Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

lenerka
20. led 2010

ahoj holky

vy tedy toho nakecáte
to se nedá to stíhat číst,ale ta zprávička od Blondy,že už je mamina to je super 😉
velká gratulace
tak teď už jsem na řadě já co?

dneska jsem byla na Bulovce a na porod to ještě nevypadá,tak snad to stěhování stihneme a pak se dočkáme i tý naší druhý dcerky 😉

lenerka
20. led 2010

holky kdo chce moje tel.číslo,až to na mě přijde 😀

kualalik
21. led 2010

Brý ráno všem 😵

Lenerko, písla jsem ti do IP 😵 Vy máte tak chytrou tu holčičku, ví, že se potřebujete přestěhovat, tak to ještě podrží a vyleze ven až budete přestěhovaný 😀

Holky (Matava, Dudu, Kuratkol) sešly jste se nakonec včera nebo ne? 😕 😅

luciasek001
21. led 2010

renčo, díky snad mu to vydrží, včera byl vzteklej večer, podle mě byl přetaženej, protože odpoledne pak moc nespal a nevěděl co by. Ráno ho to zase chytlo, tak jsem ho po obědě bafla a šli jsme na první procházku chvilkovou, to byl uspanej hned jak to drncá. No a pak se probral, dostal nabaštit a zase chrní. Tak snad bude dnes klid. Včera jak byl vyřvanej tak dokonce chrněl 4,5 hodiny. Jeee, to byla paráda 🙂 Ale v podstatě ho musim pochválit.
lener, to stěhování určitě ještě stihnete, ještě máš čas na porod ne? Určitě to vyjde 🙂

eliska_v
21. led 2010

Ahojky holky.
Konečně jsem se dneska na chvilinku zastavila!! Ještě dvě hodiny, ale spíš už flákáníčko!! Šéfové jsou pryč, takže to tu už ňák zvládnu!! A zítra pátek jupííííííííííí a to znamená, že se blíží středa!! 😅 😵 😵 Holky já jsem zvědavá co mi Dr. poví!!! 😵

luciasek001
21. led 2010

renčo, ještě se zeptám vy jste asi už absolvovali sono kyčlí, že jo? Platí se za to něco nebo to hradí kompletně pojištovna? Díky moc

luciasek001
21. led 2010

eli, určitě to ve středu dobře dopadne, budu ti moc držet palečky 😵 A v práci to moc nepřeháněj!

eliska_v
21. led 2010

luci: Tak já se snažím to moc nepřehánět, ale když nechci aby to zatím někdo vědě¨l, tak na sebe nechci moc upozorňovat... 😉
Ale uvidíme co mi Dr. řekne ve středu!! Manžel mi furt říká, že to bude všechno v pořádku!!! Ale já si furt nemůžu připustit, že jsem těhule a že by to tentokrát mohlo být v pořádku!! Prostě máím starch a bojím se že budu zase hodně zklamaná a bude to zase strašn¨ě moc bolet!!

pavlisa
21. led 2010

Luciasku, Blondy, gratuluji 😵
omlouvám se, ale koníka jsem si na čas zakázala, tak jsem nevěděla, že už máte mimča na světě!
Jé, závidím, tak ať se vám daří a jste všichni zdraví a ať prckové pěkně rostou 😵

Eli, tobě taky gratuluju k //, teď už to zvládneš!

Tak já se budu dívat častěji, ať ty ostatní miminka nepropásnu 😉

U mě nic, takže se zkusím zapojit do jiného tématu, až na to najdu odhodlání.
Mějte se krásně těhulkovsky a maminkovsky 🙂

luciasek001
21. led 2010

eli, nesmíš myslet hned na to nejhorší, psychika dělá s tělem strašně moc, zkus to na chvíli pustit z hlavy nebo myslet trochu pozitivně. Musíš věřit že to tentokrát vyjde a brzy budete mít doma krásný miminko 😵

luciasek001
21. led 2010

pavli, díky moc za gratulaci 😵

eliska_v
21. led 2010

Luci: Když jsem v práci a něco dělám, tak je to v pohodě...Pak když jsem s maželem, tak na to nemyslím taky, ale jakmile jsem sama, tak mě napadjí věci, že bych si to nejradši zakázala!! A taky zakášu!!
Prostě budu mít zdravé akrásné miminko, jako Vy tady!! 😵

Pavli: Děkuju moc!! 😵 Zrovna jsem si říkala, že tu vůbec nejsi!! 😕

pavlisa
21. led 2010

No víš Eli, když se někdo snaží rok, tak je to horší zvládat a ještě se psychicky terorizovat koníkem, kde je tolik těhulek..

Ale já se pořád snažím být optimistická, jinak to nejde.
Jen se teď soustředím trochu na jiné věci, ale ono to nemyslet na otěhotnění stejně nejde, to víme všechny, že? 🙂
V únoru jdu na další poradu do CARu co se mnou bude dál.
Tak se tady mějte

eliska_v
21. led 2010

pavlisa: Promiň já to nemyslela špatně!! Já po revizi něměla vůbec náladu!! 😔

rennik
autor
21. led 2010

luci ahojky my jsme za to neplatili vůbec nic 😉

elis neboj určitě to bude všechno v pořádku, moc držím palečky 🙂

pavlis moc tě zdravím a nezoufej beruško určitě se to jednou podaří i tobě 😉

lener tak šup šup ať máme další maminečku 🙂)) ne sranda ještě 3 týdny počkej ať je všechno OK a pak už se těšíme až bude vyrovnaný stav kluci verzuz holky 🙂

kualalik
22. led 2010

Ahoj holky,
včera jsem byla v jednom kole. Šla jsem s mužem na oběd,pak do práce vyplnit nějake papíry,doma jsem pak zpracovávala daně a šla hlava kolem z těch čísel. Ale dobrý,ted už jen na finančák. No a po páté hodině odpolední jsme šli přát k našim. Tam proběhl řízek,bram.salat,dortík a byla jsem jak kule.
Dneska jdu po 12h s kamarádkou na kávičku,tak ted dodělávám guláš. Malá je dneska děsně aktivní. Dvakrat mě tak děsně qíchlo v podbřišku.. Jestli to je tou její aktivitou či roztahovaním vazů,nevim,ale už je to dobrý.

Co máte v plánu na vikend? 🙂

luciasek001
22. led 2010

renčo, díky moc, jen mě to tak napadlo. Ale to by asi sestra řekla.
kualalik, na víkend máme naplánovanou návštěvu od tchýně, jde se kouknout na drobečka tak at si ho taky trochu užije. Brouček se začíná vztekat když se mu něco nelíbí. Kouká, povídáme si a pak je přetaženej a nechce se mu chrnět. Vidim, že máš teda dobře rozlítáno tak na sebe bud opatrná.

rennik
autor
23. led 2010

Ahojky

¨Luci nemáš zač 🙂

kualali neboj to píchání v podbřišku jsem měla taky, je to nepříjemné ale nic hrozného to neznamená, ale úplně tě chápu já jsem měla taky strach.

My jinak dneska čekáme návštěvu takže taky chystám něco na zub. Akorát se Lukášek trápí s prdíkama, má to z toho nutrilonu a nemůže se vykakat tak mu usím pomáhat. Hrozně pláče tak jsem z toho špatná, teď bobek usnul tak snad to bude ok až se vzbudí.

eliska_v
23. led 2010

Ahojky holky.
rennik: Tak ať malého brzy prdíky přejdou!!

Jinak já jsem dnesk a zítra sama doma teda s tou prďolkou co mám v bříšku!! 😅 Už mi začíná hrabat a povídám si s bříškem!!

Holky ještě 4 dny do kontroly!!! 😵

lenerka
23. led 2010

ahoj kualaličku

tak už tě mám uloženou v mobilu
tak až bude to mimčo,tak ti písnu 😉

lenerka
23. led 2010

renčo

no malá si ještě v bříšku musí počkat
když bych přenášela vůbec by mě to nevadilo
i když vypadám jako velryba a špatně se mě spí a špatně se mě v tý ledovce pohybuje
ale ještě nejsme přestěhovaní a není pořád ještě dořešená ta kuchyň a skříně

ty prdíky jsou špatný
kačka je měla od 14dnů co se narodila a pak do 5měsíce života
do 16h pohoda a pak to začlo a skončilo po 2 3h ranní
já,ale jen kojila
s umělým jsem neměla zkušenosti
ale počkej ono ho to časem přejde
přeju hlavně pevný nervíky

lenerka
23. led 2010

eli pořád na tebe myslím
já jdu taky na kontrolu s mímem ve středu
snad nebudu mít toho streptokoka 😒

eliska_v
23. led 2010

lenerka: Ani mi o tom nemluv už jsem nervózní teď!! Ale strašně se těěším!! Aspoň budu vědět, jak na tom jsme!! 😅
Neboj určitě budeš v pořádku! 😉

blondynka400
23. led 2010

Ahoj holky,
tak se hlásím z domova 😀
Malá je zatím docela hodná a všechno je ok.
Fotečku tedy dodám, když mi to nezapomenete 😀

lener, tak teď si na řadě ty, to máš radost, co? 😀

eliska_v
23. led 2010

Blondy: Achoooooj, jak je mamino???!!! 😵 😵 Už se těším na fotečky malé.... Určiitě je kouzelná!! 😵 😵 😵 😵 😵

luciasek001
23. led 2010

blondy, ahojky, ještě jednou moc gratuluju k malé slečně 😵 Jak jste to všechno zvládli a co Krč dobrý?

lenerka
23. led 2010

ahoj Blondy

jak to,že už je malá venku?
vždyť jsi měla termín až 29.1. 😀
a jaký byl porod a co Krč?

to víš jsme zvědavé ženské
ano jsme na řadě já,ale nějak mě to ještě nedochází
na fotečky se moc těšíme 🙂

lenerka
23. led 2010

eli

určitě te´d už všechno dobře dopadne
celá parta co tu jsme ti držíme moc palečky 😉

blondynka400
23. led 2010

eli, je dobře, zatím žádný problém 😵

No já nakonec v Krči nebyla, vymyslela jsem to jinak 😀

Takže, aby jste byly v obraze 😀
V Krči mě úplně nenadchli, tím, co mi řekli. Císaře dělají hlavně v celkové narkoze, když přirozený porod KP, tak jedině když ta mude dr. Sever a bude mít náhodou čas a tak podobně (ale nemám jim to za zlé, chovali se slušně, jen je to prostě větší porodnice...). Takže jsem začala hledat i jinou alternativu, takže jsem si vzpoměla na dr. ke kterému jsem předtím chodila, je primářem jedné porodnice a dělá pro tu ordinaci kam chodím velké UTZ a tak.. (On byl vždycky fajn, ale čekalo se u něj klidně i 3 hodiny, tak jsem v rámci jedné ordinaci přešla k jeho kolegyni). No takže jsem mu v pondělí odpo zavolala, nejdřív mi skoro vyndal, proč prý císaře, že je ot nesmysl a že mám večer přijet a že to proberem. Takže jsem přijela, povídali jsme si o tom asi 3 hodiny a výsledek byl, že si myslí, že to dám, že si mě pohlídá a že ho porody KP baví. Ale že to chce hned, dokuď malá není moc velká a taky na to musí mít čas.. Takže jsme se domluvili, že když "přemluvím manžela", v úterý ráno nástup 😀. Manžela jsem nakonec přemluvila, že to zkusím, ale riskovat nebudu, docela mě překvapil, že se nakonec nechal... 😀
A k samotnému porodu, ráno jsem tedy dorazila, dostala základní dávku prostoglandinu, nejrřív jsem myslela že nic, ale zhruba do půl hodinky se to rozjelo, kontrakce tak co 3 minuty a fakt docela síla, neměla jsme čas si skoro oddychnout... Už vím, proč se říká, že vyvolávaný porod je horší a bolestivější 😀 . Prostě tam chybí takové ty přirozené pauzy na odpočinek. Navíc jsem musela být skoro pořád na monitoru.. Zhruba v půlce jsem to chtěla vzdát, fakt už jsem neměla sílu a když jsem si představila, že jí nakonec budu potřebovat fakt ještě hodně... Ale byla tam jedna fakt horzně super PA, dodala mi sílu, abych pokračovala. Navíc už jsem byla otevřená na 4cm, což na KP a vyvolávačku bylo super. Takže mě pustili do sprchy, fakt vřele doporučuju, na balon a teplou sprchu a pěkně prodýchat, je to o hodně snesitelnější... Pak jsme se domluvili na epi, abych měla dost síly. Taky docela doporučuju, neměla jsem z toho vůbec problémy, bolesti pak lehce ustoupili, ale víc to pomůže na psychiku... Pak jsem byla opět na monitoru a když byla křivka dlouho ok, dostala jsem zas povolení do sprchy. Kontrakce byly fakt síla, ale dohromady se sprchou a míčem to docela šlo, ale pak jsem začala cítí tlak na konečník, tak jsem šla ven říct to PA. Tak na mě koukla, že jsem plně otevřená a jdeme rodit 😅. Zavolala primáře, ať se jde obléknout, nebo porodíme bez něj 😀 . Takže jsem se přemístila na sál, poloha byla domluvená v polosedě a plně mi to vyhovovalo. Samotný porod byla už pohoda, sice na začátku jsem tlačila špatně, ale stačilo jen poslouchat co říkají a pak to šlo asi na 3 zatlačení a byla venku. Nějak jsem prostě věděla, že musim, že musí ven najednou... No a najednou jsem cítila hroznou úlevu a malá byla venku a začala hned brečet. Možná ti bude znít divně, ale to jak šla ven mi bylo i příjemný. Takže samotný porod oproti tomu přechozímu fakt pohoda, jen ten tlak je hrozný...
Jinka nástřich jsem měla, poměrně velký, z bezpečnostních důvodů a byli jsem na tom domluveni dopředu. Vím kdy ho dělal, řekl mi to, ale vůbec nic jsem necítila, to šítí bylo malinko horší 😝 . Ale i tak žádná tragedie a jiné zranění jsem neměla. Navíc to udělal tak šikovně, že hned po porodu jsem si mohla bez problémů sednout.. Sice o tom vím, ale problémy mi to nedělá. Řekla bych, že se to dělá horší, než to ve skutečnosti je a nebo asi taky hodně záleží, jestli to dotyčný umí nebo neumí...
Jak koukám napsala jsem román, tak Vás snad nebud nudit 😀

kualalik
23. led 2010

Brý večer 😵

Blondy, čao, proboha, přečetla jsem to na jeden zátah a teda ... no nemusela jsem si to číst 😀
Ale je fajn, že to proběhlo takhle v pohodě. Každopádně vím, že já prostě budu rodit asi tři dny, páč máme děsivý porody (mamka,ségra)... a já přece nebudu výjimkou 🙄 😅

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru