Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

valinka30
7. zář 2011

@leeena_4 Jj kdyžtak naběhnu na další cyklus s clostilem, ještě to nevzdávám. Pak třeba IUI..

werinka1
7. zář 2011

@leeena_4 Tak já musim zaťukat (ťuk ťuk ťuk), měla sem to pravidelně 28, 29 dní. Alespoň něco....taky díky cvičení podle Mojžíšový. Doufam že to tedy "naskočí" a bude to zas dobrý. Uvidíme co tam udělal za paseku ten zatracenej zánět 😠 Prolejvam se taky kontryhelem tak snad trošku pomůže....

leeena_4
7. zář 2011

@valinka30 hele, mě taky na 90% čeká IUI, protože bez hormonů nefunguju, ale je to nenáročná metoda a u mě už byla jednou úspěšná 😉

leeena_4
7. zář 2011

@werinka1 tak to bude dobrý 😉. To bude zase pravidlený 😉. Já si kontryhel zrovna dělám a doktor včera na utz viděl už po 12 dnech po operaci, že začíná růst sliznice 😉

valinka30
7. zář 2011

@leeena_4 Já jsem otěhotněla přirozeně zrovna když jsem měla před IUI. Asi psychika..

werinka1
7. zář 2011

@leeena_4 Tak to je parádní. Mně akorát dr. koukla jestli tam nejsou rezidua a nic víc. Pořád mi tak různě píchá a pobolívá. Ne teda pořád, ale sem tam, když člověk udělá nějakej neobvyklej pohyb, někdy jen tak. Nejvíc mi trápí taková mírná bolest v pravym podbřišku, je taková lehce bodavá a táhlá, takové pnutí 😠 Si pořád myslim, že to můžou být ty srůsty. No ale to mi nikdo bez laparky nepotvrdí. Nám bohužel 2x IUI nevyšlo, takže jsme měli IVF a jelikož mrázáčci nezbyli, vrhnem se (snad před vánoci) na 2. pokus.

leeena_4
7. zář 2011

@valinka30 tak to je dobré, tak dostat do pohody psychiku a je vyhráno. Ještě, kdyby to bylo tak jednoduché, co? 😀

leeena_4
7. zář 2011

@werinka1 mě taky píchá v břiše, když delší dobu něco dělám a musím si jít lehnout. Hele ale už se dělá vyšetření dělohy i vejcovodů bez laparky, jen teď nevím, jak se to jmenuje, ale dělá se to. Ono je to jedno, IUI, IVF, .. Když člověk to miminko chce, podstoupí cokoliv! Nám pokud IUI víckrát nevyjde, taky půjdeme do IVF a díky za tu možnost.

werinka1
7. zář 2011

@leeena_4 Se mnou teda dr. mluvila jen o laparce a hystereskopii. No a že by se současně daly odstranit příp.ty srůsty a neprůchodný vejcovod. Ovšem to jsem odmítla. To bylo ještě před tim, než jsme šli do CARu. Jak jsem slyšela neprůchodný(é) vejcovod(y) odstraníme, otočila jsem se na podpadku a nazdar, dojdu si radši do CARu a uvidíme co bude nutné. No kdyby to vyšlo jak mělo, nutné by to fakt nebylo. Nyní o tom přemýšlím (že by mi to fakt zhlídli a kdyžtak zkusili profouknout vejcovody či odstranit ty srůsty), ale jak už jsem psala, asi přeci jen nejdřív ještě půjdem znova do druhého IVF.

hexelucka
7. zář 2011

@leeena_4 brouku máš pravdu jsou věci které zabolí....poznámka v kalendáří aj.....Líp se cítím tak snad mi to vydrží a co ti říkali na ty prsa?Já už měla ani ne týden po revizi na UZ sliznici 6mm a folík....prej je to známka toho že už se moje tělo zase startuje....ted už jen tu mrchu jednu dostat.....to bude čekání pro nás všechny já právě též na hormonech musela jsem chodit na vyvolávání tak uvidím ted 13.9.jdu na další UZ tak se optám a na ten sex raději ne a počkám aby si neřekl můj mudr.že mám zrovna takové starosti ted🙂)))))

hexelucka
7. zář 2011

@werinka1 já byla na hydrolaparce to je jen v krátké anestezii, nafouknout tě a tak zjistí průchodnost tu mi dělali hned před 1.IVF...a dělají to spodem bez nutnosti většího zákroku

hexelucka
7. zář 2011

@werinka1 já si tak říkám že se těch vložek snad nezbavím)tampony ten nesmím☹((ale už at ta mrcha je tady🙂v životě by žádnou z nás nenapadlo jak ji bud budeme nenávidět víc než jindy nebo naopak ji vítat s radostí🙂

leeena_4
7. zář 2011

@hexelucka tak to je super, že už byla taková hezká sliznice 😉. Těch bolestivých věcí bude ubývat 😉. A až se na svět budeme koukat přes kulaté bříško, budou zapomenuty navždy 😉. Prsa si mám na noc stahovat pevně a kdyby to nepomohlo, tak dostanu v pondělí prášky. Prý to většinou odejde samo. jsem ráda, že prášky zatím nemám, nechi si rozházet tělo víc, než je nutné 😉

meiki
7. zář 2011

@martinakl to je mi moc lito, u nas to bylo podobne, potrat v 5tt a pak vyvojova vada, ale dle genetiky to byla nahoda a my sly hned do dasliho a snad uz se za chvilku dockam zdraveho chlapecka

hexelucka
7. zář 2011

@leeena_4 no taky jsem koukala....že tak brzo...tak uvidím ted příští týden....tak at tě ty prsiska přestanou brzo trápit aji bez dalších patáku!!!!!jojo moje řeč přes kulatý bříško ten svět bude zase nádhernej🙂))))

werinka1
7. zář 2011

@hexelucka Aha, tak to slyšim poprvé, hydrolaparoskopie. Nám vyšetření teda moc nedělali. Já byla na laparce kvůli cystě v r.2007 a to zkusili průchodnost. Takže od té doby vím, že je levý neprůchodný. To sem jim sdělila a s tím se spokojili. Zkusili 2xIUI když jsem měla ovulku napravo a pak hned IVF.

werinka1
7. zář 2011

@hexelucka Koukala jsem, že jsi byla těhu po minimálce, co to prosimtě obnáší? Něco jsem o tom slyšela tak mě napadlo, že bychom to mohli zkusit taky před klas.IVF, ale ne každej CAR to taky dělá.....

martasl
7. zář 2011

lenka5731 a martinakl-strašně moc mě to mrzí,koukám,že jste si zažily taky hodně zlého.musíme jen doufat,že se všechny dřív nebo popzději dočkáme těch vytoužených drobečků.

mircisek-teda,malej je už pořádnej kus chlapa a velkej fešák.prostě k zulíbání 😀 .ještě kojíš,je hodnej??

werinka1
7. zář 2011

@hexelucka Našla jsem něco na netu o té hydrolapar. a myslim, že by to nemuselo být od věci. Je to ambulantní, takže žádný ležení v nemocnici a žádný dirky do bříška. Sice je to asi spíš diagnostická metoda, kdyby se něco našlo, jako např. ty srůsty, musel by člověk podstoupit klasiku, ale na druhou stranu nenásilná metoda jak zjistit jestli jsou ok i vejcovody....teď jde o to, kde to dělají.....

hexelucka
7. zář 2011

@werinka1 já právě mám za sebou dvě klasické IVF(dlouhý protokol)a do nového centra jsem přešla nejenom zkrz přístup lékařů ale taky díky tomu, že jsem chtěla zkusit tu minimálku.Hned mi ji také nabídnuli(nevím zda je vhodná pro každou z nás, ale za nezávaznou konzultaci jinde kde ji dělají nic nedáš)Obnáší to 5 denní stimulaci Clostíkem tedy tabletkami tj.3-5 den cyklu stimuluješ díky clostíku a pak jdeš 8 či 9 DC na ultrazvuk dle velikosti folíku si max něco dopíchneš a pak už je to jako klasické IVF(punkce, transfer)ještě je rozdíl v tom že si to sama platíš nejde to na pojištovnu🙂Jojo ta hydrolaparka je ambulantní max.5 denní rekonvalescence, přesně jak píšeš kdyby narazili na srůsty tak to ukončí a pošlou tě na laparku..Kde to dělají ti moc neporadím znám to jen v Olomouci a v Brně☹

martasl
7. zář 2011

mv-jé,druhá dovča.a bez synátora,to bude romntika 🙂 ,kam se chystáte?určitě vám IVF vyjde a dotáhnete to až do zdárného porodu.tak hlavně,aby to manželovi dobře dopadlo a ubyla aspoň nějaká starost.a co synátor ve škole?jezdí domů nebo je na internátě?a jeho první dojmy z nové školy?myslím,že naší Katce se začíná nějak moc líbit na intru a škola doufám taky.naštěstí má dobré spoje,tak nějak moc dlouho necestuje.
tuším jsi psala,že máte kuchyň v domečku z Ikei.máš ji prosím tě někde vyfocenou??a spokojenost s kvalitou a užíváním??byli jsme v Ikei a dost se mi tam kuchyně líbily,dokázala bych si vybrat.

meiki-oliver je nádherný jméno.pokud budu někdy těhu,tak zároveň s Viktorem bude hrát prim 😉

mircisek
7. zář 2011

@martasl Kojím a asi kojím smetanu. Máme obříčka - v 11. týdnech 6,33 kg a dlouhej je jak pohádka. A je to zlato. Spí vlastně celou noc. Jednou se napije a hned spí dál. Je to odměna za všechno to zlý.

werinka1
7. zář 2011

@hexelucka Já mám obavu, jestli jí vůbec v Plzni dělají 😒 Jsou tu dvě centra, zatim chodíme do jednoho a jsme spokojení, takže na druhý pokus míříme zase tam. Ale tu minimállku bych zkusit chtěla. Ovšem jak píšeš...neni pro každého a my při prvním pokusu měli při stimulaci 250 IU Puregonu jen 9 vajuch ☹ Taky dlouhej protokol. Což si právě myslim, že mě budou od minimálky odrazovat. Ale na koníkovi jsem četla, že i když měl někdo takovou malou odezvu, tak minimálka super......Stejně nás klasika stála 13000 (nepočítaje cesty do Plzně) a minimálka vyjde nastejno....co sem tak vyčetla.

hexelucka
7. zář 2011

@werinka1 ono je to jen rozdíl v tom že to nejde na pojištovnu a je fakt že je tam menší odezva vaječníků není tolik foliků a moc vajíček i když v tomto jsem i já asi exot já měla nato že to byla minimálka 9 vajuch to co ty na IVF(na klasice jsem jich měla tuším poprvé 14 a podruhé taky tak kolem 9),ale u mě to také bylo dané tím že jsem už u druhého IVF měla dosti narostlou endometriozu a díky ní se nedají odsát všechny folíků takže u mě je to takto,,,

werinka1
7. zář 2011

@hexelucka Tonoucí se stébla chytá....takže já bych prostě chtěla zkusit opravdu všechno. Na pojišťovnu to nejde, takže pro ně míň papírování a penízky zinkasujou....tak snad by to neměl být problém. Zkusim se každopádně zeptat a třeba mě jejich argumenty skutečně odradí, kdo ví. Nebudem předbíhat. Nejdřív musí přijít ta mrcha. To je první krůček. Vlastně si ještě pamatuju, jak dr řikal, že neni důležité jestli mam 30 vajíček nebo 3. Jde o kvalitu. Takže prý klidně stačí 3, 4, ale musí být kvalitní.....

hexelucka
7. zář 2011

@werinka1 přesně jak říkáš nejde o kvantitu ale o kvalitu i mě to tak řekli🙂))a důležité je že jsme schopné otěhotnět a že naše embryjka jsou schopné se uchytit!!!to je také plus!!!bohužel příroda nám to takto zařídila....vlastně to s náma zle nemyslele takto může zkončit a končí i řada přirozených těhu koneckonců i těch je tady hodně...a to že chceš zkusit vše to je jasné také to tak mám🙂))

kixi
7. zář 2011

Aby se nam lepe myslelo pozitivne 🙂 http://www.tehotenstviaz.cz/index.php?strana&ka...

werinka1
7. zář 2011

@hexelucka No,my s tou kvalitou na tom moc dobře teda taky zrovna nebyli ☹ Sice se oplodnilo všech 7 (2 odebrané byly nezralé) metodou ICSI, ale nevyvíjeli se jak měli. Takže vybrali 2 nejlepší (7 a 9-ti buněčné) a ty mi tam 3 den uložili 🙂 Vůbec sem jim nedávala žádnou šanci. Vůbec. Jak já byla vedle když jsem zkusila 12 den test a // 🙂 Bohužel to nakonec vzdali, ale dr. mě chtěl podpořit a tak mi řekl, že to není tragédie a důležité je, že jsem otěhotněla. Tak snad měl pravdu a zase se zadaří tentokrát s lepším koncem. 😉

werinka1
7. zář 2011

@kixi Jj, tenhle článeček jsem četla zrovna někdy minulý týden a moc mi to potěšilo 🙂

hexelucka
7. zář 2011

@werinka1 musíš těm svým embryjkům vždy věřit🙂)))já to konečně dokázala a bum se to povedlo také se chytlo jen jedno(obě byli 8 buněčné)a zbytek bohužel nic.Taktéž po 3 dnech kultivace☹ale to nevadí příště se opět chytne a nejlépe obě dvě🙂)))já byla trošku zklamaná že se chytlo jen jedno a pak jsem si říkala že dobře mi tak že jsem byla nevděčná a moc náročná ale to je taky moje hloupé uvažování☹a lékaři mají pravdu důležité je že jsme otěhotněli!!!!