Provera. Máte s ní zkušenosti?

belucie
6. lis 2006

Holky, brala jste některá tento lék na srovnání MS? Píší tam, že se nemá brát v těhotenství a doktor mi ho napsal, přestože ví, že se snažím otěhotnět...díky

ivomal
21. črc 2008

Ahoj Zuzu, tak jaký byl víkend? My docela v pohodě, v sobotu tradičně na výlet za pohybem a v neděli leháro, odpočinek a klídek. Zítra mi přijedou dělat nové okna...já se tak těššíííím.... 🙂 a no jinak nic. Stále jsme "v tréningu", příští týden by mohla být ovulka 😉 , tedy doufám. Co ty a tvoje kuchyň?

zuzuza
21. črc 2008

Ahoj Ivi🙂, u mě víkend pěkně náročný, na chalupě na Vysočině, takže žádnej odpočinek, pěkně zápřah na kolě, nějaké to snaženíčko moc extra nebylo a to už v pátek začínám zase s proverou, jinak kuchyňka paráda, ale čeká nás asi tento tejden ještě malování celé kuchyně a to teprve bude něco, pak na víkend zase další chata....takže už mě nějak dochází síly hehe, jinak ale se strašně těším na pátek, co mi řekne mudr., jak to se mnou vypadá takže piju kontryhel 2x denně jak divá a doufám, že sliznice aspoň nějak naroste🙂

ivomal
21. črc 2008

Taky budeme muset malovat, minimálně kolem oken....Dneska mě to v práci přííííšerně nebaví...Já taky piju kontryhel, ale jednou denně 0,5 litru. Snad to pomůže... 🙂 Taky piju Femík a maliník. Proveru hodlám nechat u ledu....zatím ještě stále furt. 😉 Ale jen na zkoušku na tento měsíc. Trošku jsem i vypustila starost o BT, sice měřím, ale snažím se každou teplotu neřešit. Teď jsem do FF dopisovala teploty za tři dny. A vůbec jsem si celý den nevzpoměla. Snad je to dobré znamení. 🙂

zuzuza
21. črc 2008

Stejně tak u mě, Ivi, taky jsem tento cyklus skoro neměřila, jsem si dala pohov, teď mám ale kalendář ukázat mé mudr. tak nebude moc nadšená asi, že jsem lajdačila a nezapisovala, ale co teď je to jedno, stejně ovu nebyla, to vím jistě. Já piju taky asi tak těch 700 ml denně toho kontryhelu, ještě jsem slyšela, že je dobrý na hormonální sféru kotvičník zemní, jako výluh, tak musím zpovídat zase mudr., pokud mi ta provera nepomohla, jsem na to vážně zvědavá🙂

ivomal
23. črc 2008

Ufffff, tak a máme okna za sebou.... 🙂 Z nejhoršího bord... jsem se už vysekala a teď odpoledne i vzpamatovala z celé té anabáze...nejhorší mám za sebou, teď už jen drobný úklid z čista do čista🙂))

zuzuza
23. črc 2008

Nazdarek Ivi, no vidím, že jsme na tom vážně skoro stejně, nás čeká zítra malování celého bytu, teda nás ne, malíře, ale ten uklid. Celý den budu v práci a večer ještě uklízet, naštěstí zítra jen dvě místnosti a v pátek pak poslední, tak jsem zvědavá, no bude to tu celý nový, čístý, tak už by k nám taky konečně mohlo něco chtít přijít🙂 víš, co mám na mysli........no v pátek se dozvím, jak jsem na tom, bojím bojím:(

myska25
19. srp 2008

Ahojky,

chtěla bych se Vás zeptat, zda nemáte některé zkušenosti s Proverou???

10/06 jsem vysadila HA a od té doby se snažíme s manželem o miminko. Jelikož jsem rudošku dostávala až po agolutinu, tak mi pak gyndr vzal krev a zjistil u mě anovulaci. Nasadil mi Clostilbegyth a od té doby jsem měla OVU a i rudošku dostávala tak kolem 35 DC. Po šesti cyklech jsem clostík vysadila a snažili jsme se dál a hned druhá rudoška už nestihla dorazit, jelikož jsem objevila krásné // na TT. Jenže těhotenství se nevydařilo a já 5.5.08 podstoupila revizi a po ní jsem opět tam kde jsem byla po vysazení HA. Od té doby opět nedostávám sama rudošku a dneska jsem si byla už opět pro další včelku.

Jelikož to už budou 5.září 4 měsíce po revizi, tak jsem chtěla po gyndrovi, aby mi předepsal Clostilbegyth, ale on mi řekl, že na to je ještě brzy mě znova stimulovat na ovulaci, že by ještě nechal pauzu a místo toho mi napsal pouze tu PROVERU.

Nevím, nějak se mi to nelíbí, protože si myslím, že ta 4 měsíční pauza stačí, a hlavně se mi nelíbí do sebe ládovat další zbytečné hormony. Na co brát Proveru, díky které budu mít pouze pravidelnou rudou, ale k OVU mi stejně nepomůže?????? Nebo některé z Vás k OVU pomohla???? Radši bych brala opět ten Clostík, protože po něm jsem rudošku dostávala pravidelně 35 DC a stejně jsem otěhu až po jejím vysazení, tak nechápu proč bych ho nemohla užívat už teďka.

Prosím o Vaše názory a děkuji předem za radu - jsem po dnešní návštěvě svého gyndra hromádka neštěstí!!!! Těšila jsem se, že mi dá Clostík, budu ovulovat, bude snaženíčko a místo toho jsem pod bodem mrazu s blbou Proverou

hypo
29. zář 2008

ahojky, tak i ja mam nasazenou proveru, na upravu MS
po vysazeni nemam MS tak jsem ted vyfasovala Proveru, byru ji teprve prvni dny tak uvidim jak s ni zabojuju
jinak mam dle hormonalniho profilu vysokou hladinu testosteronu coz muze byt take pricina ze nemam MS
ale upravu testosteronu pomoci HA (jina pry neni) se mi moc nechce tak delam jako ze ho zvyseny nemam

zuzuza
29. zář 2008

mysko, já beru proveru už 5 měsíců na úpravu cyklu, mám pco syndrom, tedy je to anovulace způsobená vším možným, to ale vypisovat nebudu, pač bych tady byla do rána, provera je dobrá v tom, že mi po ní rudá chodí jak hodinky, beru ji 17. - 26. dc a 3. den po dobrání mám rudou, jinak po agolutinu jsem měla rudou jen jeden den, ale po proveře 5 dní, nestačil by ti teda zatím jen ten agolutin? Ona totoiž provera působí antikoncepčně, takže pokud ti do té doby, než hji začneš brát nepřijde ovu, tak pak už v době jejího braní až do ms ovule nepřijde, ono jí to zablokuje, v tom je to na prd!

janda79
29. zář 2008

ahoj, já jsem tedy brala Proveru na srovnání cyklu a k tomu, abych otěhotněla...

tesinka
29. zář 2008

Ahojda, tak i já se přidávám k těm s Proverou 😅 . Snažíme se 7 měsíců a zatím nic 😖 Minulý týden jsem distala Proveru na srovnání cyklu. Moje MS je hodně nepravidelná. Někdy přijde po 30 dnech, jindy po 17, 18. Beru ji 16-25 DC. Tak snad zabere. Doktorka mi ještě nedělala jiné vyšetření, tak nedokážu říct, jestli je jinak vše OK.

hypo
29. zář 2008

jak antikoncepcne? ja ji beru abych srovnala MS a otehotnela...... me nestras 🙂

katuska23
29. zář 2008

holky nepůsobí antikoncepčně,naopak dodává hormony,progesteron 😉 těžko by jí dávali v caru,tam nestojí o to aby působila antikoncepčně 😉

drřím palečky 😵

hypo
29. zář 2008

ufff, dik za uklidneni, se mi to zdalo divny 😉

katuska23
29. zář 2008

nemáš za co,ráda pomůžu 🤐

zuzuza
29. zář 2008

Tak já mám na proveru asi jiný názor katusko, pravdivý., pokud se provera bere a není jasné, že je ovulace a nesleduje se to, tak ji blokuje, každý uměle podávaný progesteron ovulaci blokuje, at je to duphaston nebo provera, obojí je progesteron, klidně si pročtěte net, je tam, že po ovulaci působí téměř antikoncepčnbě až do MS, takže pojkud hokka má prokázanou ovulaci do 17. dc např., tak v tom případě je podávání provery správně, ale taky může mít někdo dlouhé cykly a pokud se podá před ovulací, tak ji pak zablokuje, proč bych si já jinak tento měsíc proveru posouvala? proto, že jsem 13. dc měla na utz folikul jen 10 mm a od 17. dne jsem měla brát proveru, jenže některé hplky psaly, že mívají dlouhý cyklus a oivulaci až třeba 20. dc, pokud by tomu tak bylo i u mě, tak bych samozřejmě ovu zablokovala proverou od 17. dc, toť můj názor.

hypo
29. zář 2008

nome doktroka nic o zablokovani nerikala, zatim ji beru abych ji vubec nahodila agolutin mi uz pichat nechtela jednou jsem ho mela......... az budu pravidelne menstruovat (i kdyz diky provere) tak teprve zacnu merit BT a zjistoat jak jsem na tom s ovu ted vubec netusim jestli ji vubec mam

zuzuza
29. zář 2008

no jasně hypo, provera je na srovnání cyklu i na nárust sliznice, akorát je to blbé v tom, jak říkám, že kdyby měl někdo delší cykly, ne třeba 26-28 dní, třeba 35, jsou takové hoky, které někdy mívají ovu až 20. dc, tak prostě to tak je s tou proverou, však sama jsem ted mluvila s doktorkou, že tomu dám tento měsíc šanci a počkám, jestli folíky ještě nedorostou a měla jsem ji začít brát až 20. dc, a přesně ten 20. dc mi graf ukázal, že jsem měla ovulaci, i plodný hlen tomu napovídat a z toho plyne, že pokud bych bývala vzala proveru 17. dc, jako vždy, tak bych ovu zablokovala, ale jinak myslím, že na cyklus je dobrrá, mívám po ní ms tak 5 dní,po agolutinu 1 den, jo a je to něco podobného jako orgametril, to jsem dřív taky brala na srovnání cyklu a taky to v době braní působí antikoncepčně, prostě v době užívání provery v těch 10 dnech nemůžeš otěhotnět, asi tak stručně.

hypo
29. zář 2008

takze ted beru proveru a cekam na MS (nemuzu otehotnet) pak se 3 dny po dobrani dostavi MS a po odezneni MS v pripade ve vse funguje tak ja ma tudis se dostavi ovulace mam sanci otehotnet, pokud to ovu nestihne a ja zase zacnu brat proveru od 17 dne cyklu tak ani nemam sanci otehotnet
chapu to dobre? 🙂 ja vubec zatim nevim jestli ovuluju natoz kdy ovuluju.....

zuzuza
29. zář 2008

JJ přesně tak hypo, jak je to u mě, mám ms. dejme tomu 5 dní, pak od ukončení 5. dne do 17. dne než začnu s proverou mám 12 dní, kdy m,ůžu v podpstatě otěhotnět, pak od 17. do dejme tomu 29. dc než dostanu ms tj. 13 dní otěhotnět nelze, takže pokud člověk má ovulaci normálně kolem 14. dc tak to má v poho, pač bere proveru až PO ovulaci, tak zkus si měřit teplotky, dle toho se celkem přesně řekla bych dá zjistit zda ovu probíhá🙂, jo a ten vysoký testosteron, hehe včera jsem viděla na nově, že je na to kotvičník zemní, výluh, nebo čaj, že ho snižuje, mě ho asi snížili kortikoidy, dexamethazon, který mám na ty líné vaječníky, nějak to stimuluje prý nadledvinky, které ho produkuji🙂

zuzuza
29. zář 2008

Juj a hypo, pokud nedostáváš sama pravidelně ms, tak je pravděpodobné, že ovu není, protože vlastně máš kolem 14. dc ovulaci a pokud se vajičko neuhnízdí, tak dochází k vyloučení s MS, aspoň u mě to tak je, já neovuluji a tudíž nemám ani ms sama, po vysazení HA jsem to neměla 4 měsíce a kdybych nešla na injekci tak to snad nemám ještě teď hehe🙂

katuska23
29. zář 2008

já se vám do téhle diskuze plést nebudu,zuzuzo není to můj výmysl,a teď se na mě nezlob myslím že lékař ví nejlíp co tvrdí.

hypo bý tebou zeptám se lékařky,až budu mít čas,najdu co mi na můj názor ta moje odpověděla. Nebo se můžeš kouknout na net,tam se ale píše ledacos. 😅

zuzuzo nebylo to nic proti tobě,je to tvůj názor,ale já věřím svému lékaři.

zuzuza
29. zář 2008

jasně katusko toto taky není nic proti tobě!!!!To je taky jen můj názor, já jen píšu jak to je a to mi dás za pravdu ne? Že braní provery v tu dobu kdy ji bereš působí antikoncepčně? V době braní provery nemůžeš otěhotnět, tak moje doktorka je moje známá a já ji věřím, tak snad má o tom taky přehled🙂

zuzuza
29. zář 2008

Katusko, nevím, co ti v caru řekli, ale asi ti měli říct, že v době braní provery nemůžeš otěhotnět, to je myslím si dot podtstná věc, schválně se na to klidně zepotej doktorky, jestli když bereš proveru to blokuje ovulaci, jinak po prokázané ovulaci je jistě vhodná, mě ms upravula nádherně, to zase jo.

hypo
8. říj 2008

tak hlasim ze i kdyz beru proveru tak jsem dostala desny bolesti vpravo v podbrisku a udelala si ovu testy a byly s // asi 4 dny po sobe takze to vypada ze ovu byla
a to nepocitam ze me boli prsa a zhorsila se mi plet jsem jak pobos 🙂 to jsem vsechno pripisovala te provere....
na Gennetu na vysetreni jdu 15.10. tak uvidim co mi povi

hypo
9. říj 2008

doktorka mi rekla ze 3 den po dobrani Provery dostanu MS, dnes je to 5 den a MS nikde jen vcera (tudis 4 den po dobrani Provery) jsem po sexu objevila krev ale tim to skoncilo
tak bud jen prekrveny cipek nebo nevim......

pattynka
10. říj 2008

Zdravím holky,já beru Proveru 3 měsíc 18 - 24 den 2x denně.Ms přichází 23 nebo 24 den.Takže jí ani nedoberu a už je ms tady.Zatím mám pocit,že je to horší než to bylo.Předtím jsem ms měla 28 den,ale problém byl v tom,že byla slabá a trvala 10 dnů.Doktor mi říkal,že jí budu brát půl roku než se to upraví.Tak jsem zvědavá! 😠

hypo
10. říj 2008

ja MS nemela vubec, tak jsem nasadila Proveru 10 dni 2x1 dene a pak jsem to 3 den mela dostat dnes je to 6 den a MS nikde
tal nevim co zas s tim telem mam

pattynka
11. říj 2008

Hypo,tak co?Už dorazila? Já jsem dnes 25 den a taky ještě nic.Že by se to upravilo? 🙂

hypo
13. říj 2008

ahojky, jojo uz dorazila presne 7 den po dobrani Proveny, dnes je to 3 den co ji mam a vypada to ze me zase opousti tak ani nevim jesatli je dobre ze tu byla tak kratce 🙄 😅