Pozitivní ovulační test 2x za cyklus, je to možný?
Stručné shrnutí
- Ovulační testy mohou ukazovat opakovaně výraznější čárky v průběhu jednoho cyklu, pokud je test příliš citlivý nebo reaguje na malé kolísání hormonů.
- Fyziologicky je ovulace dvakrát v krátkém časovém rozmezí považována za nepravděpodobnou, protože po ovulaci stoupající hladina progesteronu obvykle brání další ovulaci.
- Jako doplňkové postupy byly v diskuzi doporučeny měření bazální teploty a provedení těhotenského testu; v diskuzi také zástupce značky uvedl doplněk GS MimiStar na bázi inositolu, který podle něj zvýšil počet ovulací ve studiích.
Nejčastější otázky
Q: Proč mám pozitivní ovulační test více než jednou za cyklus?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že některé ovulační testy mohou být příliš citlivé a vykazovat tmavší čárky i mimo skutečný LH vrchol; navíc byla připomenuta fyziologická skutečnost, že vysoký progesteron po ovulaci zabraňuje další ovulaci v krátkém časovém rozmezí.
Q: Jak potvrdit, že pozitivní ovulační test skutečně znamená ovulaci?
A: Doporučené doplnění je měření bazální teploty, které po ovulaci vykazuje trvalý nárůst; v diskuzi byla měření bazálky uvedena jako způsob, jak "bude jasno".
Q: Může ovulační test ukázat těhotenství?
A: Ano, v diskuzi bylo uvedeno, že ovulační testy mohou někdy reagovat i na těhotenský hormon hCG, a několik diskutujících doporučilo provést těhotenský test pro ověření.
Q: Kdy dělat těhotenský test po pozitivním ovulačním testu nebo po nechráněném styku?
A: V diskuzi doporučovali buď udělat těhotenský test za cca 3 dny z čiré zvědavosti, nebo počkat až na zmeškanou menstruaci; diskutující také doporučovali použít velmi citlivý těhotenský test pro časné zjištění.
Q: Co je GS MimiStar a jak údajně pomáhá?
A: Reprezentant značky v diskuzi napsal, že GS MimiStar je novinka na bázi inositolu, která podle něj ve studiích zvýšila počet ovulací; v příspěvku byla zmíněna i soutěž o balíček GS MimiStar s ovulačními testy GS Ovultest.
Q: Jaký vliv měly volně zmíněné preparáty na cyklus?
A: Ve vlákně jedna uživatelka uvedla, že začala brát Femigard a že její poslední menstruace přišla 29. den cyklu; z diskuze však nevyplývá obecné klinické hodnocení účinnosti Femigardu.
Závěry z diskuze
Shoda
- Ovulační test může ukazovat pozitivní čárku i mimo skutečný LH vrchol, pokud je test citlivý.
- Měření bazální teploty bylo doporučeno jako užitečné doplnění k ovulačním testům.
- Doporučení provést těhotenský test při podezření na otěhotnění bylo opakovaně zmíněno.
Sporné názory
- Zda byl pozitivní ovulační test okolo 14. dne skutečným LH vrcholem, nebo falešnou reakcí testu, byla diskutována jako obě možnosti.
- Někteří uváděli, že ovulační test může detekovat těhotenství, zatímco jiní zdůrazňovali, že to není spolehlivá metoda pro těhotenské testování.
Otevřené otázky
- Kdy přesně nastala ovulace v konkrétním cyklu u diskutované osoby zůstalo nezodpovězené bez dalšího sledování (bazálka, krevní testy).
- Jak univerzálně účinné jsou doplňky na bázi inositolu (např. GS MimiStar) pro zvýšení počtu ovulací mimo výsledky prezentované výrobcem.
Zmíněné značky a firmy
GS MimiStar, GS Ovultest, Femigard, Modrykonik
Zmíněné produkty a metody
ovulační test, ovulační testy GS Ovultest, měření bazální teploty, těhotenský test, GS MimiStar (inositol), Femigard, inositol
Místa a osoby
žádné
myslím si, že ten 14DC pozitivní není, testovací musí být silnější než kontrolní. troufám si říct, že blíž k pozitivitě má ten z 22DC
Chtěla jsem měřit celý cyklus, ale nějak jsem se k tomu o víkendu nedostala, tak jsem dnes zkusila a překvapilo mě to 😀 uvidíme jak bude vypadat zítra 😉
Jinak je to asi špatně vyfocené, ale 14.DC i 22.DC jsou stejně silné jako testovací čárka.... 🙂
@marcza Ovulace dvakrát za cyklus v takovém časovém rozptylu není reálná - pokud by se 14. den jednalo o ovulaci, už by teď byla vysoká hladina progesteronu, který by další ovulaci zabránil. Druhá věc je, že ty testy na Tebe mohou být moc citlivé. Pak mohou být tmavší několikrát v cyklu.
Hmmmmm.... tak to jsem zvědavá co z toho bude... ☹ každopádně děkuju všem za odpověď 😉
a nejsi už náhodou v tom ? Někde jsem tady četla, že to jedna holčina použila místo těhu testu a právě se ji stalo něco podobného jako tobě a byla 🙂
Ani jeden z nich není pozitivní, takže buď to bylo kolem 20 DC nebo teprve bude...
@stepankakv Jestli máš pravdu, tak máš u mě flašku!! 😀 něčeho nealkoholického, samozřejmě..... :D :D
@stepankakv Zkusím ráno.... chtěla jsem si ho udělat až bude MS za dveřma abych nebyla zklamaná.... :-/ ale dala jsi mi takovou naději 🙂 děkuju...
@marcza No, on může i ovu test ukázat těhotenství... Takže zkus TT a uvidíš... Kdyžtak nějaký hodně citlivý, na tom už by mohl být dušík... Ale taky nemusí, spousta těhu skončí s první mentruací, takže počkej do MS a uvidíš...
Jinak já na ovu testy nevěřím, já si vždy jen měřila bazálku...
@marcza JASNÝ 🙂 az ráno bude maximálně mini dusík 🙂 držím palce a dej vědět ;)
Ahoj,
reprezentuji značku GS MimiStar. Jedná se o novinku na podporu otěhotnění. Tento přípravek je na bázi inositolu, látky, která má pozitivní vliv na ovulaci. Na tuto látku proběhlo mnoho klinických studií a všechny potvrdili, že se po jeho užití zvýšil počet ovulací u žen. Vyzkoušejte a ověřte si, že přípravek opravdu funguje pomocí ovulačních testů.
Shodou okolností nám nyní probíhá soutěž o balíček GS MimiStar + ovulační testy GS Ovultest. Budu moc ráda, když se zapojíte https://www.modrykonik.cz/forum/volne-diskuze/soutez-s-gs-mimistar/
Ještě nijak... dnes jsem ráno trošku zaspala, takže ho snad stihnu zítra 😀 stejně se bojím že je ještě brzy a nemusí se ukázat i kdyby tam miminko bylo a budu zbytečně zklamaná... ☹
Holky děkuju že jste na mě myslely... moc se tady na Koňovi nevyznám, takže ani nevím že jste se ptaly na konec příběhu 😀 omlouvám se. Nyní jsem už 11+6 tt, takže to z těhle ovul.testů asi nebylo, ale přišlo to pár dní potom 😉 Děkuju všem za podporu :-*


Tak to hodně štěsti,já dělám testy druhý měsíc,takže nejsem moc moudrá,ale neměla by být čárka jedna jako druhá ?Já měla minulý měsíc krásné a tento také,ale už 10 den,což je dost brzo,takže také nevím.A spíš mi to přijde na 22 dc.Jak Tě napadlo měřit znovu ?