Rady jak otěhotnět

bajunka6196
22. črc 2019

Dobrý den milé dámy paní a slečny... Vím že budu znít jako totální kráva ale mám strach a chtěla by jsme se zeptat. Mám dvě sestry a jedna je učitelka. Má všechno nastudováné a když čekala malého říkala co všechno může jist a co nemůže a sama doktorku dohnala skoro až k šílenství... 😊 Mohu poprosit jestli mi můžete třeba i vy z vlastní zkušenosti poradit co všechno by jsem měla a co ne když se snažíme s přítelem o miminko? Tento týden už vynechávám prášky 💊 a jdeme na věc. Je něco na co by jsme si měla dát opravdu pozor? A může mi někdo vysvětlit jak to v průběhu chodí jsme úplný nováček a mám obavy snad úplně že všeho... Moc děkuji za odpovědi a různé rady... ♥️

barulina
22. črc 2019

Ahoj, kdyz se budes takto stresovat a to se jeste ani nesnazite, tak se vam to snazebi protahne. Delej jez pij vse jai obvykle jen nasad kyselinu listovou a pripadne kontryhel pro seovbabi cyklu

jaja01k
22. črc 2019

@bajunka6196 Nejhorší, co můžeš udělat, je, řešit co můžeš a nemůžeš. Já se rok nervovala tím, kdy mám plodné dny, co když to nepůjde, co bych měla a neměla atd. Až když jsem se na to vykašlala a přestala všechno řešit, hned jsem otěhotněla. Takže moje rada: vysaď prášky a jinak dělej všechno tak, jak jsi zvyklá. Držím palce, ať se brzy zadaří 🙂

nazka
22. črc 2019

@bajunka6196 já bych ti jen poradila, kup si kyselinu listovou a tu zobej. A pak se na všechno vykasli, mějte sex nejlépe obden po celou dobu měsíce a nemysli na to, jestli se už zadarilo. Tomuhle volným průběhu nech aspoň půl roku. Držím pěsti. Pak řeš, co dál 😊

bayt
22. črc 2019

@bajunka6196 Ahoj, dobré je jíst kyselinu listovou, nejlépe tu už naštěpenou. Jinak bych řekla, že stačí selský rozum. Logicky se nebudu vrhat do rizikových podniků, tím spíš, když jsem těhotná - to zahrnuje volezlé majonézové chlebíčky z pochybného lahůdkářství, tatarák ve čtvrtý cenový nebo syrová vejce.

laka_lacenda
22. črc 2019

Hlavně v klidu. 🙂 Kup si zatím akorát kyselinu listovou, jinak fakt jed jak jsi zvykla. Zatím bych doporučila ani nepočítat žádný plodný dny, prostě si jen sexu užívat. 🙂 Akorát počítej s tím, že tělu většinou trvá nějaký čas, než se srovná po vysazení hormonu. Ale zas to nemusí být pravidlo, někdo otěhotnel hned. Jen, aby tě to zbytecne nestresovalo, když to hned nepůjde. 🙂

terezz29
22. črc 2019

Souhlasim s holkama. Na tohle zadne navody ani studie nejsou. Hod se do klidu, uzivej si sex a ta kyselina listova neuskodi. Hlavne se v tom nestourej.

radullah
22. črc 2019

jez a pij všechno na co máš chuť, zobej u toho vitamíny a neřeš blbosti ;)

zelenaesmolda
22. črc 2019

@nazka
obden je moc casto,idealni tak 2x tydne,ono to sperma musi taky mit cas dozrat

nazka
22. črc 2019

@zelenaesmolda takhle ale vychytas 100% ovulaci. Každopádně mě tahle metoda 2x vyšla (na doporučení gyndaře)

zelenaesmolda
22. črc 2019

@nazka
podle me u ni bude spis problem psychika nez ovulace pokud se jeste nezacali snazit a uz to takhle hroti 🙂

bajunka6196
autor
22. črc 2019

@barulina tu už beru děkuji 😊😊

martinau5
22. črc 2019

Vůbec nic neřeš a hoď se do klidu 😉 my jsme takhle přišli k našemu svišti. Opili jsme se s manželem na dovolené a řekli jsme si, že to zkusíme. No a 40 týdnů na to se nám narodil prcek. Nikdy jsem neřešila kdy mám plodné sny a kdy mám krámy. 😉

bajunka6196
autor
22. črc 2019

Moc děkuji všem jde přesně o tu co mám v hlavě od sestry. Jen jsem se na to chtěla zeptat. Kyselinu listovou beru už tak měsíc a všechno jim jak mám.. Bídu dělat pořád štěně věci a snad se vám příště ozvu že je to tu... Moc děkuji. Holky sobě 😁💋

nazka
22. črc 2019

@zelenaesmolda tak o tom žádná 😊

malytlustyhroch
22. črc 2019

Taky si myslim, ze to resis brzo. Ale narozdil od jinych tady si myslim, ze pak v tehotenstvi je racionalni snazit se mimimalizovat nektera nebezpeci. Napriklad riziko nakazy listeriozou, ktera je obvykle banalni pro zenu, ale smrtelne ohrozujici pro plod - to jsou ty rady: vyhnout se plisnovym syrum, zvlaste zahranicnim, vyhnout se tepelne dost neupravenemu masu, nepasterizovanemu mleku atd. Dalsi blba je prvni nakaza toxoplasmozou, ale tu uz velka cast populace prodelala pred tehotenstvim, kdo ne, mel by se vyhnout cerstve bio zelenine (mozna pokalene od kocek) a malym kotatkum, ktera toxo narozdil od dospelych kocek mohou vylucovat nejen stolici, ale celym telem. Pak jsou potraviny, ktere muzou ovlivnovat cinnost delozniho svalstva (petrzel, ananas, papaya...), na ty je dobry si dat pozor hlavne, kdyz clovek uz ma nejaky problem a realne mu hrozi treba predcasny porod. Za sebe trochu ananasu klidne risknu, ale rare maso (i kdyz mi fakt chybi) nebo hlazeni kotatek proste ne, pravdepodobnost nakazy sice nemusi byt velka, ale dusledky jsou pak fatalni, to mi za to nestoji.

hermij
22. črc 2019

Souhlasím s holkama výše + za sebe bych nedoporučila nesnažit se hned 🐝. Nevím, jak dlouho jsi HA užívala, ale nejprve bys měla očistit své tělo od těch umělých sajrajtů. Promiň mi můj názor, ale přijde mi velmi nezodpovědné, snažit se o početí hned po vysazení. Samozřejmě je hromada žen, kterým se to povedlo a nic by neměnily... Ráda to rozvedu, ale neber to jako stresování, ale jako informace, za které bych já byla ráda, kdybych je měla... Chceš být přece zdravá a spokojená těhulka a posléze maminka, to znamená starat se o své zdraví. Ber to takhle. Ne jako "snažení se o dítě", ale budování zdravého těla, které se může stát domovem pro nový život, který chceš darovat ❤🤰
Těhotenství hned po vysazení HA si zvyšuješ riziko potratu, anebo že bude miminko "nějak nemocné". Nemluvím tu přímo o postižení, ale početí krátce po vysazení HA souvisí s vyšším rizikem, že bude dítě alergik, že bude mít poruchy chování a pozornosti typu ADHD a jiné. Na Medline najdeš přehršel nových studií, které k tomuto tématu vznikají. Ještě stále nevíme vše o dlouhodobých následcích hormonálky... je to až hrůza, co to všechno dělá 😞 Pokud mohu tedy něco poradit, tak očistit játra - kopřivový čaj, ostropestřec. HA ve velkém odbourává z těla vitaminy řady B (hlavně B6, B9 a B12), vit. C, vit. E, zinek, selen a hořčík (opět - existuje na to hromada vědeckých studií) - ty potřebuješ doplnit, aby jsi mohla zpátky získat zdravý cyklus. Ze stravy a raději i z doplňků. Po vysazení nepotřebuješ pravidelně krvácet, ale potřebuješ začít ovulovat, při HA je tělo většinou hybernované a neovuluje. Na podporu ovulace jsou super pupalka (olej nebo kapsle) a mateří kašička (od včelaře nebo suplementy, např. Sarapis Plus+, který obsahuje i hromadu dalších minerálů a Q10). Tož tak... aspoň do začátku. Přeji Ti, ať se Vám zadaří a vše probíhá v klidu 🙂

bajunka6196
autor
22. črc 2019

@hermij moc děkuji 😇