Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martasl
1. zář 2011

ahoj holky.
včera jsem se na noťas nedostala,odpoledne jsme vezli Kaču na intr do Pardubic.no a dnes jsem se sem dostala až teď.takže test negativní a ms stále nikde.test mě ani moc nepřekvapuje,jak jinak bych to taky mohla mít.nemám žádný příznaka ms,jen mě pobolívají prsa a dost bradavky.bt mám teda pořád nízkou,takže o těhu nemůže být ani řeč.zítra si asi zajdu na vyvolávačku,pokud tam doktor bude a veme mě.už mě to fakt štve-slušně řečeno.buď ať mám ms nebo jsem těhu,ale ne tohle.hlavně,že jsem zásobená clostilem. 😠 😠 😠 😠

fram-taky se těším na popis porodu,tak nás určitě informuj + další fotečky,prosííííím 😉

jahudko-tak to je bezva.no to,že tě pustěj na víkend domů zní mnohem líp než ten porod.

lichtakova-neboj,porod krásně zvládneš a počkej,jak úžasnej budeš mít pocit,až budeš držet miminko v náručí-nic krásnějšího jsem nezažila 😉

marulinko-a co ty??už jsi na porod připravená?co ti řekl doktor,vypadá,že by to už mohlo být??a co jména,máte??holky,já se táááák těším na ty fotečky těch vašich drobečků 🙂 🙂

mpetula-no ani mě o té mé debilní ms nemluv.nechápu to.po operaci jsem ms dostala 28dc a teď tohle.letos v lednu jsem měla dvakrát ms,pak až v koncem března-po 60 dnech.ale teď teda nevím.doufám,že na ms nebude ještě měsíc čekat 😝 😝 😝 😝 .

hexelucka
1. zář 2011

@lorreine ty jo tak to by mohla říct předemnou☹((((()to snad není možné tohle☹(((((() 🙄 🙄 🙄

werinka1
1. zář 2011

Ahoj holky, mohla bych se přidat???Do minulého týdne jsem patřila mezi těhulky, ale bohužel jsme se daleko nedopracovali. Byla jsem v 7tt, ale nebylo srdíčko, vlastně ani embryjko, prý jsem odpovídala 5+6tt takže jsem podstoupila revizi. Nyní toho lituju, měla jsem počkat až dojde k samovolnému potratu, protože se po výkonu potýkam se zánětem ☹ Už mám jeden zánět za sebou a po něm mi zůstal průchodný jen jeden vejcovod. Smiřuju se se skutečností, že nyní už nebude průchodný ani druhý. ☹ Sice jsem byla těhotná po 1.IVF, ale měla jsem alespoň naději, že se to může přirozeně povést. Už jsem do vaší diskuse chvilku nahlížela, váhala jsem jestli se můžu přidat.....

zandi78
1. zář 2011

@lorreine je to neuvěřitelné....

martasl
1. zář 2011

werinka1-ahoj,to je mi moc líto.ještě ke všemu po IVF ☹ ☹ ☹ .proč si myslíš,že bys přestala mít průchodný vejcovod?? a chrompertubace by nepomohla??samozřejmě,že se k nám můžeš přidat.doufám,že ti tady s náma bude líp,no a když mrkneš na horní tabulku,tak ta tě určitě povzbudí.a neboj,určitě se taky dočkáš miminka.

lichtakova
1. zář 2011

@marulinka že budu mít nějaký miminko, mi nějak pořád nedochází, tak si to tak chystám, ale stejně mi to pořád nepřijde, že by se tu mělo něco objevit...tak snad všecko dobře dopadne

lichtakova
1. zář 2011

@werinka1 jen se přidej. jen je to takový smutný přidávání....já teda taky moc nechápu, proč se tak šmahem posílá na revizi, mě když to potkalo, tak mi teda řekli, že to vypadá špatně, že když mě to přestane bavit, že se mám vyadt do nemocnice, ale protože mám hrůzu z narkozy, tak jsem se ptala, jestli je to nutné a řekli mi, že ne, že si s tím příroda poradí většinou sama.

werinka1
1. zář 2011

@martasl Děkuju za přivítání. No, právě záněty způsobují neprůchodnost vejcovodů. Prý tam způsobují srůsty ☹ Jsem strašně naštvaná a zároveň nešťastná. Jako kdyby toho trápení člověk neměl dost. Když už se dočkal //, tak dostal pořádnou facku když se mimi nakonec nekoná. Nejdřív jsem tomu nemohla věřit......A když už jsme se začli těšit , tak tohle.....A ještě do toho zánět.....ale co, jsou holky co maj cestu trnitější a nevzdávají to. Musim věřit, že se dočkáme.....Měli to být dvojčátka. Bohužel to vzdali obě dvě. Jsem ráda, že takhle brzo, být to déle bylo by to mnohem horší. Chromopertubaci mi zatim nikdo z lékařů nenabídl, tak nevím. slyšela jsem o tom, ale netušim jestli by mohla pomoct. Zkusíme za 3 měsíce další IVF a budem doufat......Muj muž nechce abych chodila na další operaci. Myslí si, že když se zadařilo IVF hned napoprvé, tak se povede hned napodruhé a nemusim se trápit další operací. Jj, na tabulku koukam a je povzbuzující 🙂

werinka1
1. zář 2011

@lichtakova Já sem si říkala to samé, ale doktorka mi přesvědčila tím, že prý i po samovolném potratu tam něco může zůstat a způsobit infekci. V jiné diskusi jedna holčina psala, že musela na revizi i po samovolném potratu, no, tak jsem šla. Ale kdybych to mohla vzít zpátky, nedostanou mě nikam!!!!

martasl
1. zář 2011

werinka-dělá se to laparoskopicky.já jsem na tom byla v červenci,není to tak hrozný.nakonec stejně zjistili,že je mám průchozí.

maximka33
1. zář 2011

Ahoj holky, můžu mezi vás? čau Marti, Jani, lichtakova a spol 🙂

jane84
1. zář 2011

@maximka33 hurááááá zadařilo se 🙂

maximka33
1. zář 2011

@jane84 Jani, díky za přivítání 🙂 jsem tu moc ráda!

martasl
1. zář 2011

maximka33-ahoooooj 🙂

martasl
1. zář 2011

moc jsi nám chyběla.

mircisek
2. zář 2011

@maximka33 Ahoooj, to je super, že jsi tu.

zzzzuuuuzzzziiii
2. zář 2011

@jane84 Ahoj Jani, to nejdulezitejsiho nevime, co prvni den ve skole 🙂

kixi
2. zář 2011

Ahoj holky, zdravim vas...dneska jsem 3 den po revizi...volala jsem doktorce a ani z te jsem nevydolovala kdy je vhodne jit do prace...nechapu to...chtela jsem se vas zeptat...dneska jsem poprve zkusila jit do obchodu, ktery je 300 metru od domu a po navratu jsem byla uplne vyrizena...podbrisek me tahnul, musela jsem si hned sednout...mely jste to taky? kdy to preslo? mam strach cokoliv delat, ale trochu fungovat prece musim :(

werinka1
2. zář 2011

@kixi Ahoj, já jsem po revizi něco přes týden. Mně doktorka řekla tak týden doma, klidně i 14 dnů. Podle toho jak se budu cítit. Jestli mohu po mé zkušenosti radit, tak hodně odpočívej a jakmile tě začne něco bolet, okamžitě k doktoru. Já jsem váhala, bylo mi řečeno, že po revizi je to rozbolavělé, děloha se stahuje a kdesi cosi a nakonec jsem měla zánět. Nechci tě vůůůůůbec strašit, jen buď ostražitější.....

kixi
2. zář 2011

@werinka1 ahojky, dekuji za zpravu...me to neboli kdyz lezim, ale kdyz dele chodim tak to citim..jinak se sleduju hodne, ze zanetu mam strach...snad se to brzy uklidni...je to hrozne narocny..jak fyzicky tak psychicky... 😒

werinka1
2. zář 2011

@kixi Já začla mít potíže až 4 den po zákroku. Začal mě bolet podbřišek, do té doby mě téměř nebolel. Třeba občas, ale tahle bolest byla souvislá. Nadávam si, protože mě to začlo v sobotu odpo a já jela doktoru až v úterý. Ne že bych byla v klidu, volala jsem si do nemocnice, ale řekli mi, že je to normální, že se právě stahuje děloha atd. Jenže to bohužel normální nebylo. Teď si vyčítam že sem se nechala odbýt a mam strach z následků......Myslim, že můžeš být v klidu, pokud si 3 den a občas tě zabolí nebo to prostě cítíš, tak to je v normě. Pokud bys fakt začla cítit neustálou bolest, skoro jako na MS, tak pak už by to normální nebylo a rychle k doktoru.

daasenka85
2. zář 2011

@martasl ahoj, mrzí mě, že máš takové těžkosti ☹ a to Ti na vyšetření nic nepřišli?? Tuším, že s¨jsi psala, že hormonální profil je ok.. to máš tak nepravidelně až po revizi nebo delší dobu? a kontryhelový čajík piješ? mně se fakt po revizi, jak jsem ho začala pít zkrátil cyklus postupně z 35 dní na 28 (asi v průběhu 4 měsíců)!! uvidíme tedy, jak to bude te´d, pomalu končím mrchu a půjdem na 3. cyklus snažení po revizi..
a s holkama jsi otěhotněla hned? Přeji hodně štěstí v dalším snažilkování (a pevné nervy)...

daasenka85
2. zář 2011

@lorreine Zastřelit takový ženský!!!!! a takový vždycky nejrychleji otěhotní 😠

valinka30
2. zář 2011

@kixi Já jsem po revizi spíš jen polehávala a odpočívala, doma jsem byla tak 10 dní. Myslím, že co prožíváš, je normální, šetři se a brzy bude líp. Je to přece jen minioperace. Do práce běž, až se na to budeš cítit.

daasenka85
2. zář 2011

@werinka1 Ahoj,mrzí mě to... Taky jsem měla "anembryomolu" a revizi v 7tt. Přeji Ti, aby z toho žádný zánět nebyl!!!! já vím, ono je to těžké, taky jsem si v tom dubnu říkala, jestli ještě nepočkat, ale já jsem ani nešpinila ☹ (po utroši)

daasenka85
2. zář 2011

@kixi Ahoj.. já neschopenku ani neměla, šla jsem druhý den do práce.. ale nebylo to dobře, po 3 týdnech to na mě dolehlo o to víc :-/ břicho pobolívat může, hojí se to a dorůstá.. ale nesmí to trvat moc dlouho a být intentënzivní...?

martasl
2. zář 2011

ahoj holky 😉
daasenka85-no táák dlouhý cykly jsem nemívala.vždycky tak kolem 30-33dc.u mě normál.kontryhel nepiju.ještě popřemýšlím.ale dnes jsem začala špinit a pobolívá mě břicho.takže se msurčitě rojede-doufám.s holkama jsem měla taky problém.u starší jsem měla clostil a to mi bylo 19 let!a antikoncepci jsem nikdy nebrala(později chvilku cylest a po druhé depo provera asi 2 roky)jinak nikdy nic.druhá holka nám ,,trvala" asi 3/4 roku.což je asi v pořádku.takže tak....

jane84
2. zář 2011

@zzzzuuuuzzzziiii včera a dnes je to ok. Už jsem se trochu rozkoukala, takže nějak tuším jak to tu chodí. Teď jsou do úterka třídnické hodiny, podle rozvrhu se jede až od středy a to mám jen 3 hodiny, takže oficiálně učím až v tu středu. Ale už mám dozory na chodbách. Je to sranda, děcka jsou zvědavá, pořád chodí kolem kabinetu a špehují 😀 Samozřejmě jsou jak z divokých vajec, ale prý je to tu normální. Jinak tu teď nemám moc práce, když nejsem třídní, udělala jsem si inventuru sbírky, ještě musím pohledat pár věcí, v pondělí projdu druhou budovu, abych trefila a začnu si dělat pořádně přípravy

martasl
2. zář 2011

jani-tak to není tak hrozný,ne?to bude v poho.úplně ty děcka vidím,jak nakukujou a špitaj si.počkej až ti nakonci roku donesou kytičky a bombošky.ty bombošky bych brala,hlavně nugát,mňam 😀

werinka1
2. zář 2011

@daasenka85 Já taky vůbec nešpinila, nekrvácela, vůbec nic. ten zánět bohužel mam ☹ Dostala jsem atb a už odeznívá, ale bylo to hrozný ☹ Strašně mě to štve, nevim jestli jsem měla smůlu, nebo mi tam zanesli infekci v nemocnici. Oni samozřejmě tvrdí, že i přesto, že udělají dezinfekci, tak se to stát může......teď budu jenom čekat jaké následky to zanechá.....