Sílící ovulační testy = určitě nastane ovulace?

jenny91
9. lis 2018

Ahoj holky,
dělám si už několikátý den ovulační testy a druhá čárka je stále silnější, ale pořád nejsou stejné. Chtěla bych se zeptat, jestli to sílení už znamená, že ovulace s jistotou nastane, nebo jestli může i tak dojít k anovulačnímu cyklu. Ptám se proto, že kvůli snaze o miminko se pokouším omezovat četnost kojení staršího. Tak jestli už se na nějaké omezování můžu konečně vyprdnout a nabízet prso dle přání 🙂

vercik83
10. lis 2018

test jen říká, že se zvyšuje hladina hormonu, ale ovulace přijít na 100% nemusí....

leymea
10. lis 2018

Presne jak rika @vercik83 . 🙂

alcar
11. lis 2018

Mivala jsem pravidelne pozitivni ovulacni testy a ovulace neprobihala (zjisteno na folikulometrii).

jenny91
autor
11. lis 2018

@alcar No já právě bohužel moc nevím, jak jinak si tu ovulaci ověřit... Gynekoložka mi před pár měsíci říkala, že ovulace probíhá, ale nevím, jestli věřit tomu, že to poznala podle jednoho ultrazvuku dělaného krátce po ms. Následně jsem měla opakovaně negativní testy po celé cykly. BT se taky dostatečně neměnila, ale tu jsem si stejně nezvládala měřit přesně tak, jak se má, protože ráno vstávám v různou dobu podle malého. No a naposledy byl na gynekologii doktor, ten mi řekl, že podle utz spíš ovulace probíhá, ale potvrdit to nemůže. Mám si prý koupit testy.

leymea
11. lis 2018

@jenny91 kratce po MS nevim jak by to poznala. Potvrdit Ti to muze az kdyz probehne ovulace a doktor na utz uvidi zlute telisko 🙂

jenny91
autor
12. lis 2018

@leymea No říkala že podle toho, že se liší velikost jednotlivých vajíček... Ale já upřímně té doktorce příliš nevěřím, taky se na mě tvářila jak na zjevení, že vůbec mám menstruaci, když kojím, a to si nemyslím, že by byla nějaká anomálie. Ten doktor potom říkal, že tam vidí žluté tělísko, takže ovulace pravděpodobně probíhá, ale prý to nejde 100% potvrdit.
Každopádně testy jsem měla několik dní za sebou skoro pozitivní, ale k úplné čárce to nedošlo. Dnes jsem 18dpo a čárka je slabší než včera. Myslíte, že ovulace mohla proběhnout, i když u žádného testu nebyla testovací čárka stejně silná jako kontrolní? Taky nevím, jestli s testováním pokračovat, jestli může třeba ovulace nastat ještě později. (Většinou mívám cyklus tak 28 dní, ale poslední byl snad přes 40.)

leymea
12. lis 2018

@jenny91 a byla nejaka carka silnejsi nez ty ostatni?

jenny91
autor
12. lis 2018

@leymea Vysloveně ne, občas jsem měla pocit, že každá další je o trošku silnější, ale úplně neznatelně, možná jsem si to spíš namlouvala... Jinak celý cyklus mám nějakou alespoň hodně slabou čárku, pak trochu sílila a cca čtyři za sebou byly ty nejsilnější.

leymea
12. lis 2018

@jenny91 nekomu to prej testy neukazou. Mozna zkusit jinou znacku. Co pouzivas ted za znacku?

jenny91
autor
13. lis 2018

@leymea Prenatal. Je fakt, že je to jiná značka, než jsem používala před prvním těhotenstvím. (Tehdy mi to testy ukazovaly.) Ale nevím, jestli třeba nemůžou hrát roli i hormony při kojení, ten cyklus se mi vcelku rozhodil...

leymea
13. lis 2018

@jenny91 aha, tak to netusim 🙂

jenny91
autor
13. lis 2018

@leymea Dnes jsem si chtěla koupit další v lékárně, ale paní mi říkala, že když už jsem měla skoro stejně silné čárky a pak to sestoupilo, že ta nejvýraznější by se měla považovat prostě za pozitivní. (i když teď jsem se teda dívala, že je fakt výraznější skoro neznatelně 🙂 ). Prý nemá smysl tenhle cyklus ještě dál testovat. Tak uvidíme. Každopádně děkuju za rady 🙂

leymea
13. lis 2018

@jenny91 tak uvidis 🙂 treba to vyslo 😉 drzim palce 🍀