Snažit se nebo bude lepší pauza

ajleenka
23. dub 2019

Řeším dilema. Snažíme se o miminko již více, než rok a půl. Minulé těhotenství je přes ivf, nicméně všechna vyšetření v pořádku, takže není objektivní důvod, aby se nepodařilo i přirozeně. Dávám tomu čas ještě do podzimu, to budou dva roky snažení a pak zase půjdeme do caru. Teď jsem řešila svůj zdravotní problém, byla jsem u neurologa a minulý týden mi udělal magnetickou rezonanci. Diagnóza je momentálně nejistá a hraje se s více možnostmi od epilepsie (a zde tedy i důvod, proč bych ji najednou měla) až po naprosto banální kolapsy ze stresu. Výsledky budu mít nejdříve zítra, takže momentálně vůbec nevím, na čem jsem. Nicméně jsem v období ovulace. Snažili byste se otěhotnět (po roce a půl je každý měsíc drahý a dlouhý a ono i ta šance, že to zrovna vyjde, je celkem malá) s tím, že to snad bude banalita a nebo raději tento měsíc počkali pro případ, že by byla potřeba náročnější léčba, kde by případné těhotenství vadilo?

slunecnice358
23. dub 2019

@ajleenka snažila bych se i tento mesic 👍🏻

ajleenka
autor
23. dub 2019

@slunecnice358 Děkuji. Svádím vnitřní boj. Momentálně to asi vidím tak, že to nechám na zítra (budu 14dc a ovulace je 14-15dc, takže ještě teoreticky stíháme, dnes ovu test ještě negativní) a budu doufat, že mi dopoledne již neurolog naznačí výsledky třeba po telefonu. Mám si ráno zavolat, abychom se domluvili, co dál, objednání atd.

tonicka16
23. dub 2019

@ajleenka Já bych počkala. Vím, že to musí být hrozně těžký, ale kdo ví, jaký další těžký rozhodnutí by tě eventuálně mohlo čekat. I když věřím, že všechno bude dobrý! Byla jsem v podobné situaci, čekala jsem na ultrazvuk a následně na výsledky histologie bulky v prsu a i když mi lékař tvrdil, že věří, že o nic nejde, tak přesto jednoznačně doporučil počkat na konečné výsledky. Držím palce a věřím, že bude všechno v pořádku a miminka se brzo dočkáte!

queenmk
23. dub 2019

Já osobně bych nečekala. Život mě naučil, ze kdybych takto měla čekat, až bude vhodná doba, nedělala bych celý život nic jiného, než čekala... Život je třeba brát takový jaký je, ne co by bylo, kdyby bylo.

ajleenka
autor
23. dub 2019

@tonicka16 Jo, to je přesně to, co mě drží zpátky - co když... A pak si zase říkám "co když je tohle ten pravý měsíc...". Dilema, no.

ajleenka
autor
23. dub 2019

@queenmk Je to tak no. Akorát ta nejistota, jestli to bude v pohodě a co kdyby třeba byla nutná nějaká operace...