Prázdniny 2012 aneb začátek cesty za potomkem

koolombina
6. črc 2012

Ahoj holky, domluvili jsme se s manželem, že do toho půjdeme a já už hrozně těším. Je nás tu víc, kdo začínáme v létě? My už měli zkušebku v červnu, ale příležitostí moc nebylo...teď už sem si spočítala plodné dny tak uvidíme.

medria
13. črc 2012

@valea gratulace 😉 druhá čárka tam bezesporu je !!!! ta držím pěsti, ať vše dobře dopadne a můžeš dát manželovi k výročí ten nejkrásnější dárek 🙂

ddanda
13. črc 2012

@valea no jo, je tam!!!!! 🙂

ddanda
13. črc 2012

@sabisek no já jsem si taky představovala že budu dělat aerobic normálně tak třeba do 3,4 měsíce, ale ja jsem se minulý cyklus poctivě snažili a nchtěla jsem nechat nic náhodě, tak jsem radši cvičit nechodila, abych byla v naprostém klídku a mělo mimčo šanci přijít. Ale asi je to tím, že už to tak moc chceme, tak slevuji ze svých předsevzetí. Jinak bych to spíš prodiskutovala s lékařem. Taky bych chtěla cvičit v těhu, ale zase si nechci pak něco vyčítat a už jsem ve věku, že každé čekání navíc je pro mně nepřijatelné 😉

valea
13. črc 2012

@ddanda
@medria
Holky díky, zítra zkusím další test a uvidí se.

@sabisek naprosto chápu tvé obavy, asi bych intenzivnější sport moc neprovozovala. Kdyžtak bych zařadila něco klidnějšího, jógu nebo pilates.

sabisek
13. črc 2012

@ddanda Diky, asi to necham jen na chuzi. Mas pravdu, nechci nic riskovat. Jen si rikam, kdyz se to nepovede hnedka a ja jako blb budu vse omezovat na nic... ☹ POradim se s doktorem, je rozumny a vzdy dobre poradil.

ddanda
13. črc 2012

@sabisek jj, souhlasím s @valea, běhání asi není dobrý.

ddanda
13. črc 2012

@sabisek to bude asi nejlepší. Ale taková rychlá chůze by ti třeba neměla ublížit. Ale asi záleží na každém jedinci. To ti řekne doktor nejlíp.

sabisek
13. črc 2012

Diky holky....

a.n.e.t.t
13. črc 2012

@sabisek o sportování v těhotenství jsem si něco málo četlo, prý že ta žena, která má dobrou fyzičku, sportuje často, hodně atd., tak může sporotvat i nadále, jen to omezit, ale naopak když někdo sportuje občas, spíš míň, tak by měla přestat úplně. Já třeba chodím na zumbu, ale moc fyzičky nemám, chodím jendou týdně, někdy i míň 😅 , tak až zjistím těhotenství, tak přestanu.

ddanda
13. črc 2012

@a.n.e.t.t no ona zumba ani není doporučovaná v těhotenství.

medria
13. črc 2012

no já si taky myslím, že to běhání není dobrý nápad 😉 kolegyně z práce když zjistila, že je těhotná, tak chodila s manželem do tanečních a říkala, že hned od začátku musela přestat tančit rychlé tance a ty, u který se moc skáče takže v těhu je určitě lepší něco klidovějšího. zkus třeba pilates, zdá se to jako sranda, ale pokud se cvičí opravdu poctivě a tak jak má, tak je to makačka 😉

jinak pokud není žena náchylná na záněty, tak se myslím doporučuje také plavání, později je i spešl těhu, které si všechny kamarádky moc chválily 🙂

a.n.e.t.t
13. črc 2012

@ddanda já vím, já si totiž hledala právě zumba a těhotenství a dočetla jsem se, že je to jakoby moc "divoký", že se dost skáče nebo jak to napsat a ty otřesy můžou způsobit i potrat 😕

medria
13. črc 2012

@a.n.e.t.t přesně tak

a.n.e.t.t
13. črc 2012

Holky, vy některá pijete kontryhelový čaj? Já jsem o něm jen slyšela a teď jsem i četla a prý je to na zvýšení sliznice, a tím mě napadlo, že já mívám velmi slabou MS, takže mám asi i nízkou sliznici, takže nevím, jak se mi tam usídlí vajíčko, jestli to teď dostanu, tak si ho určitě koupím.

axonka
13. črc 2012

Ahoj holky rada bych se k vam pridala. Ve stredu jsem byla bohuzel na kyretazi pro zamlkle tehotenstvi takze misto 11+2 jsem momentalne zase snazi se ☹ . Dle pana dr.muzeme s nasim snazenim zase zacit po prvni MS coz vychazi na zari, tak doufam, ze z nasi zarijove dovolene se uz vratime tri 😉

medria
13. črc 2012

@a.n.e.t.t může to být tak jak píšeš, ten kontryhel se píše právě, aby sliznice pěkně narostla, což usnadňuje zahnízdění vajíčka, takže pokud máš slabou MS může to být tím. Kontryhelem určitě nic nezkazíš 😉

medria
13. črc 2012

@axonka ahoj, tak to mě moc mrzí ☹

napodruhé to určitě vyjde 😉 budu držet palce

ddanda
13. črc 2012

@axonka to je škoda, tak na dovče to třeba vyjde 😉

a.n.e.t.t
13. črc 2012

@axonka vítej 🙂 , mrzí mě to, že to takhle dopadlo ☹ , ale příště to bude určitě v pořádku, hodně štěstí 🙂

nikola_svobodova
13. črc 2012

@valea Vidím jí 🙂 Budu držet palce 🙂

@a.n.e.t.t
@ddanda Díky holky 🙂 trochu jste mě uklidnily 🙂 S přítelem už bydlíme ve společném bytě 2 roky a oba už máme nějaký roky odpracovaný 🙂 Ráda bych do svých 30 stihla dvě děti s dvou až čtyř letým odstupem.. 🙂 Tak uvidíme jak to půjde 🙂

saurer
13. črc 2012

ahoj holky, tak už se to tak stalo, že spadám do vaší diskuze také já 🙂 kolem mě jsou téměř všechny kamarádky vdané a pomalu se začíná i plodit a rodit 🙂 i my s manželem nejsme výjimkou a tak jsme si řekli, že už by byl čas i pro nás 🙂
prášky jsem sice přestala brát už v dubnu, ale bohužel MS jsem měla jenom jednou před měsíci a od té doby nic. Doktor mi řekl, ať čekám, takže čekám 🙂 bez ní se asi // nedočkám, ale ráda bych s Vámi to moje (naše) čekání prožila ;)

sabisek
13. črc 2012

@a.n.e.t.t Dekuji. Ja jak zjistim tehotenstvi, tak to take planuji vyrazne omezit, ale myslela jsem pri snazenicku, aby to nejak neuskodilo. Radeji jsem vsak dneska dala 15 minutek mirneho behu a 15 minut chuze. Uvidime... 🙂

sabisek
13. črc 2012

@axonka Jsem si jista, ze z dovolene prijedete 3! Drz se. 🙂

sabisek
13. črc 2012

@saurer Ja jsem vysadila HA pred 4 roky, ze zdravornich duvodu a asi rok mi trvalo, nez se me cyklus upravil (2 mesice a nic, vyvolavacky 3x), ted ale mrska slape jako hodinky. Dej tomu cas. 😉

saurer
13. črc 2012

@sabisek Já si myslím, že to nic vážného nebude. Hodně se teď toho dá vyřešit 🙂 aspoň v to doufám, moje mamka měla úplně stejný problém a teď jsme tři sourozenci a jak pěkně velcí 🙂
Beru to v klidu...ale... 🙂)

sabisek
13. črc 2012

@saurer Super pristup, ja se take uklidnuji svagrovou - ta mela behem 5 let 8 otehotneni, z kterych nakonec prisli na svet 3 uzasne deti! Ja si rikam, ze kdyz priroda nechce, asi je tam duvod a mozna je to tak i lepsi.

jane_s
13. črc 2012

@axonka ahojkyyyyy..neboj se..ono to vyjde..drzim moc pesticky😉 priste uz to klapne..to je tutovka😉

axonka
13. črc 2012

@jane_s
@sabisek
@a.n.e.t.t
@ddanda
@medria Ahoj holky, moc dekuji za podporu. Vyslo uplne napoprve, az jsme se tomu s manzou divili 😅 . Ale uz pri prvni kontrole se dr.neco nezdalo, ale byl pozitivne naladen, ve stredu v noci me probudilo silne krvaceni a uz jsem vedela, ze je vsechno spatne, ale ta cesta do nemocnice a pak na sal byla fakt hrozna, to nikomu nepreju.... Doufam, ze napodruhe to vyjde, naplanuju zarijovou dovcu presne na ovulaci a manzela strham 😉 😉 Doufam, ze se tim potratem muj cyklus nerozhaze a vse bude slapat tak jak pred tim..... Vam vsem take drzim palce k brzkemu otehotneni 🙂

petulinda75
13. črc 2012

Ahojky. Tak já bych se taky přidala. Mám doma jednu čtrnáctiletou slečnu a chtěli bychom druhé. Vysadila jsem antikoncepci v říjnu a v prosinci otěhotněla. Ale bohužel v únoru jsem prodělala zamlklé těhotenství. Původně jsme se chtěli začít snažit na dovolené v srpnu. Ale dneska jsme už tomu dali volnou cestu 😀 . Tak jsem moc zvědavá. Je mi 37 let. Tak jenom doufám, že když se to povede, tak už to bude dobré až do konce. Tlačí mně čas, ty roky nějak ubíhaj 🙂 . Mějte se všichni krásně a všem Vám moc držím palečky, aby to všechno vyšlo. Krásné a úspěšné léto 🙂

jane_s
14. črc 2012

@axonka moc moc dekujene a Tobe taky hrozne moc stesticka..museli jste si zazit svoje..asi to nebylo vubec jednoduche.. ale ted uz to vyjde a bude v naprostem poradku uvidis..jsme tady na tom vsechny stejne a verim ze to vsem tady dobre dopadne😉