Snažilka - ale tři testy slabounké //
Ahoj holky snažíme se s přítelem asi osm měsíců,ale nějak se nám nedaří tento měsíc jsem si dělala test asi třikrát se mi objevila slabounká čárečka,ale dnes mrcha došla sice se ještě nerozjela doplna,je to zatím slabé špinění.Doufám že to tak zůstane a nerozjede se moc bychom si bejby přáli 😖
Stručné shrnutí
- Slabé čárky na domácích těhotenských testech často vedou k nejistotě; v diskuzi byly opakovaně označeny testy New- Best 2 jako nespolehlivé a doporučováno je ověření jinou značkou nebo krevním HCG u lékaře.
- V diskuzi byla sdílená tabulka citlivostí a modelů testů, zahrnující konkrétní údaje jako "GS mamatest (2 v 1) / nádobka 50 30-40", "New- Best 2 (2 v 1) / nádobka 20 25-35" a údaje pro ClearBlue, Pepino, Axiom, Seratec a další.
- Postupy po slabé čárce zahrnují opakování testu jinou značkou (častěně uváděny GS Mamatest, Gravitest, Pepino), stanovení hCG z krve a/nebo ultrazvukové vyšetření; v jednom příkladu lékař zobrazil gestační vak 7 mm a určil 5. tt.
Nejčastější otázky
Q: Jak ověřit, zda slabá druhá čárka na testu znamená těhotenství?
A: Doporučuje se zopakovat test jinou značkou (v diskuzi byly doporučovány GS Mamatest, Gravitest nebo Pepino), nechat stanovit hCG z krve a/nebo absolvovat ultrazvuk u gynekologa, který může zobrazit gestační vak již kolem 5. tt (příklad v diskuzi: vak 7 mm, 5. tt).
Q: Které domácí těhotenské testy byly v diskuzi označeny za problematické?
A: V diskuzi byly opakovaně kritizovány testy New- Best 2; také byly zmiňovány Rapid Preg a Rapid Clear jako méně spolehlivé; cena Best byla zmíněna jako cca 30,- a Pepino Mid stream jako cca 40 Sk.
Q: Jaké vyšetření mi lékař může provést pro potvrzení těhotenství a kdy?
A: Gynekolog může odebrat krev pro stanovení hCG a provést ultrazvuk; v diskuzi lékař na soukromé klinice potvrdil těhotenství sono nálezem vaku 7 mm a stanovil 5. tt, a vystavil "mateřskou knížku".
Q: Které vitaminy a doplňky se v diskuzi doporučovaly na začátku těhotenství?
A: Doporučována byla kyselina listová a prenatální vitaminy jako Babyplan; v diskuzi byly jmenované i doplňky Spektrum a Quantum a konkrétně uvedena kyselina listová jako základní prevence.
Q: Co mohou znamenat situace, kdy test ukáže slabou čárku a následně přijde menstruace?
A: V diskuzi byly hlášeny oba typy zkušeností: některé ženy měly slabou čárku a pak menstruaci (planý poplach), jiné měly slabou čárku a nakonec těhotenství potvrzené sono a krevními testy; závěr je v této otázce sporný.
Q: Jak rychle lze očekávat otěhotnění po vysazení hormonální antikoncepce (HAK)?
A: V diskuzi byly uváděny případy otěhotnění už v prvním nebo druhém cyklu po vysazení HAK; jeden konkrétní příklad uváděl těhotenství dva měsíce po vysazení.
Závěry z diskuze
Shoda
- GS Mamatest je v diskuzi obecně považován za spolehlivější než New- Best 2.
- Po zjištění slabé čárky doporučují ženy zopakovat test jinou značkou a/nebo jít k lékaři na krevní hCG a ultrazvuk.
- Některé ženy otěhotní krátce po vysazení HAK, v diskuzi jsou příklady těhotenství už v 1.–2. měsíci po vysazení.
Sporné názory
- Best 2 je nekvalitní a má ukazovat falešné čiary vs. Best 2 někdy ukázal druhou čárku i u žen, které nakonec byly těhotné.
- Domácí testy (různé značky) lze považovat za dostatečné k závěru vs. výsledky domácích testů je nutné vždy ověřit krevním hCG nebo ultrazvukem.
Otevřené otázky
- Proč konkrétně New- Best 2 vykazuje více nesrovnalostí než jiné značky?
- V jakém DPO/tt je ultrazvuk skutečně spolehlivý pro zobrazení gestačního vaku u různých žen?
- Jaké citlivostní hodnoty u konkrétních testů jsou klinicky relevantní pro časné záchyty hCG?
Zmíněné značky a firmy
Best 2, GS Mamatest, Gravitest, Pepino, ClearBlue, Rapid Preg, Rapid Clear, AXIOM, Seratec, Combo II Instant-View, Instant-View, Alfa Instant-View, Day 7, For you, Unimark, Mummy test, Baby, Intima, Chemture, Apotheke, DM, Prozdravi.cz, Babyplan, Spektrum, Quantum, Modrykonik
Zmíněné produkty a metody
New- Best 2, GS Mamatest (Mamatest comfort), Gravitest (Apotheke), ClearBlue one minute, Pepino dipstrip, Pepino Mid stream, Rapid Preg, Rapid Clear, AXIOM comfort/plus/set, Seratec direct/diagnostika, Combo II Instant-View, Instant-View, Alfa Instant-View, hCG rapid, Day 7 test, For you test, Unimark test, Mummy test, Baby test (deska+kapátko), Intima test/Intima test ultra, Chemture hCG, Duphaston, Clostilbegyt, Utrogestan, kyselina listová (foláty), Babyplan vitaminy, krevní stanovení hCG, ultrazvuk (sono), tehotenský trhací kalendář, mateřská knížka
Místa a osoby
BA, Podunajských biskupíc, Trnava, Dubnice, Senca
Jo presne jak rikas, vim to z vlastni zkusenosti-vidim to v praci, pracuju v porodnici. Kazda 15ti leta tehotna, kazda s prominutim socialka a romka a normalni se snazi a snazi a touzi a nic !
lindex a měříš BT nebo to zpoždění bereš jen podle toho, že máš tak a tak dlouhé cykly a teď je to jinak ?
babulky, utekam ja uz domkov. Dufam, ze zajtra niektorej pribudne / a budu z toho 2// 😉
lindex, já jsem už jasná 😠 😠 😠 ..Mrcha přišla v plné parádě 😝 😝 ..Tak snad příště 😅 😅 ..
dnes kupim a zajtra za rana to hned skusim 😕 akoze skusim stastie 😀
teda dufam ze mam stastie a budu // a nasledne budem priberat prirodzenou cestou.... drahy ma uz od vcera zacal volat buldozer 😅
ano, na viac som nemala odvahu 😕 chcem si zachovat v pamati tie //
ale to bolo v utorok rano, tak zajtra to bude o dva dni, mala by byt silnejsia ta druha carocka 😠
Ja si merim teplotu ale mam kazdy den jinak, tak nevim ☹
No zatim jsem to mela pravidelne, a ted se to zpozdilo uz o paty den, ale test ukazal negativni, tak nevim.
lindex, tak já Ti teď nevím..Celý den jsem měla jen jednu vložku, a jen špiním 😒 😒 ..Tak už vůbec nevím, na čem jsem...
Ahojky ljd jak jsi se ptala na ty testy, taky se přikláním k Mamatestu, ještě jsem neslyšela že by někomu ukázal špatně a mě taky ukázal / když to tak bylo správně 😉
Jinak ještě něco k těm testům:
Citlivost těhotenských testů
AXIOM comfort hcg /proud moči 25 70-80
AXIOM plus hcg / nádobka 25 25-30
AXIOM set hcg (2 v 1) / nádobka 25 40-45
GS mamatest (2 v 1) / nádobka 50 30-40
GS mamatest comfort / proud moči 25 70-80
New- Best 2 (2 v 1) / nádobka 20 25-35
ClearBlue one minute / proud moči 140-150
Seratec direct / proud moči 25 70-80
Seratec diagnostika / nádobka 25 40-50
Combo II Instant-View 10 !!! 35-40
Instant View 25 15-20
Alfa Instant - View 25 15-20
hCG rapid / nádobka 20 20-25
Day 7 / kazeta+kapátko 20 50-55
For you / proud moči 20 50-55
Gravitest (2 v 1) hCG / nádobka 25 30-40
Gravitest hCG 25 25-30
Unimark / nádobka, proud moči 25 20-60
Mummy test 15-30
Baby / deska+kapátko 25 50-60
Baby / nádobka 25 40-50
Baby (2 v 1) / nádobka 10 !!! 70-80
Intima 45-50
Intima test ultra 80-90
Pepino dipstrip 20-30
Pepino Mid stream 80-100
Těhotenský domácí test / nádobka(přiložená) 25 60-80
After 1ks krabička 110-130
Vian 20-40
Chemture hCG 20
Rapid clear Classic plus 55-70
Lindex a máš tady někde grafík, kolikátý jsi DPO??? 😉
Schimi já už holka nevím co bych ti poradila 😅
Kristi supis, len neviem kde je ten co mali {okrem rapi preg} a kupila som / Ulti med / first test....
hmmmm 😖 zajtra uvidim 😨
pome baby kde ste?? som sama doma, nech uz je rano, chcem testovat a dovtedy potrebujem skratit cas... 🙂
Ahoj potvorka,
ja som tu skoro nová, vacsinou len čítam príspevky, lebo nemám čas písať. Ja som tiež sama, malá už spí a ten môj išiel tiež na pivo.
Ano, pivo 🙂 Aspon si manzelky mozu urobit kludny vecer...
az na to ze mi prave volala mamina a vyzvedala, ako na tom sme 😒 Lezie mi to na nervy, hlavne ked som drahemu slubila ze to bude na zaciatku nase tajomstvo {mal z tooho taku radost}
ja zatiaľ ešte neviem na čo som. 20.8. som vysadila HAK, 23.8. som mala MS a odvtedy sme sa snažili a snažíme až doteraz, dosť aktívne - skoro každý deň 😀 koncom minulého týždňa ma začalo pichať v bruchu na ľavo a trochu aj napravo. Od včera mám taký zvláštny tlak v podbrušku a bolia ma kríže, svŕbia prsia, v noci som trochu špinila- 1 hod. Ďalšiu MS mám dostať až budúci štvrtok, tak som zvedavá a nekonečne netrpezlivá či sa nám zadarilo na prvý šup ...
To by bola "cista praca" 🙂 nedas dovtedz daky test???
hmm, to je uz asi diagnoza... 😒
mám už kúpený, len tak ako aj všetky ostatné tu, bojím sa sklamania. Bolo by to asi zavčasu. Ked som čakala moju malú, testovala som v deň, ked mi mala prísť MS a vyšla slabá čiarka, potom som to opakovala o dva dni a to už boli obe čiarky silné. Inak brucho mám tvrdé ako kameň, neviem čo si o tom myslieť. Do štvrtku to však určite nevydržím, asi testnem cez víkend 😉
gerta, dakujem.
Možno moje pocity súvisia s vysadením HAk ... Potom čo som si tu na MK prečítala, byť hneď tehu, môžem hovoriť o zázraku. Prvé dieťa sa podarilo až po roku.
mas vyhodu ze vies, ako to u teba funguje 🙂 ja hladam vsetko mozne, aby som vedela co je dobre znamenie a co nie ☹ no kazdopadne verim ze budes mat ||
dokonca som si kupila trhaci kalendar pre tehotne a citam ho ako lexikon 😝
Potvorka ved aj vam sa podarilo rychlo! 🙂 🙂 🙂 A tie testy to je asi fakt diagnoza, ja vam ani radsej nebudem hovorit kedy som si tento mesiac robila prvy test 😔 😔 😔 lebo si budete mysliet ze mi totalne sibe, dobre ze som si ho prvy den po menstruacii nerobila a odvtedy dalsich par, no nedalo mi to az nakoniec dnes rano konecne // aj ked prva slaba, ale verim tomu!
Potvorka ja ta chapem. Ja uz mam jedno dietatko, dievcatko, to ani neviem ako sa nam podarilo, vtedy som vysadila HAK a mrcha nechodila, nechodila.... no a prisla az po porode. 🙂 🙂 🙂 Odvtedy som to uz nebrala. Antikoncepcia sa sice konala ale vseljaka mozna len nie hormonalna.
Gerta, potvorka - som presvedčená, že obe ste tehu!!! Raz ked na teste už boli obe čiarky, hoc aj slabé, tak potom neskôr tam budú tiež. Len silnejšie 🙂 🙂 🙂 Môžete mi veriť, vlastná skúsenosť, hoci už je tomu skoro desať rokov ☹ Ale dávame tým lekárňam dobre zarobiť, že? Ak nebudem tehu, tiež budem určite každý mesiac testovať naviackrát až kým neuvidím dve // A vlastne aj potom aby som si to potvrdila a uverila 😝
baby, obe dievcatka 🙂 ja by som vlastne chcela nielen babatko ale konkretne dievca 😎 hmm, aj ked teraz by som brala hocico. ale ked 2 dievata su super, dievca a chlapec ok, ale dvaja chalani, to teda NIE / ratame 2 deti/ 😒
proste mne sa zavdacit neni len tak 😅
Potvorka, ja umyvam riad a za kazdym druhym tanierom sa bezim pozriet co ste so Zlatulienkou napisali. Chlapa tiez nemam doma, babika spinka, no s kym sa porozpravat o //???? My by sme chceli 3 deticky. Drahy chce teraz (jasnacka) chlapca ked princeznu uz mame!
potvorka, úplne ťa chápem. Ja som bola od začiatku presvedčená, že bude dievčatko, meno pre chalana som nemala ani pripravené. Sestra má chlapca a ked to porovnám, to sa vlastne ani nedá. Moja malá je taká moja cicka prítulná a veľká parádnica. V škole je to úplne OK, je samostatná, skrátka, je to s ňou jednoduchšie. Mne je teraz jedno čo by to bolo, určite by som bola rada aj druhému dievčatku, a aj moja malá by chcela radšej sestru. Len čo tatino ? 😉 Asi by rád aj dákeho "chlopa" do domu uvítal. A mal by sa s kým vyblázniť, lebo podľa neho baba je baba, chalan vraj viac vydrží - teda kadejaké voloviny. Na to by chlapov bolo, hmmm

Tak to mas pravdu. Keby sme nechceli, tak sa to na nas nalepi, ani nevieme ako. 😲
Asi by sme mali ist na disku a tvarit sa, ze mame 15 😀