Provera. Máte s ní zkušenosti?

belucie
6. lis 2006

Holky, brala jste některá tento lék na srovnání MS? Píší tam, že se nemá brát v těhotenství a doktor mi ho napsal, přestože ví, že se snažím otěhotnět...díky

litsea
6. lis 2008

Zuz, díky, tobě taky 😉
Já mám ms pravidelnou, ale od revize mě trápí krvácení upostřed cyklu 😒
Četla jsem v příbalovém letáku, že provera je mmj. na krvácení způsobené anovulací, přítom dle BT a hlenu ovuluju... No ale pevně věřím, že mi pomůže i tak 🙂

zuzuza
6. lis 2008

lit, tak držím pěsti, aby ti pomohla, škoda, že vám to první těhu nevyšlo, ale hlavně že ovuluješ, to já ne, já už se chystám na návštěvu caru.

litsea
6. lis 2008

Třeba to ještě před carem vyjde, držím palce 🙂
Jak dlouho se snažíte? Nám to první těhu vyšlo po 3/4 roce a teď už je zase půl roku v tahu a pořád nic... Ale třeba zabere ta Provera. A když ne, tak mám ještě v záloze bylinky od jedný bylinkářky 😉

zuzuza
6. lis 2008

No my se snažíme rok, nemám žádnou ovulaci a ani na léky nereaguji, bohužel, tak už se těším, že se v lednu začne něco dít, kéž bych tak měla aspoň jedno dítko jako ty už, ta proveran samotná k otěhu moc nepomůže:(, jen upravuje cyklus a dodává tělu progesteron, který produkuje žluté tělísko po ovulaci, ale pokud ovulku máš, tak je to bezva a určitě se brzo zadaří, já jsem na proveře už půl roku.Já bych třeba taky bylinky zkusila, ale beru už tolik léků na to, že se mi to nechce právě míchat, třeba co mě zarazilo, že kontryhel všude doporučují právě na nárust děližní sliznice, ale moje mudr. mi ho zakázala, že v těhu způsobuje stahy dělohy tak pak aby se v tom člověk vyznal.

litsea
6. lis 2008

Zuz, jak mi řekla moje mudra, rok není žádná doba. Hodně mých kámošek otěhotnělo až po roce, takže neházej flintu do žita! Spíš by to chtělo zjistit příčinu proč neovuluješ a tu řešit... 😕
Nám se sice zadařilo za 3/4 roku, ale bohužel to nedopadlo, takže zatím žádný dítko nemám. A to mi za měsíc bude 30. No ale věřím, že až přijde ten správný čas, tak se zadaří 😉
Kontryhel je dobrý pít jenom do ovulace, pak právě kvůli případnému těhu ne. Ale zase když neovuluješ,tak to nevim..
Ty bylinky mi doporučili na www.nadeje-byliny.eu a jsou to: ptačí jeřáb, lékořice, dub, černý rybíz-maliník a kotvičník. No ale zatím to taky nechci míchat, takže počkám, až co ta provera a pak si je když tak objednám.

zuzuza
6. lis 2008

no tak tyto přesně mám doma🙂, poslali mi to jako jednu celou kuru od každého jsem měla pár kapek a pak jsem to přestala brát pač beru hodně léků, kdybys cjhtěla, tyk bych ti to zadarmo pak poslala všech těch myslím 6 lahviček, mě to doma stejně leží a už to používat nebudu, já vím příčinu mé neplodnosti, je to syndrom pco, anovulace, vysoký testosteron, žádný ovulace, tudíž ani menstruace a proto se již chystám na ivf pač léčba na mě nazbírá, je tak já jsem palice, že jsem si myslela, že už jedno dítko máš, moc promiň.

litsea
6. lis 2008

Zuzi, to je teda mrzutý, že ti nepomáhá léčba... a nedá se PCO odstranit laparkou? 😅 Já bych IVF zvažovala až jako opravdu poslední šanci. Ale je to hlavně tím, že jsem věřící, takže bych si to musela sama v sobě nějak vyřešit...
No, vidíš, tak to je dobrá náhoda, že máš ty bylinky zrovna doma 🙂 Jestli je opravdu nepotřebuješ, tak já bych je brala. Tak se domluvíme přes IP 😉

zanda81
14. lis 2008

Ahoj holky potřebuji radu.
Beru proveru první měsíc od 16DC pak 12dní.No a v pondělí jsem jí dobrala a včera špinění a dneska taky nic moc a ani nebolí břicho jako když mám klasicky menstr.jen mě tlačí na vaječníkách a občas bodne v břiše.Nevíte jak to chodí po proveře,jestli bych mohla mít slabounkou menst. a bolesti žádný?děkuju moc

kristyna_01
21. lis 2008

Ahoj holky,
tak se připojuju k diskuzi, snad vás trochu poteší a povzbudí moje malá zkušenost- brala jsem Proveru teď první měsíc od 20-25 DC ráno a večer tabletu- četla jsem o tom léku na netu spoustu info, dokonce jsem přemýšlela, že ho ani nebudu brát-hormony, že (ale fakt jsem se cpala HA-hormony:() 10 let, a nezneklidňovalo mne to... Tedy ŽÁDNÉ BOLESTI BŘICHA, HLAVY, KRVÁCENÍ BEHEM BRANÍ, VÁHA NIC- POCHOPITELNĚ SE TO MŮŽE POMALU NABALOVAT 🙂, ALE MYSLÍM, ŽE NE- nic pohoda- 2 dny po vysazení kvácení, které po cca 5 dnech zkončilo. Učebnicový případ, myslím. No a teď dle hledu ovu- doufám.
No, ale vím, že to nic neznamená, může se to klídně pokazit, ale uvidíme...
Otěhotnět by bylo bezva, ale neuděláš nic...Beru vitamíny- Maternu, mateří kašičku, břiš.tance, joga; ještě nejsem ve stavu, že bych po sexu dělala stojku, ale možná se k tomu blížím 🙂
Opravdu jsem přemýšlela, že zajdu za doktorem, a zalžu, že mi to jako nevyhovuje, a požádám o Utrogestan, ale už jsem našla dost pozit.odezev, a tak se zatím spolehnu na lékaře.
Mějte se hezky
Přeju, aby jste se cítili dobře, a aby se nám brzo zadařilo

zuzuza
21. lis 2008

Krisrty, já traky beru proveru a to už 7 měsíců, jsem s ní nadmíru spokojená, myslím, že je jedno, jestli je to provera nebo utrogestan vše je to progesteron, nejlepší je prý ale duphaston, ten ted budu taky brát místo provery a nic si nedělej z toho, že do sebe cpeš hormony, u mě se denně množství léků na neplodnost vyšplhá až na 10!!!!!

kristyna_01
21. lis 2008

Zuzo, to mne dost mrzí, myslím, že to není sranda- fakt hlavně po psychické stránce. My se snažíme od února- 8 měs. Ale já měla nepravid. MC, a ze začátku jsem s tím nic moc nedělala, že se to samo spraví, a teď jsem za to celkem ráda, že mne doktor radil, abych počkala. Ale teď jsem zase ráda, že už s tím jako něco dělám, všechno má svůj čas, ale mám strach, aby to vůbec někdy vyšlo...
To je fakt hodně hormonolních přípravků- co všechno užíváš?A máš různé nálady?

zuzuza
21. lis 2008

Já mám anovulaci, syndrom pco řečeno a teda snažíme se skoro stejně my od ledna🙂, no jinak tedy já mám nálady ok, já to nějak dobře snáším🙂, už se chystám po novém roce na ivf, pač léčba nezabírá, ale u tebe to bude jsitě ok, mít tak jen nepravidelnost tak jsem šťastná, věř, že se to povede, hlavně, že máš ovulku!!!!!

kristyna_01
21. lis 2008

Bych to asi měla trochu popohnat... Ale myslím, že teď 4 měsíce Provera, a když nic, budu trochu ostřejší, a tlačit na doktora. Je mi 28 a tak mne to zas tak netlačí. No, snažím se na to moc nemyslet-znáš to psychika🙂.
Můžeš mi, prosím v kostce nastínit tvůj léčebný proces, abych věděla, co mám po doktorovi chtít. Díky

zuzuza
21. lis 2008

No u mě je to složutější, mě prostě nedozrávají vajíčka, nějaké folíky narostou ale malé, takže se žádné vajíčko neuvolní, takže pak nemám několik měsíců ani ms, jen po proveřče, ale ta samotnáí k těhu nepomůže, to je jen, aby ti zpravidelnila cyklu, no v první řadě se píše lék clostilbegyt, ten se bere bud od 3. nebo 5 dne ms po dobu 5 dní a ten by měl navodit ovulku, třeba by zrovna tobě pomohl, na většinu to zabírá, na mě bohužel ne, mě je taky 28🙂

kristyna_01
21. lis 2008

Je mi jasné, že Provera jen dá tělu hormon, který si tělo z nějakého důvodu nevytvoří samo, upraví cyklus, což může mít za následek pravid. ovu, ale taky nemusí ( a podaný ve špatný čas působí jako antikoncepce-blokuje ovulaci). Na druhou stranu je dobré, když máš alespoň po proveře MC. Dost jsem četla, že to nemusí být ani po lécích, a to je pak dost blbé, myslím (nebo, že tě to spíš rozhodí).
No jenže ono když máš ovu, tak pak stejně není vysoká pravděp., že otěhotníš. Dneska jsem si četla o Jonášově metodě, příjde mi to dost zajímavý, ale rozhodně plodné dny dle této metody nekorespondují se dny, kdy máš ovu- tak jsem z toho trochu jelen
mrkni:
http://lunarium.co.uk/jonas.php
Ale je to zajímavý, a poněkud to zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění, ikdyž jen hypoteticky- trochu s nadsázkou- při ovu máš šanci těch 12 hod, no a teď máš další termín možného otěhotnění, tak už je to celý den🙂!

zuzuza
21. lis 2008

JJ souhlasím s tebou s tou proverou ve všem, taky mě pělně štve, že ovu blokuje, pač když bych ji měla někdy a třeba jen později tak to fakt blokne, no o této metodě plodných dnů jsem shodou okolností mluvila asi před 14 dny s kamarádkou, která nemohla 7 měsíců otěhu, nepravidelný cyklus a tak tak šli si nechat udělat k nějakému pánovi tento kalendář a ona fakt otěhotněla, když to nejmíň čekala, ale dle mě to teda byla náhoda, i ona tomu nevěří, ale když má člověk prpoblém, tak vbidí ve všem naději, že? já jsem dřív byla i hodně na bylinky, ale pak jsem to vzdala, nezabralo to a kde ani léky nezabírají, tak si myslím, že bylinky taky ne, takže mě už těd čeká car a už se tšěším, že se to po roce konečně rozběhne snad tím správným směrem🙂

kristyna_01
21. lis 2008

Jo, taky jsem si nejdřív-ten 1.půlrok myslela, že mi pomůžou bylinky. Zašla jsem i k léčitelovi- popravdě, chvíli mi trvalo, než jsem si přiznala, že mám nějaký problém. Jenže bylinky ti pomohou harmonizovat tělo, třeba pročistí organismus, játra; ale těžko ti napraví tvůj hormonální profil- tedy možná by napravili, kdyby jsme tělo neblbli přípravky typu HA.
Ale jsem ráda, že jsem HA brala, teď vím, že jsem na dítě připravená (tedy myslím si), a mám partnera, se kterým, když si dáme záležet, doufám všechno vzládnem. Jen dostat tu šanci 🙂.
Nevím, píšou, že Jonáš má 70% úspěšnost, a to mi příjde opravdu hodně! Ale já vím, že když bych partnerovi diktovala, kdy sex ano a kdy ne, nebyl by moc nadšený. Ale možná i k tomu se blížíme 🙂.
Do CARu tě musí doporučit lékař? Já stejně počkám, až co udělá ta Provera, třeba se mi cyklus srovná, a všechno bude jako dřív.
Popravdě, myslím, že jsem si přivodila nepravid. menst. sama- když mi bylo kolem 16, měla jsem takový ten pocit (pochopitelně za to mohl chlap), že když budu vážit 50 kg, bude mne milovat. S odstupem času musím uznat, že to byl vážně blbec; ale zkušenost dobrá. Až na to, že mi celkem násilný pokles váhy rozhodil hormony. To chápu až dneska, je to opět zkušenost- když něco chci, dokážu to; a v tý době pro mne bylo mnohem důležitělší jak vypadám (byla jsem dost odpudivá kostra); než že hypoteticky v tom bude jednou problém. A tak dokážu ty hubený holky pochopit, ale současně si říkám, že to bude jednou problém, a proč s tímhle kultem vychrtlin nedělají něco časopisy a média, která to diktují. Možná už je to trochu lepší, možná už to některý holčiny vidí jinak.
Jsem se ale rozvášnila 🙂

zuzuza
21. lis 2008

Kristy, tak to je něco tedy ale nemyslím si, že v tý době kdy jsi byla tak hubená tak že by se to přeneslo tím ty problémy do současnosti, moje mudr. si nejřív říkala, když jsem po vysazení ha neměla 4 měsíce ms že mám tělo utlumené po HA a říkala, já jsem ti říkala, že to nemáš brát, přitom to tak propagovali co, ale jaký to bude mět následky ti nikdo neřekl, jenže pak po 4 měsících dalším mi udělala testy na hormony a tak a zjistilo se , že to není tou užívanou HA (6 let(, ale že mám jiný problém, takže mít jen nepravidelnost cyklu tak skáču radostí do oblak, zkus se doktorky zeptat, na ten clostilbegyt je to na ovulaci a myslím, že by to mohlo pomoct, pač ta provera fakt k těhu nepomůže:(Jinak ta metoda jonášova, třeba je účinná, ale spíš si myslím, že v případech, kdy je žena zdravá, to není můj případ takže u mě by to bylo zbytečný, snad nám aspon to IVF na jaře vyjde, ani by mi už nevadila dvojčátka🙂

pattynka
21. lis 2008

Zdravím Vás holky,já beru proveru už 4 měsíce a vidím,že zabírá! Měla jsem rozházený cyklus a teď vidím,že se to pomalu začíná uklidňovat.Doktor naposledy říkal,že mi tu proveru ještě nechá,že už je to lepší,ale ještě to není ono!A prý ta Provera je silnější než utrogestan!A pak je silnější ještě jeden něco na N....,ale ten se nemůže brát při snaze otěhotnět.A to já chci! 😉

kristyna_01
24. lis 2008

Zuzo, to bych byla docela ráda, kdybych si mohla říct, že si za to nemůžu úplně sama... Ale já měla před tím celkem radikálním zhubnutím (nebylo pochopitelně třeba, moje mormální váha je a byla kolem 60 kg na 180 cm výšky, jsem fakticky dost hubený člověk- až se mi okolí pošklebuje-můj partner je taky tyčka 🙂) MC pravidelný jako hodinky přirozeně. Krvácela jsem teda docela dost, ale v pohodě. No a pak to psychické odmítání stravy (naštěstí jsem to včas nějak zarazila, a začala jíst po cca 3 letech tak nějak normálně- opět zamilovanost 🙂, a to, že cyklus nebyl jsme řešili s doktorem HA. No a pak tělo nemusí řešit hormon.hladinu 10 let- pak fakt chápu, že se to za rok samo nesrovná. Já vysadila v říjnu 07, do února jsme si to rovnali v hlavě (menstr. slabá 2x), pak se rozhodli, že do toho praštíme; to bylo fakt bezva! - no menstruace slabá po vyvolávačce v březnu, řekla bych. V červenci další mens. po vyvolávačce a v srpnu, a to jsem měla vážně radost- úplně sama a dost silně. A to jsem vážně zadoufala 🙂. No ale potom už mi v září došla trpělivost 🙂. A uvidíme. četla jsem tvůj příspěvek v jiné diskuzi, doufám, že se to i tobě zlepšuje, myslím, že ano 🙂
Clostilbegyt už jsem zvažovala- že o něj poprosím, ale počkám, jestli se to zlepší, co bude za čtvrt roku- což mi příjde jako příšerně dlouhá doba. Taky musí za doktorem dojíždět cca 30 km, ale jsem mobilní- pracuju doma, naštěstí.
A skoro všechny moje kamerádky jsou pochopitelně

kristyna_01
24. lis 2008

těhotné, nebo brzy budou, a to mi příjde trochu nefér 🙂.
Nic nevědí, neventiluju to, pochopitelně tuší, znám je, ale nechci vidět nějaké chápavé obličeje, a slyšet řeči typu- to máš blbý a blala bla.
Ale přeju jim to, vážně, mám je ráda 🙂
Pattynko- já proveru-myslím- snáším taky dobře, ale jak zabírá uvidím až tak za 10 dní-zítra ji začínám znovu brát, a tak jsem zvědavá, a doufám 🙂

kristyna_01
24. lis 2008

Jsem ráda, že to můžu někde ventilovat, s někým se o svých problémech pobavit.
Díky

pattynka
24. lis 2008

Kristyna_01,to máš pravdu.U nás to ví jen rodina,což je maminka a sestry,že nám to nejde!A ty mně spíše uklidňují,že už jedno dítě máme,tak se to povede určitě znovu.Kamarádka měla stejný problém,teď se jí v lednu narodí miminko.Tak čekám,zobu proveru a nedělám si starosti.Samozřejmě jsem každý měsíc zklamaná,ale říkám si,že se to povede příště.Takže ventiluj a piš 😉

zuzuza
24. lis 2008

Holky zdravím vás po víkendu, tak já jsem tento měsíc brala proveru jen 7 dní, pač jsem v pátek ten 7. den začala nějak špinit, tak jsem ji už vysadila a dneska by měla dorazit rudoslava, ale nevím, nějak se mi to nezdá, zatím žádné příznaky, no už jsem to tak brala několikrát těch 7 dní, tak snad dorazí, pač jinak by mě fakt ýž klepla pepka🙂

kristyna_01
24. lis 2008

A ty zuzo- máš ten Clostilbegyt nebo už ti nasadily HA (to je fakt dost vostrá představa). Třeba budeš těhu- tak jak si dělám přehled o různých lécích, příjde mi, že celkem zabírá... Ale mě děsí ten fakt, že ikdyž je VŠECHNO V POŘÁDKU je celkem malá pravděpodobnost k otěhotnění-tedy když člověk chce. A mohly by jste mně přesvědčit, že to tak není, to bych byla ráda 🙂
Patty- vy jste teda první dítě počali s braním Provery? A kolikátý den cyklu bereš. Vím, každý jste jiný, ale potěší, když se někomu zadaří

zuzuza
24. lis 2008

Krist, ahojky, no já jsem brala clostilbegyt dva měsíce, ted budu brát mega dávku, teda až dostanu ms, snad brzo dojde, no těhu nejsem, to určo ne🙂, to by byla moc velká náhoda nbavíc jsme na tom skoro vůbec tentokrát nepracovali🙂.

kristyna_01
24. lis 2008

No, to je blbý- já taky mám na sex vždycky hroznou chuť, ještě jsem nabuzená tou představou- co jako kdyby, a on je unavený, nebo nemá chuť nebo není doma. A pak se najednou stane, že měsíc je v tahu, a my spolu spaly tak 7x...
Ale třeba to konečně... 🙂

pattynka
24. lis 2008

Kristy né,první dítě byla náhoda,prostě ještě nebyla v plánu a teď jí je už 15 let.Když jí bylo 12,tak jsme si řekli,že už máme všechno a můžeme mít druhé.A ejhle,už to nějak nejde samo!Ale nesmíme se vzdávat,prostě tomu nechávám volný průběh.A ta Provera je jen na srovnání cyklu!

litsea
25. lis 2008

Ahojky,
holky, za jak dlouho jste to po dobrání provery dostaly? Já už jsem po dobrání 9.den a pořád nic... Včera jsem trochu špinila a dneska skoro vůbec... ☹ Ach jo, mívala jsem cykly po 28 dnech a dneska už jsem 34 DC... 😢

hypo
26. lis 2008

ja to dostala 7 den
muze se stat ze na tebe provera nepusobi tak zajdi k lekari, jinak spineni se jeste muze rozjet v MS