Snažilky o druhé mimi od září 2011

rennik
16. črc 2011

Ahoj holky plánujete některá druhé miminko a chcete se začít pokoušet štěstí od září letošního roku? Pak honem sem ať si můžeme navzájem držet palečky 🙂

veruvojtkova
26. říj 2011

@rennik ale né, neboj, jsem tu a žiju 😀 😀 neni to hrozné, ale na mě moc sladké a navíc na lačno..spíš nepříjemné, ale dá se to, ono to třeba někomu i chutná 😅 ale můj případ to nebyl 😀

rennik
autor
26. říj 2011

@veruvojtkova no já nesladím ani čaj takže u mě to bude problém ☹

veruvojtkova
26. říj 2011

@rennik já právě čaj taky ne, jinak mám sladký ráda, ale tohle je jak kdybych pila neředěný hustý sirup, ale někde ti dovolí si k tomu vzít černý čaj, což je dobré. mě to teda nedovolili, zase záleží asi na doktorce 🙄

poletuszka
26. říj 2011

ahojte
@rennik on je ten screening i vysetreni z krve?? jdu 2/11.. to mi doktorka nerikala.. jen ze to bude stat 500 a v ramci toho je i fotka.. buu uz zas krev, dneska jsem si na gynde pripadala jak na zabijacce 😖 sestra mi brala krev a do toho vykladala druhe sestre, jak vcera stahovala berana.. a prej na me.. neni vam spatne, vy snad ani nedychate 😖 😀 😀 😀
@veruvojtkova no ono je riziko asi vzdycky.. nam kdyz jsme pak sli ke geneticce skrz tech spatnych tripplu, tak nam zrovna vykladala o jedne divcine kolem 20, co mela bezproblemove tehu, tripply na 1 a pak az u porodu zjistili, ze je mimi down.. proste nikdy nevis, dokud neni mimi venku 😢
@jihajiha to ti verim, ze bys domecek za nic nevymenila.. ja zila par let na domku a libilo se mi to, ale kdyz neni na vyber, tak nafukujem 😉 😀

rennik
autor
26. říj 2011

@veruvojtkova no to je fakt čaj by k tomu teda bodnul. No uvidím jaké to bude. 😒
@poletuszka jj nejdřív se bere krev za 500 a pak se dělá UZV za 700 teda aspoň tak je to v tom Frýdku. Drsné, někdy ty sestry neuvažují hlavou nebo co, já sama to ze své zkušenosti nedělám, pacienti si připadají jako by tam ani nebyli když si povídáš s někým jiným.

poletuszka
26. říj 2011

@rennik tak to su zvedava, jake to bude.. ale stejne je nejdulezitejsi, aby bylo mimi v poradku.. jsem rada za ten rusny vikend co nas ceka, aspon na to nebudu tak myslet.. ani nemluv a pak me jeste okrikla, ze si mam to skrtidlo drzet a pak pustit a porad jen mlela a mlela, tak jsem ji nestihala sledovat, jestli je to na me nebo na kolegyni..
a na cukr se uz taky cela nakrivo tesim 😖

rennik
autor
26. říj 2011

@poletuszka holky nestrašte mě s tím cukrem, 😀 😀 😀 😀

veruvojtkova
26. říj 2011

@poletuszka cože? 😖 teda to musela být chuděra pěkně v šoku☹ a na co všechno jsou ty triplly? já slyšela že jsou prý občas nespolehlivé, ale to jsem jen četla na diskuzích..právě přímo zaměřený na downa je ten screening ve 12tt, tam by se to mělo poznat z krve a hlavně se tam měří nosní kůstka, projasnění a tak...ale máš pravdu, dokud miminko není venku tak nikdy nevíš...jinak taky jedna perlička, kamarádka byla na těch VV ve 20tt i ve 30tt, kde ukazují srdíčko, počítají se přepážky, komory, orgány, vše ok..a holka se jí narodila bez ledviny a po narození musela na operaci protože jí chyběla jedna důležitá přepážka v srdíčku, to by mě zajímalo co za dr tam u toho monitoru zrovna seděla, že si nevšimla, že chybí ledvina 😖
a jinak na gyndě vše ok? máš novou fotečku?🙂
@rennik neboj se, třeba tě zase na tu cukrovku nepošle 😉 a není to nic strašného a když budeš mít ten čaj bude to dobrý🙂

veruvojtkova
26. říj 2011

@rennik
@poletuszka jinak holky, máte nějaké příznaky těhu? já mám pocit, že mi všechny postupně zmizely, nebo slábnou..prsa už skoro nebolí, žaludek taky ne, hlava se nemotá.. 😕 ale asi se to končícím prvním trimestrem stává co?

poletuszka
26. říj 2011

@veruvojtkova to je proste mazec.. chudak kamaradka.. a jak to zvladla ta jeji mala?? no prave u me ty tripply se ukazaly byt hodne nespolehlive.. mela jsem riziko 1:3 na downa a maly je Diky Bohu v poradku.. tak ted uz si jen preju at je 2/11 tak 11 dopoledne, to uz by melo byt po vsem 🙂 vlastne pristi tyden mame vsechny poradny co?! 😎 na gynde mi dneska braly jen krev na skupinu, aids, toxo atd. ty prvni odbery, minule na to bylo jeste moc brzo.. jsem rada, ze jste si to s chlapem vyrikali 😉
@rennik pockej, tys jako minule na cukru nebyla????? 😕 ja myslela, ze je to povinne.. to bylo urcite ze znamosti co pani sestricko?! 🙄 😀 😀

poletuszka
26. říj 2011

@veruvojtkova 😀 😀 😀 ja si myslela, ze taky slabnou a ted je mi uz druhej den po veceru zase blbe.. na jidlo se nemuzu ani podivat.. jedine co do sebe dostanu je suchej rohlik 😖

rennik
autor
26. říj 2011

@poletuszka nn určitě ze známosti ne, prostě jsem byla mladá a neposlali mě. Teď už půjdu 😀
@veruvojtkova veru já právě žádné příznaky už nemám, blbě už mi není, akorát v autě jako spolujezdci- to mi blbě je.ale jinak fakt asi nic, sem tam mě trošku píchne v podbřišku.

veruvojtkova
26. říj 2011

@poletuszka no mě to moje dr říkala, že pokud mi dopadl dobře ten ve 12tt tak na triplly mě nepošle, že je to občas právě zavádějící, což mi přijde strašný takhle rodiče vyděsit a nakonec je miminko vpořádku, divné 😖 jo ták, já jdu na krev toho 1.11 a rovnou na poradnu. a ty máš toho 2.11. taky jen poradnu nebo nějaký ten velký ultrazvuk? malá to zvládla vpohodě, je to super holka, teď už jí budou tři, sice ten první rok byla neustále na hromadě s nemocema, chytla snad úplně všechno a všude, ledvinu má stále jen jednu, ale nejhorší pro jejich rodinu byla asi operace. malé nebyly ani 3 týdny, strávila v nemocnici 14dní v umělém spánku, ale už je srdíčko vpořádku🙂
no vyříkali..spíš bych řekla, že máme fakt velkou krizi, uvidíme jak to ustojíme..hlavně po narození druhého dítěte, můžu se modlit aby mi neplakal od rána do večera a já se nestala ještě víc nervoznější než jsem teď, jestli to teda je vůbec možný 😀 ty hormony to je něco 😝

veruvojtkova
26. říj 2011

@poletuszka závidím..já do sebe teď futruju omáčku s knedlíkem a asi si dám marsku, která mi leží u pc 😅
@rennik no já právě už taky skoro nic, teda občas mám furt pocit že to dostanu ale už to není nonstop jako dřív jen se to občas ohlásí..

rennik
autor
27. říj 2011

@veruvojtkova asi už bude jen líp a líp 😀

lucikf
27. říj 2011

Ahoj holky, když se tu bavíte o tom testu na cukrovku, tak já jsem tam taky nebyla. Doktor mě tam neposlal. A to už mám přes 25. Prostě některý doktor posílá a jiný ne. Ale zodpovědný je. Jakmile se mi udělaly otoky a zvýšil se mi tlak, hned mě poslal do nemocnice. A už jsem tam zůstala do porodu. Ten můj doktor byl kdysi primářem na gynekologicko-porodním oddělení, takže si myslím, že zkušenosti má.

veruvojtkova
27. říj 2011

@lucikf
@rennik a holky, má to teda vliv na miminko nebo ne, když nejdete na test na tu cukrovku a náhodou jí budete mít a nikdo o tom nebude vědět? 😕 může se něco stát? já vím, že si tu holky píchají inzulín a vyvolává se předčasně kůli tomu i porod..ale na to by se asi stejně přišlo, u toho jsou motanice hlavy a omdlívání a tak co?

lenuli2
27. říj 2011

Ahoj holky? je mozny ze testy za sebou ukazuji falesne pozitivni vysledky?a dalsi od jine znacky uz negativni?ze by bylo brzo nebo jak?mam 4dny pred MS☹

rennik
autor
27. říj 2011

@veruvojtkova no já bych na cukr určitě šla ikdyž je hnusný, s cukrovkou si zahrávat není sranda. Pokud by ses dostala do hyper nebo hypoglykémie je to vždycky průser

lucikf
27. říj 2011

@veruvojtkova Já nevím, neposlal mě, tak jsem to neřešila. Ale nejde náhodou poznat něco o stavu cukru i z moči, když ji tam doktorovi nosíš? Já jsem cukrovku neměla vzhledem k tomu, že jsem měla velikostně normální miminko. Gabka měla 2800, když se narodila a myslím, že ani za ty tři týdny by asi už hodně nepřibrala.

veruvojtkova
27. říj 2011

@lucikf no z moči právě že ne, já cukr v moči měla, ale cukrovku ne, krev byla ok...ten cukr v moči je snad něco s ledvinama, že nezvládají při zátěži, ale to bude vědět líp rennik 😉 a máte nějakou cukrovku v rodině? možná že to je taky faktor, u nás jí má babička- lehčí, ale jestli u vás ne, tak tě tím třeba dr prostě jen nechtěl zatěžovat..tak uvidíš při dalším, jak to bude, třeba se tomu zase vyhneš, uáá já chci taky 😅
@rennik asi máš pravdu a navíc ta těhu cukrovka by pak s porodem měla vrátit do normálu ne? no každopádně sranda to asi není..☹
@lenuli2 ahoj a jaké testy jsi si dělala? mamatest? třeba je blbý ten co ukazuje negativní! teda to je zas bordel co? 😖 a kdy sis dělala první testy? myslím ty co vyšly pozitivní?

lenuli2
27. říj 2011

@veruvojtkova naky 10citlivost mi vysli pozitivni prilozim foto...a ty sem deala 6 dni pred MS...a dnes sem delala nakej rapid a cler blue oba negativni..a to mam dnes 4 dny ped MS...ale strasne me pali pravy prso na boku od paze hlavne kdyz me malej do nej dnes kopl...ja se jen bojim aby nebylo sklamani i kdyz stim uz po dnesku asi pocitam...

rennik
autor
27. říj 2011

@veruvojtkova jj měla by se vrátit ale nemusí to být pravidlo,může ti zůstat i po porodu

pejullka
27. říj 2011

@lenuli2 gratuluju, dalsi mezi nama🙂 ja to taky zjistila 5 dnu pred ms

veruvojtkova
27. říj 2011

@lenuli2 no tady čárky jsou...to nechápu, proč je to teď negativní, je to fakt divný 😒 tak zkus ještě mamatest, já na něj nedám dopustit, nikdy mě nezklamal..ale tak to bude možná tím, že já u všech třech těhotenství testovala až týden po vynechané ms, tak tam to už bylo pak jasný.. 🙂

veruvojtkova
27. říj 2011

@lenuli2 a neboj, to bude určitě dobré, nepsala tu náhodou poletuzska něco o nespolehlivosti testu clear blue? 😕 já bych to ještě nevzdávala 😉

lenuli2
27. říj 2011

@veruvojtkova Tak ja teda pockam na tu nedeli s mamatestem🙂snad se zadarilo🙂ty tri dny uz to vydrzim...dekuju...no a jestli jeto divne?to ano...ale schvalne si koupim jeste jeden ten co i ukazal pozitivni...a pak mamatest...a pokud v nedeli dorazi mrska tak jim ty pozitivni pujdu omlatit do lekarny o hlavu😀

lenuli2
27. říj 2011

@pejullka Ahojky🙂jeste je na gratulaci brzy☹sice mam dva pozitivni,ale dnes mi jina znacka testu ukazala negativni...nechapu proc☹musim pockat do nedele...

pejullka
27. říj 2011

@lenuli2 fuuu, tak drzim pesti co nejvic to jde a verim ze to vyjde, nejlepsi testovat stejnou znackou..nebyla to nahodou 20?

veruvojtkova
27. říj 2011

@lenuli2 přesně, ono 4 dny do ms je docela dost a některé testy to prostě neukáží, takže není vůbec nic ztraceno🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru