icon

Snažilky z Ostravy

avatar
apinka
15. zář 2012

Hledám všechny ženy, slečny, dámy 🙂, ..které se začínají snažit o miminko. Ve více lidech se to přece lépe táhne 🙂. Náš první pokus byl před týdnem, tak uvidíme příští týden, jak to dopadlo. A jak jste na tom vy?. Třeba tady každá z nás najde nějákou spaningpartnerku pro těhu i po těhu 😉

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 251 příspěvků

Stručné shrnutí

  • IUI (inseminace) je v diskusi popisována jako zavedení vybraných spermií přímo do dělohy a v příspěvcích byla uváděna úspěšnost kolem 5 %; některé centra (Eurofertil) podle diskutujících umožňují až 6 IUI za rok a lze dělat i dvě inseminace v jednom cyklu (např. 12. a 14. den cyklu).
  • IVF (umělé oplodnění „ve zkumavce“) zahrnuje hormonální stimulaci injekcemi, odběr vajíček v narkóze (OPU) a přenos embryí, a v diskusi byla zmíněna orientační cena jednoho cyklu kolem 30 000 Kč a informace, že pojišťovny hradí cykly IVF (v diskusi zmíněno až 3 cykly).
  • Mezi běžné podpůrné postupy před početím patřilo užívání kyseliny listové (v příspěvcích zmiňovány formy 200 mg a 400 mg), měření bazální teploty a ovulační testy (doporučován web womenzone.cz) a doplňky typu Femigard (v diskusi doporučený režim 1 lžička denně po dobu 2 měsíců, údajně dostupný přes internet).


Nejčastější otázky

Q: Jak probíhá inseminace (IUI) a kdy se provádí v cyklu?
A: IUI je zavedení vybraných spermií přímo do dělohy; v diskusi byla zmíněna praxe časování inseminací do 12. a 14. dne cyklu a možnost opakovat IUI dvakrát během jednoho cyklu, přičemž v Eurofertilu údajně je „nárok“ až na 6 IUI za rok.

Q: Co obnáší IVF a jaké jsou orientační náklady a hrazení pojišťovnou?
A: IVF zahrnuje stimulaci hormonálními injekcemi, odběr vajíček v celkové anestezii (OPU) a přenos embryí; v diskusi byla uvedena orientační částka cca 30 000 Kč za cyklus a také tvrzení, že pojišťovny hradí více cyklů IVF (v příspěvcích zmíněno až 3 cykly).

Q: Kde v regionu hledat centra asistované reprodukce?
A: V diskuzi byla zmiňována centra/kliniky Fertimed (CAR v Olomouci), CAR v Polance (Fertimed Polanka) a Eurofertil; tyto názvy byly užívány jako příklady míst, kam ženy v regionu chodí.

Q: Jaké doplňky a léky ženy v diskusi užívaly před a při snaze o těhotenství?
A: V diskuzi ženy zmiňovaly kyselinu listovou v dávkách 200 mg a 400 mg, preparát Femigard (uveden režim 1 lžička denně po 2 měsících, údajně nelze běžně koupit v lékárně a je dostupný přes internet) a běžné symptomatické přípravky jako Paralen; také byly zmíněny tělísko Mirena a komplikace po jeho vyjmutí.

Q: Jak sledovat ovulaci a plánovat početí podle zkušeností z diskuze?
A: V diskuzi ženy doporučovaly měření bazální teploty (BT) a ovulační testy; konkrétně byl doporučen web womenzone.cz pro vedení záznamů a v testech byly uváděny citlivosti 20 a 25 (u uživatelky test 20 ukázal slabou čárku, další test 25 byl negativní).

Q: Co dělat, když lékař najde cystu na vaječníku?
A: V diskusi byly zmíněny konkrétní případy: cysta 4,7 cm, kdy lékař nic nepředepsal, a cysta 6 cm s odkladem řešení do dalšího termínu; v diskusi nebyl jednotný léčebný postup a otázka byla ponechána na rozhodnutí ošetřujícího lékaře.

Q: Jakou roli hraje psychika a životní změny při dlouhodobém snažení o dítě?
A: V příspěvcích ženy uváděly, že změna práce či „uvolnění“ psychiky pomohly některým snahám o otěhotnění, a zároveň se zmiňovaly dlouhé periody čekání (např. 6 let) a kombinace chirurgických vyšetření jako laparoskopie a hysteroskopie či imunologických testů.

Závěry z diskuze

Shoda

  • IUI a IVF jsou v regionu běžně zmiňované metody asistované reprodukce a ženy je reálně využívají.
  • Sledování cyklu ovulačními testy nebo pomocí měření bazální teploty a užívání kyseliny listové před početím je vnímané jako standardní krok.
  • Některá centra v ČR jsou opakovaně uváděna jako kontaktní body pro léčbu (Fertimed, Eurofertil, CAR/Polanka).


Sporné názory

  • Počet embryí při přenosu v IVF: jedna embrya (argument: více šancí na opakované pokusy) versus dvě embrya (argument: vyšší okamžitá šance, ale vyšší riziko dvojčat).
  • Doplňky a přípravky na obnovení ovulace: užívání preparátů typu Femigard (přínos podle některých žen) versus spíše vyčkávací nebo medicínský přístup (diagnostika a řízená stimulace).


Otevřené otázky

  • Kolik cyklů IVF přesně hradí pojišťovna a za jakých podmínek (diskuze obsahovala tvrzení, ale chybí jediné konsistentní vysvětlení).
  • Jak přesně postupovat při přítomnosti velké cysty (např. 4,7 cm nebo 6 cm) ve vztahu k plánované stimulaci nebo IUI/IVF.
  • Jak řešit administrativně nemocenskou během hormonální stimulace (v diskuzi se na to ptalo, odpověď nezazněla).


Zmíněné značky a firmy

Fertimed, Eurofertil, CAR v Olomouci, CAR v Polance, womenzone.cz, Avizo.cz, Mirena

Zmíněné produkty a metody

IUI (inseminace), IVF (umělé oplodnění ve zkumavce), kyselina listová (200 mg, 400 mg zmíněno), Femigard (1 lžička denně, 2 měsíce, údajně objednání přes internet), Paralen, Mirena (nitroděložní tělísko), bazální teplota (BT), ovulační testy (citlivost 20, 25), laparoskopie, hysteroskopie, imunologické testy (alergie na partnerovy spermie), hormonální stimulace injekcemi, OPU (odběr vajíček)

Místa a osoby

Ostrava, Olomouc, Polanka, Karviná, Orlová, Poruba, Zábřeh, Bělský les, Jablunkov

Strana
z9
avatar
lucyda
23. zář 2012

Ja nic holky ,ja to v patek dostala 😒 No nic ,tak snad priste 🙂 Mejte holky peknou nedeli 🙂

avatar
apinka
autor
23. zář 2012

@monako3 Z toho si nic neděla, já měla dostat MS ct-pa...dnes je nedele a nic a test negaitvni. Sice si muze stat, ze se tehu jeste neobjevi...ale mylsim, ze fakt tento mesic nic...ted si ale musim pockat na to, kdy to dostanu, protoze jsem prvni mesic bez prasku a asi se mi to solidne rozhodi. Tak ted si zase preju, kdyz nejsem tehu, at to uz mam, at muzeme jit na dalsi pokus. A k tomu dalsi mimo info, v patek mi prisla sms od nej kamaradky...ze uz nejsou 2v1 a narodila se jáí Amálka. Tak mě to uplně dojalo a už bych se i taky chtěla potěšovat zmého těhu 🙂

avatar
apinka
autor
23. zář 2012

@lucyda tak příště se třeba zadaří, zatím tady máme serii, že se nikomu nepovedlo, držíme partu 🙂. Držím všem palce na další pokus!!!

avatar
rommisek
23. zář 2012

Ahoj holky, nic si z toho nedělejte však další měsíc další pokus .... a není možné že by se Vám nezadařilo.... držím palečky.... a možná Vám to vyjde okolo vánoc, co takhle krásný dáreček pro manžu ve formě těhotenského testu na to teď spolehám já, že nám vyjde IVF ještě letos a možná budeme mít krásné svátky 😉

avatar
apinka
autor
23. zář 2012

@rommisek taky bych ráda, aby Vám to již vyšlo!!!!

avatar
andyg
24. zář 2012

Ahoj holky, tak už jsme se do toho pustili. Za dva týdny bych měla dostat menstruaci, tak snad nepříjde. Ale to bych chtěla asi moc 🙂 Tak musíme věřit, že se nám všem do Vánoc zadaří, abychom měli ty svátky ještě krásnější 😉 Držte se 😉

avatar
monako3
24. zář 2012

Ahoj holky,

tak jak se máte? á nic moc, začínám mit nějaké výčitký svědomí, že jsem začala už pracovat a mám ještě mateřskou, místo toho abych se ještě věnovala Kubíkovi. Prví dva dny ve školce byl strašně hodý, ale další dny brečí a mě to trhá žíli když ho slyším, pak se uklidil, ale jak mě viděl u výdeji, zase kravál. Ach joo....a já to myslela, dobře, že ted budu trošku pracovat abych do dalšího těhu měla nějakou praxi at nesedím třeba 6 nebo 7 let doma, chápete ☹
Už bych si přála otěhotnět at můžeme být zase doma a věnovat se mu. nějak mě ty mateřské pudy na druhé mimčo čím dál více přepadávají, ale bohužel to naše snažeí je na prd, když manžel přijede až 7 lestopadu, ale to by měl přijet asi na ovu 😝

avatar
monako3
24. zář 2012

@apinka tak co MS už přišla? může se ti to rozhodit bůh ví kdy to můžeš ted dostat. neboj snad se budeme těšit z těhu všechny 🙂

avatar
rommisek
24. zář 2012

Ahoj holky tak mi zítra držte palečky jdu na ten pohovor začínám být mírně nervozní jelikož nevím co mě tam čeká, u té MS já když vysadila antičku tak jsem neměla vůbec MS musela jsem chodit asi 3 měsíce vyvolávat pak to začlo chodit samo, ale všelijak tak držím palce ať příjde co nejdřív, ale taky chápu, že si člověk myslí, že je těhu a ono to tak není. Monako a já si myslím, že jsi udělala dobře, že jsi šla do práce ono alespoň na to nebudeš tolik myslet a malý si určitě zvykne taky mám teď kamarádky, které s tím bojují ratolesti musí vyzvedávat i v 10 hod dopoledne neboť si s nimi učitelky neví rady a rodiče jsou nevozní jelikož musí chodit do práce a nemůžou chodit dřív do školky.

avatar
vanule
24. zář 2012

Ahoj všem snažilkám, omlouvám se, že vám sem vpadám, ale musím všem říct, že vám držím - držíme palce ať se s pozice snažilky přesunete do kolonek těhulky 😵 😵 😵 když jsem před 2roky vešla na koníka, nikdo z okolí OV nebyl na pokec. Tedy byl ,ale my museli počít pod "dohledem" lékařů (tedy IVF) a většina holek s tím neměla problém..... Takže ještě jednou ať se snažíte jakkoliv HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

avatar
apinka
autor
24. zář 2012

@monako3 pořád nic, zatím 4dny zpoždění :-/ ...neni MS, není OVU a tím pádem se nemůžeme snažit...to mě štve ☹

avatar
apinka
autor
24. zář 2012

@vanule Děkujeme! Já tady žádnou OVU nenašla, tak jsem si řekla, že to založím a uvidím a ono to klape 🙂

avatar
zelinda
24. zář 2012

pěkný večer tak poslední dva pokusy o IUI mame za sebou,ted cekame a doufame.pokud to nevyjde tak budeme řešit IVF ale vypada to až na listopad. 🙂

avatar
andyg
25. zář 2012

Dobré ráno holky, nemilé překvapení hned ráno. Začala jem opět krvácet, je to 13dní od poslední MS. Nejspíš si to tělo musí zvyknout po vytažení Mireny. Njn ☹ Ale co, hlavu vzhůru, to příííjde 🙂 Hezký den, přeji všem 😉

avatar
apinka
autor
25. zář 2012

@zelinda nezoufej a doufej!! držím palce!
@andyg Neboj, je to chvilka, ot nic není ...to se povede 🙂,...já mám pro změnu 5 dnů zpoždění, test nega..takže bych dala cokoliv za MS ted..at muzeme jet dal

avatar
monako3
25. zář 2012

@apinka tak to jsem zvědavá kdy ty to dostaneš, já to mám dostat za týden přesně mám 26dlouhý cyklus a naštěstí po HA pravidelný

@zelinda Držím palce

@rommisek děkuji snad jsem udělala dobře, já na to ani tolik nemyslím, manžel pracuje v Německu a pokud to ted nevyšlo což teda asi ne, tak další snažení proběhne v listopadu, to má přijet manžel domů
Jinak ti taky držím palce na tom pohovoru...

avatar
rommisek
25. zář 2012

Ahoj holky tak jsem tady a plná nadšení (teda prozatím) pohovor super a šlo to jak po másle, takže příští měsíc IUI a listopad IVF tak to holky vypadá, že listopad bude důležitý nejen pro mě ale i pro Vás tak není možné, že by se to někomu nepovedlo, zelindo tak to bychom měli teoreticky spolu stimulovat a pak ivf, tak doufám, že nám to vyjde, alespoň nebudu sama v tom všem " novém". Mějte se krásně a držím palečky ......... 🙂

avatar
werunka21
25. zář 2012

Ahoj holky, mohu se k vám přidat? My se snažíme asi třetí měsíc. U prvního se zadařilo asi až po půl roce. Vlastně až když jsem tolik nesledovala ovulaci. Když na to člověk moc myslí a snaží se, moc to nejde 😝. Tak snad se dočkáme 😅

avatar
monako3
25. zář 2012

@werunka21 jasně vítáme tě 🙂 je pravda, že když člověk moc plánuje tak to nejde, bohužel u nás není jiná možnost než plánovat, jelikož manžel přijíždí vždy v blbou dobu tak v listopadu měl by snad přijet ve správný čas 🙂

@rommisek jůů tak super, budu držet všechno co mám 🙂

avatar
zelinda
25. zář 2012

@rommisek je děkuju mužeme si předavat informace co a ajak.

avatar
lucyda
26. zář 2012

@apinka Dekuji 🙂

avatar
lucyda
26. zář 2012

Holky ,ja si tak prala jarni miminko a to nebude 🙂 Tak doufam ,aspon letni ..

avatar
apinka
autor
26. zář 2012

Hlavně, že nějaké bude!! 🙂

avatar
rommisek
26. zář 2012

@zelinda jasně 😉 už se těším, alespoň v tom nezůstanu sama 😉

avatar
rommisek
26. zář 2012

@monako3 děkuji, děkuji tobě samozřejmě taky držím palečky 🙂

avatar
monako3
26. zář 2012

@lucyda já si hrozně přála květnové miminko, ted si přeji aby nějaké bylo. Už jsem smutná z toho, že manžel je pryč. Za prvé je mi hrozně smutno a za druhé to snažení nic moc není když jezdí jednou za 6 týdnů teda ted za 7, další až v listopadu a bůh ví jak to dopade, dneska mám nějaký splín 😔

avatar
andyg
26. zář 2012

@lucyda Taky bych chtěla letní mimuško. Jednoho syna mám 9.7. a byla to paráda. Ale budeme všechny rády, aby vůbec vyšlo. 😉

avatar
lucyda
26. zář 2012

@andyg no to je jasny ,hlavni ,ze bude a bude zdrave 😉 moje dcera se narodila 1.10. a cele leto jsem se valila jako soudek 🙂) bylo to strasny ,navic jsem pribrala 30 kg ,byla jsem vecne spocena ,otekle nohy ,hruza 😀

avatar
andyg
27. zář 2012

@lucyda 😀 no to taky znám, můj první syn je 26.9., takže to samé :-/ A zrovna to léto bylo šílené horko a já měla 23 kg nahoře. No a jak jsme začali chodit ven, tak už byla kosa, takže balení do oblečení, fusaku a dek a v kočárku nebyl ani vidět :D To letní, to je fajn, tam stačí jeden dva hadříky a miminko je v kočárku výstavní :D :D

avatar
lucyda
27. zář 2012

@andyg a ktery rok ? my 2009 a to bylo v Ostrave silene dusno a vedro ...presne moje slova 😀 proto jsme chtela jarno miminko 🙂

Strana
z9