Snažíme se o miminko 2019

monib66
10. led 2019

Pojďme si zkrátit chvíle na čekání 🙂 Jsem maminkou 1,5l chlapečka a od listopadu jsme se začali snažit o druhé miminko.
Pojďme sdílet grafy baz.teplot, ovulační testy a také těhotenské testy. Předávat si rady, zkušenosti 🙂
M.

saminomimino
13. srp 2019

@petula.bir muž má plné právo u vyšetření být,určitě bych změnila gynekologa

petula.bir
13. srp 2019

@saminomimino
On je jinak úzasný, nikdy nic nezanedbal, vždy vše poctivě vyšetřil, když si není jistý posílá na další vyšetření 😕
Právě, ze jsem chodila ke 2.gynekoložkám a masakr 😕 raději bych byla chlap než byt u nich. Ale asi se poptám i jinde, ve městě jich máme dost 🙂 nebo přítel uvažoval nad soukromým lékařem

karinkar
14. srp 2019

Tak děvčata silněji to uz asi nejde, v pondělí jdu k dr 🙂
Jen podotýkám , ze rozdíl je po jednom dni vždy 🙂

radullah
14. srp 2019

@karinkar ooo to bude silné miminko, takový krásný rozdíl 🙂 To jsem neměla ani u dvojčat :D

kocila
14. srp 2019

@karinkar abys necekala dvojky

saminomimino
14. srp 2019

@petula.bir to je těžké,když je jinak dobrý ale to.druhe mi přijde neprofesionální,otec na plné právo u vyšetření být a prožívat to

petula.bir
14. srp 2019

@saminomimino
Právě, chci taky, aby tam byl semnou a držel mě za ruku. Už 2x jsem na to byla sama když mi gynekolog rekl, ze to nevidí na prosperující těhotenství 😢 pak taky revize. Strašně jsme chtela mít přítele u sebe.

petula.bir
14. srp 2019

@karinkar
Tak to jsem zvědavá 😂 testy máš nádherné - to budou dvojčata 😂😂😂🥰

karinkar
14. srp 2019

No dvojčata máme v rodině 😄 tak uvidime 🤗

kikimaruska
15. srp 2019

Ahoj maminky. Tak. Novinky u mě. Testy sice zesílil až na krásnou tlustou dálnici, ale dnešním dnem 4 týdny špiním. Od minulého čtvrtka mě sleduje dr., odběry na HCG které bylo v pondělí 528 a postupně dobře stoupalo
Pak ale celé úterý a noc jsem měla velké bolesti v levém podbřišku. Od včera jsem v nemocnici na rizikovém těhotenství, na UTZ zatím jen 1,5 mm projasnění a krvácení do dělohy, které tam je už ale od začátku. Mám Utrogestan a Ascoruttin. HCG včera stouplo za dva dny pouze o 80 jednotek😶. Takže čekáme, Dr.se bojí i příp. mimidelozniho těhotenství... Začínám už pochybovat, jsem dnes 5+3tt, ale zatím to neodpovídá. Takže uvidíme, ikdyž moc si naděje nedělám. Další UTZ a odběry budou zítra...

Všem maminkám, kterým se zadarilo gratuluji... Koukám sem pravidelně... Jen tolik nepíšu. 🌺

petula.bir
15. srp 2019

@kikimaruska
Ahoj, strašně moc držím palečky, aby to vyšlo ✊🏻✊🏻
Ale říkám si, ze 5tt+3 je docela málo na utz většinou je to v pohodě okolo toho 7.tt a na utz je to vidět od 1000 je dobře, ze si tě pohlídají 🥰 teď jen věřit ale zvládneš to❤️

nina004
15. srp 2019

@kikimaruska Ahoj. Drzim prsty, aby drobcek poriadne bojoval a rastol. Urcite je dobre, ze si ta doktor strazi a poslal ta do nemocnice. Tam budes sledovana a postaraju sa o vas. 😉

zelenoockaa
15. srp 2019

U nás tento měsíc nic alemáme času dost tak to nijak nehrotíme 🙂.

kikimaruska
16. srp 2019

@nina004 Ahoj...

No, takže ve středu v noci sem začala krvácet, Dr. nařídil ráno další odběry a UTZ. HCG stoupl málo, pouze na 654 jednotek. Na UTZ se dva dr. domnívali, že vidí uhnizdeny zárodek v tubě, v levém vejcovodu (ty velké bolesti v úterý byly vlevo). Celkem 4 se shodli, že to tak nejspíš bude, takže narychlo mě nacpali do operačního plánu a laparoskopií mi odebrali levý vejcovod a vycistili dělohu. Opravdu tam ten zárodek byl... - v levém vejcovodu 😑. Dnes nebo zítra půjdu domů. Jinak dr.rikala, že vaječníky mám oba a funkční a ten pravý vejcovod převezme funkci toho chybejiciho... že možnost početí se snižovat nebude... No, tak teď rekonvalescence, a pak zkusíme od začátku. Takže tak...

petula.bir
16. srp 2019

@kikimaruska
Ahojky, to mě moc mrzí 😢
Já měla teď těhotenství potvrzené z testu, krve, všeho ale miminko nebylo vidět a pouze v 8tt bylo plodové vejce čekala jsem já další 2.tt pak jsem šla na utz a opravdu tam miminko nebylo ☹ poze zvětšující se plodovy obal i hCG ale bez miminka 😢
Je dobře, že šance pořad je, moc držím pesticky, aby to příště vyšlo. Řekl doktor kdy můžete začít se znova snažit? Mě řekl, ze za 4.mesice 😔
Přeji ať jsi brzy fit a začnete se snažit o miminko ❤️

kikimaruska
17. srp 2019

@petula.bir Ahoj, takže tobě to také nakonec nedopadlo 😥. No, Dr.zatím o snažení nic neříkal, kontrolu mám až za 14 dní. Ale co bylo v papírech o laparo, tak tam bylo rekonvalescence až 6 týdnů a že MS do razí do 4-6 týdnů. Jinak aby se vše dobře zhojilo i uvnitř, tak nejlépe 3 měsíce klid. Už mám jen jeden vejcovod a bojím bojím, takže se začneme snažit nejdříve až někdy v listopadu /prosinci. Teď ale hlavně se uzdravit. Propoušteli mě úplně čistou ani sem nešpinila a dnes zase krvacím. Břicho pobolívá lehce, jako na MS, ale děloha je vyčištěná. Nevzala sem si ani léky na bolest, kdyby se něco dělo víc ať to cítím...Takže se začneme snažit spolu za čas 🙂🍀🍀🍀

marcelina14
17. srp 2019

@kikimaruska Ahoj, já v listopadu byla na laparoskopii a kvůli mimoděložnímu jsem přišla o pravý vejcovod. Bylo to šílený 😞 HCG klesalo, stoupalo a pořád nemohli přijít na to, kde ,,to,, je... Na sál jsem šla s tím, že nejspíš přijdu o část dělohy i vejcovod, vypadalo to na hraniční graviditu (děloha - vejcovod), naštěstí se nepotvrdilo 🙏🏻 A v lednu se mi podařilo otěhotnět, ultrazvukem mám potvrzeno, že ovulace byla na pravé straně, levý vejcovod si to vajíčko stáhl. Takže hlavu vzhůru 🙏🏻🍀

nina004
18. srp 2019

@kikimaruska Ahoj, velmi ma mrzi ako to dopadlo. Teraz je najdolezitejsie, aby si sa z toho psychicky dostala a aby sa vsetko dobre zhojilo. A za nejaky cas zacnete na miminku opat pracovat. Drzim ti prsty ✊

kikimaruska
19. srp 2019

@nina004
@marcelina14 Děkuji za milá slova. Teď se dát hlavně dohromady a začneme znovu. Manžel se teda docela divil, že po tomhle do toho chci zase jít. Ale kdy jindy...co se stane neovlivníme. Špatný vejcovod je pryč a na ten stav druhého se pak znovu zeptám dr. Ale už mám dvě děti, tak snad bude v pořádku.

petula.bir
19. srp 2019

@kikimaruska
Ahojky, to zvládneš ❤️
Mě doktor radil normálně dodržet 6.nedelí a pak počkat 4.menstruace a pak se snažit otěhotnět. Zkoušela jsem to s přítelem az asi 3.-4.mesic to už jsem já byla psychicky v pohodě. I přítele to sebralo víc než jsem si myslela ale stejně, už mám 7.cyklus a nic 😕 Také mám 2.deti a věřím, ze nám to všem vyjde 😄
Mě ani po laparoskopii nedali žádné léky proti bolesti, ani po revizi 😔 prý si mám vzít brufen a kdyby to bolelo tak přijet

marcelina14
19. srp 2019

@kikimaruska není vůbec za co a moc držím palce 🍀

nina004
19. srp 2019

@kikimaruska Bohuzial aj taketo veci sa stavaju, ale ako pises neovplyvnis to. Tak len zdvihnut hlavu a pokusit sa zabojovat zas. Drzim silno paste, aby vam to vyslo a rodinka sa casom rozrastla. 😉

kikimaruska
21. srp 2019

Dobré ráno. Včera jsem byla neplánovaně na kontrole v nemocnici, bylo mi v noci na úterý dost špatně docela sem se bála, sama doma. Naštěstí dle UTZ a vyšetření se to hojí a bez zánětu. HCG kleslo z 258.z pátka na 38, takže hodně a klesá. Trochu mě zaskočila známá, že nemám termín na vyndavání stehů, ale prý vypadnou sami mi bylo řečeno...Takže odpočívat a čekat.

balogis
21. srp 2019

Ahoj holky koukám že sem zapomněla sem dát hlášení.tehotenstvi potvrzené v pondělí 6+1 ,vše správně uložené ovšem zatím bez srdeční akce, kontrola příští středu.. uvidíme.co se má stát stane se

petula.bir
21. srp 2019

@balogis
Ahojky, gratuluji 🥰🥰🥰 příště bude i srdíčko, neboj se 😄
Já si začala měřit teplotu a jako ovulaci jsem měla nejspis 9DC styk byl tak uvidíme 🥰😂 tak teoreticky dneska jsem 5DPO 😂

balogis
21. srp 2019

@petula.bir no uvidíme,u obou dětí sem touto dobou už akci srdeční měla , každopádně test vypadá takto ,takže sílí

petula.bir
21. srp 2019

@balogis
Nádherný 🥰🥰🥰
Já včera kdy se utírala měla jsem trosku krev - takový provázek 😳 a od vcera mě strašně pálí žáha a je mi divně 😔 ale to bude stresem nebo opět PMS
Myslíš, ze mohla byt ovulace 9DC :-/ dneska bych vlastně byla 5DPO

petula.bir
21. srp 2019

@balogis
Jinak já měla u syna srdíčko v 7tt+1 a u dcery hned - zjistila jsem těhotenství až ve 12tt 😂😳

balogis
21. srp 2019

@petula.bir no já mám cykly cca 30 dní a ovulaci cca 17 dc a jednou se mi posunula na 10 DC takže možné je vše..já testovala už pět dní před ms a měla sem tam viditelnou slaboulinkou čárku ,tak počkej týden a zkus ☺️

leilinkaa
21. srp 2019

@petula.bir teda, ze by svadba s briskem ? Uvidis. Mi jsme na stridacku vsichni 3 nemocni. Takze tento cyklus to nevidim 😂