Snaha o miminko - leidenská mutace

irenkabobek
3. zář 2018

Ahojky už 3 měsíce se s přítelem snažíme o miminko a stále se nedaří. Mám trombofilii ale leidienskou mutaci která je mírná. Pravidelně papam kyselinu listovou. Koupila jsem si i Febilion či jak se to jmenuje a stále se nedaří. Je pravdou ze poslední dobou jsem hodně ve stresu kvůli kterému jsem zhubla 5 kilo. Teď se chystám k doktorce tak snad poradi. A jak jste na tom vy ? Jak dlouho jste se snažili než se povedlo ? Nějaké rady ? Moc děkuji

vladienka
3. zář 2018

@irenkabobek ahoj nam to vyslo na druhy cyklus.. stres je fakt blby, treba sa nejak ukludnit.. a za mna najlepsia rada bola pit kontryhel (rano a vecer od prveho dna menstruacie do ovulacie)

broskev93
Autor odpověď smazal
Zobraz
irenkabobek
autor
3. zář 2018

@vladienka kontryhel vyzkousim děkuji 🙂

jaaaninda
3. zář 2018

@irenkabobek malej se zadařil už ve druhém cyklu, druhátko trvalo rok a půl a mezitím jedno nevydařené těhotenství. Kontryhel je dobrý na úpravu cyklu,pokud má někdo problém jako já, kdy jsem měla dlouhé cykly. Ale pozor pokud máš ms pravidelnou, tak by ti to mohl zbytečně rozházet. Doporučuji to po 3 měsících tak nehrotit.

martaskaaa
3. zář 2018

Ahoj, 3 měsíce je uplne normalni. Doktori považuji za standardní prumernou dobu snažení treba pul roku, driv vetsinou žádné kroky dělat nechtějí.
Ja otěhotněla 6let po vysazení antikoncepce, ale to je extrém, nebudu te tim strašit 😊
Ono kdyz si to vezmeš, je vlastně spousty faktorů které musi telo splnit, aby jsi otěhotněla. Neni ani tak důležité, jestli máš pravidelný cyklus, ale zda probíha vse jak má. V první řadě, aby vůbec ve vajecniku vyrostlo vajíčko, to musí byt kvalitni. a schopné oplodnění. Musi se dostat ven z vajecniku (to treba byl muj problem) a mit průchodné vejcovody... pak zas záleží na kvalite spermii (tam je taky nekolik moznosti,co s nima muze byt) a konečně kdyz se spoji a oplodni, je potreba mit vyssi sliznici, aby se vajíčko uhnizdilo a začal celý proces. Ja si si vzdycky myslela, jak je to jednoduchý a ono toho je potreba tolik, aby to vyšlo 😂😂 konec teorie
Každopádně ten stres také neni dobře..kontryhel je dobry spis pri nepravidelne ms..existuje spousty kapiček jako gynex,.drmek atd co obsahuji nějaké byliny,.nekomu pomohou. Kyselina je fajn, ze beres. Ta mutace - nevim presne o co jde, lecis se s tim nějak? Jsou s tim spojena rizika jako problem otehotnet?
Ještě se zeptám, vis kdy mas tu ovulaci?Jestli treba sledujes cyklus a sex mate v době ovulace? Drzim palce, at to vyjde co nejdriv

uzivatelkapetra
3. zář 2018

Ahoj, nic nechci samozřejmě zlehčovat, ale tvé "už 3 měsíce" vykouzlí jemné pobavení u hodně holek.
V dnešní době otěhotnět do roka je úspěch, určitě se zatím nijak nesleduj, jez listovku a užívej si s partnerem kdykoliv se vám bude chtít, ne když je "ten pravý čas".
Ten stres máš proč? Zaměř se na toto.

Mě to trvalo necelé dva roky a za velké pomoci medicíny

priefi
3. zář 2018

@irenkabobek v prvni rade 3 mesice je kratka doba, poceti miminka je docela narocna zalezitost plna nahod, ktere musi byt uspesne, zdravy par ma 20%, ze se mu zadari, coz je hodne, ale i malo.

Syn se nam povedl 2.mesic po vysazeni HA, davali jsme volny prubeh, druhatko, ktere ted cekame se podarilo az po roce volneho prubehu. Proste mrne prijde, az uzna za vhodne ono 😊

magicka89
3. zář 2018

@irenkabobek Tyjo po třech měsících k doktorce...ta tě požene 😀 Když tak jí aspoň zalži, že se snažíte rok..pokd sis ovšem před třemi měsíci nebyla pro prášky 😀 Pokud si brala antikoncepci? Pokud ano, tělu to trvá, než se srovná...nejsou to bonbóny 🙂 Tímhle šílením si zaděláváš akorat na stres a pak to už vůbec nepůjde...my se snažíme cca 18 měs- nic....teprve teď to budu řešit u nového lékaře navážno...

irenkabobek
autor
3. zář 2018

@martaskaaa no ta mutace je zvýšena srazlivost krve na kterou beru tu listovku .... a ovulaci hlidam. Četla jsem ze je žena plodná od 10 dne cyklu takže já to vidím ze za 6 dnů mi začíná plodné období. Co jsem četla o tom kontryhelu tak ze je na to vhodný. Říkám si co by se dalo čajem pokazit

irenkabobek
autor
3. zář 2018

@magicka89 jdu tam na preventivní kontrolu a když už tam půjdu tak jsem si říkala ze se více poptam 🙂 není to jen skrz toho.

martaskaaa
3. zář 2018

@irenkabobek no ten by se mel pit od 1.dne cyklu do ovulace, pomaha zvysit i delozni sliznici a mel by pomoci srovnat cyklus, ale nekomu ho kolikrat uplne rozhodi, pokud ho maji pravidelny (neni to pravidlem, ale muze se to stat)

magicka89
3. zář 2018

@irenkabobek čajem se dá rozhodit celkem dost...řekni doktorce, že se snažíte déle, jinak Ti řekne ať se uklidníš a snažíte se...ovulaci Ti 100% potvrdí pouze doktor ultrazvukem...výpočet podle nějakých dnů je zbytečný, každá to máme jinak...já být Tebou tak na to nemyslím 🙂

priefi
3. zář 2018

@irenkabobek ta srazlivost by se mela resit jinak, listovkou to nevyresis. Vim, ze snazilky, ktere mely s tim problemy, braly leky a pak se mimi podarilo 😉 ta srazlivost muze byt docela problem
@magicka89 rekla bych ze antinu nebrala s ohledem na mutaci, kterou ma, kdyby ji brala, melo by to na ni fatalni nasledky (dokonce by mohly byt i smrtelne) 😉

sarkoc
3. zář 2018

Já si myslím, že tou mutací to nebude...to spíše ten stres. A hlavně tři měsíce není žádná dlouhá doba. jinak já mám mutaci krve, sice ne Leydenskou, ale něco podobného a čekáme ted druhé dítko, jedno těhu teda nevyšlo, ale to nemuselo být tím. Od začátku píchám Clexane (s první dcerou Fraxiparine, ale byla jsem na něj alergická) a jinak žádné problémy díky mutaci nemám 🙂

sarkoc
3. zář 2018

@priefi V čem by to měl být problém?...na hematologii lékaři říkají, že problém je pak až to těhotenství pro ženu s trombofilií...ale zse když se o tom ví, tak pak to díky ředění krve taky problém není...těhotenství samo o sobě zvyšuje i u zdravých žen riziko trombózy, u žen s trombofilií o to víc (ale to řeší to ředění)...leckde jsem se dočetla, že to může být příčina potratů (v době, kdy se o těhu ještě neví a krev se tudíž neředí, může ucpat nějakou cévu k mimču atd)...ale několik lékařů mi říkalo, že už je to vyvrácené...taky když je to jednodušší forma, tak už dávají injekce na ředění třeba až od dvacátého týdne, když je větší bříško a tlačí na třísla....

irenkabobek
autor
3. zář 2018

@priefi brala jsem antikoncepci asi rok ale byla to taková co nevadila ... jelikož jsme se nějak už před tím rokem rozhodli tak jsem vysadila ať se pročistim

irenkabobek
autor
3. zář 2018

@priefi a tu listovku mi doporučila přímo gynekolozka s tím ze mi možná dá i nějaké jiné tabletky když se dozví ze chci miminko nevím ... dozvěděla jsem se to z ve 21 letech. Jediné co vím ze až budu čekat miminko ta ze budu muset chodit na injekce :(

alikoaliko
3. zář 2018

Ja mam leidenskou mutaci a jeste protrombinovou a pokud jsem to spravne pochopila, s leidenem telo nedokaze stepit kyselinu listovou z potravy, takze je dulezite ji jist jako doplnek stravy uz nastepenou (pozor, ne vzdy ji prodavaji nastepenou). To je dulezite pro spravny vyvoj bunek embrya, ale nee pro samotne oplozeni. Skrz srazlivost pak muze byt problem spis s udrzenim jiz pocateho tehotenstvi... ja jsem teda pila kontryhel, otehotnela jsem na 1.pokus a fraxiparine na redeni krve jsem si pichala az od 17tt. Urcite se zadari 🙂

irenkabobek
autor
3. zář 2018

@alikoaliko děkuji také doufám 🙂 já vím ze 3 měsíce jsou nic moc ke snažili jsme se už dřív šle pak to vzdali ... já začala jist zpátky antikoncepci a teď toho lituji

priefi
3. zář 2018

@sarkoc snazilky co to mely psaly, ze mimi nebylo schopne zahnizdeni 😉 ale to je info od nich, ne od dr. 😉 proto jsem psala i o tech snazilkach 😉

dany69
3. zář 2018

Za mě leidenská mutace nemá na početí žádný vliv.. Nám se podařilo v podstatě 4x na poprvé.. ale než mi přišli na to, že mám taky leidena, tak jsem dvakrát potratila. Takže se uklidni a zkus to tolik "nehrotit" 😉 každopádně ale kontaktuj svého hematologa aby počítali s případným těhotenstvím a včas ti nasadili něco na ředění, pokud bude třeba

svija
3. zář 2018

@irenkabobek - jestli tě to uklidní, tak Leidenská mutace nemusí být vůbec žádný problém. Mě jí zjistili až po dvou těhotenstvích a porodech, obojí bylo úplně v pořádku. Testovali mě jen proto, že našli tu mutaci v rodině 🙂.

lucaz
3. zář 2018

Mám to podobně.Mě Leidenskou zjistili také náhodně mezi 3. a 4. těhotenstvím.Všechna těhotenství v pohodě, bez komplikací. Stres, jak. ti rekne každý je nejhorší a blbě se s tím něco dělá...Ještě k těhotnění...1. -2.měsíc. O 2. jsme se zoufale snažili 4a půl roku a doktoři řekli, že přirozeně mít děti určitě nebudeme...Tak jsme to přirozeně pomalu vzdali, do toho si "1" zlomila ruku, takže jiné starosti(to zabírá nejvíc) a hle...byla "2". 3.na první dobrou, a kde se vzalo4. ....ani nevím jak.
Takže zkus se soustředit na neco jiného a uvidíš budeto jako nic. Leiden je v pohodě, má to prý 80%z nás, jen o tom většina neví😉

lucaz
3. zář 2018

@irenkabobek to není jisté, že budeš miset pichat už v těhotenství...ja dostala Fraxiparine až v 6nedělí...záleží na vysledku testů...

kikwita
Autor odpověď smazal
Zobraz
anita003
3. zář 2018

To mě vždycky pobaví, když někdo napíše, že se snaží "už" 3 měsíce a "stále" se nedaří 😀 my se snažili přesně 2 roky a to jsme oba naprosto zdraví... Nestresuj po 3 měsících 😀

zuzan88
3. zář 2018

Hlavní je na to nemyslet, pak to tím tuplem nepůjde. Já prášky nezobu už cca 3 roky, ale můj ex byl neplodný...s novým přítelem to přišlo po půl roce.

dany69
4. zář 2018

@kikwita to ale není pravda, to co popisuješ, platí u jiné mutace. Leiden způsobuje zvýšenou srážlivost krve právě třeba v těhotenství, čímž se zvyšuje riziko trombózy. Mě bylo řečeno, že v těhotenství se mi začne víc srážek krev, což může zapříčinit vznik malé usazeniny, která ale ucpe miminku přívod živin a nejspíše proto jsem potrácela.. S listovkou to nemá nic společného

kikwita
Autor odpověď smazal
Zobraz
dany69
4. zář 2018

@kikwita v pohodě, nemyslela jsem to zle.. jen aby se tu nešířily mylné informace 😉