Provera. Máte s ní zkušenosti?

belucie
6. lis 2006

Holky, brala jste některá tento lék na srovnání MS? Píší tam, že se nemá brát v těhotenství a doktor mi ho napsal, přestože ví, že se snažím otěhotnět...díky

andu
12. kvě 2008

Ahojte, holky, je-li tady ještě některá 😉
Potřebovala bych poradit, neb chybka mi došla až, když jsem došla od doktora, který mi dnes napsal proveru od 15. DC☹

Problém je v tom, že jsem zmatená a vlastně se nejsem jistá, co mám počítat za první DC, protože:
1. MS po vysazení mi MS přišla po 28 dnech
2. cyklus po 35
a ve 3. se to pokazilo - po 14 dnech jsem začala hodně špinit, skoro až krvácet, za 14 dní zase atd. Naposled jsem špinila 5.5., ale to teoreticky měl být 1. den cyklu...Takže teď nevím, od kdy mám proveru začít brát...Jestli stále počítat od 1. MS po vysazení, nebo mám 5.5. brát jako špinění uprostřed cyklu ☹

Nevím, jestli jsem to popsala srozumitelně, ale rada by mi bodla 😉 Děěkuji moooc🙂

andu
17. čer 2008

Ehm, tak zkouším znova...😉 Teď beru Proveru 2. měsíc. S předchozím problémkem jsem si poradila... Ale zajímalo by mě, stalo se některé z vás, že jste při užívání Provery byly podrážděné?? Nafouklé břicho mě netrápí, ale zato protivná jsem od včerejška až se sama nestačím divit 😅 Raději jsem sama zalezlá v ložnici, abych na nikoho zbytečně neštěkala - přitom tohle se mi běžně nestává...Tak to přisuzuju Proveře 😀 Podpoříte mě v tom některá? 😉 😀

petka21
17. čer 2008

CAu Andu,no tak to sme asi dve 😀 Ja taky kdyz beru Proveru tak sem takova nevrla,az protivna,ale spis tak druhy az treti den brani,nekdy mam stavy breceni,hadani se s mojim kvuli kravine atd.ale to je asi tim ze se blizi ta mrcha tak ze jsem takova citliva a podrazdena,muj uz je zvykly,ted jdu na tu LAparku tak to budu urco taky podrazdena,narkoza je previt 😝

andu
17. čer 2008

Ahojky, Peti, no koukám, že jsme se o tom mohly pobavit u nás, ale nebudem holky trápit 😀 No tak to asi bude ono! Já ji dneska beru 5. den, tzn. mrcha se blíží, počítám cca za týden... Ale fakt mě to zaskočilo, měla jsem co dělat, abych netřískla do počítače, jak mě vytočilo, že nefunguje, jak já potřebuju 😀 No a můj drahouš se snaží to přecházet, ale raději jsem ho poslala k sobě do bytu - bude se tam stěhovat kamarádka, tak to tam musí pořádně uklidit 😉
Jojo a kdy přesně na tu laparku jdeš?? Psala jsi o tom datu? Jestli jo, nějak jsem to přehlédla...

zuzuza
17. čer 2008

Ahoj hplky, přidávám se k vám, já beru proveru teď druhý cyklus, teda budu druhý měsíc, min. cyklus poprvé, byl to děs, já jinak klidná, jsem sama se sebou nemohla vydržet, byl to děs, změny nálad, plačtivost, lítost, strašný vztek, vše z provery, pač předtím jsem toto neznala, chudák můj muž, byl hodně překvapený ze mě.....jinak ms se bere od prvního dne posledního cyklu, takže si myslím, že od toho špinění posledního v případě andu bych to tak viděla, já ji beru 17-26 dc, teď se mi ms dostavila až po 9 dnech po dobrání poslední pilulky, takže cyklus dlouhý 35 dní...hrůza. Proera sama o sobě asi ovu nevyvolá, vím, že pokud ovu nepřijde v cyklu do toho dne, než začnete proveru brát, tak pak už ne, pač provera blokuje ovu, v těhu se brát nesmí, ale pokud se otěhotní, tak se přestane brát a uškodit mimi by to nemělo. já mám pco, takže ms vůbec, ani po agolutinu injekci pořádně ne, jen tak 1 den, teď po proveře krásně už 7. den MS, takže konečně zabrala!

andu
17. čer 2008

No Zuzi, tak to jsme na tom úplně stejně - až jsem se sama sebe lekla 😀 Navíc, tím, že 1. měsíc braní se mi tohle nestalo😉 No já ji začala brát kvůli tomu, co jsem psala výše, měla jsem MS příliš často - tak teď to relativně zabralo, tak snad to vydrží i po vysazení... A ovu asi taky neprobíhá, ale těžko říct, neb Provera mi zvýšila BT, takže teď ani neměřím... Tak už jen ten příští měsíc a uvidíme, co dál 😉

zuzuza
17. čer 2008

andu, ta teplota u mě to stejné, od počátku braní provery kolem 37 až do ms, to asi den před příchodem poklesla, já tedy měřím bt, kdyby náhodou třeba ovu proběhla dříve🙂

andu
17. čer 2008

no já minulý měsíc měřila, ale ovu nepřišla a teplotka se ukázkově zvedla 2. den braní Provery, tak jsem si říkala, že asi počkám až ji doberu a pak zas poměřím a uvidíme! Hlavně doufám, že po vysazení se mi MS zas nebude objevovat co 14 dní...☹

petka21
17. čer 2008

Zuzuz ja ji beru 16.-25DC,ale mam i tak cykly 33-35dni des a jeste ktomu jen dva dny coz bez ni sem myvala i 5 dni takze nevim jestli mi je to kcemu.Jinak Provera tehu neublizi je to jako Utrogestan spis pomuze plod udrzet 😉

Bt uz taky nemerim,ovu mam jen diky Clostilu,sem i rada ze jdu na tu laparku abych vedela jestli treba nemma neco s vajecnikama kdyz ta mrcha tak blbne,uvidim no,snad nejsem uplne ucpana a nebudem muset podstoupit umely 😒

ivomal
17. čer 2008

Ahojky ,já beru Proveru 18 - 22 DC a teplota mi stoupne taky 2 den braní a vydrží nahoře až do MS. Beru to už třetí měsíc a už před 2 lety mi Provera pomohla srovnat cyklus a teď ji beru znovu, protože to zase začalo zlobit. Přibrala jsem,zkazila se mi pleť, ale nejsem moc náladová.

andu
18. čer 2008

Anoj Ivomal, tak to já zas nemám problém s pletí. Provera mi v podstatě krom náladovosti nedělá žádné problémy... Ještě jí přepisuju občasné mdloby, ale to je fakt jen jednou za čas. Ale doufám, že ty 3 měsíce, max půl roku budou stačit 😉

zuzuza
18. čer 2008

Holky, já žádný jiný problémy krom náladovosti taky nemám s proveriu, ale teda štve mě, že jako ms mám teď 7 dní, pak už od 17. dne zase ji začnu brát, tajkže to už ovu zase nebude a stimulant na vajíčka dostanu asi až v srpnu, takže ještě celý měsíc a něco vím, že se nezadaří:(, jinak doufám, že mě aspoň pomůže ten metformin. Jo a teda co musím říct, že mi fakt pomohla na tu ms, protože jak říkám, mívala jsem to po agolutinu tak 1 den, dneska je to už 7. den a ještě pořád krvácím, sice úplně slabě, ale fakt to tentokrát bylo o hodně silnější a to je potřeba, aby se mimi mělo případně kde zavrtat🙂, takže já bych zhodnotila, že zkušenost s ní mám zatím dobrou🙂.

andu
18. čer 2008

Zuzuzi, tak to jsme na tom s braním Provery podobně, koukám😉 Chybí mi ještě 4 dny a pak ještě 1 balení a jdu k panu ďurologovi na kontrolu... Takže vlastně taky v srpnu... Doufám, že mi Dr. na tu ovulaci taky něco napíše a pak bude konečně následovat to mimčo😉

zuzuza
18. čer 2008

Jojo andu jsme na tom stějně a dělal ti doktor už nějaké rozbory hormonů jak jsi na tom?

andu
18. čer 2008

no dělal mi akorát odběry na prolaktin, ale ten mám v normě... Jinak zatím nic. Ale myslím, že z té mé příliš časté MS poznal, co je zatím v nepořádku - netvoří se mi žluté tělísko, tak proto ta Provera. Jsem zvědavá, co vymyslíme v tom srpnu - ale pan Dr. je fajn, takže mu věřím 😉

Jinak s tou 7 denní MS. Já měla vždycky tak 3 max 4 dny, takže těch 7 dní mě teď zaskočilo, ale doufám, že to je dobře😉 Akorát mě štve, že jsem před tím asi ještě 2 dny špinila☹ Snad se to ale opravdu upraví 😉

zuzuza
18. čer 2008

No určitě se to opraví!!To je dobré, když máš jen jeden problém s tím tělískem a dá se to léčit, to já má celoz řadu těch problémů...vaječníky obalené cukrem, cysty na nich, nechodící ms, anovulace, vysoký lh faktor a testosteron....no nazývá se to pco a je to bráno jako neplodnost, ale dá se to řešit, právě hormonama a pak umělým oplodněním, ale to doufám, že do té doby se zadaří🙂

ivomal
18. čer 2008

Ahoj holky, mě dr. taky říkal, že Proverou to budeme řešit dočasně na srovnání cyklu tak 3 - 6 měsíců a pak (3 měsíce) mám přijít a budeme řešit dál. Tak jsem zvědavá. Tři měsíce za mnou, tak ho asi příští měsíc navšívím a uvidíme, co mi poví. Teď jsem 4 DPO dle FF, 25 den cyklu. Takže příští týden by měla dorazit MS, nebo se třeba stane zázrak 😀 . Mě se cyklus zkracuje, první byl 40 dní, druhý 35 a teď počítám že tak 30 - 32 dní.

zuzuza
18. čer 2008

Ivomal, to se ti zkracuje ten cyklus tou proverou? Já ho teda ted první měsíc užívání měla 35 dní, no hrůza, tak třeba se to taky upraví, ted začínám zase pít kontryhelový čaj, tak třeba sliznice ještě víc naroste, moc bych ti příla aby ms vůbec nedorazila, já jsem už taky testovala ted když po 9 dnech nepřicházela, ale pak teploty klesly a byla tu a konečně pořádná po několika letech juchuchu.

ivomal
19. čer 2008

Zuzuzo, uvažuji, že začnu pít ten kontryhel...Femík beru už druhé balení a mám z něj velmi dobrý pocit, mám dojem, že cyklus se zkrátil i díky němu. Jinak dneska jsem 26 DC a ráno mě bolelo v podbřišku a začala jsem špinit. Teplota doooole. To by byl gool, kdyby to byla zítra MS, takhle krátký cyklus jsem v životě neméla. Přikládám mou křivku pro pobavení. Jinak, já se stále učím, je to teprve moje třetí křivka.

http://www.fertilityfriend.com/home/1fc29f

zuzuza
19. čer 2008

Ty jo pšknš ta teplotka skáče, myslíš, že byla ovu? Já se v tom taky moc nevyznám, právě jsi mi připomněla, že si musím jít slít kontryhel, kterej už se tam asi deset minut luhuje🙂

ivomal
19. čer 2008

Já ti nevím, podle FF jo, ale podle mě byla dřív. Tenhle cyklus je poněkud rozeskákaný, já se stále učím v BT číst, snad to někdy pochopím. Chtěla jsem se zeptat, je ten kontryhelový čaj pitelný? Jak to chutná?

zuzuza
20. čer 2008

Jasně ivomal, ten kontryhel je fakt pitelný, mě i celkem chutná, ale kup si raději asi sypaný, ten je podle mě lepší a myslím, že i účinnější než ten sáčcích, ale nevím, fakt je dobrý, já na to teď trochu zapomínám, puiju ho jedenkrát denně,ale musím začít dvakrát a jsem zvědavá, snyd se mi cyklus po tom taky zkrátí, pač tento poslední s proverou 35 dní je fakt dost. Já teda podle těch teplot taky bych asi moc nevěřila, že by byla ovu, musí se k tomu ještě hlídat asi další věci jako ten bílkový hlen bolesti při ovu, si myslím teda já🙂

ivomal
20. čer 2008

No, mám to nějaký divoký...dneska mám normálně rozjetou MS, ale teplota stoupla..., koukala jsem na jiné grafy i ty moje předcházející a vždycky jde teplota dolů. Je to fakt divné, cyklus pouze o 25 dnech. Příští týden přepadnu doktora, však uvidíme co on na to. Zítra jedeme s manžou na nákup, tak si koupím kontryhel i maliník...Tedy, jí normálně na čajích bylinkových ujíždím, skoro denně si vařím mateřídoušku, ale jen pro to, že mi prostě chutná a voní, občas ještě lípu. Ono se to řekne, hlídej hlen, ale když on si dělá co chce.... a bolesti při ovu jsem nikdy neměla, pořád se učím. 😀 To máš dobrý, že to poznáš, alespoň takhle. Ještě že už je pátek, za chvíli zdrhnu domů, asi tak za dvě hoďky... 😎 😀 🙂

zuzuza
20. čer 2008

No heleď Ivomal, s tím maliníkem máš pravdu, ten si teda taky koupím, to je na ovulaci ne? Jinak já si myslím, že od srpna, kdy jsem vysadila ha jsem ovu neměla, pač ani jednou mi sama nepřišla ms, tzn., že nemohla být ani ovu, ale jednou nebo dvakrát jsem ten hleník zaznamenala, ale jen slabě, jednou to bylo trošku i s krví, tak to by ovu mohla být, jinak ale nic, takže já vlastně taky nevím, jak se ovu projevuje a su zvědavá, jestli ji někdy vůbec budu mít, tak neváhám a hned valím do lékárny pro maliník hehe.

ivomal
20. čer 2008

Táááák a jsem domaaaa...konečněěěě!!!!! Relaaax a klid než příjde manža domů z práce.

zuzuza
23. čer 2008

A už tu máme zase pracovní pondělí:(

andu
23. čer 2008

Ivomal, tak vidím, že s těmi cykly to máme podobně, taky mi mrcha chodí po 25 dnech. Tak jsem opravdu hodně zvědavá, jaké to bude po vysazení 😲

ivomal
23. čer 2008

Ahoj Andu, mě to přišlo poprvé po 25 dnech, jsem z toho byla celá nesvá. Kámoška to má normálně celý život po 24 dnech, vždycky nadávala, že ona to stihne 2x - 3x a já jen jednou...Já měřím teplotu orálně (protože jsem náturou sova a brzy ráno se trefím jen tak tak akorát do tý pusy), vím že to není úúplně ideální, ovšem jak mi skáčou teploty teď to už fakt nechápu.... ....jo a v sobotu jsem si podvrkla kotník, tak jsem pajda, ale už se to zlepšuje. 😎 Zuzu, tak už mám od soboty doma kontryhel i maliník a piju jako duha..... 🙂

zuzuza
24. čer 2008

Ahojte holky, tak mě se už zase blíží provera:(, to zase budou nálad,y beru od soboty teď co bude, brekekekeke, holky, já potřebuju, aby se mě ten cyklus zkrátil, tak jak ho máte vy, to přece není normální nějakých 35 dní brekeke, aspoň těch 28 dní, já teda nevím, jak mám ten kontryhel pít, i po dobu braní provery? A ukončit pití, jak doberu poslední prášek, nebo jakpak? My teď máme vybouranou kuchyň, takže sypaný čajíčky ted nelze dělat, takže budu pít sáčkový, zase jsem lajdačila, nepila, dneska ale už vážně začnu. Jinak teploty mi zase lítají, jeden den 36,9, pak hned 36,5...to otřes, ovu zřejmě nebyla, jako vždy heh.

ivomal
25. čer 2008

Já nevím, jak se má pít , kdy ne a kdy ano, myslím si, že se nic nedá zkazit tím, když se to pije pravidelně a průběžně. Ale zahlídla jsem tady nějakou diskuzi, tak se mrkni když tak tam. Ještě hlídat kdy co pít, tak se faktuž z toho snažilkování zblázním....Dle rady - hlavně na to moc nemyslet - se snažím tyhle věci dělat tak nějak automaticky a pravidelně, abych nebyla pak myšlenkama pouze "u dělohy" 😀 .....Prostě si večer uvařím čajík a u Tv, nebo žehlení to popíjím 🙂 🙂 🙂 ... a pak taky nemám hlad...🙂