Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fram
20. říj 2010

@helcenka přeju všechno nejlepší k narozeninám a dáreček už máš v bříšku 🙂

fram
20. říj 2010

@a.j.a. prosím, jeřáb jsi brala jen do ovulky nebo bez přestávky?

mv
20. říj 2010

@fram přesně toho se bojím.U nás dost přituhlo v práci, dokonce jednu holku chtějí propustit,a druhou nevzít po MD zpět, tak kdyby měly potuchy o mě, byla bych ihned další na řadě.Ch jo.... 😠

fram
20. říj 2010

@mv tak jim nic neříkej, jestli je ta nabídka na změnu pro tebe výhodná - lepší peníze, příjemnější práce apod., tak do toho jdi a na nic se neohlížej. 0bávám se, že s přílišnou slušností a ohledama to v dnešní době moc nejde. I když - machruju, ale sama nevím, jestli bych do toho šla. Ale je pravda, že jsem zaměstnání měnila v době, kdy jsme se začali snažit. Netušila jsem, že ještě za 2 roky nebudu těhulka. Taky by to nebylo moc ohleduplný, kdybych brzo po nástupu otěhotněla.

mv
20. říj 2010

@fram Jak peněžně by to bylo lepší, tak i pracovní náplň zajímavější.A s tou poctivostí a slušností máš pravdu, na to se dnes nehraje... 😒 Asi holt se budu muset naučit být za neupřímnou mrchu.

martasl
20. říj 2010

mv-já na tom s prací byla podobně.v únoru mi mistrová nabídla povýšení a já to odmítla s tím,že za chvilku budu určitě těhu a nebylo by to fér,se něco učit a pak hned odejít.teď toho lituju,že jsem to nevzala.ta práce,kterou pořád dělám mě nebaví a chtělo by to změnu,ale jakou??taky bych na tvém místě nic neříkala a vzala co nabídnou.však oni by se k tobě asi taky nezachovali fér,kdyby všechno věděli. 😉 😉

luci-a co jste si pořídili za autíčko??

holky,my jsme taky byli nejvíce spokojení s českou spořitelnou.lišku už nikdy 😝 😝 😝 😝

helcenko-vsechno nej nej.od manžela dáreček už máš a ten nejkrásnější.tak si krásně užívej 🙂 🙂 🙂 😉

teda já už zapoměla,na koho jsem ještě chtěla reagovat 😅

fram-tak ať to dopadne!!!!

dnes jsem byla s holkama na endokrinologii.tak Kača dostala trochu nadany,že shodila 2kg.měří 151 cm a váží 40kg.má nízkej tlak.doktorka jí řekla,že jestli příště zase bude mít tak málo kg,tak že už bude nadávat víc.Simona váží o 2kg víc ale zase se hezky vytáhla.tak aspoň něco.ještě jsme byli na testu na hematologii,dělají se Simoně hodně modřiny.tak to doufám bude ok.no a naše holky budou mít v dospělosti asi 160cm.takže si budou muset najít vysoký kluky,aby z naše rodu za chvilku nebyli trpaslíci 😅 .prej musíme doufat,aby se Simoně ještě nějakej čas vyhýbala menstruace.tak ji doufám ještě aspoň rok nedostane.

martasl
20. říj 2010

helcenko,jaké auto si budete kupovat??

jahudko-s tou prací to je teda masakr.nebo nějakou najdeš a hups,budeš těhu ani nebudeš vědět jak... 😅

martasl
20. říj 2010

zzzzuuuuzzzziiii -neboj,taky se dočkáš.jen jsi teď byla ve velkým stresu.a jak to vypadá s těma doktorama?někam jsi měla jít na vyšetření,ne??tak jak to pokračuje?

lucie.krajcarova
21. říj 2010

ahoj kočky, tak dnes jsem první? za chvíli vyrážíme na dětský den k sousedce.
Marti, nové auto nemám, mám jen golfa a uvidíme, co s ním bude dál, jestli mi ho manža opraví nebo ho prodáme.. a asi mi koupí starší oktávku.
teda, to je Kačka malá 🙂)))) ale na svou výšku mi nepřijde hubená. já měřím 168 cm a na střední škole jsem měla tak 52 kg. no kde jsou ty časy! dnes bych brala i o 10 víc 🙂 myslím, že přibírání má teprve před sebou. do jídla bych ji nenutila. však víš, jak je to dnes s obezitou dětí...

jane84
21. říj 2010

Dobré ráno, u nás je pěkná kosa. Včera bylo další snaženíčko, i když z pohledu otěhu skoro na nic 😀 Já nahoře a hned jsem musela vstát. Ale co už, aspoň jsme si to užili. Přece ho nebudu nutit, k něčemu na co nemá chuť 😀
@martasl já bych to s tou váhou ještě tolik neřešila, v jejím věku jsem měla taky takovou váhu a pak najednou hup a během roku bylo 10 nahoře a ani jsem nevěděla jak. A to jsem měla přes 160 cm. Spíš ji nějak tlačte do sportu, svalstvo je těžší než tuk obecně a za druhý jí po sportu vyhládne a bude pořádně baštit 😉

mircisek
21. říj 2010

Ahoj holky, tak miminko je tam, kde má být a operace je odložena na druhý trimestr. Prozatím. 🙂 Díky moc za podporu.

jane84
21. říj 2010

@mircisek to jsou skvělé zprávy. pořádně odpočívej a taky hezky papkej, ať máte na operaci oba dost síly 🙂

lucie.krajcarova
21. říj 2010

@mircisek to je moc dobře 🙂))

martasl
21. říj 2010

holky Kača je hubeňour už od narození.ve 3 letech ji zjistili celiakii,tak měla do 6 let bezlepkovou dietu a bezmléčnou.ona asi bude pořád hubeňour,aspoň nebude jako já.Simona je píš macíček-po mě 😅 .ale museli by jste Kaču vidět,je fakt samá ruka samá noha.hlavně aby nehubla.no s tím sportem to bude asi na nic.jsme sportovní analfabeti,takže má být po kom.

luci-tak co ty a tvoje ms??ještě nic?netestila jsi dnes?

jane-to neva,když jsi hned vstala.nějaká spermijka se tam určitě pořádně šprajcla a vyčkává.... 😀

mircisek-tak to je fajn,že je miminkjo v pořádku a hlavně že odložili tu operaci.tak se šetři a čerpej sílu na druhý trimestr. 😉

zzzzuuuuzzzziiii
21. říj 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //

lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................38DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..............................................................................26 DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................24DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................20DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................19DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).............................................................................19DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...19DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...............................................................................................14DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................14DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).........................................................................13DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ....... ..11DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................10DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)..............................................................................10DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 7DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.b)... 5DC

zzzzuuuuzzzziiii
21. říj 2010

Ahoj holky...
tak mam po snazeni... i kdyz ted uz jsem 19 DC a uz to je jedno... asi... no kazdopadne jsem se prave vratila z fakultky z citokolpo poradny. Pan doktor me prohlidl a v ramci toho, ze jsem tam musela na potreti, nez me vysetril, se me zeptal, ze jestli chci, tak mi zrovna udela bipsii... takze jsem podstoupila biopsii. Trochu to bolelo a boli, ale jsem rada, ze to mam za sebou. Mesic ted budu cekat na vysledky a pak se uvidi. Ale snad by to mohlo byt dobry, mi rikal, tak snad to nerika jen tak... ze to bylo jen malinke lozisko spatnych bunek a ty uz tam nemam.
Miminku by to branit nemelo, jen pokud by ty vysledky spatne, musela bych na plastiku cipku, aby ani v budoucnu mu ho nemohlo ohrozit.
Takze na jednu stranu jsem hrozne rada, ze to je tak jak to je a na druhou se muzu jeste mesic bat... ale jak rikal pan doktor, je to kapacita, tak snad by me jen tak nechlacholil, snad to bude dobry ☹
Takze, ted musim mit klidovy rezim a zadne snazenicko, asi budu trochu krvacet.
Takze tak...

lucie.krajcarova
21. říj 2010

@martasl Marti, u mě zatím nic..
@zzzzuuuuzzzziiii teda Zuzi, takové vyšetření ty jo... jen ta čekací doba je dlouhá..

jahudka80
21. říj 2010

tak holky večer jdu na pohovor na floristku v 17:30 na mě myslete. 😉

A jinak je mi hrozně zle po tom prášku manžel musel pro mě přijed zůstala jsem v autě před kauflandem ☹ bolí mě hlava, zvracela jsem, brní mě ruce.....tak jsem volala dr. a pošle mě na CT ☹ 😖 😢 já se bojím 😢 jdu si lehnout ať jsem do pohovoru fit

helcenka
21. říj 2010

Ahoj holky
@zzzzuuuuzzzziiii - ber to z té lepší stránky, budeš mít pořádné vyšetření a budeš klidnější.

JInak máme už nové autíčko, je krásnýýýý. I když jsme se s manžou dneska chytli, jsem mu pak říkala, že pro auto si nejezdíme každý den a měl to být slavnostnější den - teda alespoň pro mě byl, tak byl nějakej naštvanej nebo co.
Ty chlapi fakt umí zkazit každou radost.
Luci u nás už nemělo cenu staré auto opravovat, protože oprava by nás vyšla zhruba na tu cenu, za kterou jsme ho prodali a pořád do něj cpát peníze a nic z toho.
Pro nás je to taky premiéra, neměli jsme nikdy nové auto. Naše první byla ještě Škoda 120, kterou nám naši dali, když si kupovali nové, tu jsme měli teda jen 2 roky a pak jsme si koupili Renaulta Megana - už ojetého - 7 let starého, ale po prvním majiteli a bylo vidět, že se o něj dobře staral. Ale prostě časem chtělo vyměnit to a pak zas to no a teď v létě jsme udělali generálku a tam se přišlo na takových věcí.... A protože budeme mít mimi, tak bych opravdu nerada skončila někde za městem viset.
Jsem z něj trochu nervózní, nejenom, protože je nové, ale je také celkově větší a já jak neslyším motor, tak jsem z toho celá vyjukaná... A hlavně se děsím toho splácení, snad to nějak zvládneme.

@jahudka80 - držím palce, s prací je to dneska na prd a zvlášť, když máš malý dítě, ač prý tomu tak není a dítě by nemělo být překážkou, tak to tak je.

Jdu si s Kubíkem zdřímnout. 😀

jane84
21. říj 2010

auuuuuuu. Přítel mi právě vylil kafe na papíry s gramatikou, které jsem ještě neviděla.zkouška je už zítra. Nestíhám 😢

jahudka80
21. říj 2010

Holkýýýýý tak jsem zpět 😀 hlava mě bolí jako prase, ty prášky 😠 😠 😠 a nemám chuť jíst to jsou tedy prášky místo aby pomohly tak mi je z nich blbě ☹ 😠

V sobotu v 8h nastupuji do květinářství na zaučení 🙂 🙂 🙂
@jane84 ☹ ach jo ☹ to je dnes den, 😢
@helcenka jemu dítě nevadí.... měla bych to na odpoledne a to už je doma manžel tak akorád potřebuji hlídat od 13:30 do 15:30 než příjde manžel z práce a to snad nějak vyřešíme 🙂

fram
21. říj 2010

Ahoj holky,
@martasl já měřím 158 cm, tak jsem taky takovej záprdek 😀 😀
@helcenka my máme taky megánka a zatím jsme s ním spokojený. Tak ať se vám v novým fáru dobře jezdí 🙂
@jane84 sakra , zítra budu držet palce, ať to uděláš
@jahudka80 🙂 🙂 super, určitě se ti bude v práci líbit, gratuluju a v pondělí na tebe budu myslet, jak ti to krásně jde 🙂
@zzzzuuuuzzzziiii držím palečky, ať biopsie dobře dopadne, ale zkušený doktor většinou už dokáže odhadnout, jestli to vypadá spíš dobře nebo blbě, tak myslím, že můžeš být klidná.

martasl
21. říj 2010

jahudko-tak to je supeeeeeeer!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .blahopřeju k nové práci a krásné.tak vidíš,jak vám všechno vychází(teda až na to miminko).a to jsi ještě nedávno měla takový depky.máš to do práce kousek nebo musíš někam jezdit?To už by mohla Maruška na 5 dní do školky,ne??

jani-teda,to to je šikovnej přítel 😅 😅 😅 ,no ale snad jsi ho nezaškrtila,ne?

zzzzuuuuzzzziiii-tak hlavně že to máš už za sebou.přeju ti,aby výsledky byly negativní a ty si mohla z hluboka oddechnout.na plastice čípku jsem byla před 7 rokama.a to čekání na histolku,fuj.to byly nervy.ale naštěstí všechno dobře dopadlo.neboj,bude to dobrý a pak hurá s klidným svědomím a pevným zdravím na miminko 😉 🙂

dnes jsem byla s Kačou v Litomyšli kouknout na tu školu.mě se teda nějak nelíbí,ale Katce jo(hlavně kluci) a i domov mládeže se jí líbí.no ale já tam studovat nebudu,tak na mě nezáleží.

jane84
21. říj 2010

@jahudka80 teda tak to jsou dobré zprávy, teda ta práce a ne ta hlava 🙂 Budu držet palce, aby ti to stopro vyšlo a líbilo se ti tam

martasl
21. říj 2010

jé fram,ty jsi taková malinká??ale víš jak to je,co je malé,to je milé 😉 .a já si tu jejich výšku ani nedovedla představit,připadlo mi to fakt málo.a manžel je hodně vysokoej nebo takovej ten střed?a synátor??manžel nechtěl syna i proto,že se bál,že bude prcek po něm....ale v posteli se to sovná,tak co??že???? 😀 😀 😀

helcenka
21. říj 2010

@jahudka80 - tak to je fajn, teď už půjde všechno samo 😀

@fram - my jsme byli s meganem taky spokojený, ale přece jenom už jsme ho kupovali 7 let starého, vlastně skoro 8, ze začátku žádné opravy, ale teď ten poslední rok jsme do něj nacpali spoustu peněz a ještě nám teď řekli, že jestli chceme, aby přežil zimu bez problémů, tak je nutné vyměnit pár věcí (kotouče a já nevím co) a odhad byl na opravu skoro deset tisíc a bylo nám řečeno, že by jsme měli mít i "rok" klid, a když jsme si ho nechali ohodnotit tak nám řekli, že má tržní hodnotu maximálně dvacet tisíc, což je směšný. Tak to jsme řekli že už ne, protože deset jsme do něj letos vrazili. Měli jsme malou finanční rezervu stranou, tak jsme řekli, že koupíme auto nové a budeme mít klid. Teda doufám. 😉
Jsem z no vého autíčka fakt unešená, to asi proto, že jsem nikdy nové neměla. Je fakt krásný. Ale jak už jsem psala, mám fakt strach z těch splátek, protože nevím, jak to bude příští rok s manželovou prací, má se zase propouštět, a když náhodou propouštět nebudou, tak aby tam mohli všichni zůstat, chtějí snížit platy... Ale říkám si, že to nějak dopadne a my to určitě zvládneme.

mv
21. říj 2010

@jahudka80 tak to moc gratuluju, to je skvělý. 😵 😵
Mě by kytky moc bavily,jeden čas jsem si přemýšlela, že si udělám na to kvalifikaci, ale prostě tady v Praze bych se už nechytala ...

My jsme taky hlavně zatížení na Renaulty 😀 😀 , si založíme klub,ne?? 😀 😀 celkově už bych ani nespočetla, kolik jsme měli aut.Přes 20 už jo.Prostě manželův koníčekFurt lepší, když střídá auta, než ženský,že?? 😀
Naštěstí jsme vždy poměrně dobře i ojeté auto koupili, neb se v tom manža pohybuje,nechali si ho rok, někdy méně, někdy více a bez investic prodali za takřka tu samou cenu, co jsme koupili,či s minimálním prodělkem.Asi i to byl důvod, proč jsme se nakonec zbavili toho nového.Na tom starým moc netratíme,tam jsme takřka stále na svém, na novým to je o něčem jiném.Když si člověk spočte, kolik na něm tratí už po pár měsících, tak je to hrůza. 😕 😕
Zrovna včera manžel mluvil o nějakém dalším autě, tak jsem zvědavá, za kolik dní nám přistane u vrat.... 😀 Ale jo, kdo si hraje, nezlobí.... 😀 😀 Mějte se, dobrou

jahudka80
21. říj 2010

@mv
@helcenka
@jane84

před chvílí se mi tu malá zeblila, ještě to tu smrdí to je fakt bonus 😠 k tomu dnešnímu posranému dni, volala babička že umřel soused, vedle něj máme stavět ☹ , takovej hodnej pán dr. nevím nějak se to všechno se.e ☹ holky jdu odpočívat je mi furt zle ty prášky už nechci ani vidět 😠
Dobrou a děkuji ,že jste drželi palečky 😉

jahudka80
21. říj 2010

@fram už jdu v sobotu v 8h 😀

lucie.krajcarova
21. říj 2010

jahudko, moc ti gratuluji k nové práci a přeji, ať se ti moc líbí. mně by se to s kytkama taky líbilo. ale moc to neumím, teď jsem si vysadila první záhon v životě, tak se na jaře uvidí, co z toho bude 🙂
Heli, blahopřeji k autu, to pojede suprově! a jaké to je? a kolik tedy měsíčně splácíte? moje auto zatím nic, jezdím jen tak 50 km a zpět, víc radši ne... manža nemá čas...
@mv bude to zas renault?