Snažilka - ale tři testy slabounké //
Ahoj holky snažíme se s přítelem asi osm měsíců,ale nějak se nám nedaří tento měsíc jsem si dělala test asi třikrát se mi objevila slabounká čárečka,ale dnes mrcha došla sice se ještě nerozjela doplna,je to zatím slabé špinění.Doufám že to tak zůstane a nerozjede se moc bychom si bejby přáli 😖
Stručné shrnutí
- Slabé čárky na domácích těhotenských testech často vedou k nejistotě; v diskuzi byly opakovaně označeny testy New- Best 2 jako nespolehlivé a doporučováno je ověření jinou značkou nebo krevním HCG u lékaře.
- V diskuzi byla sdílená tabulka citlivostí a modelů testů, zahrnující konkrétní údaje jako "GS mamatest (2 v 1) / nádobka 50 30-40", "New- Best 2 (2 v 1) / nádobka 20 25-35" a údaje pro ClearBlue, Pepino, Axiom, Seratec a další.
- Postupy po slabé čárce zahrnují opakování testu jinou značkou (častěně uváděny GS Mamatest, Gravitest, Pepino), stanovení hCG z krve a/nebo ultrazvukové vyšetření; v jednom příkladu lékař zobrazil gestační vak 7 mm a určil 5. tt.
Nejčastější otázky
Q: Jak ověřit, zda slabá druhá čárka na testu znamená těhotenství?
A: Doporučuje se zopakovat test jinou značkou (v diskuzi byly doporučovány GS Mamatest, Gravitest nebo Pepino), nechat stanovit hCG z krve a/nebo absolvovat ultrazvuk u gynekologa, který může zobrazit gestační vak již kolem 5. tt (příklad v diskuzi: vak 7 mm, 5. tt).
Q: Které domácí těhotenské testy byly v diskuzi označeny za problematické?
A: V diskuzi byly opakovaně kritizovány testy New- Best 2; také byly zmiňovány Rapid Preg a Rapid Clear jako méně spolehlivé; cena Best byla zmíněna jako cca 30,- a Pepino Mid stream jako cca 40 Sk.
Q: Jaké vyšetření mi lékař může provést pro potvrzení těhotenství a kdy?
A: Gynekolog může odebrat krev pro stanovení hCG a provést ultrazvuk; v diskuzi lékař na soukromé klinice potvrdil těhotenství sono nálezem vaku 7 mm a stanovil 5. tt, a vystavil "mateřskou knížku".
Q: Které vitaminy a doplňky se v diskuzi doporučovaly na začátku těhotenství?
A: Doporučována byla kyselina listová a prenatální vitaminy jako Babyplan; v diskuzi byly jmenované i doplňky Spektrum a Quantum a konkrétně uvedena kyselina listová jako základní prevence.
Q: Co mohou znamenat situace, kdy test ukáže slabou čárku a následně přijde menstruace?
A: V diskuzi byly hlášeny oba typy zkušeností: některé ženy měly slabou čárku a pak menstruaci (planý poplach), jiné měly slabou čárku a nakonec těhotenství potvrzené sono a krevními testy; závěr je v této otázce sporný.
Q: Jak rychle lze očekávat otěhotnění po vysazení hormonální antikoncepce (HAK)?
A: V diskuzi byly uváděny případy otěhotnění už v prvním nebo druhém cyklu po vysazení HAK; jeden konkrétní příklad uváděl těhotenství dva měsíce po vysazení.
Závěry z diskuze
Shoda
- GS Mamatest je v diskuzi obecně považován za spolehlivější než New- Best 2.
- Po zjištění slabé čárky doporučují ženy zopakovat test jinou značkou a/nebo jít k lékaři na krevní hCG a ultrazvuk.
- Některé ženy otěhotní krátce po vysazení HAK, v diskuzi jsou příklady těhotenství už v 1.–2. měsíci po vysazení.
Sporné názory
- Best 2 je nekvalitní a má ukazovat falešné čiary vs. Best 2 někdy ukázal druhou čárku i u žen, které nakonec byly těhotné.
- Domácí testy (různé značky) lze považovat za dostatečné k závěru vs. výsledky domácích testů je nutné vždy ověřit krevním hCG nebo ultrazvukem.
Otevřené otázky
- Proč konkrétně New- Best 2 vykazuje více nesrovnalostí než jiné značky?
- V jakém DPO/tt je ultrazvuk skutečně spolehlivý pro zobrazení gestačního vaku u různých žen?
- Jaké citlivostní hodnoty u konkrétních testů jsou klinicky relevantní pro časné záchyty hCG?
Zmíněné značky a firmy
Best 2, GS Mamatest, Gravitest, Pepino, ClearBlue, Rapid Preg, Rapid Clear, AXIOM, Seratec, Combo II Instant-View, Instant-View, Alfa Instant-View, Day 7, For you, Unimark, Mummy test, Baby, Intima, Chemture, Apotheke, DM, Prozdravi.cz, Babyplan, Spektrum, Quantum, Modrykonik
Zmíněné produkty a metody
New- Best 2, GS Mamatest (Mamatest comfort), Gravitest (Apotheke), ClearBlue one minute, Pepino dipstrip, Pepino Mid stream, Rapid Preg, Rapid Clear, AXIOM comfort/plus/set, Seratec direct/diagnostika, Combo II Instant-View, Instant-View, Alfa Instant-View, hCG rapid, Day 7 test, For you test, Unimark test, Mummy test, Baby test (deska+kapátko), Intima test/Intima test ultra, Chemture hCG, Duphaston, Clostilbegyt, Utrogestan, kyselina listová (foláty), Babyplan vitaminy, krevní stanovení hCG, ultrazvuk (sono), tehotenský trhací kalendář, mateřská knížka
Místa a osoby
BA, Podunajských biskupíc, Trnava, Dubnice, Senca
poslední MS jsem měla 4.7. a to po injekci, Dr. mi rovnou řekla že mě nechce vidět, prý až někdy v říjnu, tak jsem objednaná už na 2hého. Moc se bojím že to bude nějaký jiný problém 😖 Ale bylo krásné věřit že se nám to už po 8 měsících zdařilo ☹
Teda katiz, nechcem Ta zarmutit, ale ja som to tiez mala take divne. 2x posebe som mala MS kazdy druhy mesiec. Tak som uzivala Duphaston na upravu cyklu a potom mi Dr. predpisal Clostilbegyt na stimulaciu ovulacie a je to tu. Ovulka bola a teraz uz aj druha // 🙂, ale mozno to nie je Tvoj pripad a mozno si fakt tehu. Ale pre istotu si nerob velke nadeje, aby si nebola sklamana.
A to mas prosim Ta ako Dr.? Ako Ti moze povedat, ze ta tam nechce vidiet, ked nemas pravidelny cyklus? Koza! Moj to hned zacal riesit a bola som tam kazdu chlilku na krv, na ultrazvuk, ci vsetko funguje ako ma. Na Tvojom mieste by som asi porozmyslala nad zmenou Dr.
ahoj holky, musím se s vámi podělit o úžasnou novinku... těhu testy nelžou, jsem opravdu těhotná - 4 týden, 8mm.... jsem strašně šťastná a přeji to každé, jsou to neuvěřitelné pocity...
stalo se to 2 měsíce po vysazení a ještě mám sníženou fci štítné žlázy, tak holky dotoho!!!
Jejda už tu máme maminu budoucí,vidím že se to tady pěkně rozjelo 😀 .Všem těhullinká gratuluju a tiše závidím....Doufám že brzy taky budu mezi těhulky patřit
takisto by som to ta urcite nenechala...mne ked test ukazal slabu druhu ciarku a zacala krvacat, aj som potratila. Takze dufamz,e vam to vyjde,ale urcite by som do nemocnice nie sla, ale letela 😉
ja mam dnes tiez uplakany den - vysadila som antiku, 13.8 posledna MS, tyzden po ovulacii ma zacali boliet prsia, v sobotu som spravila test - vysiel pozitivny s tym, ze druha / bola slaba. Zacali sme sa radovat, ze to vyslo na prvy sup a dnes rano o 5 som dostala MS!!!Viem, ze to je prvy-krat co sme skusali, ale naco su tie testy dobre!!!!!Len je clovek potom viac sklamany - to ale poznate kazda, ze? Gratulujem novym tehulkam 🙂
lolo ja se snazim uz rok a pul testu jsem delala tuny a porad nic kolikrat se mi stalo ze byl pozitivni a dr na me cucel jak na blazna ze tehu nejsem takze je to proste sila
Lola11:Nic si z toho nedělej u mě bylo to samý a nejhorší na tom bylo že se mi to objevlo zrovná na třech ale byl to best 2 tak nevím.Dnes se mi dokonce o těch testech aj zdálo,asi mi z toho už začíná hrabat.Snad se povede tento cyklus a tobě přeju to stejný. 😉
lola11 - my sa snazime od januara t.r., testy vsak nesklamali - vsetky boli negativne ☹
ahojte 🙂
je mi luto ze s tymi testami sa zbytocne navnadite a potom nic, ale vlastne nikdy to nieje 100% 😢 v kazdom pripade drzim palce a priebezne sa vas budem snazit "nakazit" tehu bacilom.
drzte sa a vecer sup na vyvolenych, ziadne vyhovorky 😎
anysek1:jojo mětaky mamatest nic...měli by ty besty vyřadit z prodeje jsou na h...Jak dlouho se snžíte nebo už je z tebe těhule? 🙂
kacko snazime se rok a pul a teprve mi delali utz krev a napsali mi utrogestan tot vse v rijnu jdu zas k dr tak jsem zvedava bo pritel je v poradku
Jejda my se snažíme osm měsíců,ale ted poslední dva cykly se snažíme víc teda spíš na to skočíme hned mo Ms.To čekání je na tom nejhorší ještě že pracuji nebo bych doma asi zbláznila 😀
Dnes je uz o moc lepsie, precital som forum o antikoncepii - no a skoro kazda holka mala takyto priebeh po vysadeni. Vlastne mozem byt rada, ze som MS vobec dostala - niekomu nepride ani po 2 vyvolavackach!!!!Nebyt toho hlupeho testu, tak som v poho. Test urcite nepoznate nakolko som v zahranici - First responce alebo tak nejak. Diky za vsetky odpovede - cloveku je hned lepsie, ked ma s kym o tom kecnut a vidi, ze nie je sam 🙂
Gtauluji tehulkam a vsem snazicim se preju pevne nervy. I na nas prijde rada, holky, nebojte se !
Ahojte skoromami. Bola som na druhej inseminácii. Vajco malo 18 mm a druhé 16. dnes je 8 den po a už mám za sebov dva testy. Bolo by fain keby boli čiarky silné ale u obidvoch je jedna slabšia, uplne bledoružová. Testy sú rôzne od rôznych firiem a sú ževraj vysokocitlivé už na 5 deň. Tak neviem čo si o tom myslieť. Môžem vám však úprimne povedať že je to ubíjajúce to čakanie, hlavne keď všetko okolo mňa je tehotné hneď na prvý vrz. Mám také bolesti v podbrušku ako pri nadúvaní. Prosím napíšte mi ako máte nejaké skúsenosti s bledou čiarkou a bolesťami v podbrušku. Ďakujem a všetkym vám držím velké palce.
Ahoj, ja som mala tiez len slabunku tu //, ale za dva dni bola uz silnejsia a doktor mi povedal, ze ta bolest v podbursku bola v dobe ked som mala mat mrchu (mal pravdu) a je to normalne v priebehu celeho tehu, takisto ako slabe spinenie/krvacanie. Az pri vyraznejsej bolesti/krvacani sa treba hned dostavit k lekarovi, moze to byt zle znamenie ☹ ale nebudeme sa strasit, ze 😎
ahojte 🙂 🙂 🙂
tak som ráno testovala (RAPI CLEAR) a vyšli dve //, tá druhá bola slabšia ale bola tam 😝
Potrvorka: ďakujem za tvoju reakciu ma potešila, už som to raz zažila potratila som mynulý rok v máji a môžem povedať že to boli pekelné bolesti lenže som si myslela že dostanem mrchu a ani vo sne ma nenapadlo že som tehu. Od vtedy sa snažime a nič tak sme šli do Ginu a riešim to takto. A keď hovoriš že aj slabá čiarka je v podstate čiarka tak dúfam že to vyšlo, no uvidíme nechcem sa moc tešiť... pa zatial
Zlatulienka: ahoj, aj ja som si robila Rapi clear na 5 deň /už som to nevydržala/ a tiež mám slabú druhú čiarku. Tak mi to nedalo a hneď som kupila ďalší "vysoko citlivý" a to isté tiež slabá druhá čiarka. tak dúfam že nám to víde.. 😉 držím palce pa
no kocky,
same tehulky.
gratulujem vam, ja som si tiez spravila par testikov, a stale len jedna, ani naznak druhej. ☹
ale verim, ze sa v oktobri podari.
drzme si palce, je nas tu menej, a menej
Baby, ahojte!
Koľko dní po ovulácii je dobré testovať? Kedy sa ukáže eventuálna druhá čiarka?
FABIANA:No zkusit to můžeš s testem rapi clear po pěti dnes jinak asi nemá cenu testovat než se ti zpozdí ms,nebo třeba v den ms,kdybys to nemohla vydržet.Přeju hodně štěstí a at tam máš// 😲

lily supis, cakam na teba 😀
mne sa tam moc nechce, uz som si privykla na vas...