Rada nad zlato: hlavně se nezkoumej, neřeš to, nečti

misko5
22. bře 2017

Ahoj holky snažilky. Taky máte kolem sebe lidi, ( kolegyně, kámošky) co vám dávají "super" rádoby rady? Když chcete mimi, táhne vám na 40 a ono furt nic? Snažím se být v klidu, ano, sice měřím bazálku, zkoumám hlen a časujeme styk, ale o ženském cyklu vím teď aspoň víc než jsem s tím začala, ony ani neví, jak to vše funguje..tak proč mne řeší, když se o tom bavíme? Jen mne tím trápí..řečmi - hoď se do klidu, moc to řešíš, kup si psa apod.
Stává se vám to taky? No mne to vždy úplně rozhodí..a to jsem jinak kliďas a málokdy si z něčeho dělám hlavu. Tak ahojky, snažilky 😉 .

misko5
autor
23. bře 2017

Holky, děkuji za vaše reakce, jste super 😉 Vše tady čtu jen nestíhám reagovat..
Jen k otázce proč jsem nezačala dřív? ...Vdávala jsem se v 21 letech, první dítě ve 30, ex manžel dříve dítě nechtěl a druhé pak už vůbec..a ani pak už nebylo jak..odmítal mne (asi po 4 letech od narození dcery), pak trvalo, než ve mne uzrálo rozhodnutí odejít ( nechtěla jsem odejít kvůli dítěti a trhat rodinu) a najít si někoho, kdo o mne bude stát. Podařilo se, ale zas trvalo, než jsme se poznali a dospěli k tomu, že společné dítě chceme..tak asi tak..
Člověk si to neplánuje, že se mu pos..e život hned na začátku. Kdyby bylo po mém, mám dětí víc a dřív. Bohužel..Takže proto..Ale nestýskám si, je to tak jak to je a snažím se jít dál, s tím co mám 😉 Díky holky za reakce 😉

misko5
autor
23. bře 2017

@verunka_korunka přesně to potřebuji, hezky si to napsala..opravdu málo blízkých todle dokáže..vcítit se. Děkuji 😉

misko5
autor
23. bře 2017

@janawaes Děkuji za hezký příklad a povzbuzení. 😉

misko5
autor
23. bře 2017

@ebh kočky máme taky dvě 😉 ...
Jak dlouho se snažíte? Držím palce!

ebh
23. bře 2017

@misko5 Miminko chceme zatím ,,jenom,, půl roku, takže jsem ještě v klidu,ale už se moc těším ☺ brala jsem 15 let HA, tak mi to přijde takové složitější..Také držím palce 🍀

misko5
autor
23. bře 2017

@kvakuska Ahojky, děkuji za tvou empatii a moudré rady. Dávám tomu poslední šanci - jeden cyklus a když to nevyjde, půjdu. Navíc beru euthyrox na štítn.žl. jsem rok po operaci, mám hypofunkci šž. Tak i to může hrát roli. Ale nejančím, uvidím.. 😉 Díky! 😉

kaja2016
23. bře 2017

@misko5 hele to jsou úplně stejný větu, jako co jsem dostávala, když jsem dlouhodobě nemohla potkat správného partnera. Asi bude nějaké procento lidí,kteří když neresi, tak se zadari, ale jaké?🙂 Mě to teda takhle nefunguje🙂

kassandra1
24. bře 2017

@verunka_korunka No nevím, já teda se s kamarádkami neobjímám a nehladím. Vyslechnout - jasně, ale po tom musí člověk ,,nějak,, zareagovat. Povzbudit - jako ,,to bude dobrý,, a ,,určitě se zadaří,, mi přijde teda ještě horší než rady výše zmíněné. A když to pak člověk uslyší pak už třeba od třetího člověka, tak myslím, že na tohle povzbuzování taky bude značně alergický.

verunka_korunka
24. bře 2017

@kassandra1 ja se taky normalne neobjimam s kamaradkami, nehladim je po rameni, ale v techto tezkych emočně vypjatych situací se to hodilo, hlavne od tech blízkých. Samozrejme jestli se vidite 2x za rok tak tohle utěšení je mimo mísu. Ale povzbuzení pokud ho ta dotycna uz nechce slyset jak píšeš ublíží mnohem míň než "debilni" rady o kterych vsech ví... ptala jsi se co jim rict. Tak bud povzbudit a nebo radeji nic. Hlavne neradit pokud z rozhovoru vycitis ze dela vse možné i nemožné... da se ji treba popostrcit na nejaka vysetreni ke gynekologovi, nebo vysetreni partnera, ja doktora dokopala na zadanku pro manzela po pul roce snažení. Ale rada nemysli na to, nestresuj se z toho je fakt nasrávací a pak to ve me nehorazne vřelo, se divim, že jsem tehdy naplno nevybouchla.

anelamates
24. bře 2017

@misko5 Asi je to skutečně ta nejlepší rada, jakou můžeš dostat - hod se do klidu. Ale zároven ta nejtěžší. Chápu, že je to těžké, když člověk tak moc touží. Jenže psychika je mrcha. Možná si říci - ono to prostě vyjde, určitě. A aspon nebudu pořád měřit tu teplotu a dělat z muže chovného býka stylem dneska musíme. Ne nemusíme, budeme spolu kdy budeme chtít my a ono to určitě půjde. Ale mně se lehce mluví. Tak vám držím palce, a zkuste si promluvit třeba s nějakou psycholožkou. Uvidíte, třeba vám poradí, jak tu hlavu přepnout na něco jiného.

verunka_korunka
24. bře 2017

@kassandra1 jeste me napada jedna vec.... ono ty kamaradky v, podstate pro tu zenu zastoupi psychologa, vyslechnou, utěší, mohou si s ni o tom popovidat, vytahnout ty uvězněné emoce ven. Dost to pomůže. A kdyz už partner, vetsinou jsou muzi min soucitni a nebo to po case proste prejdou a nevadi jim to, ji nevyslechne tak v te zene to furt je, a pak to musi v sobe dusit... ono by pomohlo i popovidani s psychologem, ale je to cizi osoba, pokud jsou dobre kamaradky, byly by volba cislo dva po partnerovi... psycholog mi pomohl kdyz jsem lezela v nemocnici s hrozicim potratem a nasledne s predcasnym porodem a pani psychlozka mi pomohla myslim nejvic prave tim co pisu. Vyslechnout, pochopit, povzbudit.... a nemysli si, ze jsem takova ta sesypana hromadka nestesti z kazde blbosti, myslim, ze jsem docela silny clovek, ale i ten nekdy pozrebuje utesit...

janawaes
2. srp 2017

@misko5 Nemáš vůbec zač 🙂 kašli na ostatní co ti říkají. Věřím, že to příjde ať dříve nebo později 🙂 Ale podle mě to příjde 🙂 Hodně štěstí 🙂