Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mircisek
10. bře 2011

@daniela699 Cvičení je patrně nejrozšířenější laickou metodou pro otočení miminka. Nejčastěji se doporučují tyto cviky:

* Klekněte si na kolena s mírně roztaženýma nohama, aby mělo bříško dost místa, a opřete se o dlaně. Prověste dolů páteř (prohněte se tak, abyste měla hýždě výš než bedra) a podle chuti v této poloze setrvejte. Můžete se také spustit hrudníkem až na podložku a ruce si dát podél těla.
* S plným žaludkem, a pokud možno i s plným močovým měchýřem, si lehněte na záda. Pokrčte nohy v kolenou a podložte si pánev tak, aby byla přibližně 30 cm nad podložkou. Vydržte tak asi 5 až 10 minut, pak se překulte do kleku a opřete se o ruce. Tento postup opakujte 3× denně. V první fázi cviku se může stát, že se vám bude hůř dýchat kvůli tomu, jak se děloha s plodem tlačí na plíce. Cvičení v takové situaci přerušte a v kleku, opřená o ruce, se dostatečně vydýchejte.
Pokud cítíte, že se dítě otočilo, udělejte dřep s široce rozkročenýma nohama, aby hlavička děťátka sestoupila co nejníže.
* Alternativou k předcházejícímu cviku je tzv. indický most. Výchozí poloha je při něm stejná, jen pánev nemáte podloženou, ale držíte ji zvednutou vlastní silou.

fram
10. bře 2011

@denousek tady jde o to, že pokud se to nevyčistí dobře, hrozí zánět. Dr. by měl brát krev a kontrolovat, jak klesá HCg. A kdybys měla bolesti nebo teplotu, tak hned k doktorovi.

fram
10. bře 2011

@mircisek 😕 😕 😕 😕 to jsem nevěděla, že fakt existuje takhle dopodrobna popsaný cvičení na otočení 😕 To se asi prcek dost diví, co ta mamina vyvádí 😀 😀

marulinka
10. bře 2011

ahoj holky.
@denousek vítám tě,je mi to líto..ke komu chodíš? sem taky od PV,chodím ke Zbořilové,slyším na ni samou negativu,ale sem na ni nějak zvyklá...
@breberuska ty už to máš za pár,tak hodně sil k porodu 😉
@tiburcia mě 1porevizní došla až za 42...bylo to dlouhý čekání 😖
@anavirez mě se doktorka tentokrát snaží podpořit a ne mě znervozňovat.musíš věřit že to bude dobrý,držím palce.taky sem byla nachlazená a teď mám takový bolesti ve spodku,ale doufám,že to nic vážnýho neznamená...za týden du na screening,tak uvidíme..
snad se ostatní máte fajn,u nás je chvílema slunečno,chvílema pršavo,to je hnus počasí 😖

marulinka
10. bře 2011

@mircisek téda,to sou cviky 😅 ale když to pomůže,proč ne,že??

jane84
10. bře 2011

Ahoj holky
@denousek vítám tě mezi námi. Mrzí mě, co tě potkalo. Měla jsem to dost podobné. Dr si mě objednala za 2 týdny na kontrolní ultrazvuk. Byla jsem vyklepaná, nechtěla jsem jít na revizi. Ale bylo to dobré a mohli jsme se hned začít snažit. Zatím bohužel bez výsledku, ale snad už se nám to brzy změní.
Zítra jdu k dr v 8.30, tak mi držte palce, aby měl dr rozum a chtěla taky něco podnikat

jane84
10. bře 2011

A jinak se omlouvám, že tolik nepíšu. Smolím diplomku a zabírá to dost času. Ale poctivě čtu.
@breberuska držím palce na rychlý porod a těším se na fotečky
@fram páááni, ty už jsi 15tt. To tak strašně rychle letí 🙂

fram
10. bře 2011

@anavirez já vůbec nechápu , proč tě dr.takhle stresuje 😠 A bolesti podbřišku v 1.trimestru jsou normální, to by jako doktorka měla vědět a ne tě strašit. Mě pořád bolelo břicho jako na ms a i teď ho někdy cítím.

fram
10. bře 2011

@jane84 zítra na tebe budu myslet 🙂

lucie.krajcarova
10. bře 2011

@daniela699 Ahoj Dani, tak to je krá
sné, jak ten malej roste 🙂 s hlavičkou neporadím, náš se neotočil, ať jsem dělala, co jsem dělala. takže byl císař. a ptala jsem se, proč se neotočil - on to totiž zkoušel - najednou jsem cítila hlavičku víc naboku, ale pak se vrátil, no a měl krátkou pupeční šŃůru. dělej jak myslíš, taky jsem chtěla normální porod. ale ne za každou cenu. třeba na ten zákrok doktora, který plod prostě natvrdo otočí, bych prostě nešla..
@breberuska jejda už 37tt, a zátka odchází, tak to už brzy přijde 🙂)))) moc držím palečky, ať je to co nejvíc v pohodě. a napíšeš někomu, až se malá narodí?

mircisek
10. bře 2011

@lucie.krajcarova @daniela699 Já jsem o tom jen slyšela. Náš malej hujer se otočil v 28TT a už tak zůstal. Uvidíme, jak to bude teď. Zatím se mi v bříšku točí jako vrtule. Ale kope spíš nahoře. Já zatím nějak neumím poznat, jak je tam mimísek uloženej.

fram
10. bře 2011

@lucie.krajcarova to jde - zákrok u dr. aby se mimi otočilo? 😕 Jak se to dělá? To musí být drsný 😕

mircisek
10. bře 2011

@fram http://www.rodina.cz/clanek7655.htm Ale nikdy jsem o nikom neslyšela, že by miminko otáčeli. Možná v tom u nás doktoři nemají takovou praxi.

lucie.krajcarova
10. bře 2011

@fram
@mircisek
jj dělá se to, vím, že třeba na Bulovce. dokonce tady na koníkovi je snad nějaká diskuze nebo je to pod tématém poloha koncem pánevním. a já jsem přesně věděla, že mimčo má páteř na mém pravém boku a hlavu nahoře, na pravém boku jsem vůbec nemohla spát, jak to tlačilo 🙂)) ale nikdy jsem nenahmatala nožičku ani bouličky jsem neměla, to mě mrzelo, moc se mi to líbí.

denousek
10. bře 2011

@fram prave hcg snad klesa..teda klesalo...a teplotu ani bolesti nemam ... od patku jsem spinila-den po poslednim odberu mi to zacalo..a ted pondeli utery streda jsem mela silnou MS a dneska zatim ani kapička tak doufamze neni neco spatne..

@marulinka ja jsem taky byla u zborilove moje sestrenka kvuli ni prisla o miminko takze uz nikdy!! ja chodim k balakovi-- ..
@jane84 jak si to mela podobne?me seto zatim prave ani na UZV neprojevilo bylo to tak male ze to ani nedorostlo aby to tam bylo videt a uz to zacalo odumirat... ☹( tak snad to bude dobry a odeslo to samo jen uz dneska proste zadna ms tak nevim jestli to stacilo ☹( 3 dny spineni a 3 dny silna ms...

fram
10. bře 2011

@mircisek děkuju za informaci, to jsem fakt nevěděla. Ale asi bych do toho nešla.
@lucie.krajcarova taky bych do toho otočení nešla, mimi samo ví, proč to nejde.

fram
10. bře 2011

@denousek a půjdeš ještě na kontrolu? Asi bys měla.

denousek
10. bře 2011

@fram ano v pondeli jdu zase na krev na hcg jestli klesa..

lichtakova
10. bře 2011

nazdar holky, jak se daří? dneska je nějaký spací počasí
vítám novou příchozí, bohužel vítej, ale neboj, i když to tak nevypadá, bude zase líp...klidně to nech na přírodě, když to odejde všecko...

marulinka
10. bře 2011

@denousek proč si se sestřenkou myslíte,že o mimi přišla kvůli doktorce? potraty se stávají deně,je to smutný,ale že bych obvinila doktorku,to by mě nenapadlo.spíš sem slyšela stížnosti,že je taková -když se ženská nezeptá,tak jí nic neřekne,což je teda fakt. 😖
po potratu sem měla taky sto chutí odejít jinam,ale zůstala sem,teď mi příjde i milejší a při problémech mi vychází vstříc...

denousek
10. bře 2011

@marulinka ja uz nevim jak to tenkrat bylo..kazdopadne ja potrebuju od dr jiny pristup nez od ni ale to je o zvyku..

marulinka
10. bře 2011

@denousek jj,je to o zvyku.třeba se taky někdy dokopu k tomu,abych ji vyměnila za někoho jinýho...

a.j.a.
10. bře 2011

@denousek hm, tak to je blbé ☹ a kdyby jsi byla těhu, kolikátý tt by to byl ? U mě třeba dr čekal až do 10tt s revizí. Pže viděl, že druhé moc chci, tak to nechtěla uspěchat. Navíc jsem žádné problémy neměla, takže nic nehrozilo.

denousek
10. bře 2011

@a.j.a. no me tam dr tlaci...kdyz jsem mela tyden spozdeni tak na UZV nebylo nic videt a kdyz jsem mela 2 tydny spozdeni tak taky ne a rikal ze je asi neco spatne tak mi vzal krev a hcg bylo jen 92... za dva dny 67....a pak za tri dny 56 - to bylo ted v pondeli- a v pondeli jdu znova na odber..

mircisek
10. bře 2011

Tak už jsou skoro čtyři a nikdo nevolal, což znamená, že NEMÁM CUKROVKU. 😎

a.j.a.
10. bře 2011

@denousek hm, tak to pak nechápu o co mu jde. Sotva dva týdny zpoždění, jsi bez problémů a hcg klesá, takže by měl nechat tělo, ať si poradí bez lékářského zásahu. Tak uvidíš co hcg v pondělí. Pak by na tebe měl ještě kouknout, co se děje uvnitř a dle toho se rozhodnout. Já tenkrát na revizi musela, pže plodové vejce na utz pořád bylo a měla jsem i hooodně vysokou děložní sliznici.
A co vyzkoušet jiného dr ?

jahudka80
10. bře 2011

@denousek to by mělo být v pohodě já měla HCG 231 a nakonec odešlo samo 5tt jeden den jako normál ms druhej den brutus silné i takové kusance ze mě šly pak už jsem jen špinila a když jsem byla na kontrolním ULZ tak to bylo vyčištěné, na ten si skoč aspoň budeš vědět že jsi ok ma sestřička řekla počkat do měsíčků pak už by měla být normální ms , a tak po 26dnech jsem to dostala a když už jsem čekala na tu normální ms tak už nedorazila 😉

lichtakova
10. bře 2011

@fram ahoj, jak se máš? 🙂

lichtakova
10. bře 2011

nikde nikdo 😕

lichtakova
10. bře 2011

☹ 😢 ☹