Snažilkování od března 2009

rennik
13. únor 2009

Ahojky holky těšíte se některá na blížící se březen a s ním i spojené snažilkování? 🙂 Pokud ano pojďme si spolu držet pěsti a prožívat společně radostné chvilky i případné nezdary s otěhotněním.

eliska_v
15. kvě 2010

blondy: Já právě vím, že váha neni přesná! 😉
A jinak všechno je v naprostém pořádku, takže te´d už to zvládnout do porodu a pak porod 😉

blondynka400
15. kvě 2010

eli, tak větší půlku už máš za sebou a porod bude taky ok , neboj...
Jinak jsi mě nahlodala tak jse se koukala do chyté knížky na u váhu, ve 22tt je průměrná váha 350-360gr. Takže máte fakt macíka, ale to je dobře, chpla přecu m usí být pořádný 😀

eliska_v
15. kvě 2010

blondy: Tak aspoň máme pořádného chlapáka 😀
Jj, je to strašné jak to najednou uteklo 😵 Už se ale těším až bude malej u mě v náručí! 😵

lenerka
15. kvě 2010

holky

co máte starší miminka,jak vám pasou koníčky?
Kristýnka pásla krásně,ale co mě přibrala nějak mě zlenivěla
ve 3měs.by měla udržet hlavičku tak 1min.to ani náhodou ☹
to nás asi pošlou na rehabku co?

lenerka
15. kvě 2010

neboj Eli uteče to jako voda a budeš mít Dalibůrka v náručí
přehoupne se léto a bude ho tu mít 😉

blondynka400
15. kvě 2010

eli, určitě je lepší pořádný chlap než nějaké tintítko... 😀

lener, no mně pásla krásně (nejsem hlavičku ale i zádička) někdy kolkem 2,5 měsíce, pak se to lehce zhoršilo a zde dne na den to zas bylo dobrý. Ale u nás to bylo spíš tím, že to měla prostě na háku, stačilo změnit místnost a postel a jakmile viděla něco nového, tak dělala super koníka. Kolem toho třetího měsíce vydržela bez problémů tak 3 minutky, někdy více někdy méně, jak se jí kdy chtělo... Teď už vydrží jak dlouho chce, krásně na předloktí, tak půlku zádiček ve vzduchu, zkoušela to i na dlaně, ale ještě má slabé ručičky, takže si dala do čumáčku a od té doby opět pouze na předloktí... Ale nám už budou v týdnu 4 měsíce.... 🙂

blondynka400
15. kvě 2010

lener, tak se mi zas neodeslal celý příspěvěk, ach jo... 😠
Ješte k té rehábce, co vím, tak se tam většinou posílací spíš mimi, co mají nějakou predikci buď vlevo nebo vpravo. Ona to určitě brzy dožene, jen to chce pravidelně cvičit... Ale zas nějaký doktor v sama doma (a mluvil fakt rozumně 😀 ), říkal, že je to takový zlomový bod a že to dost znamená... Poraď se s doktorkou, tak určitě bude vědět co a jak 🙂

kualalik
15. kvě 2010

mno tak mi na rehabku půjdeme určitě, páč máme predikci vlevo 😒 dělám co můžu,ale prostě z 80% rve tu hlavu furt doleva 🙄
jo Blondy, nechápu, proč tu rýmu má tak dlouho, odsávám, kapu, vytírám... a furt ji má. Ted na to máme Libenar... ale přijde mi,že žádná změna 😒

lenerka
16. kvě 2010

tak to já musím zaťukat
kačka měla už několikrát kašel,rýmu a kristýnka nic nečapla
tak uvidíme,jak to bude zvládat až Kačka od září bude chodit do školky denně

lenerka
16. kvě 2010

no my právě s kačkou taky cca 1rok chodili na rehabilitaci
taky se mě stáčela jen na jednu stranu
u Kristýnky to zatím nepozoruji
no uvidíme budu jí muset na ty koníky dávat častěji

kolikrát denně jí mám na ty koníky dávat?
naštěstí když jí dám na bříško,tak neprotestuje

kualalik
16. kvě 2010

tak u nás na bříško dávám cca hodinu po kojení (pokud teda zrovna nespí).. jinak teda před kojením taky na chvíli...

holky, dneska jsme spaly do 10 😀

lenerka
16. kvě 2010

Kristýnka dopol spala skoro do 10 30htakže taky pohoda
a te´d nám taky chrupe
dneska je to takový spací
škoda jen,že Kačka nechce usnout
já bych šla hned

tak já jí na ty koníky budu dávat častěji
asi jsem to flákala
díky

kualalik
16. kvě 2010

lenerko, v nějaký chytry knizce jsem četla, že az na konci tretiho mesice je norma pro paseni 😉 já bych řekla, že ta naše spící panna je tak trochu lenivá,ale já se s ní nemažu, paseme a paseme 😉 mno, já jsem s malou právě spala do těch deseti a pak jsem byla jak zmlácená, přespalá 😀 ale jednou za čas to neva 😀

lenerka
16. kvě 2010

jé tak to já bych si taky dala říct spát do 10h
užívej si to,až budeš mít ty prcky 2,tak už to nepůjde
dneska jsem jí taky s těma koníčkama mordovala,ale né moc často,dneska skoro celý den prospala
strašně začla slintat,zub jsem ještě neobjevila
tak nevím nevím
Kačka měla první zub až v 10měs.

kualalik
17. kvě 2010

lenerko, s tím druhým mimčem nevím... já jsem zastánce jen jednoho,fakt by mi stačilo jen jedno dítko 😅

blondynka400
17. kvě 2010

kualalik, tak je ještě malá... Třeba to zvládne sama... Polohuješ jí na spaní? Já bych jí zkusila více dávat na tu špatnou stranu, to občas zabírá... My naštěstí žádný porblém neměli, a to KP v tomhle směru mívají větší problém, ale naštěstí už od narození točila hlavičkou jak čamrda 😀
s tou rýmou je to u kojeného dítěte fakt zvláštní v tomhle věku... 😕 😒
K tomu pasení, ve 2 měsíci by měla hlavičku již krátce udržet, ale vyloženě pást (hlavičku i ramínka) s vydrží až ve 3 měsících (ale musíš jí jen otočit a nechat být, ne jí tam různě dávat ruce, na to si prý musí přijít sama. To že jí tam dáš ručičky pod sebe a ona krásně pase se prý nepočítá 😝 😀)

lener, já dávám malou na bříško každou periodu, co je vzůhru, tzn. tak 4x denně, dělala jsem to od začátku a úplně to stačí...
Taková malá rda, co psali holky únorovky, které měli s pasením problémy, sedni si na pohovku, tak jako do polosedu pololehu, dej si malou na bříško a ona by měla zvedat hlavičku. Většinou jim to jde takhle snáž a pak jim to jde lépe i na bříšku 😉

Tak včera zas předvedla další ze svých nespavých nočních kousků. 😀 Tedy nakonec byla vzhůru asi hodinku, pak jí to zdolalo. Každopádně jí hodně trápily prdíky, tak jak prděla, tak se asi natolik nabudila, že už nechtěla spát. 😝 Takže ve 2 v noci se na mě zubila s postýlky, zavinku už si umí sama rozdělat, peřinku dvěma kopy dá dolů, takže zavinku rozepnula, peřinku odkopala a smála se na mě a spát ani náhodou. Tak hold jsem jí vzala k sobě, kde si hodinku kopala, něco mi povídala a prděla u toho jak starý chlap. A pak najednou zhlasla jak baterka, tak jsem jí dala do postýlky a pak už spala normálně jako vždycky 😀

kualalik
17. kvě 2010

blondy, tak řekla bych, že dneska to je s tou hlavičkou lepší, ... v noci jsem ji po každým koju položila na tu stranu a jestli to byla náhoda, nevím, tak takhle byla i když jsem šla za hodinu na záchod 😀 v kočárku už si na tu stranu taky hlavičku dává... i v lehátku,tak že to bude snad dobrý, uvidíme.... akorát nevím, co s tou rýmou, v pondělí jdeme na kontrolu na 6 týdnech, tak tam navrhnu, co s tím, že se mi to nelíbí už takhle dlouho... 😒

lenerka
17. kvě 2010

mě kristýnka taky ze začátku stáčiala hlavičku jen na tu svojí oblíbenou stranu
teď už to střídá
kačka měla pořád ručičky v pěst,Kristýnka né,ta furt něco s ručkama vyvádí
a je to strašně užvaněná holka

dneska jsme jí dala na pasení asi 3x a šlo jí to krásně
docela jí to i baví
tak snad bude na 3měs.kontole vše v pořádku 😉

lenerka
17. kvě 2010

je to divný,ale kristýnka s prdíkama v pohodě
prdí fakt jak starý chlap 😀

já si jí dávám do poslele až po ranní m kojení
cca okolo 5 -6h pak ještě usne a vydrží do těch 9 -10h
ale nesmíme dávat kačku do školky,jak jí dám,tak pak má kristýnka přerušené spaní a stojí to za prd
musí si holka zvyknout,když Kačka jde od září na celodenní docházku do MŠ

kualalik
18. kvě 2010

no dneska v pět hodin ráno,když jsem malé odsávala nos (protože nemohla spát), tak jsem se rozhodla, že zajedeme na ORL ke známé doktorce, ať se na malou podívá.. já se prostě bojím, aby z toho nebyl pak zánět středního ucha a kdo ví,co ještě... ☹

Lenerko, malou dávám jak psala Blondy,mám polohovací křeslo, jí to pomáhá na bříško a kolikrát takhle i usne, ale procvičí si právě u toho tu hlavičk a hezky střídá i strany,když ji pak pokládá.. a to už se nemusím ani otáčet směrem k oknu (které ji nesmírně vždycky pobaví) 😉 co se týče prdíků,tak ona Maruška taky prdí děsně a teda jako začíná i lehce smrdět 😀 jen nechápu ty její plačící výlevy v podvečer,kdy je navíc jak žehlící prkno napružená ☹

Blondy, tak my měly takovou noc nedávno... hlavně jak má chudák tu rýmu a jak kašle,tak když si zakašle-prdne si, když kejchne-prdne si 😅

blondynka400
18. kvě 2010

kualalik, za tou doktorkou určitě zajďte, mně se to fakt nezdá moc normální, aby takhle malé mimi mělo takhle dlouho rýmu. A dej pak vědět, jak jste dopadli, ju? 😉
S tou stranou, dej jí čas, já si myslím, že se to ještě spraví. Oni jak pak začnou koukat po hračkách, víc po tobě, tak prostě tu hlavičku musí víc otáčet a časem to jde... Jo a ještě jedna rada, zkus jí nosit zádičkama k sobě, prý to pomáhá a nenutí jí to držet hlavičku na jednu stranu, protžoe ať si to málokterá uvědomujeme, většinou miminka nosíme na jednu stranu... Já zjistila, že už to ani na druhou neumím 😀

kualalik
18. kvě 2010

blondy, to jsem právě vypozorovala, že se ji to zádama ke mně moc nelíbí 😀 ale ono ji nic jinýho nezbyde že 😀 a co se týče nošení, tak to preferuju taky jednu stranu 😀

blondynka400
18. kvě 2010

kualalik, no ono se jim to sice tolik nelíbí, ale je to účinné 😀 . Já myslím, že skoro všechny preferujeme jednu stranu při nošení 😀 U nás je to naštěstí dobrý, že manžel jí nosí na tu druhou stanu, takže se to vyrovnává. A on narozdíl odemne jí nosí víc, hold si jí rozmazlil tak at si to užije 😀

kualalik
18. kvě 2010

to je zajímavý,že můj muž ji taky nosí na druhou stranu než já 😅

blondynka400
18. kvě 2010

kualalik, a jste oba praváci nebo ne? My jsme oba leváci a stejně jí nosíme různě 😀

kualalik
18. kvě 2010

my jsme oba praváci 😀

blondynka400
18. kvě 2010

kualalik, hm, takže oba stejně jako my. Tak hold asichlapi nosí mimčna na opačnou strane než ženský 😀

blondynka400
18. kvě 2010

kualalik, hm, takže oba stejně jako my. Tak hold asichlapi nosí mimč na na opačnou stranu než ženský 😀

lenerka
18. kvě 2010

ahoj

tak jsme dneska byly na 3měs.kontrole
tak máme 5.350kg a 60cm
a už máme za sebou první dávku rotarixu

paní dr.zjistila při kontrole pusinky,že už jí roste dole zoubek 😖
tak proto mě tak bolí kojení a slintá a je více plačtivá
škoda,že nechce kousátka a jen si tam cpe pěstičku
stále s dudlíkem bojujeme ☹

lenerka
18. kvě 2010

dr.říkala,že mám dávat Kristýnku na pasení koníčků co nejčastěji,ale třeba na kratší dobu
Kristýnce se pasení asi líbí a docela jí to jde
dneska to předvedla u dr.ukázkově
když byly u dr,na bříšku,tak se začla odštouchávat nožičkama,jako kdyby chtěla utéct
tak to bude nějaká čiperka

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru