicích u Zlína.Ale tam se dělají SCIO testy,tak uvidíme.Ale v těch Vizovicích vypadá nejlépe.Když teda nepočítám tu uměleckou ve Skalsku u Mladé Boleslavy.Tam chtějí talentovky a ty fotky,co teď fotíme.začínám z toho mít nerva,že se nikam nedostane.

fram
19. zář 2010

@rozum mám už posledních 5 dní dovolený, tak ji schovávám na vánoce a navíc musím hlásit dovolenou dost dopředu, tak bych se nemusela trefit. A ono dělat mimi na cestách - nicmoc. Hygiena není úplně ideální a taky manža je dost ztahanej, už jsem s ním párkrát byla. A jak ti je? Nějaké příznaky? Se blbě ptám, ono je ještě brzy na blití 😀
@martasl já jsem z hradecka, ale o té škole nevím, tak ti neporadím. Klid, určitě je to holka šikovná a na školu se dostane. 😉

fram
19. zář 2010

@jane84 já si užívám neděli tak, že se celý den válím. A to doslova. Jen jsem uvařila oběd, ale jinak nic. A není to špatný si jednou za čas udělat takovou povalovací neděli 😉 A zítra zas do roboty, brrr, nechce se mi.

jane84
19. zář 2010

@fram taky se válím, včera jsme zašli k přítelově babičce na kafčo, pak jsme spolu spravovali auto, spíš jsme u toho blbli 😀 a večer se šli projít. Máme teď trošku častěji a ostřejší výměny názorů s našima, tak jsme potřebovali vypadnout a promluvit si o tom. Udělá dobře, když se shodneme na stejném názoru proti nim. Bože ať už je škola hotová, rychle najít práci a vypadnout, protože i když máme vlastní byt, tak je to stejný dům, stejné patro a je to na palicu.
Dneska si úplně užívám volno, ale zítra mě tak bude čekat hora žehlení a v úterý už vyrážím na přednášku 😢
Vůbec ti nezávidím tu ovulku, ale třeba se nějaká spermijka udrží 😉 pro mě je zase frusstrující, že i když se poctivě snažíme, tak se nic neděje. Včera jsem měla pocit, že je krásný bílkový hleník, tak snad se mi neposunula ovulka těsně za krámy. Chci ještě začít trošku cvičit na záda a přemýšlím pořád o tom hypermanganu, ale mám strach, aby z toho nebyly nějaké záněty

rozum
19. zář 2010

@fram Já nemám představu o tom cestování, myslela jsem, že třeba vyjede na 5 dnů a je doma. Tak snad sprcha je někde po cestě nebo levnějšší ubtko. To mě mrzí, že to tak máte a jak to má okolo Vánoc, má delší volno, že by to mohlo klapnout alespoň na ně! Příznaky, žádné, jen ještě předtím, než jsem si dělala test, tak mě bylo trošku blivno, ale já ten žaludek mám pořád rozházený. Spíš pořád cítím vaječníky a občas něco píchne v břichu. Tak doufám, že se uhnizďuje a je tam kde má být. Snažím se myslet pozitivně a nic si nepřipouštěť.
@martasl nevím, jakou má pověst ta fotografická ve Vizovicích, ale znám to tam i tu školu a myslím si, že není špatná, ba naopak. Ale nestudovala jsem tam, tak nevím. Ale ten obor už tam má dlouho, tudíž nějakou zkušenost má!

martasl
19. zář 2010

rozum-díky za info.asi si tam bude dávat taky přihlášku.teď záleží,jestli se dostane na tu v Skalsku.talentovky jsou v kednu a do půlky února budeme mít jasno.pak si může napsat další 3 školy.tak asi tu v těch Vizovicích a pak jednu,kde se nedělají přijímačky.no a jednu úplně jinou.ještě moc nevíme jakou,asi co se týká ekonomiky-ekonomické lyceum a nebo informační technologie.

jane84
19. zář 2010

@martasl já bych se asi taky rozhodovala potom podle uplatnění uchazečů. přeci jen na některé škole můžou mít učitelé lepší kontakty a jsou pak do budoucna lepší možnosti

mv
19. zář 2010

S tou Natulkou mi to mrzí, ale plně ji chápu.A každopádně stále ji držím palce.... 😉

@martasl S mimipražskýma školama zkušenost nemám, jen od nás, a to hlavně z dvou a myslím, že obě byly soukromé a placené.Chodili tam děti kolegyń z práce a obě se shodly, že už by tam znova dítě nedaly.Ne kvůli úrovni, ale pak následnému uplatnění, kde byl pak problém a vlastně ani jedno dítko si nemohlo dovolit u toho oboru zůstat.Holt, je tam boj a bez známých a ostrých loktů se člověk v tomto oboru v Praze nechytá.jak je to v jiných částech republiky nevím.
Nás to také čeká a je mi z toho úzko. 😒

mv
19. zář 2010

Jo, hlavně jsem se chtěla vás všech zeptat trochu mimo téma, ale nechci psát k někomu, koho neznám.
Jak to chodí s tamponama???
Já je vůbec jinak nepoužívám, ale na té dovče mi nic jiného nezbyde.Dá se s nima opalovat či koupat třeba 2.den MS?Prostě, plně to nahradí vložku a nemůže se mi stát nějaká havárie?
A jaký si mám koupit?
Se omlouvám, ale jsem v tomto směru nepolíbená...... 😀 😀 😀 😀

martasl
19. zář 2010

mv-tím myslíš fotografický obor??

rozum
19. zář 2010

@mv tak já neporadím, jelikož jsem v tomhle taky "panna" 🙂

mv
19. zář 2010

@martasl Jedno bylo přímo fotografie a druhá škola myslím reklamní zaměření, ale obor fotografie.

fram
19. zář 2010

@jane84 já ten hypermangan už zkusila , udělala jsem si jen hodně slabej roztok a trošku se v tom ošplouchla. NO, nepomohlo to, mrcha přišla. 😒 😕
@mv já tampony používám, nejlepší mi připadaj O.B. Jestli se v nich plánuješ koupat, tak to chce vždy hned jak vylezeš z vody jít vyměnit. Nacucne se vodou, tak abys neměla zánět. Opalování v pohodě, vložku to krásně nahradí. Já vždy používám ještě slipku, pro jistotu. Tampaxy maj i s aplikátorem - jsou skvělý, když třeba nemáš možnost si při výměně dokonale umýt ruce, ale mám pocit, že nevydrží tak dlouho jako OB.
@rozum sprchy po cestě jsou, na benzinách nebo na firmách,kam vozí zboží. Ubytování není potřeba, v kamionu je jak v pokojíčku 😀 ale časově je to záhul. Musí dodržovat hodiny je to fakt únavný. Na vánoce jsem si spočítala, že to časově zase neklapne ☹ Ale koukala jsem, že jsi měla MA v lednu, já v únoru. Co z toho vyplývá? Že jsem teď na řadě 😀 😀 A hlavně buď v klidu, píchání je normální. Všecko bude v pořádku,uvidíš.

rozum
19. zář 2010

@fram no vidím, že to máš vykalkulovaný 🙂 , bohužel se míjíte! Třeba se jednou spleteš s ovulí a bude to 😉 No z toho nic nevyplívá - TO JE TOTIŽ TUTOVKA 😵 😵 😵 😵

mv
19. zář 2010

@fram díky moc, tak je zaskočím zítra koupit, spolu s kabelkou, co nutně na dovolenou potřebuju, že??? 😀 😀 😀
Tak dobrou... 🙂

martasl
19. zář 2010

mv-já používám kotex nebo naturela.z ob mě bolí břicho,nevím proč ale nesnesu je.

jane84
19. zář 2010

@fram z toho hypermanganu mám strach. on totiž sníží pH v pochvě, což sice pomůže spermijkám, ale není to dobrý na mikroflóru a teoreticky to může způsobit zánět

a.j.a.
19. zář 2010

Ahoj holky 🙂 u nás dneska pohoda, dopo jsme se povalovali doma a odpo byl manžel s malou na hřišti, já mezitím uklidila a pak se přidala k nim. Teď už malá chrní, tak mám klídek 🙂

Natulky je mi moc moc líto. Ale tak ještě malinká naděje snad je 😕 moc jsem jí to přála. Chápu, že asi nemá náladu a nechce se jí sem psát. Tak snad se aspoň v týdnu ukáže a dá vědět, co a jak.

@fram a zkoušela jsi ten hypermangan před každým sexem do ovulky ?

@jane84 hypermanganu se neboj, je to na vnější oplachování nikoliv vnitřní, navíc neutralizuje prostředí, takže záněty opravdu nehrozí.

@mv tampóny jsou v pohodě. Dle síly své ms si jen vybereš velikost tampónu. Nehoda se někdy může stát, když nevyměníš tampón včas. Ale to jsem většinou cítila, takže jsem stihla zavčasu zareagovat. Vložku to určo plně nahradí, jen nezapomeň na častou výměnu. Pokud se budeš s nimi koupat, měla bys pak hned tampón vyměnit. Já vždycky používala OB a byla jsem s nimi spokojená.

a.j.a.
19. zář 2010

@jane84 já bych se těch zánětů opravdu nebála. Od holek, co hypermangan zkoušely, jsem zatím nikdy neslyšela, že by z toho některá měla problém. Ale pokud máš strach, tak v tu dobu třeba zvyš příjem bifido jogurtů.

jane84
19. zář 2010

@a.j.a. když já docela na ty záněty trpím, teda většinou je stihnu zavčas podchytit. proto používám k umývání lactacyd a to kyselost zvyšuje, tak aby se to taky nebylo. A co se týká těch jogurtů, mléčné produkty mi nedělají dobře na žaludek. Ale to je jedno. Já to asi zkusím, když by se něco stalo, no tak holt tohle nebude ta správná cesta a když jo, tak bude jasné, v čem byl celou dobu problém 🙂 děkuji za info

jane84
19. zář 2010

@mv taky používám tampony ob, dokonce jako hlavní hygienickou pomůcku, víc než vložky. Ze začátku je to asi o cviku a nezvyk, ale to brzy přejde. většinou si beeru ob super, mají myslím 4 nebo 5 slziček (označení intenzity) krvácení a žádnou nehodu nemívám