Snažilky o druhé mimi od září 2011
Ahoj holky plánujete některá druhé miminko a chcete se začít pokoušet štěstí od září letošního roku? Pak honem sem ať si můžeme navzájem držet palečky 🙂
Stručné shrnutí
- Matky plánující druhé dítě diskutují sledování plodných dnů pomocí ovulačních testů a měření bazální teploty (BT) jako běžnou strategii ke zvýšení šancí na početí.
- V diskuzi se zmiňují volně prodejné doplňky a bylinky jako Femigard, čaj podle Ludmily Mojžíšové, kontryhel, vrbice, kapsle/kapky Kokoška (výrobce Grešík) a 100% brusinkový džus jako prostředky k nápravě menstruačních nebo močových potíží před snažením.
- Pokud se nedaří otěhotnět několik měsíců až let, ženy v diskuzi uvádějí možnosti lékařských intervencí: hormonální stimulace, inseminace a IVF (včetně zmínky o IVF u dr. Machače).
Nejčastější otázky
Q: Jak sledovat ovulaci při plánování početí?
A: V diskuzi ženy doporučovaly ovulační testy a měření bazální teploty; jeden z uváděných BT záznamů se pohyboval mezi 36,8–37,2 °C.
Q: Pomáhají bylinky a doplňky otěhotnění?
A: V diskuzi ženy užívaly Femigard, čaj podle Ludmily Mojžíšové a další bylinky; některé uváděly těhotenství „hned napoprvé“ po užití Femigardu, ale toto jsou anekdotické zkušenosti a účinek není v diskuzi ověřen jako obecně platný.
Q: Co používat při opakovaných zánětech močových cest před plánovaným těhotenstvím?
A: Zmiňovaly se brusinkový džus (100%), přípravky jako Urinal Akut, urologické čaje a lidově doporučovaná „kokoška“ (bylinné kapky, Grešík) jako domácí prostředky; v jedné zkušenosti pomohl 100% brusinkový džus během 2 dnů (anekdotické).
Q: Jak dlouho trvá návrat plodnosti po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskuzi lékařka údajně uvedla, že tělu trvá 1–1,5 roku, než se srovná, ale zároveň byly zmíněny osobní případy, kdy otěhotnění proběhlo už během několika měsíců nebo i hned napoprvé.
Q: Kdy uvažovat o asistované reprodukci (inseminace, IVF)?
A: V diskuzi ženy, které se delší dobu nedařilo, zmiňovaly konzultaci s gynekologem a postupy jako hormonální stimulace, inseminace a plánované IVF (zmíněn dr. Machač jako lékař provádějící IVF).
Q: Jak ovlivní hubnutí nebo výchozí váha plán snahy o další dítě?
A: Většina diskutujících uváděla snahu zhubnout před pokusy o druhé těhotenství; konkrétní programy ani přesné cílové váhy v diskuzi nejsou uvedeny, ale redukce hmotnosti byla prezentována jako běžná příprava.
Q: Jaké diagnostické testy se v souvislosti s těhotenstvím v diskuzi zmiňovaly?
A: Byly zmíněny krevní testy potvrzující těhotenství, triple test, ultrazvukové vyšetření „plodovka“ a rutinní sledování BT a výtoku; v jedné zkušenosti potvrdila laboratorní krev těhotenství po pozitivním domácím testu.
Závěry z diskuze
Shoda
- Většina diskutujících upřednostňuje zdraví a připravenost před dalším těhotenstvím (úprava váhy, řešení močových potíží, vitaminy/kyselina listová).
- Sdílení zkušeností s domácími prostředky (Femigard, bylinky, brusinkový džus) a s metodami sledování plodnosti (ovulační testy, měření BT) je běžné.
Sporné názory
- Některé ženy připisují úspěch v početí užívání Femigardu a bylinkových čajů, zatímco jiné upozorňují, že těhotenství přišlo i bez těchto příprav; účinnost doplňků zůstává v diskuzi nejednoznačná.
- Lékařské doporučení ohledně doby nástupu plodnosti po vysazení HA (údajně 1–1,5 roku) je v rozporu s osobními zkušenostmi žen, z nichž některé otěhotněly během několika měsíců.
Otevřené otázky
- Zda je slabé špinění a zvýšený bílý výtok spolehlivým časným ukazatelem těhotenství v konkrétním případě.
- Jak rychle je vhodné přejít od přirozeného snažení k lékařským metodám (inseminace, IVF) při neúspěchu po několika měsících.
Zmíněné značky a firmy
Femigard, Ludmila Mojžíšová, Grešík, Urinal Akut, Pfanner, Biolit, Ambipur, dr. Machač
Zmíněné produkty a metody
Femigard, čaj podle Ludmily Mojžíšové, Kokoška (bylinné kapky, Grešík), kontryhel, vrbice čaj, 100% brusinkový džus (zmíněna značka Pfanner), Urinal Akut, ovulační testy, měření bazální teploty (BT), kyselina listová, vitamíny, hormonální stimulace, inseminace, IVF (zmíněno IVF u dr. Machače), triple test, ultrazvuk („plodovka“), Brufen (ibuprofen), Biolit (zásuvkový osvěžovač „Hajánek“), císařský řez
Místa a osoby
Vysoké Tatry, Oravský hrad, Adršpach, Bouzov, Ludmila Mojžíšová, dr. Machač
Ahoj všechny zdravím, můžu se taky přidat? já jsem tady nová, chvíli registrovaná a tohle téma je docela aktuální 🙂 mám syna 19měsíců a po létě chceme zkusit druhé, tak si ráda s váma popovídám 😉
Veru jasně přidej se
ashlee to by bylo teda překvápko kdyby to vyšlo, měli jsme sex jen 2x ale kdoví no, třeba se zadařilo aniž bychom to plánovali tenhle měsíc. Já jsem měla pořád pocit že už každou chvíli musím dostat MS, takový šílený pocit mokra uvnitř břicha a spíš jsem měla takovou různou náladu že jsem se rozbrečela pro totální blbost a kombinovala jsem ovocný jogurt se studeným párkem, no to už mi přišlo divné ty chutě, udělala jsem si test den před MS a byl pozitivní a druhý den mi v práci holky vzaly krev a potvrdilo se to 🙂
Dobré ranko holky jak jste se vypsaly? já jsem měla docela pech, manžel na noční, já jsem neusla dřív než skoro o půlnoci, ve 4 ráno staříkové šli na záchod a vzbudili psa takže pak štěkal jak blbec a musela jsem ho jít pustit vyčůrat, a než jsem stihla zas usnout už bylo půl 7 manžel přišel a Lukáš vstal- paráda fakt.
Holky nevíte od kdy se tvoří hodně bílého hlenu po oplodnění? Páč já ho mám teda echtovně moc, tak nevím nevím. 😲
snažilky
rennik....25let.........18DC
ashlee....26let.........17DC
mojsha...27let..........8DC
no holky nechám se překvapit co z toho bude, možná že nic a bude vyřešeno, stejně jsme chtěli až září 😉
Ahoj holky, tak já sem vůbec nestíham skoro ani nakouknout, protože ten náš divoch si už třetí den usmyslel, že nám přes den prostě nebude už spinkat 😝 🙂
@rennik jinak jestli myslíš takový ten bílý hlenovitý hustý výtok, tak já ho měla až třetí den po vynecháne ms a provázel mě celé těhotenství, jetsli teda obě myslíme to samé 🙂 jinak já ho mám teď už asi týden, ale jsem si na 99 % jistá že těhotná nejsem..a ty si myslíš, že by jsi mohla být v tom? omlouvám se ale nečetla jsem všechny příspěvky, tak nejsem v obraze 😀
Jinak se chci ještě zeptat, vy když se snažíte o miminko měříte si teplotu, testujete ovulaci, sex hl. v plodné dny, no prostě jestli tomu nějak takhle pomáháte nebo to necháváte na přírodě? já jsem první těhotenství nechala čistě na přírodě a chci i teď, ale všichni kolem si kupují ty ovulační testy, počítají plodné neplodné dny..připadám si trošku jako exot, protože já ani netuším jak se to počítá 😅 je fakt že bych byla ráda, kdyby to vyšlo co nejdříve, tak nad tím už trošku váhám... 😕 🙂
@veruvojtkova ja si musim měřit teplotu a dělat ovu testy,nesmela jsem otehotnet a nemužu brat ha tak proto.ted už mužu otehotnět.
@veruvojtkova ahoj, já to teda zrovna nehrotím, ikdyž bych ráda otěhotněla do ledna abych si protáhla mateřskou a nemusela do práce na pár měsíců, plodný dny jsem si nechala spočítat na netu na nějaký stránce kde se zadá jen datum menstruace, jinak myslím že je lepší to nechat volněji a být psychicky vyrovnanější,ikdyž si to moc moc přejeme
veru jj myslím ten hustý bílý výtok 🙂 no těhotná bych možná být mohla, měli jsme sex asi3 nebo 4 dny před ovulací a pak v den nebo den po ovulaci, tento měsíc si nejsem přesně jistá kdy přesně ovu proběhla takže je možné že bych mohla být těhotná ale z druhé strany si myslím že by to byla fakt náhoda kdyby to vyšlo aniž bychom se nějak víc snažili. Nevím asi budu muset stejně počkat do MS.
já si teď ovu testy nedělám u první jsem zkoušela a hned první měsíc snažení Luki vyšel. My se spíš spoléháme na plodné dnyjinak to nějak víc neřeším, pokud by to nešlo 3 měsíce a víc tak bych si je asi potom dělala. BT neměřím ale pro orientaci zkusím zítra ráno změřit. U Lukáše jsem měla skoro pořád ke 37 stupňům, pak na jeden den klesla o hodně stupňů tak jsem si říkala že teda těhu nejsem a druhý den zas vylezla a držela se až do vynechání MS. pak už jsem neměřila 🙂
my zitra jedeme pryč tak kdyžtak někdo zkopirujte tabulku a kdo bude chtit tak at se přida aspon budeme vedet kolik den cyklu jsme 🙂
snažilky
rennik....25let.........18DC (posleni cyklus )
ashlee....26let.........17DC (posledni cyklus 33dni)
mojsha...27let..........8DC (posledni cyklus )
@ashlee ráda bych se do vaší tabulky přidala, je mi 27 let a poslední MS jsem měla od 21.7 - 25.7. takže jsem teda 22DC?? já jsem tohle nikdy neřešila, tak jsem v těhle výpočtech docela nováček🙂 ale já mám ms jednou po třech týdnech podruhé po pěti, je to jak na houpačce, tak nevím jestli to k něčemu je, myslím že by u mě ani moc nešly spočítat ty plodné neplodné dny, když to mám takhle nepravidelý co?
@mojsha jo to chápu s tou prací, ale zase to může být trošku zpestření po těch letech na mateřské 😀 já si právě také myslím, že je to pro psychiku dobré tím zas tolik nežít, ale je jasné že když se dlouho nedaří tak je tomu třeba pomoct. no já to mám právě dost nepravidelný , na tu kalkulačku jsem koukala, ale já fakt netuším, kdy to dostanu ani přibližně 😅 tak to je pak těžký něco tam spočítat🙂
@rennik no ale před ovulací jsou plodné dny ne? teď jsem to četla na netu 😀 ty jsi 18DC no tak za těch 14 už budeš mít jisto, jestli dobře počítám🙂
snažilky
veruvojtkova....27let.........23DC(poslední cyklus)
rennik..............25let.........18DC (posleni cyklus )
ashlee.............26let.........17DC (posledni cyklus 33dni)
mojsha............27let..........8DC (posledni cyklus )
@veruvojtkova taky mam nepravidelny cykly
ahojte holky.. jeden tu nejsem a jaxe to tu rozjelo 😵 vitam nove snazilky.. ale jak jsem to tak procitala, taxi najdu asi diskuzi pro starsi snazilky 😀 mi bude v rijnu 31 😒 a kdyz jsem si zprumerovala posledni 3 ms, tak mi vyslo 28, takze ovulace je 14. den?? kazdy mesic mi to chodi jinak a v tehle vypoctech se zatim moc nevyznam..
@ashlee ja mam narozeniny 25.rijna 😀
@poletuszka ale to už není skoro žádný rozdíl, mě bude v listopadu 28, to je jen o 3 roky.. 😉
@mojsha malej má 19 měsíců
Lukimu bude v listopadu 2 roky.
ashlee jo mám 28denní cykly,jen sem tam nějaký výkyv ale jinak pravidelné.Veru jj jsou to plodné dny právě proto nevím jestli jsme počali nebo ne. Myslím že by to bylo až moc velké štěstí, kdyby to vyšlo. MS mám dostat 22 tak jsem zvědavá.Je to za 10dní tak kdoví jestli přijde ale myslím že jo. Holky já mám teď takovou žravku, míváte to někdy během cyklu?Už jsem byla po večeři ale ta chuť si ještě něco dát byla silnější. Hrůza, už ať je pondělí a jede se sportovat. 🙂
Krystufek bude mit 26 mesicu
@rennik ja mam ted zravku furt.. misto, abych hubla, taxe zasobuju skoro jako zviratka pred zimou 😀 hele mozna uz je to u tebe priznak tehu 😉
ale holky vy pořád s tím těhu 😀 😀 😀 😀 😀 uvidíte že z toho nic nebude, protože jestli jo tak manželovi vystavím certifikát že je fakt mistr nadsamec 😀 😀 😀
tak to jsem ráda že v té ,, žravce,, nejsem sama 🙂
@rennik já mám taky žravku furt cykly necykly a v těhotensví jsem se aspoň mohla vymlouvat že musím jíst za 2 😀 no uvidíš, nic není nemožné, ale máš hlen a žravku..tak možná to tu odstartuješ jako první to naše těhotenství 😉
tak to jsem fakt ráda 😀 😀 😀 No já ti nevím Veru, schválně jsem zvědavá zítra na tu teplotu, zkusím změřit a uvidím. že bych to odstartovala? to bych se pak cítila blbě, založím diskuzi o snažení v září a pak budu těhulka v srpnu, to už by jste mě tu ani nemusely chtít 😀 😀 😀 každopádně když to prostě tento měsíc nevyjde tak to vůbec nevadí. Minule se mi to taky zdálo divné, pro změnu mi furt bylo špatně od žaludku, chtělo se mi spát a bolelo mě v podbřiškua vidíš MS jsem normálně dostala. Možná budu mít jen PMS. 🙂
@rennik to ne no, to bychom tě odsud hned vyhodily 😀 no to když jsme se pokoušeli o aleše tak se to povedlo třetí měsíc a ty první dva jsem si ty příznaky snad musela vsugerovat, bylo mi pořád blbě, bolely mě prsa, lítala jsem furt na záchod a nic a nikdy před tím jsem nic takového neměla 😅

@rennik třeba to vyšlo a budeš mit na tehu testu // 😀
Holky jaky jste meli přiznaky když jste otehotněli?
Ja jsem měla zacpu 😠 a bolelo me břicho a bylo mi špatně každy ráno