Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

kualalik
11. led 2010

blondy, no tak teď babo raď... jedna pozitivní zpráva, kterou na tom vidím pro porod KP je to, že malá není zase až tak velká (2800 až 3000g je cajk), otázka je, jak se bude "kroutit" při průchodu porodními cestami 😕

blondynka400
11. led 2010

kualalik, právě.... No měla by mít do 3,5... Ale zas je to jen odhad a víš jak to s těmi odhady je....

kualalik
11. led 2010

blondy, s těmi odhady to je na prd.. se můžou kolikrát seknout o docela dost... 😒
No a jestli teda automaticky CS nedělají a jsou podle toho zařízení (že je u toho více lidí), tak snad vědí, co dělají. A kdyby to prostě nešlo, tak ti snad automaticky pomůžou tím CS 😕

blondynka400
11. led 2010

kualalik, právě, prý je možné i o kilo.... 😝
Jojo, je to tak... Ale ono když moc chceš, tak tak ti CS naplánují. Nikdo nebude riskovat, že se pak něco stane a budeš je žalovat....

kualalik
11. led 2010

blondy, nevím, jestli by to k něčemu bylo.. ale já jsem si napsala třeba porodní plán, s tím tam prostě vejdu a chci, aby se podle něho řídili 😀

blondynka400
11. led 2010

kualalik, no nechci ti kazit tvojí optimistickou náladu, ale porodní plán většinou stejně nikho nezajímá, málokdy je čas na to to číst 😀 . Spíš ve slušnější porodnici se tě napřed zeptají, než něco udělají a myslím že je to tak i lepší. Protože stejně dořpedu nemůžeš všědět, jak co bude 😀

rennik
autor
11. led 2010

Ahoj ženy 🙂 takže dneska jsme dopadli moc dobře, ušičko jev pořádku krásně slyší a kyčle jsou taky OK takže co víc si přát. Akorát když jsem bobka svlíkla na to vyšetř 🙂 ní tak začal tak strašně moc plakat že ho nešlo utišit. Bobek prostě nemá rád když je svlečený 😒

Jinak dudu moc gratuluji k nové práci, jen ať je dobrý kolektiv protože to dělá strašně moc.

Blondy nevím co bych dělala já v takové situaci ale dej na svůj vnitřní pocit, ať už se rozhodneš jakkoliv tak si říkej že je to tak správně a tak to má být, jinak by sis furt říkala proč to nebylo jinak. Dej na svou intuici a veř že to všechno dobře dopadne!!! 😉 Malá má krásnou hmotnost ale kdo ví, mě taky říkali že mám obrovské břicho, dokonce i u porodu se mě furt ptali kolik měřím a že bude určitě velký a vidíš nakonec máme takového prďolku malého 🙂

kualaličku já jsem PP měla taky původně napsaný ale nakonec jsem ho nepoužila, zjistila jsem že vnaší nemocnici ho nemají vůbec rádi a když si za tím stojíš tak ti spíš porod znepříjemní, já jsem ho nakonec neměla a všechno dopadlo dobře, byli hodní, ochotní, ptali se co a jak- prostě super, ale tím nechci říct že ho nemáš mít. Určitě si ho vem, pokud jsi pro něj rozhodnutá a chtěj ať se tím řídí 🙂

pavlis až bude dobře, určitě se ukaž, myslíme na tebe!

blondynka400
11. led 2010

renník, tak vidím, dobré zprávy. To je super 😵
Hm, to já mám pořád břicho jak většina v 7 měsíci 😀 Dneska jsme si v té porodnci připadala skoro jako, že tam nepatřím 😝 😀
No uvidíme, jak to dopadne, už jsem to zas dneska rozkousala, ale řekla bych, že ot zas bude jen do další kontoroly... 😝 😀

dudunidu
11. led 2010

ahoj holky, děkuju, v práci je to naštěstí bezva. Nemůžu si stěžovat, baví mě to a fajn lidi, jsem zatím docela nadšená, tak snad mi to vydrží 🙂

Blondy, s tím císařem se zeptám trochu nefundovaně - jaké jsou pro a proti, včem je lepší přirozený porod a v čem císař? Mně je to tak nějak celkově fuk, po císaři má človek zjizvené břicho a nemůže se pak moc namáhat, ale zase ti to ušetří tu porodní bolest a taky nastřihávání hráze, povolenou vag. a tak vůbec, ne? 😕 A co rizika pro miminko?

dudunidu
11. led 2010

Pavlisko: i když jsi to napsala až dneska tady na diskuzi, cítila jsem, že ti není hej...Říkala jsem to Matavě na našem srazíku, že už toho na tebe musí být moc a jak bych ti to přála...Je to beznaděj, tak dlouho čekat, že... No a nechceš se o to víc ponořit do hledání domečku? To by mohol být totiž ten správný recept na otěhotnění... Moje příbuzná na to taky sází, už se snaží přes rok a už je zoufalá, a teď se pustili do rekonstrukce domečku, takže má starostí plnou hlavu a tím pádem se nebude moct tolik soustředit na těhu, tak jí moc fandím, aby už to konečně vyšlo. A tobě taky!!! 😅

kualalik
11. led 2010

blondy, rennik,
tady v té porodnici se opravdu drží porodního plánu 😉 holky, co tam rodily, tak tam byli asi týden před porodem s tím plánem a pak když přijeli, tak už sestřičky i doktoři o tom věděli a jeli podle toho.. a samo v tom mám napsaný, že žádám, že než udělají něco jinak, že mě o tom budou informovat a ptát se mě na můj souhlas 😉 tohle je fakt taková domácí fajnová RESPEKT porodnice 😉 😀 😀

Dudu, tak to jsem ráda, že v práci jsi spokojená a že tě to baví. Je katastrofa, když člověk chodí do práce s nechutí ...

Renni, tak to je paráda, že jste v pořádku 😵

blondynka400
11. led 2010

dudu, ono jde o to,že je malá KP, jinka bych to vůbec neřešila. Ve zkratce, při přirozeném KP se malá může hodně přidusit u císaře mi vadí horší adaptace, možné problémy s dýcháním a většinou horší rozkojení. Samo tam jsou i další věci, ale ty už pro mne nemají prioritu.... 🙂

kualalik, a kde že to vůbec budeš rodit? 😎

kualalik
11. led 2010

blondy, v Jilemnici 😎

blondynka400
11. led 2010

kualalik, tak oni mají menší porodnice v nečem výhodu.... Jinak už víš co chceš a co ne? 😀

kualalik
11. led 2010

blondy, už to mám sepsané na dvou stránkách strojopisu 😀

matava
11. led 2010

ahoj holky, po super prodlouzenem vikendu jsem ted s manzelem resila financni vyrovnani...tak ted uz jen at to podepise u notarky a budu klidnejsi...no ale mam zase otazku..:o)) v ramci euforie jsem zapomnela brat duphaston...v pondeli v 16DC jsem zacala rano a vecer, no a v sobotu rano jsem mela posledni...spravne bych to mela brat dvakrat denne az do 25DC..takze moje teorie je, ze je blbost po nejakych trech dnech v tom najednou pokracovat a vykaslat se na to a doufat, ze to opravdu zase dostanu kolem 31DC..jinak budu furt trnout, jestli nejsem tehotna... 😉
vsechny moc zdravim, myslim na vas... 🙂

blondynka400
11. led 2010

kualaik, a pošleš? Docela by mě to zajímalo 😀

matava, no já být tebou už bych ho nebrala.... Ale zas na druhou stranu bych asi neočekávala, že do dostneš 31 den... Buď to bude dřív a nebo tehdy, když tělo bude chtít, těžko to odhadnout... No a amax si uděláš testík, ne? 😀

kualalik
11. led 2010

blondy, no nevím nevím jestli ti to mám poslat 😀

matava, vyprdni se na duphaston a jen čekej 😅

blondynka400
11. led 2010

kualalik, no jak chceš, nutit tě nebudu. Ale fakt by mě to zajímalo 😀

kualalik
11. led 2010

blondy, okéj, že seš to ty... 😎

kualalik
11. led 2010

btw. holky, nechcete některá slevovej kupon (20%) na nákup zboží na www.litex.cz ? je to teda jen na internetovou objednávku 😕

blondynka400
11. led 2010

kualalik, tak dík 😀
Tak tady tak porlízám internet na téma porod koncem pánevním a nějak z toho nejsme moudrá. V jednu chvíli jsem rozhodla že do toho půjdu a pak zas, že ne. Já fat nevím, jak se rozhodnout 😅

kualalik
11. led 2010

blondy, hlavně o tom nikde nic nečti. Ono ti to na náladě nepřidá a tvoje rozhodnutí to může jen nahlodat (jak se asi tak daří) ... musíš vědět ty sama, zda se na to cítíš či ne...
Poslala jsem ti to na mail 😉

kualalik
11. led 2010

.......... ha tak jsem teď zjistila, že terecka, která tu s námi byl na začátku diskuze už porodila 😀

kualalik
12. led 2010

Ahoj holky,
tak jsem z toho dnešního rána v diab. poradně rozčarovaná. Ona mi píchla do prstu, dala jsem tam moč a řekla mi, ať přijedu ve čtvrtek, že to budou výsledky. A poslala mě ven, že toho má hodně. Teď jako nevím, ... tak že oni mi z toho vzorku buď zjistí nebo ne tu cukrovku a když zjistí, tak v ten čtvrtek mi daj asi vypít tu vodu?? 😕 Mě vytočili v tý laborce... 🙄

blondynka400
12. led 2010

kualalik dík, půjde si to přečíst, ať mám inspiraci 😀
Já ale jsem zvyklá se sehnat všechny informace, jak ty dobré, tak ty špatné.... Nejhorší na tom je, že ono to vychází tak 50 na 50 😝 😀, i podle toho, co jsem načetla 😝 😀. Já se na to cítím, o to nejde, jenže pořád se bojím, že by se malé mohlo přitom něco stát. Vždycky jsem věděla jak se rozhodnout, tohle se mi ještě nestalo a jeto hrozný stav 😅

O terečce vím, to už bylo někdy v prosinci, ne? 😕 Nakonec to skončilo císařem, jestli si dobře pamatuju...

Tedy to je test na cukrovku na tři věci 😀 . Za prvé, píchat do prstu se nemá, jelikož tam je glykemie jiná než v žilní krvi a tudíž to není přesné. Když přijdeš, tak by ti jí měli změřit, zda už není zvýšená na lačno, protože když ano, tak ani nic nepiješ a máš rovnou těhu cukrovku. Ale žeby se to dělalo takhle nadvakrát, jsem tedy ještě neslyšela 😀 . Jestli ti ve čtvrtek řekne (dle tohoto vyšetření), že cukrovku nemáš, vyhlásím je jako laborku roku 😀

kualalik
12. led 2010

Blondy, já tam právě naklusala, vyhrnula rukávy, že mi bude brát krev žilní a ona, že ne, že z prstu... tak jsem na ni házela ty moje moudra, přesně jak tu píšeš a ona na mě, zda jsem z oboru 😀 když jsem řekla že ne, tak jen koulela očima jak o život 😀 a řekla jsem ji ještě při odchodu, že se nestačím divit 😀 očividně jsem ji lehce nasr.... 😀 Mno každopádně tam ve čtvrtek asi pojedu a za ty nervy si aspoň koupím nový boty a basta 😝 😀

Btw. jak se ti líbí můj porodní plán? 😀

blondynka400
12. led 2010

kualalik, 😀 Oni si to někde usnadňují a berou z prstu, ale to je špatně. Hlavně nechápu, co na tom chtějí do čtvrtka zoumat. Já měla tyhle první výsledky za 20 minut 😝

Já ho ještě nečetla, dělám tu u toho něco pracovního, ale děsně mš to neba, tak si to zpříjemňuju koníkem 😕

kualalik
12. led 2010

blondy, já po tom jejím přístupu bych tam nebyla schopná zůstat dýl jak na čas nazouvání bot 😀

Jůůůůůůůůů tady je dneska krásně, slunko praží, sice mráz, ale za oknem to vypadá bájově 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru