Sešla se ovulace s Covidem. Je možnost (plánovaného) těhotenství?

28. únor 2021

Ahoj holky, řeším, že mi proběhla ovulace a pár dní na to jsem pozitivní na covid. Příznaky mám mírné (mírný kašel, rýma, bolest svalů, bez teplot), ale samozřejmě mě zajímá, zda je možnost (plánovaného) těhotenství? Měla jste to takto některá a otěhotněla jste? Všude se řeší spíš samotné těhotenství a covid, ale ne početí.... Díky předem za odpovědi.

ellyem
28. únor 2021

Já bych to nehrotila. Prostě bych to zkusila a buď to vyjde a nebo ne. Jiná možnost není 🙂

gruyerre
28. únor 2021

Říkáš, že ovulace už byla, takže uvidíš za pár dní, šance na otěhotnění určitě byla, pravděpodobně stejně velká jako jiné měsíce.

treasurka
28. únor 2021

Spíš pokud to má i partner, tak u skoro půlky mužů klesá po covidu počet sermií, psal doktor zde v poradně, takže pokud by měla být ppodobnost nižší, tak spíš kvůli tomu.

autor
28. únor 2021

@treasurka diky, to ne, nemocni jsme az po. Spis me zajimalo, jestli covid muze mit vliv na nidaci, udrzeni a tak dale.... ten zacatek je uz tak docela narocny. Proto se ptam, jestli to takto nekomu vyslo👍🏻 Dekuju za relevantni odpoved❤️

majena39
28. únor 2021

Nemám covid potvrzený žádným stěrem. Ale přesně v době ovulace a pár dní po ní jsem neměla čich ani chuť (necítila jsem ani chilli papričky! ). Pracovala jsem na covid jednotce takže šance nakazit se tam byla. A zrovna ten měsíc se nam zadarilo. Takže to určitě jde 🙂

autor
28. únor 2021

@majena39 konecne nekdo se zkusenosti❤️ Diky moc a hodne zdravi😘 (pokud jste v ocekavani stale)

majena39
28. únor 2021

Ano stále očekáváme a mimi roste jak má, hybe se jak ma a první dva screeningy negativní 🙏❤️

juvatenka
28. únor 2021

Má švagrová otěhotněla v době, když měli s manželem covid a byli v karanténě. Měla také lehký průběh (bolest hlavy, svalů a únava), podařilo se a je všechno v pořádku. Miminko se vyvíjí tak jak má, už je v 5. měsíci 😉 Jen můj bratr vtipkuje, že aspoň má jistotu, že je to jeho, když byli oba zavření doma 😀

autor
28. únor 2021

@majena39 to rada slysim🤗 at jste negativni i nadale😀 a vse dopadne na jednicku 😉

autor
28. únor 2021

@juvatenka tak to je taky super zprava 😊😊😊 a bratrovi at vydrzi humor i pri/po porodu😁 diky moc za sdileni❤️

vitezove
28. únor 2021

Naopak se často říká, že hodně žen otěhotní když má nějakou virózu, chřipku nebo tak. Protože tělo se soustředí na něco jiného a tak se těhotenství povede vlastně snáz.