Snažilky 2012 o 1. miminko po vysazení antikoncepce

anroid
4. bře 2012

Ahoj snažíme se s manželem o první miminko. V prosinci jsem dobrala antikoncepci. Všichni říkali, že to půjde rychle a zatím nic. Najde se nějaká spřízněná duše na pokec??

1velrybka
23. srp 2012

@lucika1503 Zeptám se v lékárně a uvidím, co mi řeknou. A ty jsi po vysazení měla cyklus ok nebo rozházený? Když ho budu mít rozházený nebo třeba nepřijde ms vůbec a těhotná nebudu, je potřeba jít k doktorovi nebo mám počkat pár měsíců, jestli se to srovná samo?

lucika1503
23. srp 2012

No ja som mala prvy cyklus po 28 dnoch (OV som citila na 11 ako som pisala..bol to taky pocit akoby som isla mat mens), druhy cyklus na 28 den (ovu tiez 11 den), treti cyklus az 30 den (tuzobne som cakala stresovala sa aby neprisiel vobec..no prisiel ☹ ) a uvidim aky budem mat teraz OVU den...
Inak neviem tie tabletky....mozno by bolo uz fakt prestat s ibalgynami..ja som si dala vzdy ten prvy den mens. ale...potom napr. ked ma bolela hlava tak som si povedala ze radsej uz nie...takze uvidim ako dalsia mens....mozno si pojdem ako som pisala aj ja pre nieco setrnejsie..alebo to skusim vydrzat....
Skus sa opytat a pak napis 🙂 .....
Vies ono je to vsetko este skoro pisat...ja tiez citam rozne diskusie...ale z kazdej mi vyplinulo...ze kazdy to ma inak..neda sa "drzat" nejakeho vzoru....skus pozorovat svoje telo....asi si budes kkus priznaky aj casom nahovarat..ale to patri k tomu....

1velrybka
23. srp 2012

@lucika1503 S tím Ibalginem - uvidím, jak to bude. Za tu dobu, co beru HA (5 let), jsem si ho skoro nikdy nemusela kvůli menstruačním bolestem brát, fakt jen výjimečně, ale předtím jsem teda trpěla šíleně. Občas si ho vezmu na migrénu, ale rozhodně ne každý měsíc, možná tak jednou za tři, čtyři měsíce. Tak uvidím, jak to bude, až vysadím. Ale snad mi v lékárně něco nabídnou místo toho.

lucika1503
28. srp 2012

Ahojky.

Tak jak si sa rozhodla s tou lekarnou...ibalginem a tak? Jak se dari?

lucika1503
28. srp 2012

@1velrybka Tak jak si sa rozhodla s tou lekarnou...ibalginem a tak? Jak se dari?

1velrybka
30. srp 2012

@lucika1503 Já se tam ještě nedohrabala🙂))) Jinak se daří fajn. A co ty?

lucika1503
30. srp 2012

Ahojky, neee. Inak kupila som si v lekarni kontryhel (alchemilka), pomaha na traviace a zenske problemy v case menstrucacie, cize zmiernuje akoby bolesti a vraj sa odporuca pit aj tym, ktory planuju mat mimco, ze vraj ti to nejak buduje ci posilnuje sliznicu...takze skus aj ten cajik, ja som ho kupila v lekarni za 32, takz enie je to draha zalezitost. Beries teda..resp. budes mat v plane brat aj ine preparaty (napr. kyselinu listovu, centrum materna...nejake vitaminy pre tie ktore sa pripravuju na materstvo) ?

1velrybka
30. srp 2012

@lucika1503 Mám v plánu se zeptat na tu kyselinu listovou, ale prý čistá je na předpis,někdo říkal. Tak spíš možná něco, co ji obsahuje. Nebo jestli mám zavolat doktorovi, aby mi ji napsal? (nemám gynekologa přímo v místě bydliště).

1velrybka
30. srp 2012

@lucika1503 Tak jsem byla v té lékárně. Koupila jsem si kys. listovou - tu nejlevnější - za 45 Kč 60 tablet (2 denně). Měli i za nějakých 360 Kč a podobně. Doufám, že jsem neudělala blbost, že jsem koupila tak levnou, paní říkala, že je to jedno, jestli levná nebo drahá, že kupují lidi tu levnou. Tak snad to nebude nějaký šmejd. Jinak na ty bolesti paní říkala Acylpyrin nebo myslím Paralen s tím, že se můžou užívat první dva trimestry.

lucika1503
31. srp 2012

@1velrybka Vies co...ja mam napriklad centrum maternu, je vhodna tiez pre tych, ktory sa pripravuju na materstvo (niekde som citala ze je dobre zacat s nou aj 3 mesiace pred planovanim). Obsahuje presne doporucenu dennu davku (400). S cistou kyselinou listovou nemam skusenost, ale urcite existuju aj nejake preparaty v lekarnach (pokial je centrum materma cenovo vyssia), bud cista alebo nieco co to obsahujem, najlepsie je fakt zajst do tej lekarne a opytat sa...aj aj na tu nahradu prosti bolestiam menstruacnym (kup si aj ten kontryhelovy caj 😉 ) a aj na tu listovku..daj pak vedet...
Ja osobne som sa rozhodla, ze uz nebudem brat igalgin, ak ma nieco bude boliet..budem musiet vydrzat...aj ked ako som spominala dva tyzdne dozadu som si zobrala jeden ibac....fakt nic ine nepoznam na moju bolest aj ked isto nieco je...

peka11
12. zář 2012

Ahoj, pridávám se také do této skupiny. Na konci minulého roku jsem vysadila po 5 latech antikoncepci, s manželem se o miminko zatím nesnažíme protože ještě musím dodělat poslední ročník na škole, ale říkali jsme si že by jsme to mohli od ledna začít zkoušet.

olinaaaaa
18. zář 2012

ahojky nejake babske nb ucine rady co nejrychleji otehotnet ..uz mi z toho popravde harasi predem dekuji

hanada
19. zář 2012

Ahoj holky, taky se k vám přidávám, vysadila jsem HA v půlce července a zatím nic... Teď by snad během několika dní měla probíhat OVU, tak uvidíme. Koupila jsem si OVU testíky tak snad se zadaří, nesnáším čekání 🙂

anroid
autor
19. zář 2012

@olinaaaaa Ahojky, dobrá rada snaž se na to nemyslet. Já jsem v prosinci dobrala antikoncepci všichni mě ujištovali, že to půjde rychle a ono až tak rychle nešlo.Nakonec jsme se s manželem na to vykašlali na nějaký počítání kdy budou a nebudou plodný dny, ovu testíky jsem taky vyhodila a bylo to už jsem 9tt. Držím Vám všem palečky

olinaaaaa
19. zář 2012

moc dkeuji za povzbuzujici zpravicku

simculinek
20. zář 2012

Ahoj holky, taky bych se ráda přidala k vám. S přítelem se snažíme už tři měsíce o mimčo, ale něják to vázne..... Také jsme si mysleli, že to půjde rychle, ale skutečnost je jiná. Na ovu testíky už taky nemam náladu, tak to nechávám plynout..... Snažím se na to nemyslet, ale až tak mi to nejde.... 😀 😀 Komu snad ano? 🙂

nikubiska
20. zář 2012

ahoj holky přidávám se k vám, antikoncepci jsem vysadila na jaře, ale teprve teď jsme přestali používat jinou ochranu, necháváme to osudu🙂 I když bychom miminko rádi hned ještě řešíme bydlení, takže nespěcháme, ale už to sem chodím okukovat🙂

mondzula
27. zář 2012

ahojte snažilky!! já nezobu teprve měsíc 🙂 ale moc se na našeho pulečka těšíme 😀

mijanka
30. zář 2012

Ahojky holky, já jsem vysadila HAK 6.srpna. První měsíc jsem to nedostala vůbec a teď druhý přesně v termínu ... a dneska je to týden po skončení měsíčků a zase špiním.... je to normální???

eiram2010
15. říj 2012

Ahoj všem taky se přidávám 🙂 vysadila jsem v září po 10 letech.Ještě jsme to nezkoušeli,protože mám poslední rok školy,ale už jsem starší a před 4 dny nám zemřel jeden z našich milovaných pejsků nečekaně a nás napadlo jestli není čas na miminko...celá rodila je smutná,po svatbě máme a jsme jediní kdo by mohl mít miminko.Manžel je jedináček a moje sestřička je nemocná. Nikdy jsem nebyla typ co by se do dětí hrnul,ale poslední dobou o tom přemýšlím často tak to je asi znamení...🙂

eiram2010
30. říj 2012

Tak už jsme to taky začali zkoušet tak uvidíme, zatím žásný ovu testy řešit nebudu, začala jsem jíst kyselinu listovou a uvidíme 🙂

vroninka22
5. lis 2012

Ahojky, taky se ráda přidávám, svatbu jsme měli 1.9.2012, momentálně rekonstrujeme byt, původní plán byl otěhotnět po Novém roce, ale manžel by ještě rád na dovolenou v létě k moři, pač jsme na svatební cestě byli jen tady v česku, tak jsme to odložili na podzim 2013, HA zatím ještě beru podle infa gynekologa stačí vysadit 3 měsíce před tím, než budeme chtít otěhotnět, ale osobně tomu moc nevěřím, takže vysadím už v létě a púak se děj vůke boží, nejraději bych chtěla miminko hned, ale teďka si potřebujeme ještě zařídit byt a poak šetřit na miminko. Naše známá rok před plánovaným těhotenství šetřila a pak byla ráda, že to tak udělala, pač první měsíce penízky jen letěli.

jitkana
5. lis 2012

Ahoj, přidávám se taky. Před necelým měsícem jsem po 10ti letechy vysadila HA, přiznám se, že jsem doteď pořádně nevěděla kdy je ovulace, že existují nějaké ovulační testy, apod. Můj gynekolog mi říkal, že se to může trvat i dost dlouho, než otěhotním. Máte nějaký typ, čím bych tomu mohla napomoci, nějaké vitamíny, cvičení, apod. ? Všechny moje kamarádky jsou těhotné, proto chci otěhotnět co nejdřív 🙂

jitkana
5. lis 2012

@eiram2010 - taky jsem vysadila po cca 10ti letech, takže si myslím, že jen tak rychle to nepůjde ☹ i když gynekolog říkal opak. Držím nám palečky.

eiram2010
6. lis 2012

@jitkana Já jsem začala jíst kyselinu listovou, myslím,že poznám kdy mám ovulaci, protože mě bodá v podbříšku. Teprve jsme se první měsíc nechránili během ovulace,tak uvidíme. Pořád jsem to odkládala kvůli škole a vždy se něco našlo a když jsem se konečně dokopala k rozhodnutí mít mimčo.🙂 přeju hodně štěstí, a´t se nám zadaří, už se mi i zdálo,že se zadařilo,ale jen ve snu 😀

eiram2010
6. lis 2012

@jitkana A mě teda gynekoložka říkala,že když se jí kyselina listová,že většina žen tak do 2-3 otěhotní tak snad 🙂 Já už jsem starší,sice zdravá a sportovec, ale člověk nikdy neví,no budu se radši těšit. Taky se nevyznám v testech a v ničem okolo. Zkusím to ale nejdřív bez pomůcek a pak kdyžtak se uvidí..

jitkana
6. lis 2012

Já jsem si koupila na radu kamarádky Mamavit, který se může brát i před otěhotněním, ale možná zkusím i samotnou kyselinu listovou. Já jsem taky odkládala mimčo, až dokončím školu, ale myslím, že to zvládnu i při škole (chybí mi ještě 2 roky a manžel bude pomáhat). Mě má za pár dní přijít 1 mens. po vysazení, tak jsem zvědavá.

ivanatl
6. lis 2012

Ahoj holky,
můžu se k vám přidat. Já jsem měla 29.9. svatbu, stavíme baráček a teď se chceme začít snažit o miminko.Antikoncepci jsme brala dlouhých 13let. 4.10. jsem dobrala poslední prášek a MS došla úplně na povel,ale myslím, že tak jednoduché to určitě nebude. Možná tělo ještě po tak dlouhé době nepřišlo na to, že nedostává pravidelný příjem hormonů 🙂 . Jsem zvědavá jak to bude příští cyklus. Taky jím zatím jen Kys.listovou a chystám se na měření BT, ale to spíš z důvodu ,abych poznala jak moje tělo funguje.

eiram2010
6. lis 2012

@jitkana Mě přijde asi za 10 dni,tak jsem taky zvědavá. mám poslední rok Bc. klidně ho udělám i s mimčem,když se zadaří, u mě už je to s věkem za minutu 12 🙂 a nikdy mě ani nenapadlo, že to budu odkládat tak dlouho.A když jsem se rozhodla tak jsem překvapená jak na to myslím 🙂

eiram2010
6. lis 2012

@ivanatl ahoj 🙂 já se vdávala 31.8 🙂 to jsem hned vysadila HA,ale zkusili jsme to až teď, v době OVU mě hrozně bodalo v podbříšku a až tady jsem zjistila ,že to je ovu. Měla jsem HA víc jak 10 let a jsem překvapená jak ted bez všechno na těle cítím. Přeju hodně štěstí 🙂