Problém s druhým otěhotněním

aalleenn
15. srp 2016

ahoj, snažíme se o druhátko, už skoro půl roku, a nějak se nedaří. Malému je teď rok a půl a to se nám zadařilo "napoprvé" proto se mi ten půlrok zdá dlouho 🙂 Stále 2x denně kojím odpo a večer, myslíte že to může bránit otěhotnění? nebo měly jste s druhým taky problémy, ikdyž první klaplo hned, a jak jste to řešily? Myslíte že by bylo dobré to už řešit na gyn, třeba alespoň jestli mám vůbec ovu, dík za názory

bielanevesta
15. srp 2016

@aalleenn tento problém sa kedysi týkal aj mňa a ver, že čakačka 1/2 roka ešte nič nie je. Ale tú nedočkavosť, obavy atď viem dokonale pochopiť. 😉
Vtedy, ešte na začiatku sa u mňa rok po pôrode riešila absencia MS a neskôr sa zistilo, že vôbec neovulujem. Bol mi nasadený clostilbegyt a 3/4 po začiatku snaženia som bola tehu. Vtedy to ale nedopadlo dobre.
Chcem tým povedať to, že aj keď ešte neubehol rok snaženia, ktorý sa väčšinou doporučuje, nič neskazíš tým, ak dr spomenieš, aby ti skontroloval, či máš ovuláciu.
Ale teraz kamarátke aj napriek pravidelnej MS a ovuláci prišli na inú príčinu, prečo už roky nemôže otehotnieť. Vyšli jej veľmi zlé výsledky štítnej žľazy.
Inak u mňa k súčasnému tehu pomohlo až to, keď som sa hodila do psychickej pohody. Ale sama dobre viem, že proste prestať na TO len tak myslieť, je skoro nemožné.
Držím päste

emysicka
22. srp 2016

Tak já se přidám, jsem na tom jako Vy. Taky se snažíme o druhé. První jsme měli na první pokus. Druhé bylo taky na první pokus, ale hned první měsíc jsem o to přišla. No a od prvního MC od potratu je to 3 měsíce a stále nic :( ... no co nevzdávám se 🙂 ... Já myslím že to chce vytrvat a snad se nám i Vám brzy zadaří 🙂 ... Jinak na gyndě jsem byla, tam mi řekla, že se máme snažit dál, ale já si myslím, že pokud nám to nebude trvat déle jako rok, tak to stejně řešit nebudou. Pokud si chcete zkrátit dobu čekání na mimi, tak klidně písněte, můžeme pokecat, ten náš šmoula má taky rok a půl 🙂 🙂 🙂

mrskato
22. srp 2016

@emysicka my měli uplně stejný scénář, dcerka před 5ti lety šla ricpic, v srpnu lonského roku jsem otěhotněla na poprvé, v září jsem potratila a v prosinci jsem otěhotněla znovu, chce to dát tělu čas, po potratu jsem měla tedy dost krátké cykly (po 21 dnech), na úpravu cyklu jsem začala pít kontryhelový čaj a ejhle, MS už nepřišla. Moc držím palce, zkuste třeba jen ten kontryhel, já s ním měla opravdu dobré zkušenosti už dříve, pila jsem ho vždy při silné MS, moc mi pomáhal. Doporučuji nasbírat na loukách u lesa nebo koupit sypaný, těm pytlíkovejm moc nevěřím a mají divnou pachuť...

emysicka
22. srp 2016

@mrskato díky za radu, čaj jsem si dnes koupila tak snad pomůže, cyklus mám právě nepravidelný. Ale všude říkají že se má pít jen do ovulace že ? Tak přemýšlím, že koupím ovulační testy projistotu 🙂

silvie15
22. srp 2016

Ano i já ho piju. Všude doporučují jen do ovulace. 🙂 Já ji měla včera tak jsem zvědavá co bude. Kontryhelový čaj piju zatím jen měsíc, ale musím říct že takový děložní hlen jsem ještě neměla a byla i docela bolestivěší. 🙂 :D

mrskato
22. srp 2016

@emysicka jako doporucuje se pit do ovulace kvuli moznemu otehotneni,pro srovnani cyklu se pije cely cyklus.Osobne si myslim,ze kontryhel v pripadnem těhotenství neuskodi.

emysicka
27. srp 2016

Děkuji za rady. Kontryhel jsem koupila a snad pomuze 🙂 🙂

aalleenn
autor
28. srp 2016

taky jsem pořídila, tak budeme doufat 🙂 a začíná se to pít 1DC?

silvie15
28. srp 2016

Ano. První DC až do ovulace pokud ho chceš pít kvůli otěhotnění. Celý cyklus se pije pokud chceš srovnat cyklus. 🙂

jitulka23
28. srp 2016

Ahoj holky,my to máme taky tak.první bylo hned a ted chceme druhý a nedaří se.

silvie15
28. srp 2016

My se snažíme teda o první a zatím nám to teda nejde. ☹

salenas
28. srp 2016

zkuste kontryhel, maliník a kotvičník, kontryhel i maliník jen do ovu, hodně holek pije gynex a chválí ho a nějaké vitamínky s inositolem, stonoucí se stébla chytá, taky to tak mám

alubif
28. srp 2016

Může to být i kojením - zvyšuje prolaktin a ten brání ovulaci. Podrobně viz google hyperprolaktinemie.

silvie15
28. srp 2016

@salenas ahoj. Tak kdy jdeš na krev? My jsme se s mužem dohodli ze ve středu půjdeme k doktorovi. Nechám se vyšetřit jestli třeba uvidí zda se nám teď povedlo a když ne tak si hned necháme udělat vyšetření a začneme hledat příčinu. 🙂

salenas
28. srp 2016

@silvie15 ve středu, uf uf uf

silvie15
28. srp 2016

@salenas fakt? My chceme ve středu po práci jít taky. Páč to je jediný den kdy to stíháme 😀 Budeme vám držet palce. 🙂

salenas
28. srp 2016

@silvie15 jdu ráno a v jednu snad budou výsledky

silvie15
28. srp 2016

Tak pak napiš. 🙂 Já mám přes den školení a chlap bude ráno po 32práce spát tak jdeme až odpoledne.

ester_ka
29. srp 2016

ahoj holky, taky čekáme na druhátko, teda ne moc dlouho, ale první mimi se povedlo za 7 měsíců nechránění se, druhé těhu bylo teď v červnu/červenci mimoděložní, tak snad už bude vše ok...

marenka1986
30. srp 2016

ahoj holky, take se pokousime "uz" ctvrty mesic o druhe a zatim bez uspechu. Do dnesniho dne jsem mela 6 dni zpozdeni, tak jsem se pomalu radovala a ejhle mrcha rano prisla. Jak pisete o tom kontryhelovem caji, take mi pri prvnim otehotneni hodne pomohl. Nevite jestli se muze pit i pri kojeni? Jeste porad kojim prvniho syna (2x denne si pricucne).

emysicka
31. srp 2016

@silvie15 Taky jsem zvědavá jestli se Vám povedlo, přeji hodně štěstí a dejte vědět 🙂 ...

aalleenn
autor
2. zář 2016

@marenka1986 já prcka nakonec odstavila, naštěstí to proběhlo v klidu, a budu doufat, že to na ty naše neúspěchy mělo vliv a už se konečně zadaří 🙂 kontryhel začnu příští cyklus, jestli teda bude třeba 🙂 🙂

marenka1986
3. zář 2016

@aalleenn tak drzim palce! Ja zatim prcka odstavovat nechci, preci jen ma 10 mesicu. Spis mi ale pripada, ze se odstavuje sam. Pokud mu prso vylozene nenacpu, tak po nem ani neprahne a kolikrat ho ani nechce. V noci mu moje mliko nestaci a chce sunar, tak si myslim, ze se za chvili nebude delat zadne. Nicmene jsem kontryhel zacala pit a docetla se, ze zastavuje laktaci... Jestli se tento cyklus zadari, bude mit za me kontryhel uz druhe vyznamne plus ☺️

emysicka
19. zář 2016

@mrskato chtěla jsem Vám poděkovat za radu s kontrzhelovým čajem. Blíží se MC a na testíkách už je krásně vidět duch 🙂 .... teď jen budu doufat, že bude vše OK

mrskato
19. zář 2016

@emysicka ještě nebudu gratulovat, ale je to super zpráva 🙂 přeji, at vše dobře dopadne, dospějte do zdárného konce jako já, mě tu teď ječí týdenní miminko 🙂

emysicka
19. zář 2016

@mrskato jeee gratuluji 🙂 ... a dekuji 🙂

k.chilli
13. říj 2016

Ahoj holky,take se snazime 4 Mesice o druhatko,ted jsem mela 6dni zpozdeni a cela natesena jsem cekalajak objevim ty // a ono nic a dnes jsem to dostala ☹ hlavne uz me tlaci cas kvuli Rp,jelikoz mi skoncila pracovni smlouva ☹
Mate nejake rady?koupila jsem si pytlikovej kontryhylovej caj,ale jak ctu,tak sypanej je asi lepsi co?

marenka1986
25. říj 2016

@k.chilli ahoj, snazim se 6.mesic a vcera jsem to take dostala 😕 piji poctive sypany kontr. caj druhy cyklus. Kdyz nic jineho, tak aspon krasne srovnal cyklus na 28 dni. Pomohl mi pri prvnim otehotneni, tak mu jeste davam sanci. Jeste se doporucuje grepovy dzus pred ovulaci a po ni pak jist ananas. Tak to tento cyklus vyzkousim. Drzim palce, at je tento mesic uspesny.

bledulka84
25. říj 2016

My se o druhe snazime pres rok, mala ma dva roky, mezitim dva potraty do 8 tt a od dubna nic, uz to ani neresim, az prcek prijde, prijde... kdybych to resila, tak uz by to bylo celkem na palici, takze neřeším a ziju ☺

efijil
25. říj 2016

Ahojky, i máme stejný problém. První miminko nám šlo téměř hned, stačilo 7 měsíců a my jsme se radovali z //. A nyní? Už toho budou téměř dva roky, co se snažíme o miminko a stále nic. Mám za sebou potrat, vyzkoušené mám snad všechny možné a nemožné podpůrné prostředky, cvičení, úpravy jídelníčku, které by mohly vliv na otěhotnění a nic :( Bohužel nic! Jsem z toho zdrcená a stále věřím tomu, že Vánoce jsou časem zázraků a splněných přání 🙂 Hodně štěstí a držte se!