Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

hexelucka
7. zář 2011

@kixi fíha tento článek se mi líbí já si to taky myslím prostě to tělo si řekne kdy už může🙂)))není hloupé🙂)))takže další pozitivní naděje🙂)))

werinka1
7. zář 2011

@hexelucka Teď už budu věřit že se povede, ale stejně to budou nervy. Taky si řikam že to mam za to, že jsem se rouhala. Měla jsem totiž neustále takovej strach že to nebude v pořádku že jsem si i chvilku řikala, že ty nervy snad za to ani nestojí a lepší je se na všechno vyprdnout. No a mam to..... Nám se chytli obě dvě, ale jedno bylo pozadu, nakonec to bohužel vzdali stejně obě ☹ Já si nedokážu představit jak to psychicky prostě zvládnu. Já byla fakt strašně napjatá, vystrašená, prostě neustále strach, že to neni ok.....možná že to bylo právě proto, že to nebylo ok.....

valinka30
7. zář 2011

@leeena_4 Je to těžké, ale naštěstí všechny máme ještě naději.

maximka33
7. zář 2011

@leeena_4 prosím tě, můžu se zeptat, proč jste museli na přerušení? nezlob se, asi nezvládnu přečíst celou diskuzi od doby, co jsem tu nebyla ( asi od července). díky.

maximka33
7. zář 2011

@lenka5731 ahoj, vítám tě u nás... v tom našem smutném tématku. aspoň tu nejsme sami... kolik let má tvoje dcerka?
@martinakl marti, taky ahoj, je mi to moc líto.. do Gennetu jsem taky chodila... a ten odběr choriových klků budu určitě absolovat při dalším těhu... držím palce, ať máte genetiku v pořádku, to by znamenalo, že to byla jen blbá náhoda!!!!

maximka33
7. zář 2011

jéé, co to tady čtu, že mv půjde na IVF? moc vám to přeju, určitě je to dobré rozhodnutí!!! a na dovolené bude fajn 🙂

hexelucka
7. zář 2011

@werinka1 zvládneme to uvidíš se podpoříme když bude potřeba!!!!Ono ti naši chlapi to maj takové jiné my ženské v tomto pořád panikaříme a bojíme se a hledáme problémy už dopředu....máme to v povaze bohužel☹Neboj se dobře do dopadne vidíš další plus chytli se obě i když to pak nedopadlo!!!!Taky se bojím i když machruju jak jsem odvážná ale uvnitř je pořád malinkatá dušička.....a neřešmě už to naše rouhání ju musíme se od toho všeho ted odpíchnout a jít dál.....boj je to dlouhý a náročný, ale nakonec bude vítězný🙂))

werinka1
7. zář 2011

@hexelucka Určitě bude. To dáme! 😉

martinakl
7. zář 2011

@maximka33 Ja nechodila do Gennetu. To riziko Edwardse zjistili na genetice v thomayerce, kde jsem i vcera byla na zakroku, tak si tam rovnou i odebrali vzorky. Na CVS jsem mela jit do screeningoveho centra v Modranech (dr. Brestak).

hexelucka
7. zář 2011

ach jo holky tak fakt musím počkat 6 týdnů povídal manžel že žádných 14 dní od mudr neslyšel☹jen jestli nekecá ach jo asi jsem já hluchá asi bych mimo lítní na gyndu měla jít i na ušní🙂)))

hexelucka
7. zář 2011

@werinka1 jasné!!!!!!!!🙂))

jane84
7. zář 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................35DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………..32DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)....................................................30DC
slunicko-luca (30 let, MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj).........................22DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová).............................................................................19DC
safea7 (32let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)............................................................15DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….……15DC
leeena_4 (28 let, UPT 8/2011, Mamavit)……………………………………………...14DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)..............................10DC
endie (25let, MA 3/2010).....................................................................................................5DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).........................................5DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)..............................................................................5DC

martinakl
7. zář 2011

@leeena_4 Vickrat za sebou dva problemy asi ne, ale my meli dva uplne ruzne, ktere spolu vubec nesouvisi, tak se bojim, co muze zase prijit ☹
Ach jo, zacinalo uz mi rust brisko, miminko uz melo 5cm a videla jsem, jak mrska ruckama a nozkama. ☹ ☹
Ale to tady spousta z vas zna ☹

jane84
7. zář 2011

Ahoj holky. Vítám nově příchozí. Snad tu v naší diskuzi přijdete na lepší myšlenky a najdete sílu pokračovat v boji za vytouženým štěstím. Omlouvám se, že už tolik nepřispívám, ale teď už moc nestíhám. Kdyby chtěl někdo zařadit do tabulky nebo v ní něco změnit, tak mi klidně pište buď do IP nebo pomocí toho @, abych věděla,že mi píšete. Nestíhám pročítat všechny příspěvky ☹ a byly doby, kdy jsem tu byla skoro pořád

marulinka
7. zář 2011

ahoj holky,zdravím vás zas po nějaký době 🙂
vítám nové tváře a přeji ať se brzy zadaří 😉
já dnes byla v poradně a sem otevřená na špičku prstu,tak sem zvědavá,kdy už to příjde-manžel má noční,přijíždí ráno a celý dopoledne spí.já musím vypravit holky do školky/školy,je to docela náročný.
v noci se často budím tvrdnutím břicha,bolestí kyčlí a sem docela nervózní,když nemám chlapa u sebe.. 😒
co vy ostatní holky v tabulce pode mnou? jahu si ještě celá??
a vám holky v tabulce spodní přeji,ať ste co nejdříve v tý horní 😉 😉

zandi78
7. zář 2011

@maximka33 aha...tak děkuji za info.uvidím jakým směrem se to bude ubírat. 🙂

kixi
8. zář 2011

Ahoj holky, tak je tu dalsi den 🙂 Dneska mam nejaky nafoukly podbrisek, docela me to vydesilo, snad to zase splaskne..ale rikam si ze jsem teprv 4 dny od posledni revize tak to s tim asi jeste souvisi...jinak se citim docela dobre, atb asi zabraly, bolesti me docela opousti...jak dlouho jste od revize krvacely? ja jeste porad, doufam, ze to nekdy skonci 😀

leeena_4
8. zář 2011

@maximka33 jojo, můžeš, samozřejmě. Ve 13tt nám na screeningu zjistili z odběrů klků downa a z utz i špatné srdíčko miminka. Měla jsem podle krve a utz pravděpodobnost 1:2 a bohužel se to potvrdilo.
@martinakl co přesně jste měli? Ono u vývojových vad to většinou není jen jedna věc. My taky měly downa a špatné srdce - ony ty vývojovévady jsou většinou ještě s něčím. Taky mi začalo růst bříško. Týden jsem nosila těhotenské oblečení, už jsme i měli od doktora tip na pohlaví :-/. Je to těžké, ale tyhle myšlenky časem hodně vymizí 😉.

martinakl
8. zář 2011

@leeena_4 ahoj, nejspis Edwardsuv syndrom, ale jeste to neni jisty. Vzorky jsou na genetice. Treba jsem potratila z jineh duvodu. Sla jsem na odber klku na prelomu 14. a 15. tydne, ale na UZ se zjistilo, ze miminko uz nezije. Tak ted se jen zjisti, jestli to bylo kvuli tomu syndromu. Ale pry je to dost pravdepodobne.

leeena_4
8. zář 2011

@martinakl no, to naše miminko ten poslední týden před NT screeningem taky přestalo trochu růst a genetička nám říkala, že s největší pravděpodobností bych ho potratila. Měli nejdřív podezření právě na Edwardse, taky 1:2, ale pak se z klků potvrdil Down. Ty musíš čekat na histologii po zákroku, viď? Já čekám jako na trní na zprávu z genetiky, jestli je to dědičné, nebo ne. Prý na 97% ne, ale pravděpodobnostem už po posledních zkušenostech moc nevěřím.

lenka5731
8. zář 2011

Holky, a kdy máte mít výsledky z genetiky a jak se k vám dostanou, přes vašeho doktora? teda asi hlavně @martinakl Já jsem zvědavá, co to bude u nás, pokud se něco zjistí 😒 Teď jsem četla na netu o ES a je to hrozné ☹

kixi
8. zář 2011

Ja jdu pro vysledky z histologie 19.9 - budu taky nervozni..netusim co se tam muzu dozvedet...

lenka5731
8. zář 2011

@leeena_4
@lenka5731
jak tak čtu, tak jsme na tom dost podobně

Holky, nechci se zeptat nějak nevhodně, ale bylo u vás na UTZ až do toho NT vše v pořádku? Jak se dr. zdál UTZ při NT?

Já jsem měla hodně problémové těhotenství, krvácení, velké bolesti, takže jsem měla hodně ultrazvuků, jak u mého doktora, tak v nemocnici na ambulanci a i na porodnici a nikdo nic nepoznal! Tedy mému dr. se to v 8tt nezdálo, ale v nemocnici zase tu pochybnost rozptýlili ... Přitom podle NT mělo miminko poloviční srdeční frekvenci, vážně poškozený mozek, nepravidelnou hlavičku a spoustu dalších věcí, které jsem viděla i já! Já už jednu zdravou dceru mám a pamatuju si, jak vypadá utz při NT se zdravým dítětem ... Hlava mi nebere, jaktože to neviděli dřív, třeba v 10+4, když jsem byla u nás v nemocnici. U vás bylo vše ok?

lenka5731
8. zář 2011

@kixi a kam si pro ně jdeš? do nemocnice? to ti řekli, že máš přijít v tenhle datum?

u nás se to seběhlo tak rychle .... 30.8. odpoledne bylo u mého doktora údajně vše ok, 31.8. ráno na NT bylo vše špatně a doporučení na revizi, 1.9. dopoledne už jsem byla na zákroku ☹ přitom paradoxně můj doktor na to NT vůbec neposílá, šla jsem na to ze svojí vlastní iniciativy.

kixi
8. zář 2011

@lenka5731 ja mela na papiru z nemocnice napsano, ze se mam objednat na prohlidku ke svemu lekari a zaroven do nemocnice na vysledky histologie, ktere budou za tech 14 dni od zakroku. Takze jsem se objednala a dali me termin 19.9. ale vubec nevim co od toho cekat :(

lenka5731
8. zář 2011

takže mě jímá hrůza, kdybych nebyla sama aktivní, tak kdy by se to vlastně zjistilo .... 😖

lichtakova
8. zář 2011

@marulinka nazdar maru, tak to už s eto asi blíží, u mě zatím nic, zítra mám poslední ko na gyndě a pak už v motole, tak jsme taky zvědavá, kdy to bude 🙂

leeena_4
8. zář 2011

@lenka5731 mě od začátku všichni říkali, jak je to bezproblémové těhotenství. Neměla jsem žádné příznaky, žádné nevolnosti, chutě, problém s pachy, nic. Na utz jsem byla za "celé" těhotenství 4x. 2x v CARu, na potvrzení že je plod v děloze a pak na srdíčko a u doktora v 9 a 12tt, všechno v pořádku, plod normálně veliký, moč v pořádku, krev taky. Čekáte zdravé miminko maminko. Takový byl závěr lékařů. A na NT se na mě divně tvářila už recepční. Doktorka skoro nemluvila. To mě vyděsilo, protože všichni mi říkali, jak je to super, že doktorka hodně mluví o miminku a popisuje ho. Na začátku řekla, že změří délku miminka, řekla mi jí, ale na můj podiv, že už má 6cm mi neodpověděla. Měřila kolem dokola šíjové projasnění, které bylo moc - přes 4mm, má být do 2. Pak další zásek u poslouchání srdíčka a měření tepen. Jedna šla obráceně, jak jsem se dozvěděla později. Jen pak suše řekla, že pohlaví nevidí a že nohy a ruce jsou v pořádku, stejně jako močák. To bylo asi jediné. Tvářila se čím dál tím hůř a mě to začalo docházet, že je to hodně špatné. Na koncec se se mnou loučila slovi, že se brzy uvidíme, až přijdu na screening se zdravým miminkem. To mě hodně povzbudilo a často si na tu větu vzpomenu. Už bych tam chtěla stát ve 13tt dalšího těhotenství a i když vím, že mě tam příště asi trefí, tak už si moc přeju, ať tam jsem a mám to za sebou a tentokrát uslyším, že screening je negativní.

lenka5731
8. zář 2011

@kixi díky za odpověď, no mě můj doktor, když mě v 8tt posílal do nemocnice s MA (nepotvrdilo se), říkal, ať přijdu na kontrolu po šestinedělí, do té doby že budu doma, ve zprávě z nemocnice je za 2 týdny kontrola u obv. gynekologa ... musím si to vytelefonovat ... ale potřebuju být doma na PN co nejdéle, fyzicky je mi sice celkem dobře, krvácím jen maličko, ale psychika je mnohem horší, navíc mám špatnou práci, ve 4:30 odjíždím z domu a vracím se v 17:30, po mateřské se mnou zaměstnavatel dost vydrbal a já to musím do další mateřské vydržet ☹

leeena_4
8. zář 2011

@kixi já jsem se včera ptala na to doktora a on říkal, že ta histologie je odebrání malé části tkáně plodu a dělají z toho vyšetření právě, zda neměl nějakou vývojovou vadu a prý z toho i poznají, jestli to bylo dědičné, nebo ne. My tohle vyšetření budeme mít vlastně dvaktrát, jednou z Gennetu na základě choriových klků se dělá tzv karyotyp - vyšetření genetické výbavy plodu a i se z toho pozná, zda případná vrozená vada byla jen náhodou, nebo je jeden z rodičů nositel. To samé pak udělají na histologii v nemocnici. Ale prý z těch choriových klků je to 100%. Já čekám na výsledky každým dnem. Ale prý v 97% to dědičné není, když je tam vývojová vada. Když tam není vývojová vada, tak moc nezjistí.