První příznaky těhotenství. Jaké byly?

sishina
11. čer 2022

Ahoj holky,
moc by mě zajímalo, kdy jste cítily první příznaky těhotenství a jaké příznaky to byly.

Samozřejmě vím že první příznakem je většinou vynechaná menstruace, bolest prsou a nevolnost, ale slyšela jsem i o případech kdy to ženy pociťovaly ještě před menstruací a popisují různé příznaky.

Zajímá mě to, baví mě to číst. Zatím co čekám na pozitivní test 😁👍🏻.

janim89
11. čer 2022

@sishina Já jsem byla strašně unavená, že bych spala i za chůze. Tak jsem se testovala ještě před očekávanou ms a bylo to tam.

sishina
autor
11. čer 2022

@janim89 a kdy únava (po ovulaci) přišla? ☺️

honatko092
11. čer 2022

U obou těhotenství jen vynechaná MS, jinak vůbec nic. Až kolem 6-7 tt se objevila mírná citlivost prsou a pak kolem 13 tt únava...

sishina
autor
11. čer 2022

☺️👍🏻

tasimia
11. čer 2022

@sishina ja je tedy nevnímala, ale bolely me prsa. Ale jaaaak.
Já myslela, ze jsem chytla nějaký zánět.
Pak jsem začala špinit.. to jsem di říkala, že přijde MS.

jinajanna
11. čer 2022

Jednoznacne nevolnost. U druheho i tretiho tehotenstvi jsem to podle nevolnosti poznala tyden po styku.

majena39
11. čer 2022

@sishina u prvního nespavost (běžně bych spala 12 hodin denně, najendou to nešlo). U druhého pálení žáhy. Jinak vůbec nic 🙂

glk
11. čer 2022

@sishina klasický pms. Dokonce jsem si byla jistá, že to dostanu 😂

sishina
autor
11. čer 2022

A co tlaky a píchání v podbříšku ještě před menstruací? Dokonce jsem četla, že některé ženy mohou cítit i uhnízdění vajíčka.

eviicka
11. čer 2022

Pouze klasické PMS příznaky + nidační špinění.

Naopak jiné měsíce, kdy jsem se na to "soustředila", tak jsem měla snad všechno (nevolnosti, píchání v břiše, velká prsa, pocity...) a nic z toho. Psychika je mocná.

barasapo
11. čer 2022

@sishina Já to poznala ještě před ms, u obou. Byla jsem lítostivá a plačtivá, a to nebývám. A hlavně jsem měla najednou tak citlivou pleť na obličeji, že jsem nemohla používat svou běžnou kosmetiku, jak to pálilo 🙂

sishina
autor
11. čer 2022

Zajímavé 🙂

nazka
11. čer 2022

@sishina mně začalo být v obou těhotenstvích blbě, jako kdybych měla kocovinu. A to vždy tak den po vynechané MS..

loylii
11. čer 2022

@sishina těhotná několikrát a vždy úplně stejne příznaky. 3 dny před MS únava, pocit něco mezi kocovinou a chřipkou (ceký den), bolest v kříži. Tak ojedinělý pocit, ze se to neda s ničím srovnat. I bez testu jsem věděla, ze jsem v tom. A bolest jako na MS už týden před termínem, což bylo ultra divne.

kristyna2002
11. čer 2022

@sishina já měla jako první příznak kovová pachuť v ústech a citlivá prsa udělala sem test a tam dálnice bohužel nedopadlo a hned na to další měsíc znova citlivé prsa a po probuzení kovová pachuť v puse jak kdybych cucala zrezle železo 😂 a hned na to pozitivní test a za 10tydnu rodim 😊

martulka88
12. čer 2022

@sishina V obouch těhu pálení žáhy + pocit kocoviny.

moncici00
12. čer 2022

Od 9 DPO unava, byla jsem taková “slabá”, bolest hlavy, strašně citlivé bradavky, ráno pocity na zvracení a začalo mě bolet břicho týden před MS (PMS mám tak 2 dny před MS). Plus mě teda začala pálit zaha 😆 a i po vyčištění zubu mám pocit ze jsem ai je vůbec nečistila 🙈

ivetkafek18
12. čer 2022

Žáha, nevolnost a pocit kocoviny. Zacalo to tyden po ovu a uz neprestalo 😀

teryem
12. čer 2022

Teď při druhém jsem to věděla už asi 5 dní před očekávanou ms. Zaspinila jsem mimo ms, nikdy se mi to nestalo, jen při těhotenství i při prvním.. a strašně jsem litala čůrat, jako vážně nenormálně.. prostě mi to bylo jasný.. 🙂

teryem
Autor odpověď smazal
Zobraz
vh1610
12. čer 2022

@sishina prijde mi, ze nejobvyklejsi a opravdu prvni jsou divna unava (jak pred nemoci) a bolest prsou (take intenzivnejsi nez pred ms) ... Jinak vse az po vynechani ms, postupne s rustem hcg... Pak caste curani, ruzne stouchance, mini krece atd v podbrisku, nevolnosti mi zacaly az tak 8 tyden a to spis takova permanentni kocovina a nechut, hledani vyraznych chuti 🙂 a docela brzo i silny cich a vadily mi ruzne pachy, prestala chutnat kava atd... 🙂

gbp
12. čer 2022

@sishina u obou tehotenstvi a uz pred vynechanou ms (nevim presne kolik dpo), ze se vzbudim uprostred noci (kolem druhe treti) a usnu znovu az za 3-4 hodiny 😅

nina004
12. čer 2022

@sishina v prvom tehotenstve sa mi nezdalo divné správanie psa ,vôbec sa odo mňa nechcel pohnúť ani ku mne nikoho nepustil. Inak príznaky prišli až v 7-8tt. U druhého som mala pár dní pred testom šialenú bolesť hlavy a zvýšenú teplotu, pes bol opäť divný ,ale nakoľko som to vôbec nečakala ,tak som si to uvedomila až keď mi meškal menzes

sishina
autor
12. čer 2022

@nina004 joooo, to nejsi první, slyšela jsem několikrát, že někteří psi vycítí i rané těhotenství 🙂

jjasmina
12. čer 2022

@sishina ja jsem to věděla už před testem, klasika rano kafe a cigareta a po jednou potáhnutí nasledovala blitka a bylo to jasný😀

9radka9
12. čer 2022

@sishina já jsem zvracela asi 5 nebo 6 dní po ovulaci, plus to pms bolení břicha a to bylo fakt celý, zvracení jen tehdy jednou a to bolení břicha trvalo tak do toho 6. týdne, jinak mi bylo hodně dobře, jako netěhotné

lenerka1
12. čer 2022

Ještě dřív než něco mohl zachytit test, cca pár dní po ovulaci v noci děsivý vlčí hlad, co nešel skoro zaspat, a pocit, že mě tlačí všechny kalhoty i tepláky do gumy.

jako_mala_holka
12. čer 2022

První těhotenství cca 10 dnů po ovulaci citlivá prsa, pak se mi udělalo zle ze syrového masa, 12dpo duch na testu, od 7tt šílené nevolnosti a zvracení, únava, atd atd

Druhé těhotenství asi týden po ovulaci pocit těžkého břicha, nemohla jsem se nadechnout, nevím, jestli to souviselo, manžel prý už tušil 😀, klasika 12dpo duch na testu, do 8tt jen citlivá prsa, únava, až pak nevolnosti, zvracení, ne tak moc jako poprvé

lentilkah
12. čer 2022

Vsechny 3 tehotenstvi mi bylo spatne uz par dni pred ocekavanou ms.

brambora28
12. čer 2022

@vh1610 mám to naprosto stejně 😅 jsem po IVT - ET. Teď 5+3tt a už tak 10 dní žaludek na vodě, nechutenství a když už, tak chuť na výrazné chutě - olivy, sušená rajčata, vařím si pořád chuťově výrazné polívky.. čůrat chodím i 5x za noc, dřív jsem v noci nikdy nechodila.. dokonce i káva mi už moc nechutná a únava taky skoro od probuzení 🤦🏼‍♀️😅